RWDM schiet pas wakker na de pauze en boekt zes op zes in 1B

door
RWDM schiet pas wakker na de pauze en boekt zes op zes in 1B

Na een fraaie tweede helft heeft RWDM verdiend de drie punten gepakt op het veld van Club NXT. Dankzij deze overwinning behoudt het team van Euvrard nog een waterkansje op een plek bij de eerste twee. De beloften van Club Brugge voetbalden één helft uitstekend maar konden dat niveau niet vasthouden.

Club NXT was nog steeds de eenzame hekkensluiter in 1B en trad elk weekend met een jongere ploeg aan. Een pak spelers maakten immers de overstap naar de A-ploeg (mede door de resem corona-besmettingen) en daardoor werd het ook elke keer moeilijker om een competitief elftal op de been te brengen. RWDM verraste vorige week kandidaat promovendus Westerlo en wou absoluut de drie punten meepakken op Daknam.
De youngsters van Club Brugge begonnen prima aan de partij en gaven nauwelijks een kans weg in het eerste halfuur. Enkel Nangis kon één keer dreigen maar doelman Lammens had geen enkele moeite met zijn schot. Aan de overzijde was er alleen een vrije trap van Ochieng die ruim over ging. Op vijf minuten van de rust was het verrassend Club NXT dat de voorsprong nam: Sadin aarzelde te lang en Aelterman profiteerde daarvan om via de paal raak te koppen: 1-0. Het team van Euvrard had geen reactie in huis voor de pauze en moest met een achterstand richting de kleedkamer.
Na de rust tapte RWDM uit een ander vaatje en na amper drie minuten spelen kopte Claes al de 1-1 voorbij Lammens. De Molenbeekse club duwde nu door en een paar minuten later tikte Rocha al de 1-2 in doel. Het team van Euvrard bleef dominant nadien en vergat om via Rocha en Nzuzi de wedstrijd vroegtijdig te beslissen. Uiteindelijk was het Claes die op een kleine twintig minuten van het einde de wedstrijd in een definitieve plooit legde door van dichtbij Lammens te vloeren: 1-3 en het tweede doelpunt van de avond voor de ex-speler van KV Mechelen. De bezoekers hielden nadien eenvoudig stand en blijven het zo prima doen in hun eerste seizoen in de op één na hoogste reeks.
Scoreverloop:
1-0 (40') Aelterman, 1-1 (48') Claes, 1-2 (53') Rocha, 1-3 (72') Claes

LEES OOK: Nieuw goudklompje voor Club: Stankovic laaiend enthousiast

Zal RWDM nog meedoen voor de top-2?

Meest recent

Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

2
2
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

13
13
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

17
17
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

18
18
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

357
357
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

209
209
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

100
100
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

335
335
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

118
118
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

200
200
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

168
168
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

118
118
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

88
88
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

101
101
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

118
118
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

67
67
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

284
284
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

85
85
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

148
148
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

145
145
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

496
496
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

370
370
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

517
517
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

455
455
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

384
384

Meer sportnieuws