TRANSFERUURTJE: 'Refaelov dicht bij vertrek, MLS lonkt naar Messi en CR7'

255
TRANSFERUURTJE: 'Refaelov dicht bij vertrek, MLS lonkt naar Messi en CR7'

De wintermercato mag dan wel voorbij zijn, er raakt wel nog heel wat informatie bekend over de transfers die in januari plaatsvonden. Daarnaast beginnen een aantal clubs zich ook al voor te bereiden op de zomer. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt er alsmaar meer op dat Lior Refaelov na dit seizoen Antwerp zou kunnen gaan verlaten. De Gouden Schoen heeft nog altijd geen voorstel gekregen om zijn aflopende contract te verlengen en de Great Old zou niet van plan zijn om daar meteen mee te komen. Zelf wil Refaelov het liefst blijven, maar de interesse groeit van Maccabi Haifa en enkele clubs uit de MLS.



Anderlecht zou in de zomer ook enkele spelers kunnen zien vertrekken. Zo werd Paul Mukairu de voorbije weken al gelinkt aan AS Roma, Bayer Leverkusen en Tottenham en komt er nu nog een nieuwe gegadigde bij. Volgens één van zijn makelaars heeft ook Ajax interesse in de 21-jarige Nigeriaanse winger. Anderlecht zou naar verluidt 5 miljoen euro willen vangen.

Ook Francis Amuzu heeft buitenlandse aandacht gelokt; ondanks dat de jonge flankaanvaller regelmatig kritiek moet slikken. Hij zou van dichtbij gevolgd worden door Eintracht Frankfurt en Fenerbahçe. Anderlecht zou ook voor hem bereid kunnen zijn om mee te werken aan een transfer.



KV Kortrijk neemt nog afscheid van een speler. Zoals verwacht trekt Brendan Hines-Ike naar D.C. United, de club die onlangs Hernan Losada als trainer aanstelde. De Amerikaanse verdediger was in Kortrijk op een zijspoor beland en tekent in de Amerikaanse hoofdstad een contract tot het einde van het kalenderjaar.

BUITENLAND

David Beckham heeft sinds vorig jaar met Inter Miami zijn eigen club in de Amerikaanse MLS en de Engelse ex-vedette heeft grote plannen met zijn club. Zo sluit hij niet uit dat hij een poging zal wagen om Lionel Messi en/of Cristiano Ronaldo binnen te halen. "Ze zijn de grootste spelers van de afgelopen vijftien jaar en wij willen de beste spelers aantrekken", liet Beckham weten.



Manchester City ziet een pion naar FC Barcelona vertrekken. Pep Guardiola bevestigde dat normaliter Eric Garcia de overstap naar Catalonië zal maken. Een verrassing is dat niet, want de 20-jarige verdediger is einde contract en Barça trekt al sinds vorige zomer aan zijn mouw.

Real Madrid wil de komende jaren gaan verjongen en daarvoor heeft het alvast zijn oog laten vallen op Eduardo Camavinga. Het 18-jarige supertalent zou in de zomer Stade Rennes kunnen verlaten, aangezien zijn contract nog maar één jaar doorloopt. De Fransen zouden desondanks vasthouden aan een vraagprijs van 50 miljoen euro voor de middenvelder.

Ajax lijkt dan weer met een oud doelwit van Club Brugge te gaan lopen. Blauw-Zwart dacht vorige zomer aan Kamaldeen Sulemana, maar de jonge Ghanese aanvaller zou op weg zijn naar Amsterdam. De Nederlandse grootmacht zou zo'n 10 miljoen euro neertellen om hem weg te plukken bij FC Nordsjaelland.

LEES OOK: 'Lionel Messi maakt sensationele transfer in januari 2027'

Moet Anderlecht Amuzu bij een goed bod laten gaan?

Meest recent

Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

5
5
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

13
13
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

141
141
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

69
69
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

117
117
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

219
219
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

110
110
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

99
99
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

452
452
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

137
137
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

89
89
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

109
109
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

31
31
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

78
78
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

298
298
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

41
41
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

55
55
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

23
23
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

123
123
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

59
59
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

229
229
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

77
77
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

230
230
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

32
32
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

90
90

Meer sportnieuws