Twee héérlijke doelpunten loodsen OHL voorbij Antwerp

door
Twee héérlijke doelpunten loodsen OHL voorbij Antwerp

Oud-Heverlee Leuven en Royal Antwerp FC sloten op maandagavond de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League af. Met nog vijf wedstrijden voor de boeg heeft de promovendus een uitstekende zaak gedaan met het oog op POI. 


Werelddoelpunten zetten OHL op rozen
De eerste kans van de wedstrijd was voor de thuisploeg. Een schot van Tamari bracht Antwerp-doelman De Wolf echter niet in de problemen. De bezoekers reageerden met een eerste 'kansje' via Boya. De middenvelder kopte een voorzet rakelings naast het doel van Romo. 

Na 25 speelminuten viel het eerste doelpunt volledig uit de lucht. Xavier Mercier krulde een vrije trap aan de rand van de zestien uitstekend binnen. Enkele minuten later toonde de thuisploeg zich (opnieuw) trefzeker. Na een prachtige trap van Al-Tamari was De Wolf opnieuw kansloos. Het was meteen het eerste doelpunt van de Jordaniër in de Jupiler Pro League. En wat voor één. 

Na de dubbele achterstand probeerde Antwerp het heft in handen te nemen. Gerkens, Refaelov en De Pauw slaagden er echter niet om de aansluitingstreffer tegen de netten de duwen. Vercauteren wist wat hem te doen stond in de tweede helft. 

OHL houdt stand tegen onmondig Antwerp
De donderpreek van Vercauteren leek weinig effect gehad te hebben. OHL schoot furieus uit de startblokken in de tweede helft, en een derde treffer leek dichterbij te komen. Henry miste tot twee keer toe een grote kans, en ook Tamari en Mercier lieten het na om de wedstrijd in een definitieve plooi te leggen. 

De thuisploeg leek na het zware openingsoffensief in de tweede helft meer te gaan rekenen op de tegenaanval. Antwerp kwam geleidelijk aan meer in het spel voor, maar The Great Old creëerde weinig tot geen kansen. Een kopbal van Le Marchand in de 65ste minuut was zowat het eerste wapenfeit van de bezoekers na het rustsignaal. 

Vercauteren besloot in het slotkwartier van de wedstrijd dan ook om Mbokani in de strijd te gooien. De inbreng van de Congolees bracht geen soelaas, en Lamkel Zé liet enkele minuten voor het eindsignaal nog dé kans op de aansluitingstreffer liggen. Uiteindelijk slaagde Antwerp er niet meer in om de weg naar het doel te vinden, en kroonde de thuisploeg zich als overwinnaar. OHL mengt zich door de driepunter opnieuw in het POI-debat, terwijl The Great Old dan weer een dienst bewees aan Club Brugge. De Bruggelingen zijn door het verlies van Antwerp namelijk zeker van Europees voetbal. 
Scoreverloop:
1-0: Mercier (25')
2-0: Al-Tamari (28')

LEES OOK: Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Wie wordt de grootste uitdager van Club Brugge in de titelstrijd?

Meest recent

'AA Gent troeft clubs in binnen- en buitenland af'

Bij AA Gent doen ze er in de Champions' Play-Off alles aan om een Europees ticket uit de brand te ...

11
11
Ruben Van Gucht in huis? Deze bom centen kost het u

De DJ-carrière van Ruben Van Gucht komt stevig van de grond en nu zijn ook opvallende cijfers ...

18
18
Garcia krijgt zeer verrassend staflid aangeraden voor WK

De Rode Duivels hopen deze zomer op het WK zo ver mogelijk te raken. De groepsfase overleven tegen ...

22
22
Enorme opsteker voor Duivels: sleutelpion weer op topniveau

De Rode Duivels vertoefden een tweetal weken geleden in de Verenigde Staten voor een stage en twee ...

30
30
'Real legt megabod neer bij Bayern na glansrol in Bernabeu'

Bayern München heeft deze week een grote stap gezet richting de halve finale van de Champions ...

79
79
'Hoefkens en co doen enorme bom ontploffen in Nederland'

Antwerp zal het vrijdagavond in Charleroi opnieuw moeten stellen zonder Gyrano Kerk, die aan de kant ...

112
112
Zo greep Colpaert in na ongelooflijke misser Essevee

Er staan dit weekend ook in de Relegation Play-Off weer enkele belangrijke wedstrijden voor de deur. ...

63
63
'Anderlecht hakt knoop door: volgende optie gelicht'

Anderlecht moet zich dit weekend tegen AA Gent zien te herpakken als het niet verder teruggeslagen ...

239
239
Bayern‑top verrast Kompany met genadeloze wending

Bayern won in Bernabéu, maar intern bleef het daar niet bij. Terwijl Vincent Kompany sportief ...

154
154
Mignolet vreest einde: zware klap komt hard aan

Club Brugge moest donderdag een enorme opdoffer slikken. Het moest melden dat Simon Mignolet opnieuw ...

197
197
'Leegloop bij Standard: nog 6 vertrekkers in de maak?'

Standard begon vorig weekend uitstekend aan de Europe Play-Off met een zege in Leuven en kan met ...

132
132
‘Anderlecht verrast: oude bekende duikt plots op’

Anderlecht wacht nog steeds op zijn nieuwe sportief directeur, maar ondertussen moet er ook al ...

145
145
'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

192
192
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

50
50
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

954
954
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

71
71
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

91
91
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

378
378
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

95
95
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

407
407
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

402
402
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

69
69
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

206
206
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

159
159
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

96
96

Meer sportnieuws