Kompany reageert op mogelijk ontslag en kritiek van fans

door
Kompany reageert op mogelijk ontslag en kritiek van fans

Na de 1 op 6 tegen Cercle Brugge en KV Kortrijk moet RSC Anderlecht punten pakken op het veld van Standard. Dat beseft Vincent Kompany maar al te goed. Hij sprak de pers toe en ging zoals altijd geen onderwerp uit de weg.


Het gebrek aan kansen: "Het is geen trend van de laatste vijftien matchen, maar de laatste twee matchen was het wel degelijk een feit. Het is bij ons eerder een gevolg van vorm en als trainer moet je de jongens helpen om ze naar hun beste vorm te laten toegroeien."


Over een mogelijk ontslag: "Ik ben echt niet bezig met mijn positie. Ik heb gevraagd om verantwoordelijkheid en ik wist dat er geen glorie op korte termijn mogelijk ging zijn. Iedereen die binnen Anderlecht is ingestapt, wist dat het op de korte termijn moeilijk ging worden. Ik geloof in het potentieel van de club. Dat ik meer krediet krijg? Ik wil de perceptie niet tegenspreken en ik ben vooral bezig met mijn werk. Het is niet de naam 'Vincent Kompany' die de ploeg iets kan bijbrengen, maar wel de coach. Ik geloof in de groep en ik doe deze job enorm graag. Ik weet dat de prestaties wisselvallig zijn, dat besef ik maar al te goed."

"Ik beschouw mij niet meer of minder als een ander. Ik ben vooral bezig met het zoeken naar oplossingen en de grootste uitdaging is om de jongens altijd te laten spelen zoals tegen Genk, Antwerp en andere matchen. Nogmaals, ik wist dat het een moeilijke opgave ging worden. Binnen het bestuur stellen ze dit ook vast. Dat er twee slechte matchen geweest zijn, is een feit. We moeten nu rustig blijven en niks proberen goed te praten. De focus ligt vooral op Standard."


De kritiek van de fans: "Niemand is onaantastbaar. Jongens, ik ben altijd menselijk geweest (lacht). Dat is een perceptie en daar kan ik niets aan doen. Ik ben uiteraard niet verrast dat er kritiek is van de supporters. Het is een feit dat ik als coach van Anderlecht op dit moment niet kan zeggen 'we zijn de beste ploeg en we gaan de titel winnen'. Dat is nu niet mogelijk in onze situatie. Maar ik kan de verwachtingen ook niet temperen. Het is logisch dat de kritiek hier groter is, dat komt door de historie van de club. Jullie weten evenveel als mij over de zaken die er ook spelen (de schuldenberg, nvdr.)."

Over de wissels in de ploeg: "Of ik ze uitleg heb gegeven? De deur staat altijd open bij mij. Onze groep staat kwalitatief heel dicht bij elkaar, dat heb ik al eerder gezegd. De groep weet dat ook en ze accepteren dit. Ik verwacht geen perfectie in het spel, maar wel perfectie inzake ingesteldheid."

Over Standard: "We moeten tegen Standard met enthousiasme spelen en zonder angst. We moeten bevrijd spelen en niet gaan rekenen. In de heenmatch was er een bepaalde angst bij beide ploegen en daardoor bleef het 0-0. Of we voor een punt gaan spelen? Nooit. We gaan altijd voor de zege. Als ik nog speler was, zou ik aan de spelers duidelijk maken dat ze lef moeten hebben. Of er geblesseerden zijn? Marco Kana had vorige week last aan zijn enkel en zat daardoor niet in de kern. Hij is terug fit."


LEES OOK: ‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Gaat Anderlecht winnen op Standard?

Meest recent

"Partijdigheid" - Anderlecht-fans viseren arbitrage op STVV

Donderdagavond werd de midweekspeeldag in de Champions' Play-Offs afgerond met een interessant duel. ...

64
64
Overzicht Europa: Engelse thriller, beslissing in Clasico?

Het Bayern München van Vincent Kompany is sind afgelopen weekend zeker van de Duitse ...

29
29
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

161
161
'Anderlecht gaat voor transferstunt met terugkeer chouchou'

In afwachten van de officiële bevestiging van Antoine Sibierski, moet RSC Anderlecht het nog ...

144
144
Standard haalt belangrijke slag thuis: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

43
43
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

387
387
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

185
185
Napoli-conflict: clubboegbeeld geeft 'enige fout' Lukaku

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

120
120
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

273
273
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

249
249
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

150
150
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

231
231
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

237
237
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

118
118
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

391
391
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

384
384
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

214
214
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

172
172
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

519
519
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

100
100
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

166
166
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

160
160
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

80
80
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

89
89
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

141
141

Meer sportnieuws