'Uitschakeling Club en Antwerp kan grote gevolgen hebben voor Belgische clubs'

door
'Uitschakeling Club en Antwerp kan grote gevolgen hebben voor Belgische clubs'

Zoek niet meer naar Belgische teams op het Europese toneel, want donderdagavond werden met Club Brugge en Antwerp de laatste twee vertegenwoordigers van ons land uitgeschakeld in de zestiende finales van de Europa League. Antwerp moest duidelijk zijn meerdere erkennen in Rangers, terwijl een gehavend Club in het slot nog in het mes van Dynamo Kiev liep. Die nederlagen kunnen zeer zware gevolgen hebben.


Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad weten dat de Belgische coëfficiënt op de UEFA-ranglijst immers onder zware druk komt te staan. België begon nog aan dit seizoen op de achtste plaats, maar werd intussen al gepasseerd door Nederland. Als er volgend seizoen niet goed gepresteerd wordt, dreigt ons land in 2022 uit de top tien te vallen. Dan vallen immers de resultaten van het seizoen 2016/17 weg en dat was een uitstekend jaar voor de Belgische clubs.

Maar liefst vijf teams plaatsten zich toen voor de Europese groepsfases en Anderlecht en KRC Genk zouden uiteindelijk de kwartfinales van de Europa League spelen. Het wegvallen van die resultaten betekent dat België voorlopig terug zou vallen naar een twaalfde plaats en ook gepasseerd wordt door Oostenrijk, Oekraïne en Schotland en met een kleine voorsprong op Servië en Cyprus. Als dat scenario zich effectief zou voltrekken, zal de Belgische landskampioen vanaf het seizoen 2023/24 niet meer rechtstreeks geplaatst zijn voor de groepsfase van de Champions League. Er moet volgend seizoen dus gescoord worden in Europa.

LEES OOK: Ontslag Fink hangt in de lucht: Boskamp velt verdict

Zal België zich nog handhaven in de top tien?

Meest recent

Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

26
26
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

91
91
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

226
226
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

270
270
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

41
41
'Genk pusht voor coach: gesprek met topkandidaat gepland'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

786
786
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

205
205
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

407
407
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

69
69
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

955
955
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

105
105
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

191
191
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

296
296
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

113
113
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

371
371
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

336
336
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

73
73
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

39
39
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

931
931
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

97
97
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

170
170
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

721
721
‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

384
384
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

278
278
‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

668
668

Meer sportnieuws