RWDM schiet pas wakker na de pauze en boekt zes op zes in 1B

door
RWDM schiet pas wakker na de pauze en boekt zes op zes in 1B

Na een fraaie tweede helft heeft RWDM verdiend de drie punten gepakt op het veld van Club NXT. Dankzij deze overwinning behoudt het team van Euvrard nog een waterkansje op een plek bij de eerste twee. De beloften van Club Brugge voetbalden één helft uitstekend maar konden dat niveau niet vasthouden.

Club NXT was nog steeds de eenzame hekkensluiter in 1B en trad elk weekend met een jongere ploeg aan. Een pak spelers maakten immers de overstap naar de A-ploeg (mede door de resem corona-besmettingen) en daardoor werd het ook elke keer moeilijker om een competitief elftal op de been te brengen. RWDM verraste vorige week kandidaat promovendus Westerlo en wou absoluut de drie punten meepakken op Daknam.
De youngsters van Club Brugge begonnen prima aan de partij en gaven nauwelijks een kans weg in het eerste halfuur. Enkel Nangis kon één keer dreigen maar doelman Lammens had geen enkele moeite met zijn schot. Aan de overzijde was er alleen een vrije trap van Ochieng die ruim over ging. Op vijf minuten van de rust was het verrassend Club NXT dat de voorsprong nam: Sadin aarzelde te lang en Aelterman profiteerde daarvan om via de paal raak te koppen: 1-0. Het team van Euvrard had geen reactie in huis voor de pauze en moest met een achterstand richting de kleedkamer.
Na de rust tapte RWDM uit een ander vaatje en na amper drie minuten spelen kopte Claes al de 1-1 voorbij Lammens. De Molenbeekse club duwde nu door en een paar minuten later tikte Rocha al de 1-2 in doel. Het team van Euvrard bleef dominant nadien en vergat om via Rocha en Nzuzi de wedstrijd vroegtijdig te beslissen. Uiteindelijk was het Claes die op een kleine twintig minuten van het einde de wedstrijd in een definitieve plooit legde door van dichtbij Lammens te vloeren: 1-3 en het tweede doelpunt van de avond voor de ex-speler van KV Mechelen. De bezoekers hielden nadien eenvoudig stand en blijven het zo prima doen in hun eerste seizoen in de op één na hoogste reeks.
Scoreverloop:
1-0 (40') Aelterman, 1-1 (48') Claes, 1-2 (53') Rocha, 1-3 (72') Claes

LEES OOK: ‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

Zal RWDM nog meedoen voor de top-2?

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

152
152
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

44
44
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

36
36
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

253
253
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

355
355
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

290
290
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

398
398
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

633
633
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

777
777
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

35
35
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

505
505
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1227
1227
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

790
790
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

450
450
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1122
1122
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

135
135
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

227
227
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

153
153
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

238
238
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

673
673
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

446
446
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

42
42
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

926
926
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1532
1532

Meer sportnieuws