Van den Brom redt zijn hachje met levensbelangrijke zege tegen Zebra's

369 stemmen
Van den Brom redt zijn hachje met levensbelangrijke zege tegen Zebra's

Na een wedstrijd waarin beide ploegen één helft voor hun rekening namen, heeft Racing Genk finaal een zeer belangrijke zege geboekt in de strijd om Play-Off I. Het team van John van den Brom voetbalde voor de pauze uitstekend maar zwalpte lange tijd na de rust. Uiteindelijk kon het toch een belangrijke driepunter over de streep trekken.

Met Charleroi en Racing Genk stonden twee teams tegenover mekaar die niet in hun beste periode zaten. De Zebra's openden als een sneltrein aan de competitie maar viel voorlopig zelfs buiten Play-Off II. De Limburgers waren een paar maanden geleden nog herfstkampioen maar zwalpten nadien en moesten nog serieus harken om Play-Off I te halen. Beide ploegen hadden desondanks nog steeds uitzicht op een plek bij de eerste vier en konden zelfs een zaakje doen vanavond. Bij de bezoekers moest Bongonda op de bank starten, Belhocine miste dan weer draaischijf Morioka.
Gretig Genk staat halfweg verdiend op voorsprong
Opnieuw nam Racing Genk een prima start met meteen een kans voor Onuachu, de topschutter mikte zijn kopbal echter verkeerd. De bezoekers bleven stevig doorduwen en een paar minuten later liet Onuachu van dichtbij een tweede mogelijkheid onbenut. Op het kwartier kreeg het team van John van den Brom een redelijk goedkope strafschop na een lichte fout van Ilaimaharitra op Ito, vanaf elf meter faalde Onuachu niet en zo stond het verdiend 0-1 voor de bezoekers. Charleroi gaf opnieuw een makke indruk en kwam voorlopig niet veel verder dan een paar afgeblokte schoten. Halfweg hadden de bezoekers een kleine voorsprong te pakken na een prima eerste periode.

John van den Brom stond onder zware druk maar zijn team deed het voorlopig uitstekend.
Zebra's rechten de rug maar worden finaal toch geveld
Charleroi zorgde meteen voor gevaar na de pauze, Vandevoordt moest alert zijn bij een poging van Bruno. Aan de overzijde kopte Munoz na een hoekschop slechts een half metertje naast. De tweede helft ging 'vlammend' van start, een paar minuten later vond Rezaei nog de Genkse doelman op zijn weg maar in de rebound duwde Gholizadeh de 1-1 in doel. Even later vergat Bruno zelfs om in twee tijden zijn ploeg op voorsprong te zetten. Het vertrouwen was plots weer helemaal weg bij de Limburgers. Het team van John van den Brom pikte nadien de goede draad van voor de pauze weer op en met een prachtige redding hield Descamps het geplaatste schot van Ito nog uit zijn doel. Op het uur kopte Van Cleemput dan weer een prima voorzet van Bruno over. Het bleef kansen regenen na de pauze. De Zebra's zochten het meeste naar de zege, op een kwartier van het einde kon invaller Teodorczyk net te weinig kracht zetten achter zijn kopbal. Uiteindelijk was het toch nog Racing Genk dat de zege meepakte: Thorstvedt kopte een prima flankvoorzet tegen de touwen, 1-2 en meteen goed voor drie gouden punten, in het absolute slot miste Dessers nog het onmogelijke (nog maar eens) door breed te spelen in plaats van zelf de 1-3 in doel te leggen maar de zege kwam uiteindelijk niet meer in gevaar.
Scoreverloop:
1-0 (17') Onuachu (p), 1-1 (53') Gholizadeh, 1-2 (83') Thorstvedt

Verdiende Genk uiteindelijk de drie punten?

Meest recent

'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

38
38
Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

68
68
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

39
39
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

181
181
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

102
102
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

192
192
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

104
104
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

136
136
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

106
106
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

799
799
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1083
1083
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

75
75
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

541
541
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

171
171
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

288
288
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

638
638
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

165
165
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

157
157
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

363
363
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

215
215
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

224
224
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

257
257
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

805
805
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

521
521

Meer sportnieuws