Twee héérlijke doelpunten loodsen OHL voorbij Antwerp

door
Twee héérlijke doelpunten loodsen OHL voorbij Antwerp

Oud-Heverlee Leuven en Royal Antwerp FC sloten op maandagavond de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League af. Met nog vijf wedstrijden voor de boeg heeft de promovendus een uitstekende zaak gedaan met het oog op POI. 


Werelddoelpunten zetten OHL op rozen
De eerste kans van de wedstrijd was voor de thuisploeg. Een schot van Tamari bracht Antwerp-doelman De Wolf echter niet in de problemen. De bezoekers reageerden met een eerste 'kansje' via Boya. De middenvelder kopte een voorzet rakelings naast het doel van Romo. 

Na 25 speelminuten viel het eerste doelpunt volledig uit de lucht. Xavier Mercier krulde een vrije trap aan de rand van de zestien uitstekend binnen. Enkele minuten later toonde de thuisploeg zich (opnieuw) trefzeker. Na een prachtige trap van Al-Tamari was De Wolf opnieuw kansloos. Het was meteen het eerste doelpunt van de Jordaniër in de Jupiler Pro League. En wat voor één. 

Na de dubbele achterstand probeerde Antwerp het heft in handen te nemen. Gerkens, Refaelov en De Pauw slaagden er echter niet om de aansluitingstreffer tegen de netten de duwen. Vercauteren wist wat hem te doen stond in de tweede helft. 

OHL houdt stand tegen onmondig Antwerp
De donderpreek van Vercauteren leek weinig effect gehad te hebben. OHL schoot furieus uit de startblokken in de tweede helft, en een derde treffer leek dichterbij te komen. Henry miste tot twee keer toe een grote kans, en ook Tamari en Mercier lieten het na om de wedstrijd in een definitieve plooi te leggen. 

De thuisploeg leek na het zware openingsoffensief in de tweede helft meer te gaan rekenen op de tegenaanval. Antwerp kwam geleidelijk aan meer in het spel voor, maar The Great Old creëerde weinig tot geen kansen. Een kopbal van Le Marchand in de 65ste minuut was zowat het eerste wapenfeit van de bezoekers na het rustsignaal. 

Vercauteren besloot in het slotkwartier van de wedstrijd dan ook om Mbokani in de strijd te gooien. De inbreng van de Congolees bracht geen soelaas, en Lamkel Zé liet enkele minuten voor het eindsignaal nog dé kans op de aansluitingstreffer liggen. Uiteindelijk slaagde Antwerp er niet meer in om de weg naar het doel te vinden, en kroonde de thuisploeg zich als overwinnaar. OHL mengt zich door de driepunter opnieuw in het POI-debat, terwijl The Great Old dan weer een dienst bewees aan Club Brugge. De Bruggelingen zijn door het verlies van Antwerp namelijk zeker van Europees voetbal. 
Scoreverloop:
1-0: Mercier (25')
2-0: Al-Tamari (28')

LEES OOK: Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

Wie wordt de grootste uitdager van Club Brugge in de titelstrijd?

Meest recent

Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

1
1
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

26
26
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

10
10
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

9
9
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

28
28
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

58
58
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

14
14
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

37
37
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

37
37
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

35
35
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

72
72
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

34
34
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

147
147
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

105
105
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

102
102
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

47
47
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

668
668
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

25
25
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

60
60
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

86
86
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

197
197
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

110
110
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

48
48
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

69
69
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34

Meer sportnieuws