Twee héérlijke doelpunten loodsen OHL voorbij Antwerp

door
Twee héérlijke doelpunten loodsen OHL voorbij Antwerp

Oud-Heverlee Leuven en Royal Antwerp FC sloten op maandagavond de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League af. Met nog vijf wedstrijden voor de boeg heeft de promovendus een uitstekende zaak gedaan met het oog op POI. 


Werelddoelpunten zetten OHL op rozen
De eerste kans van de wedstrijd was voor de thuisploeg. Een schot van Tamari bracht Antwerp-doelman De Wolf echter niet in de problemen. De bezoekers reageerden met een eerste 'kansje' via Boya. De middenvelder kopte een voorzet rakelings naast het doel van Romo. 

Na 25 speelminuten viel het eerste doelpunt volledig uit de lucht. Xavier Mercier krulde een vrije trap aan de rand van de zestien uitstekend binnen. Enkele minuten later toonde de thuisploeg zich (opnieuw) trefzeker. Na een prachtige trap van Al-Tamari was De Wolf opnieuw kansloos. Het was meteen het eerste doelpunt van de Jordaniër in de Jupiler Pro League. En wat voor één. 

Na de dubbele achterstand probeerde Antwerp het heft in handen te nemen. Gerkens, Refaelov en De Pauw slaagden er echter niet om de aansluitingstreffer tegen de netten de duwen. Vercauteren wist wat hem te doen stond in de tweede helft. 

OHL houdt stand tegen onmondig Antwerp
De donderpreek van Vercauteren leek weinig effect gehad te hebben. OHL schoot furieus uit de startblokken in de tweede helft, en een derde treffer leek dichterbij te komen. Henry miste tot twee keer toe een grote kans, en ook Tamari en Mercier lieten het na om de wedstrijd in een definitieve plooi te leggen. 

De thuisploeg leek na het zware openingsoffensief in de tweede helft meer te gaan rekenen op de tegenaanval. Antwerp kwam geleidelijk aan meer in het spel voor, maar The Great Old creëerde weinig tot geen kansen. Een kopbal van Le Marchand in de 65ste minuut was zowat het eerste wapenfeit van de bezoekers na het rustsignaal. 

Vercauteren besloot in het slotkwartier van de wedstrijd dan ook om Mbokani in de strijd te gooien. De inbreng van de Congolees bracht geen soelaas, en Lamkel Zé liet enkele minuten voor het eindsignaal nog dé kans op de aansluitingstreffer liggen. Uiteindelijk slaagde Antwerp er niet meer in om de weg naar het doel te vinden, en kroonde de thuisploeg zich als overwinnaar. OHL mengt zich door de driepunter opnieuw in het POI-debat, terwijl The Great Old dan weer een dienst bewees aan Club Brugge. De Bruggelingen zijn door het verlies van Antwerp namelijk zeker van Europees voetbal. 
Scoreverloop:
1-0: Mercier (25')
2-0: Al-Tamari (28')

LEES OOK: 'OH Leuven wint jackpot: Premier League-miljoenen lonken'

Wie wordt de grootste uitdager van Club Brugge in de titelstrijd?

Meest recent

Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

140
140
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

16
16
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

94
94
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

26
26
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

49
49
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

58
58
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

49
49
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

86
86
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

349
349
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

13
13
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

208
208
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

302
302
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

661
661
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

149
149
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

589
589
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

324
324
Historische Gouden Schoen Vanaken? "Zou te makkelijk zijn"

Hans Vanaken kan zondagavond voor een fenomenale mijlpaal zorgen. Indien hij zichzelf opvolgt als ...

126
126
'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

FC Barcelona kruist zondagavond de degens met eeuwige rivaal Real Madrid in de finale van de ...

116
116
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

474
474
'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

491
491
Verbazend ontslag bij Esssevee: Vandenbroeck prikt terug

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

565
565
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

638
638
Courtois maakt Spanjaarden wild: "Reddingsboei Alonso"

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

256
256
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

1088
1088
Straffe Anderlecht-onthulling: "Werd zelfs met flesje gegooid"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

498
498

Meer sportnieuws