Van den Brom redt zijn hachje met levensbelangrijke zege tegen Zebra's

door
Van den Brom redt zijn hachje met levensbelangrijke zege tegen Zebra's

Na een wedstrijd waarin beide ploegen één helft voor hun rekening namen, heeft Racing Genk finaal een zeer belangrijke zege geboekt in de strijd om Play-Off I. Het team van John van den Brom voetbalde voor de pauze uitstekend maar zwalpte lange tijd na de rust. Uiteindelijk kon het toch een belangrijke driepunter over de streep trekken.

Met Charleroi en Racing Genk stonden twee teams tegenover mekaar die niet in hun beste periode zaten. De Zebra's openden als een sneltrein aan de competitie maar viel voorlopig zelfs buiten Play-Off II. De Limburgers waren een paar maanden geleden nog herfstkampioen maar zwalpten nadien en moesten nog serieus harken om Play-Off I te halen. Beide ploegen hadden desondanks nog steeds uitzicht op een plek bij de eerste vier en konden zelfs een zaakje doen vanavond. Bij de bezoekers moest Bongonda op de bank starten, Belhocine miste dan weer draaischijf Morioka.
Gretig Genk staat halfweg verdiend op voorsprong
Opnieuw nam Racing Genk een prima start met meteen een kans voor Onuachu, de topschutter mikte zijn kopbal echter verkeerd. De bezoekers bleven stevig doorduwen en een paar minuten later liet Onuachu van dichtbij een tweede mogelijkheid onbenut. Op het kwartier kreeg het team van John van den Brom een redelijk goedkope strafschop na een lichte fout van Ilaimaharitra op Ito, vanaf elf meter faalde Onuachu niet en zo stond het verdiend 0-1 voor de bezoekers. Charleroi gaf opnieuw een makke indruk en kwam voorlopig niet veel verder dan een paar afgeblokte schoten. Halfweg hadden de bezoekers een kleine voorsprong te pakken na een prima eerste periode.

John van den Brom stond onder zware druk maar zijn team deed het voorlopig uitstekend.
Zebra's rechten de rug maar worden finaal toch geveld
Charleroi zorgde meteen voor gevaar na de pauze, Vandevoordt moest alert zijn bij een poging van Bruno. Aan de overzijde kopte Munoz na een hoekschop slechts een half metertje naast. De tweede helft ging 'vlammend' van start, een paar minuten later vond Rezaei nog de Genkse doelman op zijn weg maar in de rebound duwde Gholizadeh de 1-1 in doel. Even later vergat Bruno zelfs om in twee tijden zijn ploeg op voorsprong te zetten. Het vertrouwen was plots weer helemaal weg bij de Limburgers. Het team van John van den Brom pikte nadien de goede draad van voor de pauze weer op en met een prachtige redding hield Descamps het geplaatste schot van Ito nog uit zijn doel. Op het uur kopte Van Cleemput dan weer een prima voorzet van Bruno over. Het bleef kansen regenen na de pauze. De Zebra's zochten het meeste naar de zege, op een kwartier van het einde kon invaller Teodorczyk net te weinig kracht zetten achter zijn kopbal. Uiteindelijk was het toch nog Racing Genk dat de zege meepakte: Thorstvedt kopte een prima flankvoorzet tegen de touwen, 1-2 en meteen goed voor drie gouden punten, in het absolute slot miste Dessers nog het onmogelijke (nog maar eens) door breed te spelen in plaats van zelf de 1-3 in doel te leggen maar de zege kwam uiteindelijk niet meer in gevaar.
Scoreverloop:
1-0 (17') Onuachu (p), 1-1 (53') Gholizadeh, 1-2 (83') Thorstvedt

LEES OOK: KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

Verdiende Genk uiteindelijk de drie punten?

Meest recent

Groot probleem bij Club: "Zo word je geen kampioen"

Club Brugge knoopte afgelopen weekend opnieuw aan met de zege in de competitie, al was het tegen ...

4
4
Play-Off I in gevaar: Hayen oordeelt over Genkse kansen

Met Union, STVV, Club Brugge en Anderlecht lijken vier deelnemers aan de Champions' Play-Off al vast ...

41
41
'Cercle Brugge mag nog onverhoopt cashen'

Cercle Brugge pakte zondag een onverhoopt punt in Genk, maar blijft nog steeds in een penibele ...

30
30
'KV Mechelen heeft opvolger Lauberbach al beet'

KV Mechelen deed zondagavond geen goede zaak in de strijd om de top zes, want het slaagde er niet in ...

61
61
'Genk ziet kassa rinkelen: driestrijd in Premier League'

KRC Genk deed zondag alweer een slechte zaak in de strijd om de Champions' Play-Off. De Limburgers ...

261
261
'Ongenadige Hasi duwt Anderlecht-speler richting uitgang'

Anderlecht blikt alweer terug op een pijnlijk weekend, met een dramatische prestatie en een magere ...

361
361
TRANSFERUURTJE: 'Forse dubbelslag Club, miljoenentransfer Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

237
237
Zulte Waregem trekt opvallende conclusie na Club

Club Brugge en Zulte Waregem maakten er een spektakelstuk van in de Jupiler Pro League. In het Jan ...

333
333
Ruben Van Gucht in shock: Opvolgers staan plots klaar

Hij beweegt zich al jaren op het snijvlak van sport, media en controverse, en lijkt er zelfs energie ...

91
91
Anderlecht-trio beslist: Hasi op weg naar ontslag?

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Even leek Besnik Hasi de succesformule te ...

600
600
Stankovic jubelt en heeft boodschap voor Club-fans

Club Brugge won in de Champions League overtuigend van Kairat Almaty en ook in de competitie wist ...

528
528
Zorgen bij Antwerp: Vandenbempt doet oproep aan Gheysens

Royal Antwerp FC is zwaar afgegleden. Anno 2026 is het hoogstens subtop in België. Voorzitter ...

393
393
Albert snoeihard: "Twee zieke ploegen"

Philippe Albert is analist bij La Capitale en gaf zijn mening over de speeldag. Hij ziet dat heel ...

316
316
Rik Verheye doorbreekt stilte met verrassende aankondiging

Wat begon als een passieproject, dreigt uit te monden in een sportief sprookje. Acteur Rik Verheye ...

117
117
Vandenbempt lovend én zeer scherp voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen FCV Dender na een dramatische partij. Niet de eerste keer dit ...

338
338
'Union SG duwt mislukte transfer richting uitgang'

Union SG gaat de komende dagen toch nog wat transfers verrichten. De Brusselaars zouden volgens La ...

65
65
'Meeting op Neerpede: Hasi moet vrezen'

RSC Anderlecht is eigenlijk al heel het seizoen op de dool. Paars-Wit staat vierde, ligt uit Europa ...

567
567
"Hasi buiten": waarom de coach niet de enige schuldige is

Besnik Hasi krijgt terecht de nodige kritiek. Sinds zijn terugkeer als coach is het nog niet goed ...

335
335
Transferalarm bij Antwerp: "Wit konijn van Overmars"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League begonnen. Na ...

420
420
De Cat valt opnieuw uit: Hasi reageert geïrriteerd

RSC Anderlecht beleefde zondag een rotavond. De Brusselaars kwamen tegen FCV Dender ondermaats voor ...

268
268
Club-Marseille: Leko hakt knopen door in basisploeg

Woensdag is het zover, dan volgt de ontknoping in de League Phase van de Champions League. Club ...

466
466
'Man City zet Engeland op stelten met schoktransfer'

Met Marc Guehi en Antoine Semenyo verzekerde Manchester City zich tijdens de huidige mercato al van ...

253
253
Anderlecht zakt door het ijs: sterkhouder krijgt 3 op 10

Aan de vooravond van een cruciaal vierluik, wou RSC Anderlecht voor eigen volk nog eens extra ...

241
241
‘Club Brugge op ramkoers: toptarget kookt van woede’

Club Brugge duwt keihard door voor een absoluut toptarget. Alleen: aan de andere kant groeit de ...

1698
1698
'Plotse wending Genk: miljoenentransfer in Premier League'

KRC Genk blijft ook onder Nicky Hayen maar aanmodderen in de eigen competitie, deelname aan de ...

757
757

Meer sportnieuws