RWDM schiet pas wakker na de pauze en boekt zes op zes in 1B

door
RWDM schiet pas wakker na de pauze en boekt zes op zes in 1B

Na een fraaie tweede helft heeft RWDM verdiend de drie punten gepakt op het veld van Club NXT. Dankzij deze overwinning behoudt het team van Euvrard nog een waterkansje op een plek bij de eerste twee. De beloften van Club Brugge voetbalden één helft uitstekend maar konden dat niveau niet vasthouden.

Club NXT was nog steeds de eenzame hekkensluiter in 1B en trad elk weekend met een jongere ploeg aan. Een pak spelers maakten immers de overstap naar de A-ploeg (mede door de resem corona-besmettingen) en daardoor werd het ook elke keer moeilijker om een competitief elftal op de been te brengen. RWDM verraste vorige week kandidaat promovendus Westerlo en wou absoluut de drie punten meepakken op Daknam.
De youngsters van Club Brugge begonnen prima aan de partij en gaven nauwelijks een kans weg in het eerste halfuur. Enkel Nangis kon één keer dreigen maar doelman Lammens had geen enkele moeite met zijn schot. Aan de overzijde was er alleen een vrije trap van Ochieng die ruim over ging. Op vijf minuten van de rust was het verrassend Club NXT dat de voorsprong nam: Sadin aarzelde te lang en Aelterman profiteerde daarvan om via de paal raak te koppen: 1-0. Het team van Euvrard had geen reactie in huis voor de pauze en moest met een achterstand richting de kleedkamer.
Na de rust tapte RWDM uit een ander vaatje en na amper drie minuten spelen kopte Claes al de 1-1 voorbij Lammens. De Molenbeekse club duwde nu door en een paar minuten later tikte Rocha al de 1-2 in doel. Het team van Euvrard bleef dominant nadien en vergat om via Rocha en Nzuzi de wedstrijd vroegtijdig te beslissen. Uiteindelijk was het Claes die op een kleine twintig minuten van het einde de wedstrijd in een definitieve plooit legde door van dichtbij Lammens te vloeren: 1-3 en het tweede doelpunt van de avond voor de ex-speler van KV Mechelen. De bezoekers hielden nadien eenvoudig stand en blijven het zo prima doen in hun eerste seizoen in de op één na hoogste reeks.
Scoreverloop:
1-0 (40') Aelterman, 1-1 (48') Claes, 1-2 (53') Rocha, 1-3 (72') Claes

LEES OOK: Eerste wintertransfer: KV Mechelen berooft rivaal

Zal RWDM nog meedoen voor de top-2?

Meest recent

Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

21
21
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

11
11
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

93
93
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

45
45
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

74
74
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

87
87
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

87
87
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

73
73
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

171
171
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

33
33
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

223
223
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

149
149
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

124
124
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

149
149
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

132
132
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

105
105
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

283
283
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

383
383
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

52
52
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

211
211
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

193
193
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

242
242
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

197
197
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

102
102
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

58
58

Meer sportnieuws