Twee héérlijke doelpunten loodsen OHL voorbij Antwerp

door
Twee héérlijke doelpunten loodsen OHL voorbij Antwerp

Oud-Heverlee Leuven en Royal Antwerp FC sloten op maandagavond de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League af. Met nog vijf wedstrijden voor de boeg heeft de promovendus een uitstekende zaak gedaan met het oog op POI. 


Werelddoelpunten zetten OHL op rozen
De eerste kans van de wedstrijd was voor de thuisploeg. Een schot van Tamari bracht Antwerp-doelman De Wolf echter niet in de problemen. De bezoekers reageerden met een eerste 'kansje' via Boya. De middenvelder kopte een voorzet rakelings naast het doel van Romo. 

Na 25 speelminuten viel het eerste doelpunt volledig uit de lucht. Xavier Mercier krulde een vrije trap aan de rand van de zestien uitstekend binnen. Enkele minuten later toonde de thuisploeg zich (opnieuw) trefzeker. Na een prachtige trap van Al-Tamari was De Wolf opnieuw kansloos. Het was meteen het eerste doelpunt van de Jordaniër in de Jupiler Pro League. En wat voor één. 

Na de dubbele achterstand probeerde Antwerp het heft in handen te nemen. Gerkens, Refaelov en De Pauw slaagden er echter niet om de aansluitingstreffer tegen de netten de duwen. Vercauteren wist wat hem te doen stond in de tweede helft. 

OHL houdt stand tegen onmondig Antwerp
De donderpreek van Vercauteren leek weinig effect gehad te hebben. OHL schoot furieus uit de startblokken in de tweede helft, en een derde treffer leek dichterbij te komen. Henry miste tot twee keer toe een grote kans, en ook Tamari en Mercier lieten het na om de wedstrijd in een definitieve plooi te leggen. 

De thuisploeg leek na het zware openingsoffensief in de tweede helft meer te gaan rekenen op de tegenaanval. Antwerp kwam geleidelijk aan meer in het spel voor, maar The Great Old creëerde weinig tot geen kansen. Een kopbal van Le Marchand in de 65ste minuut was zowat het eerste wapenfeit van de bezoekers na het rustsignaal. 

Vercauteren besloot in het slotkwartier van de wedstrijd dan ook om Mbokani in de strijd te gooien. De inbreng van de Congolees bracht geen soelaas, en Lamkel Zé liet enkele minuten voor het eindsignaal nog dé kans op de aansluitingstreffer liggen. Uiteindelijk slaagde Antwerp er niet meer in om de weg naar het doel te vinden, en kroonde de thuisploeg zich als overwinnaar. OHL mengt zich door de driepunter opnieuw in het POI-debat, terwijl The Great Old dan weer een dienst bewees aan Club Brugge. De Bruggelingen zijn door het verlies van Antwerp namelijk zeker van Europees voetbal. 
Scoreverloop:
1-0: Mercier (25')
2-0: Al-Tamari (28')

LEES OOK: ‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

Wie wordt de grootste uitdager van Club Brugge in de titelstrijd?

Meest recent

Transfergeruchten barsten los na opvallend bezoek Tzolis

Club Brugge zal in 2026 opnieuw enkele grote uitgaande transfers realiseren. Eén van de ...

0
0
Trossard heerst in titelclash: Engelse pers laat zich gaan

In de Engelse Premier League heeft Arsenal FC dinsdag een serieus statement gemaakt. De koploper won ...

4
4
Club Brugge davert: plant Leko comebackstunt op Jan Breydel?

De naam van Ivan Leko doet opnieuw iets bewegen in Brugge. Want als hij écht meteen wil ...

47
47
Lukaku terug naar Anderlecht: Verschueren gooit kaarten open

RSC Anderlecht voerde in 2025 opnieuw enkele cruciale veranderingen door met onder meer de terugkeer ...

70
70
Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

38
38
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

186
186
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

72
72
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

51
51
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

21
21
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

183
183
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

375
375
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

139
139
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

158
158
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

81
81
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

146
146
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

493
493
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

171
171
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

99
99
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

665
665
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

197
197
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

51
51
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

939
939
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

166
166
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

300
300
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

567
567

Meer sportnieuws