TRANSFERUURTJE: 'Refaelov dicht bij vertrek, MLS lonkt naar Messi en CR7'

255 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Refaelov dicht bij vertrek, MLS lonkt naar Messi en CR7'

De wintermercato mag dan wel voorbij zijn, er raakt wel nog heel wat informatie bekend over de transfers die in januari plaatsvonden. Daarnaast beginnen een aantal clubs zich ook al voor te bereiden op de zomer. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt er alsmaar meer op dat Lior Refaelov na dit seizoen Antwerp zou kunnen gaan verlaten. De Gouden Schoen heeft nog altijd geen voorstel gekregen om zijn aflopende contract te verlengen en de Great Old zou niet van plan zijn om daar meteen mee te komen. Zelf wil Refaelov het liefst blijven, maar de interesse groeit van Maccabi Haifa en enkele clubs uit de MLS.



Anderlecht zou in de zomer ook enkele spelers kunnen zien vertrekken. Zo werd Paul Mukairu de voorbije weken al gelinkt aan AS Roma, Bayer Leverkusen en Tottenham en komt er nu nog een nieuwe gegadigde bij. Volgens één van zijn makelaars heeft ook Ajax interesse in de 21-jarige Nigeriaanse winger. Anderlecht zou naar verluidt 5 miljoen euro willen vangen.

Ook Francis Amuzu heeft buitenlandse aandacht gelokt; ondanks dat de jonge flankaanvaller regelmatig kritiek moet slikken. Hij zou van dichtbij gevolgd worden door Eintracht Frankfurt en Fenerbahçe. Anderlecht zou ook voor hem bereid kunnen zijn om mee te werken aan een transfer.



KV Kortrijk neemt nog afscheid van een speler. Zoals verwacht trekt Brendan Hines-Ike naar D.C. United, de club die onlangs Hernan Losada als trainer aanstelde. De Amerikaanse verdediger was in Kortrijk op een zijspoor beland en tekent in de Amerikaanse hoofdstad een contract tot het einde van het kalenderjaar.

BUITENLAND

David Beckham heeft sinds vorig jaar met Inter Miami zijn eigen club in de Amerikaanse MLS en de Engelse ex-vedette heeft grote plannen met zijn club. Zo sluit hij niet uit dat hij een poging zal wagen om Lionel Messi en/of Cristiano Ronaldo binnen te halen. "Ze zijn de grootste spelers van de afgelopen vijftien jaar en wij willen de beste spelers aantrekken", liet Beckham weten.



Manchester City ziet een pion naar FC Barcelona vertrekken. Pep Guardiola bevestigde dat normaliter Eric Garcia de overstap naar Catalonië zal maken. Een verrassing is dat niet, want de 20-jarige verdediger is einde contract en Barça trekt al sinds vorige zomer aan zijn mouw.

Real Madrid wil de komende jaren gaan verjongen en daarvoor heeft het alvast zijn oog laten vallen op Eduardo Camavinga. Het 18-jarige supertalent zou in de zomer Stade Rennes kunnen verlaten, aangezien zijn contract nog maar één jaar doorloopt. De Fransen zouden desondanks vasthouden aan een vraagprijs van 50 miljoen euro voor de middenvelder.

Ajax lijkt dan weer met een oud doelwit van Club Brugge te gaan lopen. Blauw-Zwart dacht vorige zomer aan Kamaldeen Sulemana, maar de jonge Ghanese aanvaller zou op weg zijn naar Amsterdam. De Nederlandse grootmacht zou zo'n 10 miljoen euro neertellen om hem weg te plukken bij FC Nordsjaelland.

Moet Anderlecht Amuzu bij een goed bod laten gaan?

Meest recent

"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

25
25
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

48
48
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

185
185
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

65
65
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

73
73
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

140
140
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

172
172
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

179
179
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

61
61
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

145
145
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

288
288
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

368
368
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

79
79
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

537
537
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

75
75
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

445
445
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

641
641
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

247
247
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

304
304
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

102
102
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

918
918
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

494
494
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

153
153
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

459
459
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

613
613

Meer sportnieuws