'Kompany hakt keepersknoop door, werk voor Verbeke'

1365
'Kompany hakt keepersknoop door, werk voor Verbeke'

Anderlecht moest de voorbije weken zijn plaats in de top vier afstaan aan KV Oostende, nadat het zichzelf in de voet schoot met een zwakke één op zes tegen Cercle Brugge en KV Kortrijk. Het is zondag zo van moeten voor Paars-Wit, want als er niet gewonnen wordt in de klassieker op Standard zou Play-Off I weleens zeer ver weg kunnen zijn.


Eén van de pineuten na de thuisnederlaag tegen KV Kortrijk was Timon Wellenreuther, die niet voor de eerste keer dit seizoen in de fout ging. Het Nieuwsblad stelt echter dat de Duitser desondanks niet hoeft te vrezen voor zijn basisplaats en dat heeft alles te maken met een floptransfer. Hoewel de Brusselaars in januari precies voor dit situaties met Warner Hahn nog een extra ervaren doelman in huis haalden, valt de 28-jarige Nederlander tot dusver immers helemaal door de mand.

Hahn blunderde meteen in zijn eerste oefenmatch en haalde tot dusver amper één keer het wedstrijdblad, op 15 januari in Eupen. Sindsdien moet hij steevast als derde doelman in de tribune plaatsnemen en geeft Kompany de voorkeur aan zijn landgenoot Bart Verbruggen op de bank. De 18-jarigejonie op Sclessin ook voor de leeuwen gooien is echter eveneens een brug te ver, en dus blijft Wellenreuther wellicht onder de lat staan tot Hendrik Van Crombrugge eindelijk terug is.

UPDATE 16u23
De situatieschets van Het Nieuwsblad wordt nu door diverse media bevestigd, waaronder Het Laatste Nieuws en La Dernière Heure. Vooral dat laatste medium is er alvast stellig van overtuigd dat Wellenreuther na zijn nieuwste blunder het vertrouwen blijft behouden omdat Hahn niet overtuigt en Verbruggen nog te groen achter de oren ziet. HLN is iets milder voor die eerste en stelt dat hij nog aan het opbouwen is na maanden zonder club. Wel bevestigt de krant eveneens dat men op Neerpede uiterst tevreden is met de ontwikkeling van Verbruggen.

Mogelijk hakt Kompany komende zomer dus de knoop door om de tiener definitief tot tweede doelman te promoveren. In dat geval is het vooral de vraag wat er met Wellenreuther moet gebeuren, die evenmin imponeert maar als beoogde opvolger van Van Crombrugge wel vastligt tot 2025. Hahn zijn tijdelijke verbintenis loopt binnen enkele maanden alweer af. Vooral indien Van Crombrugge andere oorden opzoekt, kan er zo wel eens een nieuwe keeperscarousel op gang komen in het Lotto Park. Alweer werk aan de winkel dus voor Peter Verbeke.

LEES OOK: Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Gelooft u nog in Wellenreuther als toekomstige nummer één bij Anderlecht?

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

55
55
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

52
52
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

43
43
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

37
37
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

15
15
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

68
68
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

151
151
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

139
139
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

300
300
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

278
278
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

123
123
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

127
127
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

222
222
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

185
185
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

255
255
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

314
314
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

216
216
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

227
227
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

112
112
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

101
101
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

257
257
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

142
142
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

248
248
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

997
997

Meer sportnieuws