Van den Brom redt zijn hachje met levensbelangrijke zege tegen Zebra's

door
Van den Brom redt zijn hachje met levensbelangrijke zege tegen Zebra's

Na een wedstrijd waarin beide ploegen één helft voor hun rekening namen, heeft Racing Genk finaal een zeer belangrijke zege geboekt in de strijd om Play-Off I. Het team van John van den Brom voetbalde voor de pauze uitstekend maar zwalpte lange tijd na de rust. Uiteindelijk kon het toch een belangrijke driepunter over de streep trekken.

Met Charleroi en Racing Genk stonden twee teams tegenover mekaar die niet in hun beste periode zaten. De Zebra's openden als een sneltrein aan de competitie maar viel voorlopig zelfs buiten Play-Off II. De Limburgers waren een paar maanden geleden nog herfstkampioen maar zwalpten nadien en moesten nog serieus harken om Play-Off I te halen. Beide ploegen hadden desondanks nog steeds uitzicht op een plek bij de eerste vier en konden zelfs een zaakje doen vanavond. Bij de bezoekers moest Bongonda op de bank starten, Belhocine miste dan weer draaischijf Morioka.
Gretig Genk staat halfweg verdiend op voorsprong
Opnieuw nam Racing Genk een prima start met meteen een kans voor Onuachu, de topschutter mikte zijn kopbal echter verkeerd. De bezoekers bleven stevig doorduwen en een paar minuten later liet Onuachu van dichtbij een tweede mogelijkheid onbenut. Op het kwartier kreeg het team van John van den Brom een redelijk goedkope strafschop na een lichte fout van Ilaimaharitra op Ito, vanaf elf meter faalde Onuachu niet en zo stond het verdiend 0-1 voor de bezoekers. Charleroi gaf opnieuw een makke indruk en kwam voorlopig niet veel verder dan een paar afgeblokte schoten. Halfweg hadden de bezoekers een kleine voorsprong te pakken na een prima eerste periode.

John van den Brom stond onder zware druk maar zijn team deed het voorlopig uitstekend.
Zebra's rechten de rug maar worden finaal toch geveld
Charleroi zorgde meteen voor gevaar na de pauze, Vandevoordt moest alert zijn bij een poging van Bruno. Aan de overzijde kopte Munoz na een hoekschop slechts een half metertje naast. De tweede helft ging 'vlammend' van start, een paar minuten later vond Rezaei nog de Genkse doelman op zijn weg maar in de rebound duwde Gholizadeh de 1-1 in doel. Even later vergat Bruno zelfs om in twee tijden zijn ploeg op voorsprong te zetten. Het vertrouwen was plots weer helemaal weg bij de Limburgers. Het team van John van den Brom pikte nadien de goede draad van voor de pauze weer op en met een prachtige redding hield Descamps het geplaatste schot van Ito nog uit zijn doel. Op het uur kopte Van Cleemput dan weer een prima voorzet van Bruno over. Het bleef kansen regenen na de pauze. De Zebra's zochten het meeste naar de zege, op een kwartier van het einde kon invaller Teodorczyk net te weinig kracht zetten achter zijn kopbal. Uiteindelijk was het toch nog Racing Genk dat de zege meepakte: Thorstvedt kopte een prima flankvoorzet tegen de touwen, 1-2 en meteen goed voor drie gouden punten, in het absolute slot miste Dessers nog het onmogelijke (nog maar eens) door breed te spelen in plaats van zelf de 1-3 in doel te leggen maar de zege kwam uiteindelijk niet meer in gevaar.
Scoreverloop:
1-0 (17') Onuachu (p), 1-1 (53') Gholizadeh, 1-2 (83') Thorstvedt

LEES OOK: Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Verdiende Genk uiteindelijk de drie punten?

Meest recent

'Trainer Sporting gelooft ogen niet na scouting Club Brugge'

De vierde speeldag van de League Phase van de Champions League staat voor de deur. Club Brugge gaat ...

48
48
'Anderlecht richt transfervizier op smaakmaker JPL'

RSC Anderlecht lijkt in de goede flow te zitten en kan voor het eerst dit seizoen pronken met een ...

53
53
'Antwerp schakelt razendsnel: eerste kandidaat-coach gelekt'

Het kwakkelende Antwerp FC is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De trieste nederlaag tegen rode ...

64
64
Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

51
51
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

90
90
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

163
163
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

51
51
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

60
60
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

541
541
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

97
97
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

87
87
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

276
276
Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

217
217
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

392
392
KV Mechelen stunt: Vanderbiest ziet grote kwaliteit

KV Mechelen zorgde voor een geweldige stunt door te winnen op het veld van KRC Genk. Voor de eerste ...

185
185
Scorende Trossard geeft met Arsenal Tottenham pak slaag

In de Premier League stond om 17u30 de topper tussen Arsenal en Tottenham op het programma. Wat ...

44
44
Anderlecht bevestigt niet: "Wat staan we te doen?"

RSC Anderlecht is om 18u30 begonnen aan zijn partij tegen La Louvière. De eerste 45 minuten ...

149
149
C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Antwerp FC heeft zondagnamiddag gezichtsverlies geleden op eigen veld. De Great Old ging immers met ...

210
210
Alwéér goud waard: Trossard beukt Londense derby open

In de Premier League waren de ogen zondagavond op het noorden van Londen gericht. Daar stond ...

47
47
CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij ...

163
163
Totale afgang Antwerp: Dender pakte eerste zege op Bosuil

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een zoveelste dieptepunt bereikt. De Great Old verloor op eigen veld ...

251
251
La Louvière-Anderlecht: Hasi voert bijzondere wissel door

Na twee verdiende thuiszeges wil RSC Anderlecht zondagavond ook bevestigen op verplaatsing. Maar dat ...

232
232
Bedroevende 8 op 21 in eigen huis: Fink maakt balans op

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

221
221
PSV lacht tanden bloot: ook Feyenoord blameert zich thuis

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV dit weekend gouden zaken gedaan. Terwijl het zelf won ...

53
53
Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

KVC Westerlo speelde zaterdag een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op 0-0 ...

320
320

Meer sportnieuws