RWDM schiet pas wakker na de pauze en boekt zes op zes in 1B

door
RWDM schiet pas wakker na de pauze en boekt zes op zes in 1B

Na een fraaie tweede helft heeft RWDM verdiend de drie punten gepakt op het veld van Club NXT. Dankzij deze overwinning behoudt het team van Euvrard nog een waterkansje op een plek bij de eerste twee. De beloften van Club Brugge voetbalden één helft uitstekend maar konden dat niveau niet vasthouden.

Club NXT was nog steeds de eenzame hekkensluiter in 1B en trad elk weekend met een jongere ploeg aan. Een pak spelers maakten immers de overstap naar de A-ploeg (mede door de resem corona-besmettingen) en daardoor werd het ook elke keer moeilijker om een competitief elftal op de been te brengen. RWDM verraste vorige week kandidaat promovendus Westerlo en wou absoluut de drie punten meepakken op Daknam.
De youngsters van Club Brugge begonnen prima aan de partij en gaven nauwelijks een kans weg in het eerste halfuur. Enkel Nangis kon één keer dreigen maar doelman Lammens had geen enkele moeite met zijn schot. Aan de overzijde was er alleen een vrije trap van Ochieng die ruim over ging. Op vijf minuten van de rust was het verrassend Club NXT dat de voorsprong nam: Sadin aarzelde te lang en Aelterman profiteerde daarvan om via de paal raak te koppen: 1-0. Het team van Euvrard had geen reactie in huis voor de pauze en moest met een achterstand richting de kleedkamer.
Na de rust tapte RWDM uit een ander vaatje en na amper drie minuten spelen kopte Claes al de 1-1 voorbij Lammens. De Molenbeekse club duwde nu door en een paar minuten later tikte Rocha al de 1-2 in doel. Het team van Euvrard bleef dominant nadien en vergat om via Rocha en Nzuzi de wedstrijd vroegtijdig te beslissen. Uiteindelijk was het Claes die op een kleine twintig minuten van het einde de wedstrijd in een definitieve plooit legde door van dichtbij Lammens te vloeren: 1-3 en het tweede doelpunt van de avond voor de ex-speler van KV Mechelen. De bezoekers hielden nadien eenvoudig stand en blijven het zo prima doen in hun eerste seizoen in de op één na hoogste reeks.
Scoreverloop:
1-0 (40') Aelterman, 1-1 (48') Claes, 1-2 (53') Rocha, 1-3 (72') Claes

LEES OOK: Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

Zal RWDM nog meedoen voor de top-2?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

101
101
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

29
29
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

122
122
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

87
87
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

563
563
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

89
89
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

68
68
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

97
97
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

121
121
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

42
42
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

234
234
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

45
45
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

349
349
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

20
20
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

290
290
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

196
196
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

541
541
'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor zijn tweede opeenvolgende Champions League-finale. ...

196
196
Rode kaart beslissend: geen winnaar in Gent-Anderlecht

In de Champions' Play-Offs heeft het duel om de vierde plaats tussen AA Gent en RSC Anderlecht geen ...

101
101
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

240
240
Dramatisch rood Anderlecht: DAZN-analisten vellen verdict

RSC Anderlecht leek zondagmiddag verdiend op voorsprong te gaan rusten op bezoek bij AA Gent. Maar ...

399
399
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

117
117
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

722
722
Burgess met schrik vrij na grove uithaal: "Sloeg nergens op"

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

439
439
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

80
80
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

146
146

Meer sportnieuws