Van den Brom redt zijn hachje met levensbelangrijke zege tegen Zebra's

door
Van den Brom redt zijn hachje met levensbelangrijke zege tegen Zebra's

Na een wedstrijd waarin beide ploegen één helft voor hun rekening namen, heeft Racing Genk finaal een zeer belangrijke zege geboekt in de strijd om Play-Off I. Het team van John van den Brom voetbalde voor de pauze uitstekend maar zwalpte lange tijd na de rust. Uiteindelijk kon het toch een belangrijke driepunter over de streep trekken.

Met Charleroi en Racing Genk stonden twee teams tegenover mekaar die niet in hun beste periode zaten. De Zebra's openden als een sneltrein aan de competitie maar viel voorlopig zelfs buiten Play-Off II. De Limburgers waren een paar maanden geleden nog herfstkampioen maar zwalpten nadien en moesten nog serieus harken om Play-Off I te halen. Beide ploegen hadden desondanks nog steeds uitzicht op een plek bij de eerste vier en konden zelfs een zaakje doen vanavond. Bij de bezoekers moest Bongonda op de bank starten, Belhocine miste dan weer draaischijf Morioka.
Gretig Genk staat halfweg verdiend op voorsprong
Opnieuw nam Racing Genk een prima start met meteen een kans voor Onuachu, de topschutter mikte zijn kopbal echter verkeerd. De bezoekers bleven stevig doorduwen en een paar minuten later liet Onuachu van dichtbij een tweede mogelijkheid onbenut. Op het kwartier kreeg het team van John van den Brom een redelijk goedkope strafschop na een lichte fout van Ilaimaharitra op Ito, vanaf elf meter faalde Onuachu niet en zo stond het verdiend 0-1 voor de bezoekers. Charleroi gaf opnieuw een makke indruk en kwam voorlopig niet veel verder dan een paar afgeblokte schoten. Halfweg hadden de bezoekers een kleine voorsprong te pakken na een prima eerste periode.

John van den Brom stond onder zware druk maar zijn team deed het voorlopig uitstekend.
Zebra's rechten de rug maar worden finaal toch geveld
Charleroi zorgde meteen voor gevaar na de pauze, Vandevoordt moest alert zijn bij een poging van Bruno. Aan de overzijde kopte Munoz na een hoekschop slechts een half metertje naast. De tweede helft ging 'vlammend' van start, een paar minuten later vond Rezaei nog de Genkse doelman op zijn weg maar in de rebound duwde Gholizadeh de 1-1 in doel. Even later vergat Bruno zelfs om in twee tijden zijn ploeg op voorsprong te zetten. Het vertrouwen was plots weer helemaal weg bij de Limburgers. Het team van John van den Brom pikte nadien de goede draad van voor de pauze weer op en met een prachtige redding hield Descamps het geplaatste schot van Ito nog uit zijn doel. Op het uur kopte Van Cleemput dan weer een prima voorzet van Bruno over. Het bleef kansen regenen na de pauze. De Zebra's zochten het meeste naar de zege, op een kwartier van het einde kon invaller Teodorczyk net te weinig kracht zetten achter zijn kopbal. Uiteindelijk was het toch nog Racing Genk dat de zege meepakte: Thorstvedt kopte een prima flankvoorzet tegen de touwen, 1-2 en meteen goed voor drie gouden punten, in het absolute slot miste Dessers nog het onmogelijke (nog maar eens) door breed te spelen in plaats van zelf de 1-3 in doel te leggen maar de zege kwam uiteindelijk niet meer in gevaar.
Scoreverloop:
1-0 (17') Onuachu (p), 1-1 (53') Gholizadeh, 1-2 (83') Thorstvedt

LEES OOK: Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Verdiende Genk uiteindelijk de drie punten?

Meest recent

Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

6
6
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

33
33
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

33
33
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

26
26
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

33
33
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

79
79
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

27
27
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

109
109
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

24
24
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

95
95
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

164
164
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

55
55
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

273
273
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

168
168
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

179
179
'Zeer straffe wintertransfer voor Koni De Winter'

De voorbije maanden werd er alweer druk gediscussieerd over de defensie van de Rode Duivels. Met ...

119
119
Marc Coucke steelt alle harten met onverwachte boodschap

Marc Coucke heeft opnieuw bewezen dat hij zichzelf niet al te serieus neemt. De ondernemer en ...

86
86
'Ondergang RWDM: nieuw schrijnend verhaal duikt op'

Krijgen we in de komende maanden een nieuwe tragedie in de Challenger Pro League? Een jaar na het ...

114
114
'Union tussen hoop en vrees: details over interesse bekend'

Het lijkt voor Union alweer een spannende mercato te gaan worden. In zowat elke transferperiode moet ...

44
44
'Origi maakt sensationele comeback bij ex-club'

Divock Origi zou deze winter eindelijk weer voetballer kunnen worden. De ex-Rode Duivel zat het ...

232
232
Blunder van De Mil? "Als hij een week langer gewacht had..."

AA Gent krijgt zaterdag het bezoek van Westerlo en op die wedstrijd staat er toch behoorlijk wat ...

259
259
Domper Anderlecht: verdict voor Stroeykens en Camara bekend

Deze week is de Africa Cup van start gegaan en daardoor moeten ook heel wat Belgische clubs een ...

246
246
Theate waarschuwt Rode Duivels voor WK-valkuil

Voor de Rode Duivels zal 2026 in het teken staan van het WK. In maart trekken ze al naar de ...

86
86
Meteen puzzelen voor Hayen, stormloop in Genk

Een uitgebreid kerstfeest zal er voor de spelers en clubs in de Jupiler Pro League niet inzitten, ...

509
509
Wils reageert op plotse ommekeer Antwerp: "Het is kut"

Antwerp trekt de feestdagen in met een uitstekend gevoel. Nadat de Great Old een maand geleden nog ...

399
399

Meer sportnieuws