'Meubelstuk vertrekt bij Club Brugge, opvolger(s) al bepaald'

door
'Meubelstuk vertrekt bij Club Brugge, opvolger(s) al bepaald'

Geen vierde optreden voor Ethan Horvath dit seizoen, want Simon Mignolet kreeg alsnog groen licht voor het belangrijke duel tegen Dinamo Kiev. Hoewel de reservedoelman al meermaals bewees dat Philippe Clement op hem kan rekenen, lijkt hij dan ook bezig aan zijn laatste maanden bij Club Brugge. Komende zomer loopt het contract van Horvath bij de landskampioen immers af.


Hoewel beide partijen duidelijk tevreden zijn over de intussen al vier jaar durende samenwerking, zijn er vandaag geen indicaties dat de 25-jarige Amerikaan zijn kribbel onder een nieuwe verbintenis zal zetten. Onder meer met het oog op zijn stek bij het nationale elftal van de Verenigde Staten wil Horvath op dit moment in zijn carrière dan ook niet louter als doublure voor Mignolet fungeren, maar ergens wekelijks onder de lat staan. Bovendien staat ook Blauw-Zwart zelf mogelijk niet weigerachtig tegenover een vertrek van het meubelstuk, die tot dusver in totaal 63 keer in actie kwam in Jan Breydel. Met de jonge Nick Shinton (19) en Senne Lammens (18) heeft het bij Club NXT namelijk twee beloftevolle tieners in de wachtkamer zitten.

"Volgend seizoen is het de bedoeling dat een van hen de vaste tweede doelman wordt achter Simon Mignolet", klinkt het bij Het Nieuwsblad, dat verder bevestigt dat Horvath straks andere oorden opzoekt. In dat geval gaat Vincent Mannaert volgens de krant dus niet op zoek naar een ervaren back-up, maar wordt op de bank de kaart van de jeugd getrokken. Een enigszins riskante keuze, zo mocht pakweg Genk vorig seizoen reeds ondervinden. Na het uitvallen van Danny Vukovic wogen Maarten Vandevoordt en Gaëtan Coucke toen nog te licht, waarop in januari nog snel Thomas Didillon in huis werd gehaald. Allicht houdt Club haar ogen dus toch open voor een ervaren, liefst Belgische toevoeging aan het keepersensemble.

LEES OOK: Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

Club moet nog een ervaren back-up voor Mignolet aantrekken

Meest recent

Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

34
34
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

13
13
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

35
35
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

21
21
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

134
134
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

16
16
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

99
99
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

173
173
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

37
37
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

103
103
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

202
202
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

83
83
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

53
53
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

138
138
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

287
287
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

282
282
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

187
187
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

494
494
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

39
39
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

231
231
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

154
154
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

175
175
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

249
249
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

362
362
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

336
336

Meer sportnieuws