Beursexpert geeft Club Brugge stevige waarschuwing

897
Beursexpert geeft Club Brugge stevige waarschuwing

Club Brugge staat sportief en financieel momenteel boven de rest in België. Voorzitter Bart Verhaeghe zit niet stil en rust zeker niet op zijn lauweren. Hij heeft nog grote plannen met de club.

De Tijd laat weten dat Blauw-Zwart nog voor de zomer naar de beurs wil stappen. Het zou daarbij de eerste Belgische club zijn die dat doet. In het verleden lag dat plan ook op tafel bij Anderlecht, maar dat kwam er nooit van.

Club Brugge heeft enkele banken gecontacteerd en Belfius speelt wellicht een grote rol in de beursgang. Volgens de krant wil Club Brugge met de opbrengsten van de beurs een deel van zijn stadionplannen financieren. Dat nieuwe stadion zou om en bij de 100 miljoen euro kosten. Club Brugge wenste voorlopig niet te reageren op de beursplannen.

UPDATE 9u51
Club Brugge kan met zijn beursgang dus mogelijk de komende jaren de financiële kloof met zijn Belgische concurrenten nog wat groter maken, maar er zit ook een keerzijde aan de medaille. "Beleggers kijken puur naar de financiële resultaten. Club Brugge scoort op dat vlak - en ook op sportief vlak - goed, maar dan nog merk je dat de beursprestaties van zulke clubs zeer volatiel kunnen zijn", waarschuwt financieel journalist Michaël Van Droogenbroeck immers bij Sporza.

Club zal dus in de eerste plaats goed moeten blijven presteren om de koers van zijn aandeel op peil te houden en dus de nodige fondsen te kunnen werven. Als de prestaties uitblijven, kan de waarde immers snel zakken, zo wees het verleden al uit bij verschillende internationale topclubs.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

Is het een goed idee van Club?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

5
5
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

32
32
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

58
58
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

36
36
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

28
28
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

118
118
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

56
56
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

117
117
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

157
157
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

39
39
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

63
63
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

291
291
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

217
217
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

162
162
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

870
870
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

344
344
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

129
129
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

195
195
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

87
87
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

224
224
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

274
274
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

602
602
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

277
277
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

261
261
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

77
77

Meer sportnieuws