Twee héérlijke doelpunten loodsen OHL voorbij Antwerp

229 stemmen
Twee héérlijke doelpunten loodsen OHL voorbij Antwerp

Oud-Heverlee Leuven en Royal Antwerp FC sloten op maandagavond de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League af. Met nog vijf wedstrijden voor de boeg heeft de promovendus een uitstekende zaak gedaan met het oog op POI. 


Werelddoelpunten zetten OHL op rozen
De eerste kans van de wedstrijd was voor de thuisploeg. Een schot van Tamari bracht Antwerp-doelman De Wolf echter niet in de problemen. De bezoekers reageerden met een eerste 'kansje' via Boya. De middenvelder kopte een voorzet rakelings naast het doel van Romo. 

Na 25 speelminuten viel het eerste doelpunt volledig uit de lucht. Xavier Mercier krulde een vrije trap aan de rand van de zestien uitstekend binnen. Enkele minuten later toonde de thuisploeg zich (opnieuw) trefzeker. Na een prachtige trap van Al-Tamari was De Wolf opnieuw kansloos. Het was meteen het eerste doelpunt van de Jordaniër in de Jupiler Pro League. En wat voor één. 

Na de dubbele achterstand probeerde Antwerp het heft in handen te nemen. Gerkens, Refaelov en De Pauw slaagden er echter niet om de aansluitingstreffer tegen de netten de duwen. Vercauteren wist wat hem te doen stond in de tweede helft. 

OHL houdt stand tegen onmondig Antwerp
De donderpreek van Vercauteren leek weinig effect gehad te hebben. OHL schoot furieus uit de startblokken in de tweede helft, en een derde treffer leek dichterbij te komen. Henry miste tot twee keer toe een grote kans, en ook Tamari en Mercier lieten het na om de wedstrijd in een definitieve plooi te leggen. 

De thuisploeg leek na het zware openingsoffensief in de tweede helft meer te gaan rekenen op de tegenaanval. Antwerp kwam geleidelijk aan meer in het spel voor, maar The Great Old creëerde weinig tot geen kansen. Een kopbal van Le Marchand in de 65ste minuut was zowat het eerste wapenfeit van de bezoekers na het rustsignaal. 

Vercauteren besloot in het slotkwartier van de wedstrijd dan ook om Mbokani in de strijd te gooien. De inbreng van de Congolees bracht geen soelaas, en Lamkel Zé liet enkele minuten voor het eindsignaal nog dé kans op de aansluitingstreffer liggen. Uiteindelijk slaagde Antwerp er niet meer in om de weg naar het doel te vinden, en kroonde de thuisploeg zich als overwinnaar. OHL mengt zich door de driepunter opnieuw in het POI-debat, terwijl The Great Old dan weer een dienst bewees aan Club Brugge. De Bruggelingen zijn door het verlies van Antwerp namelijk zeker van Europees voetbal. 
Scoreverloop:
1-0: Mercier (25')
2-0: Al-Tamari (28')

LEES OOK: OH Leuven stelt vijfde zomeraanwinst officieel voor

Wie wordt de grootste uitdager van Club Brugge in de titelstrijd?

Meest recent

'Anderlecht raast door: onderhandelingen voor international'

Met Oliver Antman heeft RSC Anderlecht zich van een vierde zomeraanwinst verzekerd. Daar blijft het ...

8
8
Union verzilvert supercup: smaakmaker terug naar JPL

Union SG legde vrijdagavond beslag op zijn eerst trofee van het seizoen: het won de supercup na ...

15
15
'Napoli stuurt Noa Lang door: prijskaartje al bekend'

Ook na de trainerswissel lijkt het niet goed te komen met Noa Lang bij SSC Napoli. Volgens het ...

229
229
Anderlecht pusht voor miljoenentarget: trainer doet oproep

RSC Anderlecht heeft zijn eerste Europese opdracht tot een goed einde gebracht, maar de volgende ...

155
155
'El Ouahdi op vertrekken: volgende topclub meldt zich'

Zakaria El Ouahdi heeft zich opnieuw gemeld bij KRC Genk. De rechtsachter kreeg door zijn ...

193
193
'Club hoest 12 (!) miljoen op: nieuwste transferdetails'

Club Brugge drukt stevig door voor zijn nieuwe middenvelder. De landskampioen blijkt bereikt om fors ...

351
351
Infantino maakt zichzelf onmogelijk: UEFA zegt vertrouwen op

Gianni Infantino heeft zichzelf serieus in de nesten gewerkt. Zijn megalomane 'FIFA Forward ...

158
158
Sterke man Bayern bezorgt Kompany ingrijpend nieuws

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

297
297
TRANSFERUURTJE: 'Witte rook Antwerp, Club dokt enorme som'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

182
182
Hubert deelt sneer uit aan Club Brugge na Supercup

Union SG begint het seizoen met een prijs. De Brusselaars speelden in de Belgische Supercup 1-1 ...

905
905
KBVB roept straf statement na Infantino-crash

Gianni Infantino wilde de rechten van het WK verkopen, maar dat plannetje kon al snel de vuilbak in. ...

43
43
‘Nieuwe naam pronkt op transferlijstje van Anderlecht’

RSC Anderlecht is nog naarstig op zoek naar versterkingen op de zomermercato. Antoine Sibierski wil ...

265
265
Union heeft nu al nieuwe sensatie: socials ontploffen

Union SG heeft een eerste prijs van het seizoen binnen. In de Supercup tegen Club Brugge won de ...

119
119
‘Mika Godts geeft groen licht voor monstertransfer’

Het gaat plots snel voor Mika Godts. Na een wonderseizoen bij Ajax staan verschillende clubs in de ...

125
125
KAA Gent-fans plannen boycot: “We zijn geen beesten”

Het seizoen is nog niet begonnen of de supporters plannen al een eerste boycot. Bij KAA Gent zijn ze ...

229
229
'Club Brugge haalt zwaar uit en legt 10 miljoen op tafel'

Dat Club Brugge nog de nodige versterking nodig heeft, dat bleek tegen Union SG. Dat beseffen ze ...

789
789
'Jackpot voor KV Mechelen: deal van 5 miljoen euro'

KV Mechelen passeert langs de kassa. De Maneblussers gaan een van de komende dagen een volgende ...

207
207
Vanaken stelt fans gerust na nederlaag van Club Brugge

Club Brugge verloor de supercup van Union SG. Dat is geen drama, maar toch een kleine tegenvaller. ...

393
393
Geheime meeting gespot: PSG vol voor Duivel van 60 miljoen

Nog een dikke maand te gaan en de zomermercato zit er alweer op. In de komende weken komen echter ...

225
225
Maandje na WK-blunder: Lammens slaat United met verstomming

Een maand geleden stortte de wereld van Senne Lammens in na zijn kapitale blunder op het WK 2026. ...

681
681
'Club Brugge rondt miljoenentransfer af vlak na supercup'

Club Brugge heeft vrijdagavond de supercup verloren na strafschoppen tegen Union SG. Ondanks een ...

501
501
‘Volgende club De Bruyne zorgt voor enorme verrassing’

De toekomst van Kevin De Bruyne bij Napoli staat plots opnieuw ter discussie. De Europese top houdt ...

378
378
Totale afgang Infantino: FIFA voert controversieel plan al af

Gianni Infantino heeft zijn hand dit keer toch echt verspeeld. De FIFA-voorzitter kreeg zowat de ...

180
180
Nieuwe beelden: Union-held zet Brugse spionkop in zijn hemd

Union SG heeft vrijdagavond beslag gelegd op de Belgische supercup. De bekerwinnaar trok aan het ...

298
298
Geen Club Brugge, wel andere ex-club voor Ryan

Mathew Ryan was actief op het WK, al was hij daar invaller bij Australië. De ervaren doelman ...

84
84

Meer sportnieuws