Kompany reageert op mogelijk ontslag en kritiek van fans

977
Kompany reageert op mogelijk ontslag en kritiek van fans

Na de 1 op 6 tegen Cercle Brugge en KV Kortrijk moet RSC Anderlecht punten pakken op het veld van Standard. Dat beseft Vincent Kompany maar al te goed. Hij sprak de pers toe en ging zoals altijd geen onderwerp uit de weg.


Het gebrek aan kansen: "Het is geen trend van de laatste vijftien matchen, maar de laatste twee matchen was het wel degelijk een feit. Het is bij ons eerder een gevolg van vorm en als trainer moet je de jongens helpen om ze naar hun beste vorm te laten toegroeien."


Over een mogelijk ontslag: "Ik ben echt niet bezig met mijn positie. Ik heb gevraagd om verantwoordelijkheid en ik wist dat er geen glorie op korte termijn mogelijk ging zijn. Iedereen die binnen Anderlecht is ingestapt, wist dat het op de korte termijn moeilijk ging worden. Ik geloof in het potentieel van de club. Dat ik meer krediet krijg? Ik wil de perceptie niet tegenspreken en ik ben vooral bezig met mijn werk. Het is niet de naam 'Vincent Kompany' die de ploeg iets kan bijbrengen, maar wel de coach. Ik geloof in de groep en ik doe deze job enorm graag. Ik weet dat de prestaties wisselvallig zijn, dat besef ik maar al te goed."

"Ik beschouw mij niet meer of minder als een ander. Ik ben vooral bezig met het zoeken naar oplossingen en de grootste uitdaging is om de jongens altijd te laten spelen zoals tegen Genk, Antwerp en andere matchen. Nogmaals, ik wist dat het een moeilijke opgave ging worden. Binnen het bestuur stellen ze dit ook vast. Dat er twee slechte matchen geweest zijn, is een feit. We moeten nu rustig blijven en niks proberen goed te praten. De focus ligt vooral op Standard."


De kritiek van de fans: "Niemand is onaantastbaar. Jongens, ik ben altijd menselijk geweest (lacht). Dat is een perceptie en daar kan ik niets aan doen. Ik ben uiteraard niet verrast dat er kritiek is van de supporters. Het is een feit dat ik als coach van Anderlecht op dit moment niet kan zeggen 'we zijn de beste ploeg en we gaan de titel winnen'. Dat is nu niet mogelijk in onze situatie. Maar ik kan de verwachtingen ook niet temperen. Het is logisch dat de kritiek hier groter is, dat komt door de historie van de club. Jullie weten evenveel als mij over de zaken die er ook spelen (de schuldenberg, nvdr.)."

Over de wissels in de ploeg: "Of ik ze uitleg heb gegeven? De deur staat altijd open bij mij. Onze groep staat kwalitatief heel dicht bij elkaar, dat heb ik al eerder gezegd. De groep weet dat ook en ze accepteren dit. Ik verwacht geen perfectie in het spel, maar wel perfectie inzake ingesteldheid."

Over Standard: "We moeten tegen Standard met enthousiasme spelen en zonder angst. We moeten bevrijd spelen en niet gaan rekenen. In de heenmatch was er een bepaalde angst bij beide ploegen en daardoor bleef het 0-0. Of we voor een punt gaan spelen? Nooit. We gaan altijd voor de zege. Als ik nog speler was, zou ik aan de spelers duidelijk maken dat ze lef moeten hebben. Of er geblesseerden zijn? Marco Kana had vorige week last aan zijn enkel en zat daardoor niet in de kern. Hij is terug fit."


LEES OOK: Verschaeren bij Sampdoria: zo verlopen zijn eerste weken in Italië

Gaat Anderlecht winnen op Standard?

Meest recent

Wisdom Mike verklaart waarom hij Club boven Bayern koos

Club Brugge kende een zeer drukke zomermercato, waarin het verschillende smaakmakers zag vertrekken. ...

5
5
'Perez zet alles op alles: Real klopt Barça voor wonderkind'

Hoewel de transfermarkt momenteel gesloten is, is er toch een absolute titanenstrijd aan de gang. De ...

23
23
Hoefkens onthult: "Daarover grote discussie met Verhaeghe"

De Rode Duivels beginnen vrijdagavond aan hun campagne in de Nations League met een clash in en ...

51
51
Duivels hoeven volgende Franse sterkhouder niet te vrezen

De Rode Duivels krijgen in de komende twee weken meteen enkele zware opdrachten voorgeschoteld in de ...

36
36
Kane hakt knoop door én onthult volgende uitdaging na Bayern

Harry Kane lijkt voorlopig nog lang niet klaar in Europa. De Engelse spits staat op het punt zijn ...

48
48
Ronaldo recht de rug bij Portugal: "Of ik stop als voetballer?"

Cristiano Ronaldo werd ook door Jorge Jesus opgeroepen voor de nationale ploeg. De 41-jarige ...

37
37
Raskin onder de indruk bij de Duivels: “Hij is héél sterk”

Rudi Garcia gaf bij de Rode Duivels een aantal nieuwe spelers kansen. Onder meer Nathan Ngoy en ...

227
227
Van Gucht lokt woede uit: "Hij heeft een extreme drang, ten koste van alles"

Ruben Van Gucht liet in De Verraders een spoor van verbazing en ergernis achter. Zijn creatieve ...

98
98
Caluwé rekent op twee sterkhouders: "Week na week beter"

KV Mechelen is met een 3 op 21 dramatische gestart aan het seizoen. De Maneblussers hopen dat de ...

93
93
‘Vanaken betaalt zware prijs voor recorddeal Club Brugge'

Club Brugge is bereid om bijzonder ver te gaan voor een nieuwe spelmaker. Als die recorddeal er ...

248
248
Verschaeren bij Sampdoria: zo verlopen zijn eerste weken in Italië

Yari Verschaeren verliet afgelopen zomer RSC Anderlecht. Het duurde even vooraleer hij een nieuwe ...

204
204
De Zes van Italië: hoe zijn de Duivels gestart in de Serie A?

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond op tegen Italië. Een land in grote crisis. Bij de Belgen ...

32
32
Klopp geeft groot signaal: Nations League onder druk

Chapeau Jürgen Klopp. Hij maakte twee selecties van in totaal 44 spelers bekend voor de vier ...

118
118
Club, Anderlecht of Genk: wie is hofleverancier van België?

De Rode Duivels, de beloften, de U19, de U18 en U17 van België spelen de komende dagen ...

132
132
'Versterking Kompany: Bayern lonkt wéér naar Premier League'

Bayern München is opnieuw sterk uit de startblokken geschoten. Desondanks blijft er ook bij Der ...

125
125
Verrassende bondscoach U17: Mignolet geeft tekst en uitleg

De Rode Duivels staan voor een stevig vierluik in de Nations League, de nationale beloften strijden ...

190
190
Franse revolutie: Zidane zorgt voor drastische veranderingen

Aanstaande vrijdag maakt niet enkel Mark van Bommel zijn grote debuut als bondscoach. Dan staat ook ...

126
126
Meteen miserie bij Duivels: Mark van Bommel 'kansloos'

Italië. Frankrijk. Turkije. En nog eens Frankrijk. Mark van Bommel staat voor een erg pittige ...

459
459
Club-aanwinst richt zich tot fans: "Spreek me met bijnaam aan"

Club Brugge haalde tijdens de voorbije zomermercato een achttal nieuwe spelers in huis. Eén ...

423
423
OHL Women ontsnapt: gouden CL-punt na late penaltymisser

Terwijl het clubvoetbal bij de heren enkele weken stilligt door de internationale verplichtingen, ...

54
54
Pittig concurrentie-duel bij Duivels: WK-smaakmaker uit ploeg?

De Rode Duivels zijn volop bezig met hun voorbereiding op het Nations League-duel van aanstaande ...

366
366
Geen Courtois in Nations League: Real-boegbeeld onthult reden

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

163
163
Gedaan met kappers en smartphones: Klopp maakt korte metten

In de Nations League is het donderdagavond uitkijken naar de burenclash tussen Nederland en ...

244
244
Beerschot slikt flinke tik: "Hoop dat het in orde komt ..."

Met 15 op 18 heeft Beerschot VA zich in het eerste luik van het seizoen opgeworpen tot de grote ...

250
250
‘Van Bommel keihard: De Bruyne, Lukaku én Vanaken eruit'

Vier interlands in elf dagen: Mark van Bommel zal moeten schuiven bij de Rode Duivels. Zelfs De ...

502
502

Meer sportnieuws