Kompany reageert op mogelijk ontslag en kritiek van fans

977 stemmen
Kompany reageert op mogelijk ontslag en kritiek van fans

Na de 1 op 6 tegen Cercle Brugge en KV Kortrijk moet RSC Anderlecht punten pakken op het veld van Standard. Dat beseft Vincent Kompany maar al te goed. Hij sprak de pers toe en ging zoals altijd geen onderwerp uit de weg.


Het gebrek aan kansen: "Het is geen trend van de laatste vijftien matchen, maar de laatste twee matchen was het wel degelijk een feit. Het is bij ons eerder een gevolg van vorm en als trainer moet je de jongens helpen om ze naar hun beste vorm te laten toegroeien."


Over een mogelijk ontslag: "Ik ben echt niet bezig met mijn positie. Ik heb gevraagd om verantwoordelijkheid en ik wist dat er geen glorie op korte termijn mogelijk ging zijn. Iedereen die binnen Anderlecht is ingestapt, wist dat het op de korte termijn moeilijk ging worden. Ik geloof in het potentieel van de club. Dat ik meer krediet krijg? Ik wil de perceptie niet tegenspreken en ik ben vooral bezig met mijn werk. Het is niet de naam 'Vincent Kompany' die de ploeg iets kan bijbrengen, maar wel de coach. Ik geloof in de groep en ik doe deze job enorm graag. Ik weet dat de prestaties wisselvallig zijn, dat besef ik maar al te goed."

"Ik beschouw mij niet meer of minder als een ander. Ik ben vooral bezig met het zoeken naar oplossingen en de grootste uitdaging is om de jongens altijd te laten spelen zoals tegen Genk, Antwerp en andere matchen. Nogmaals, ik wist dat het een moeilijke opgave ging worden. Binnen het bestuur stellen ze dit ook vast. Dat er twee slechte matchen geweest zijn, is een feit. We moeten nu rustig blijven en niks proberen goed te praten. De focus ligt vooral op Standard."


De kritiek van de fans: "Niemand is onaantastbaar. Jongens, ik ben altijd menselijk geweest (lacht). Dat is een perceptie en daar kan ik niets aan doen. Ik ben uiteraard niet verrast dat er kritiek is van de supporters. Het is een feit dat ik als coach van Anderlecht op dit moment niet kan zeggen 'we zijn de beste ploeg en we gaan de titel winnen'. Dat is nu niet mogelijk in onze situatie. Maar ik kan de verwachtingen ook niet temperen. Het is logisch dat de kritiek hier groter is, dat komt door de historie van de club. Jullie weten evenveel als mij over de zaken die er ook spelen (de schuldenberg, nvdr.)."

Over de wissels in de ploeg: "Of ik ze uitleg heb gegeven? De deur staat altijd open bij mij. Onze groep staat kwalitatief heel dicht bij elkaar, dat heb ik al eerder gezegd. De groep weet dat ook en ze accepteren dit. Ik verwacht geen perfectie in het spel, maar wel perfectie inzake ingesteldheid."

Over Standard: "We moeten tegen Standard met enthousiasme spelen en zonder angst. We moeten bevrijd spelen en niet gaan rekenen. In de heenmatch was er een bepaalde angst bij beide ploegen en daardoor bleef het 0-0. Of we voor een punt gaan spelen? Nooit. We gaan altijd voor de zege. Als ik nog speler was, zou ik aan de spelers duidelijk maken dat ze lef moeten hebben. Of er geblesseerden zijn? Marco Kana had vorige week last aan zijn enkel en zat daardoor niet in de kern. Hij is terug fit."


LEES OOK: Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Gaat Anderlecht winnen op Standard?

Meest recent

Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

102
102
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

82
82
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

75
75
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

38
38
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

38
38
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

37
37
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

118
118
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

114
114
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

447
447
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

80
80
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

161
161
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

324
324
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

64
64
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

960
960
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

509
509
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

35
35
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

185
185
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

949
949
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

161
161
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

457
457
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

836
836
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

572
572
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

356
356
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

597
597

Meer sportnieuws