'Kompany hakt keepersknoop door, werk voor Verbeke'

door
'Kompany hakt keepersknoop door, werk voor Verbeke'

Anderlecht moest de voorbije weken zijn plaats in de top vier afstaan aan KV Oostende, nadat het zichzelf in de voet schoot met een zwakke één op zes tegen Cercle Brugge en KV Kortrijk. Het is zondag zo van moeten voor Paars-Wit, want als er niet gewonnen wordt in de klassieker op Standard zou Play-Off I weleens zeer ver weg kunnen zijn.


Eén van de pineuten na de thuisnederlaag tegen KV Kortrijk was Timon Wellenreuther, die niet voor de eerste keer dit seizoen in de fout ging. Het Nieuwsblad stelt echter dat de Duitser desondanks niet hoeft te vrezen voor zijn basisplaats en dat heeft alles te maken met een floptransfer. Hoewel de Brusselaars in januari precies voor dit situaties met Warner Hahn nog een extra ervaren doelman in huis haalden, valt de 28-jarige Nederlander tot dusver immers helemaal door de mand.

Hahn blunderde meteen in zijn eerste oefenmatch en haalde tot dusver amper één keer het wedstrijdblad, op 15 januari in Eupen. Sindsdien moet hij steevast als derde doelman in de tribune plaatsnemen en geeft Kompany de voorkeur aan zijn landgenoot Bart Verbruggen op de bank. De 18-jarigejonie op Sclessin ook voor de leeuwen gooien is echter eveneens een brug te ver, en dus blijft Wellenreuther wellicht onder de lat staan tot Hendrik Van Crombrugge eindelijk terug is.

UPDATE 16u23
De situatieschets van Het Nieuwsblad wordt nu door diverse media bevestigd, waaronder Het Laatste Nieuws en La Dernière Heure. Vooral dat laatste medium is er alvast stellig van overtuigd dat Wellenreuther na zijn nieuwste blunder het vertrouwen blijft behouden omdat Hahn niet overtuigt en Verbruggen nog te groen achter de oren ziet. HLN is iets milder voor die eerste en stelt dat hij nog aan het opbouwen is na maanden zonder club. Wel bevestigt de krant eveneens dat men op Neerpede uiterst tevreden is met de ontwikkeling van Verbruggen.

Mogelijk hakt Kompany komende zomer dus de knoop door om de tiener definitief tot tweede doelman te promoveren. In dat geval is het vooral de vraag wat er met Wellenreuther moet gebeuren, die evenmin imponeert maar als beoogde opvolger van Van Crombrugge wel vastligt tot 2025. Hahn zijn tijdelijke verbintenis loopt binnen enkele maanden alweer af. Vooral indien Van Crombrugge andere oorden opzoekt, kan er zo wel eens een nieuwe keeperscarousel op gang komen in het Lotto Park. Alweer werk aan de winkel dus voor Peter Verbeke.

LEES OOK: Union gaat voor stunt en roept straffe taal richting Kompany

Gelooft u nog in Wellenreuther als toekomstige nummer één bij Anderlecht?

Meest recent

Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

5
5
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

117
117
Verhuurde JPL-spelers: Maneblusser blijft indruk maken

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

23
23
Anderlecht doet grote inspanning: transfersom Sikan bekend

Anderlecht beleefde zondag een pijnlijke namiddag in Gent, want het gaf in de slotfase een ...

152
152
'Schokkende transferwending rond Mike Penders'

Mike Penders zette de voorbije maanden opnieuw grote stappen in zijn ontwikkeling. De 20-jarige ...

72
72
'Garcia broedt op enorme JPL-verrassing in WK-selectie'

Voor de Rode Duivels staat 2026 uiteraard in het teken van het WK. De selectie voor het toernooi ...

48
48
'Miljoenendeal zeer nabij voor Zulte Waregem'

Zulte Waregem zette zijn 2026 uitstekend in. Het boekte vorig weekend een knappe zege tegen Genk en ...

82
82
Anderlecht jubelt: nieuwe spits strijkt eindelijk neer

De wintermercato van Anderlecht lijkt helemaal gelanceerd. Dinsdag streek met Justin Heereken al een ...

257
257
'AA Gent moet nog wachten op miljoenentransfer'

AA Gent wil zich deze winter versterken met het oog op de strijd om de top zes, maar voorlopig zien ...

120
120
Hayen haalt oude bekende van bij Club naar Genk

Bij KRC Genk grepen ze eind december hard in. Thorsten Fink werd omwille van de tegenvallende ...

341
341
'Volgende aanwinst Anderlecht helemaal in kannen en kruiken'

Bij Anderlecht lijken ze stilaan helemaal in gang geschoten te zijn op de transfermarkt. Dinsdag ...

301
301
STVV slaat toe en plukt sterkhouder weg bij Beerschot

STVV blijft ook na de winterstop verbazen. De Kanaries wipten vorig weekend zelfs naar de tweede ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende vertrekker bij Club, Genk sluit deal met Milan'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

164
164
‘Na zege duiken kopzorgen Leko weer op: dilemma lonkt’

Club Brugge heeft vertrouwen getankt in de Champions League. Na de 1-4 zege op Kairat Almaty kunnen ...

257
257
Onrust rond Ronaldo: schokkend incident zorgt voor opschudding

Cristiano Ronaldo zal ongetwijfeld in shock zijn na een weerzinwekkende daad. Eén van de ...

75
75
Luis Enrique verbaast iedereen met uitspraken na zeperd

De Champions League zit vol verrassingen. Man City ging hard onderuit op het veld van Bodo/Glimt en ...

53
53
Code rood voor Guardiola: Haaland bijt door het stof

Manchester City zit plots weer in de hoek waar de klappen vallen. Na de pijnlijke derbynederlaag ...

84
84
‘Club all-in voor enorme stunt: ferm miljoenenbod op tafel'

Club Brugge wil nog ferm uitpakken op de wintermercato. De formatie van Ivan Leko wist dan wel net ...

783
783
Pocognoli out? T1 is schim van zichzelf bij AS Monaco

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een avontuur bij AS Monaco. De ...

156
156
Pfaff snoeihard voor Anderlecht: “Kent niets van voetbal”

Bayern München neemt het vanavond op tegen Union SG. Jean-Marie Pfaff is nog steeds een legende ...

469
469
Euforie Club meteen getemperd: Leko krijgt gouden raad

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Blauw-Zwart zat in een desastreuze vorm en ...

323
323
Union gaat voor stunt en roept straffe taal richting Kompany

Union SG is de leider in de Jupiler Pro League, maar in de Champions League wacht een aartsmoeilijke ...

104
104
KV Mechelen neemt afscheid: talent versiert toptransfer

KV Mechelen doet dit seizoen volop mee voor een plek in de top 6. Malinwa staat op een vijfde plek ...

166
166
Analyse escaleert: Alderweireld schrikt van officiële brief

Toby Alderweireld heeft in het Belgische voetbal al lang niets meer te bewijzen. Van de Antwerpse ...

271
271
Vanaken slaat en zalft na broodnodige overwinning

Het is Club Brugge dan toch gelukt om een totale crisis te vermijden. Na de pijnlijke ...

131
131

Meer sportnieuws