Kompany reageert op mogelijk ontslag en kritiek van fans

977 stemmen
Kompany reageert op mogelijk ontslag en kritiek van fans

Na de 1 op 6 tegen Cercle Brugge en KV Kortrijk moet RSC Anderlecht punten pakken op het veld van Standard. Dat beseft Vincent Kompany maar al te goed. Hij sprak de pers toe en ging zoals altijd geen onderwerp uit de weg.


Het gebrek aan kansen: "Het is geen trend van de laatste vijftien matchen, maar de laatste twee matchen was het wel degelijk een feit. Het is bij ons eerder een gevolg van vorm en als trainer moet je de jongens helpen om ze naar hun beste vorm te laten toegroeien."


Over een mogelijk ontslag: "Ik ben echt niet bezig met mijn positie. Ik heb gevraagd om verantwoordelijkheid en ik wist dat er geen glorie op korte termijn mogelijk ging zijn. Iedereen die binnen Anderlecht is ingestapt, wist dat het op de korte termijn moeilijk ging worden. Ik geloof in het potentieel van de club. Dat ik meer krediet krijg? Ik wil de perceptie niet tegenspreken en ik ben vooral bezig met mijn werk. Het is niet de naam 'Vincent Kompany' die de ploeg iets kan bijbrengen, maar wel de coach. Ik geloof in de groep en ik doe deze job enorm graag. Ik weet dat de prestaties wisselvallig zijn, dat besef ik maar al te goed."

"Ik beschouw mij niet meer of minder als een ander. Ik ben vooral bezig met het zoeken naar oplossingen en de grootste uitdaging is om de jongens altijd te laten spelen zoals tegen Genk, Antwerp en andere matchen. Nogmaals, ik wist dat het een moeilijke opgave ging worden. Binnen het bestuur stellen ze dit ook vast. Dat er twee slechte matchen geweest zijn, is een feit. We moeten nu rustig blijven en niks proberen goed te praten. De focus ligt vooral op Standard."


De kritiek van de fans: "Niemand is onaantastbaar. Jongens, ik ben altijd menselijk geweest (lacht). Dat is een perceptie en daar kan ik niets aan doen. Ik ben uiteraard niet verrast dat er kritiek is van de supporters. Het is een feit dat ik als coach van Anderlecht op dit moment niet kan zeggen 'we zijn de beste ploeg en we gaan de titel winnen'. Dat is nu niet mogelijk in onze situatie. Maar ik kan de verwachtingen ook niet temperen. Het is logisch dat de kritiek hier groter is, dat komt door de historie van de club. Jullie weten evenveel als mij over de zaken die er ook spelen (de schuldenberg, nvdr.)."

Over de wissels in de ploeg: "Of ik ze uitleg heb gegeven? De deur staat altijd open bij mij. Onze groep staat kwalitatief heel dicht bij elkaar, dat heb ik al eerder gezegd. De groep weet dat ook en ze accepteren dit. Ik verwacht geen perfectie in het spel, maar wel perfectie inzake ingesteldheid."

Over Standard: "We moeten tegen Standard met enthousiasme spelen en zonder angst. We moeten bevrijd spelen en niet gaan rekenen. In de heenmatch was er een bepaalde angst bij beide ploegen en daardoor bleef het 0-0. Of we voor een punt gaan spelen? Nooit. We gaan altijd voor de zege. Als ik nog speler was, zou ik aan de spelers duidelijk maken dat ze lef moeten hebben. Of er geblesseerden zijn? Marco Kana had vorige week last aan zijn enkel en zat daardoor niet in de kern. Hij is terug fit."


LEES OOK: 'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Gaat Anderlecht winnen op Standard?

Meest recent

Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

0
0
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

9
9
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

14
14
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

89
89
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

21
21
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

247
247
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

244
244
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

325
325
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

133
133
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

95
95
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

157
157
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

742
742
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

442
442
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

361
361
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

263
263
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

45
45
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

36
36
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

775
775
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

588
588
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

128
128
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

360
360
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

88
88
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

458
458
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

392
392

Meer sportnieuws