Kompany reageert op mogelijk ontslag en kritiek van fans

door
Kompany reageert op mogelijk ontslag en kritiek van fans

Na de 1 op 6 tegen Cercle Brugge en KV Kortrijk moet RSC Anderlecht punten pakken op het veld van Standard. Dat beseft Vincent Kompany maar al te goed. Hij sprak de pers toe en ging zoals altijd geen onderwerp uit de weg.


Het gebrek aan kansen: "Het is geen trend van de laatste vijftien matchen, maar de laatste twee matchen was het wel degelijk een feit. Het is bij ons eerder een gevolg van vorm en als trainer moet je de jongens helpen om ze naar hun beste vorm te laten toegroeien."


Over een mogelijk ontslag: "Ik ben echt niet bezig met mijn positie. Ik heb gevraagd om verantwoordelijkheid en ik wist dat er geen glorie op korte termijn mogelijk ging zijn. Iedereen die binnen Anderlecht is ingestapt, wist dat het op de korte termijn moeilijk ging worden. Ik geloof in het potentieel van de club. Dat ik meer krediet krijg? Ik wil de perceptie niet tegenspreken en ik ben vooral bezig met mijn werk. Het is niet de naam 'Vincent Kompany' die de ploeg iets kan bijbrengen, maar wel de coach. Ik geloof in de groep en ik doe deze job enorm graag. Ik weet dat de prestaties wisselvallig zijn, dat besef ik maar al te goed."

"Ik beschouw mij niet meer of minder als een ander. Ik ben vooral bezig met het zoeken naar oplossingen en de grootste uitdaging is om de jongens altijd te laten spelen zoals tegen Genk, Antwerp en andere matchen. Nogmaals, ik wist dat het een moeilijke opgave ging worden. Binnen het bestuur stellen ze dit ook vast. Dat er twee slechte matchen geweest zijn, is een feit. We moeten nu rustig blijven en niks proberen goed te praten. De focus ligt vooral op Standard."


De kritiek van de fans: "Niemand is onaantastbaar. Jongens, ik ben altijd menselijk geweest (lacht). Dat is een perceptie en daar kan ik niets aan doen. Ik ben uiteraard niet verrast dat er kritiek is van de supporters. Het is een feit dat ik als coach van Anderlecht op dit moment niet kan zeggen 'we zijn de beste ploeg en we gaan de titel winnen'. Dat is nu niet mogelijk in onze situatie. Maar ik kan de verwachtingen ook niet temperen. Het is logisch dat de kritiek hier groter is, dat komt door de historie van de club. Jullie weten evenveel als mij over de zaken die er ook spelen (de schuldenberg, nvdr.)."

Over de wissels in de ploeg: "Of ik ze uitleg heb gegeven? De deur staat altijd open bij mij. Onze groep staat kwalitatief heel dicht bij elkaar, dat heb ik al eerder gezegd. De groep weet dat ook en ze accepteren dit. Ik verwacht geen perfectie in het spel, maar wel perfectie inzake ingesteldheid."

Over Standard: "We moeten tegen Standard met enthousiasme spelen en zonder angst. We moeten bevrijd spelen en niet gaan rekenen. In de heenmatch was er een bepaalde angst bij beide ploegen en daardoor bleef het 0-0. Of we voor een punt gaan spelen? Nooit. We gaan altijd voor de zege. Als ik nog speler was, zou ik aan de spelers duidelijk maken dat ze lef moeten hebben. Of er geblesseerden zijn? Marco Kana had vorige week last aan zijn enkel en zat daardoor niet in de kern. Hij is terug fit."


LEES OOK: Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Gaat Anderlecht winnen op Standard?

Meest recent

Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

11
11
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

38
38
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

74
74
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

422
422
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

26
26
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

353
353
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

290
290
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

86
86
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

112
112
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

531
531
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

605
605
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

180
180
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

92
92
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

76
76
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

48
48
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

820
820
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

310
310
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

114
114
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

503
503
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

152
152
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

215
215
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

214
214
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

183
183
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

110
110
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

118
118

Meer sportnieuws