RWDM schiet pas wakker na de pauze en boekt zes op zes in 1B

door
RWDM schiet pas wakker na de pauze en boekt zes op zes in 1B

Na een fraaie tweede helft heeft RWDM verdiend de drie punten gepakt op het veld van Club NXT. Dankzij deze overwinning behoudt het team van Euvrard nog een waterkansje op een plek bij de eerste twee. De beloften van Club Brugge voetbalden één helft uitstekend maar konden dat niveau niet vasthouden.

Club NXT was nog steeds de eenzame hekkensluiter in 1B en trad elk weekend met een jongere ploeg aan. Een pak spelers maakten immers de overstap naar de A-ploeg (mede door de resem corona-besmettingen) en daardoor werd het ook elke keer moeilijker om een competitief elftal op de been te brengen. RWDM verraste vorige week kandidaat promovendus Westerlo en wou absoluut de drie punten meepakken op Daknam.
De youngsters van Club Brugge begonnen prima aan de partij en gaven nauwelijks een kans weg in het eerste halfuur. Enkel Nangis kon één keer dreigen maar doelman Lammens had geen enkele moeite met zijn schot. Aan de overzijde was er alleen een vrije trap van Ochieng die ruim over ging. Op vijf minuten van de rust was het verrassend Club NXT dat de voorsprong nam: Sadin aarzelde te lang en Aelterman profiteerde daarvan om via de paal raak te koppen: 1-0. Het team van Euvrard had geen reactie in huis voor de pauze en moest met een achterstand richting de kleedkamer.
Na de rust tapte RWDM uit een ander vaatje en na amper drie minuten spelen kopte Claes al de 1-1 voorbij Lammens. De Molenbeekse club duwde nu door en een paar minuten later tikte Rocha al de 1-2 in doel. Het team van Euvrard bleef dominant nadien en vergat om via Rocha en Nzuzi de wedstrijd vroegtijdig te beslissen. Uiteindelijk was het Claes die op een kleine twintig minuten van het einde de wedstrijd in een definitieve plooit legde door van dichtbij Lammens te vloeren: 1-3 en het tweede doelpunt van de avond voor de ex-speler van KV Mechelen. De bezoekers hielden nadien eenvoudig stand en blijven het zo prima doen in hun eerste seizoen in de op één na hoogste reeks.
Scoreverloop:
1-0 (40') Aelterman, 1-1 (48') Claes, 1-2 (53') Rocha, 1-3 (72') Claes

LEES OOK: Record voor Beveren, degradatiestrijd razend spannend

Zal RWDM nog meedoen voor de top-2?

Meest recent

Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend?

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

23
23
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

70
70
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

212
212
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

127
127
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

40
40
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

209
209
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

46
46
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

175
175
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

153
153
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

79
79
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

215
215
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

175
175
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

98
98
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

136
136
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

318
318
BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

172
172
Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ivan Leko deed na de winst tegen RSC Anderlecht enkele opvallende uitspraken. De Kroaat zag een ...

131
131
Anderlecht heeft goud in handen: nieuw toptalent verbaast

RSC Anderlecht legt veel vertrouwen in de jeugdopleiding en elk jaar komen er weer nieuwe talenten ...

244
244
Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

De topper tussen Club Brugge en Anderlecht kende gisteren een bijzonder verloop. Blauw Zwart walste ...

90
90
Napoli-ploegmakkers vellen oordeel over Lukaku

De situatie van Romelu Lukaku is penibel aan het worden bij Napoli. De aanvaller ligt in de clinch ...

304
304
Ivan Leko met de handen in het haar: “Een raadsel”

Club Brugge won afgelopen speeldag met 4-2 van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart speelde een ...

149
149
De Cat uitgefloten op Jan Breydel: pittige discussie barst los

RSC Anderlecht incasseerde maandagmiddag een pijnlijke 4-2-nederlaag op het veld van Club Brugge en ...

900
900
'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'

Komende zomer komen weer verschillende (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking voor een mooie ...

102
102
'Leko haalt verschroeiend uit: drie spelers geviseerd'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

217
217
Gentse uitblinker baalt als stekker: "Zéér pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

91
91

Meer sportnieuws