Van den Brom redt zijn hachje met levensbelangrijke zege tegen Zebra's

door
Van den Brom redt zijn hachje met levensbelangrijke zege tegen Zebra's

Na een wedstrijd waarin beide ploegen één helft voor hun rekening namen, heeft Racing Genk finaal een zeer belangrijke zege geboekt in de strijd om Play-Off I. Het team van John van den Brom voetbalde voor de pauze uitstekend maar zwalpte lange tijd na de rust. Uiteindelijk kon het toch een belangrijke driepunter over de streep trekken.

Met Charleroi en Racing Genk stonden twee teams tegenover mekaar die niet in hun beste periode zaten. De Zebra's openden als een sneltrein aan de competitie maar viel voorlopig zelfs buiten Play-Off II. De Limburgers waren een paar maanden geleden nog herfstkampioen maar zwalpten nadien en moesten nog serieus harken om Play-Off I te halen. Beide ploegen hadden desondanks nog steeds uitzicht op een plek bij de eerste vier en konden zelfs een zaakje doen vanavond. Bij de bezoekers moest Bongonda op de bank starten, Belhocine miste dan weer draaischijf Morioka.
Gretig Genk staat halfweg verdiend op voorsprong
Opnieuw nam Racing Genk een prima start met meteen een kans voor Onuachu, de topschutter mikte zijn kopbal echter verkeerd. De bezoekers bleven stevig doorduwen en een paar minuten later liet Onuachu van dichtbij een tweede mogelijkheid onbenut. Op het kwartier kreeg het team van John van den Brom een redelijk goedkope strafschop na een lichte fout van Ilaimaharitra op Ito, vanaf elf meter faalde Onuachu niet en zo stond het verdiend 0-1 voor de bezoekers. Charleroi gaf opnieuw een makke indruk en kwam voorlopig niet veel verder dan een paar afgeblokte schoten. Halfweg hadden de bezoekers een kleine voorsprong te pakken na een prima eerste periode.

John van den Brom stond onder zware druk maar zijn team deed het voorlopig uitstekend.
Zebra's rechten de rug maar worden finaal toch geveld
Charleroi zorgde meteen voor gevaar na de pauze, Vandevoordt moest alert zijn bij een poging van Bruno. Aan de overzijde kopte Munoz na een hoekschop slechts een half metertje naast. De tweede helft ging 'vlammend' van start, een paar minuten later vond Rezaei nog de Genkse doelman op zijn weg maar in de rebound duwde Gholizadeh de 1-1 in doel. Even later vergat Bruno zelfs om in twee tijden zijn ploeg op voorsprong te zetten. Het vertrouwen was plots weer helemaal weg bij de Limburgers. Het team van John van den Brom pikte nadien de goede draad van voor de pauze weer op en met een prachtige redding hield Descamps het geplaatste schot van Ito nog uit zijn doel. Op het uur kopte Van Cleemput dan weer een prima voorzet van Bruno over. Het bleef kansen regenen na de pauze. De Zebra's zochten het meeste naar de zege, op een kwartier van het einde kon invaller Teodorczyk net te weinig kracht zetten achter zijn kopbal. Uiteindelijk was het toch nog Racing Genk dat de zege meepakte: Thorstvedt kopte een prima flankvoorzet tegen de touwen, 1-2 en meteen goed voor drie gouden punten, in het absolute slot miste Dessers nog het onmogelijke (nog maar eens) door breed te spelen in plaats van zelf de 1-3 in doel te leggen maar de zege kwam uiteindelijk niet meer in gevaar.
Scoreverloop:
1-0 (17') Onuachu (p), 1-1 (53') Gholizadeh, 1-2 (83') Thorstvedt

LEES OOK: KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

Verdiende Genk uiteindelijk de drie punten?

Meest recent

Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

11
11
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

51
51
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

13
13
Hoeneß met heel straffe openbaring over Kompany

Bij Bayern München zijn ze tevreden over Vincent Kompany. Hij bracht weer rust en prijzen naar ...

47
47
'Anderlecht hakt knoop door: dit moet nieuwe TD worden'

Bij RSC Anderlecht willen ze binnen een aantal weken een nieuwe sportief directeur aanstellen. Ze ...

180
180
‘Keiharde breuk: Club Brugge dumpt absolute topspeler’

Bij Club Brugge staat er achter de schermen een harde beslissing op springen. Contracten, loonmassa ...

1014
1014
Vanaken en Mignolet gaan voor megastunt: "Dan kan alles"

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van. Het speelde 3-3 tegen Atlético ...

73
73
De Condé: "Kans groot dat hij KRC Genk verlaat"

Bij KRC Genk lopen heel veel spelers in de kijker. Head of Football Dimitri De Condé heeft ...

177
177
Spaanse pers ziet tal van uitblinkers bij Club Brugge

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van in het Jan Breydelstadion. Ze speelden ...

283
283
'Anderlecht krijgt gigantische opdoffer te verwerken'

RSC Anderlecht is op zoek naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi. De Brusselaars hebben ...

237
237
Leko baalt: Club met grote tegenvaller naar Madrid

Club Brugge speelde 3-3 tegen Atlético Madrid. Dat was al bij al een correct resultaat in het ...

175
175
Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

288
288
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

409
409
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

65
65
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

279
279
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

451
451
Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

608
608
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

295
295
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

64
64
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

191
191
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

23
23
'Alle remmen los bij City: volgende PL-ster op komst'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

135
135
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1409
1409
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

100
100
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

664
664

Meer sportnieuws