'Kompany hakt keepersknoop door, werk voor Verbeke'

1365
'Kompany hakt keepersknoop door, werk voor Verbeke'

Anderlecht moest de voorbije weken zijn plaats in de top vier afstaan aan KV Oostende, nadat het zichzelf in de voet schoot met een zwakke één op zes tegen Cercle Brugge en KV Kortrijk. Het is zondag zo van moeten voor Paars-Wit, want als er niet gewonnen wordt in de klassieker op Standard zou Play-Off I weleens zeer ver weg kunnen zijn.


Eén van de pineuten na de thuisnederlaag tegen KV Kortrijk was Timon Wellenreuther, die niet voor de eerste keer dit seizoen in de fout ging. Het Nieuwsblad stelt echter dat de Duitser desondanks niet hoeft te vrezen voor zijn basisplaats en dat heeft alles te maken met een floptransfer. Hoewel de Brusselaars in januari precies voor dit situaties met Warner Hahn nog een extra ervaren doelman in huis haalden, valt de 28-jarige Nederlander tot dusver immers helemaal door de mand.

Hahn blunderde meteen in zijn eerste oefenmatch en haalde tot dusver amper één keer het wedstrijdblad, op 15 januari in Eupen. Sindsdien moet hij steevast als derde doelman in de tribune plaatsnemen en geeft Kompany de voorkeur aan zijn landgenoot Bart Verbruggen op de bank. De 18-jarigejonie op Sclessin ook voor de leeuwen gooien is echter eveneens een brug te ver, en dus blijft Wellenreuther wellicht onder de lat staan tot Hendrik Van Crombrugge eindelijk terug is.

UPDATE 16u23
De situatieschets van Het Nieuwsblad wordt nu door diverse media bevestigd, waaronder Het Laatste Nieuws en La Dernière Heure. Vooral dat laatste medium is er alvast stellig van overtuigd dat Wellenreuther na zijn nieuwste blunder het vertrouwen blijft behouden omdat Hahn niet overtuigt en Verbruggen nog te groen achter de oren ziet. HLN is iets milder voor die eerste en stelt dat hij nog aan het opbouwen is na maanden zonder club. Wel bevestigt de krant eveneens dat men op Neerpede uiterst tevreden is met de ontwikkeling van Verbruggen.

Mogelijk hakt Kompany komende zomer dus de knoop door om de tiener definitief tot tweede doelman te promoveren. In dat geval is het vooral de vraag wat er met Wellenreuther moet gebeuren, die evenmin imponeert maar als beoogde opvolger van Van Crombrugge wel vastligt tot 2025. Hahn zijn tijdelijke verbintenis loopt binnen enkele maanden alweer af. Vooral indien Van Crombrugge andere oorden opzoekt, kan er zo wel eens een nieuwe keeperscarousel op gang komen in het Lotto Park. Alweer werk aan de winkel dus voor Peter Verbeke.

LEES OOK: Ferme opsteker KAA Gent ondanks eerste puntenverlies

Gelooft u nog in Wellenreuther als toekomstige nummer één bij Anderlecht?

Meest recent

Courtois bloost: Real maakt keepersstatement op mercato

Thibaut Courtois is ook dit seizoen weer van cruciaal belang van Real Madrid. De Spaanse grootmacht ...

9
9
‘Leko stunt met onmogelijke comeback bij Club Brugge’

Bij Club Brugge ligt plots een comeback op tafel die vijf weken geleden nog compleet ondenkbaar ...

156
156
'Bruno hakt knopen door: drie wissels bij Anderlecht'

Na de zuinige zege tegen KV Mechelen richt RSC Anderlecht de blik op Europa League, waar het ...

69
69
Leko moet puzzelen: debutant aan aftrap bij Club Brugge?

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp, maar net zoals enkele dagen eerder tegen Aston Villa ...

120
120
Coucke ziet nieuwe storm losbarsten aan Belgische kust

Het zomerse plaatje aan de Belgische kust krijgt een opvallend staartje. Wat voor heel wat ...

17
17
AA Gent strikt goudhaantje: contract tot medio 2030

Na het 1-1 gelijkspel in Genk is AA Gent zijn perfect rapport kwijt, maar met een 16 op 18 zijn de ...

64
64
'Club Brugge dumpt Sommer: vervanger al in wachtkamer'

Club Brugge boekte zondag een 3-1 zege tegen Antwerp, maar dat leek achteraf slechts bijzaak. ...

411
411
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

82
82
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

497
497
Degryse voorspelt: "Als Kompany dat zou doen..."

Marc Degryse is onder de indruk van de stormachtige ontwikkeling van Vincent Kompany als trainer. De ...

138
138
Verrassende vervanger voor Overmars bij Antwerp?

Toby Alderweireld ziet voor zichzelf op termijn mogelijk een rol weggelegd in het sportieve beleid ...

752
752
Zulte Waregem trots: "Voor altijd legendes van de club"

Bij Zulte Waregem kijken ze met trots terug op het parcours van Jeppe Erenbjerg en Daniel Opoku. De ...

71
71
Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

81
81
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

1020
1020
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

59
59
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

66
66
Rigaux onder vuur: "In België schreven ze hen ook af"

Dévy Rigaux krijgt zéér veel kritiek in Nederland. Feyenoord lijkt verzwakt uit ...

233
233
'Club Brugge wil weer toptalent in Engeland oppikken'

Bij Club Brugge waren ze deze zomer weer druk in de weer op de transfermarkt. Daarin gingen ze ook ...

155
155
Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

393
393
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

185
185
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

91
91
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

141
141
Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Het is voor Anderlecht tot dusver toch een beetje een seizoen met twee gezichten. Het knokte zich ...

268
268
'Union met handen in haar voor EL na blessure Mac Allister'

Union nestelde zich afgelopen weekend aan de leiding in de Jupiler Pro League met een klinkende zege ...

113
113
'Nieuwe coach bij Kortrijk: eerste kandidaat bekend'

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een pijnlijke ...

607
607

Meer sportnieuws