Beursexpert geeft Club Brugge stevige waarschuwing

door
Beursexpert geeft Club Brugge stevige waarschuwing

Club Brugge staat sportief en financieel momenteel boven de rest in België. Voorzitter Bart Verhaeghe zit niet stil en rust zeker niet op zijn lauweren. Hij heeft nog grote plannen met de club.

De Tijd laat weten dat Blauw-Zwart nog voor de zomer naar de beurs wil stappen. Het zou daarbij de eerste Belgische club zijn die dat doet. In het verleden lag dat plan ook op tafel bij Anderlecht, maar dat kwam er nooit van.

Club Brugge heeft enkele banken gecontacteerd en Belfius speelt wellicht een grote rol in de beursgang. Volgens de krant wil Club Brugge met de opbrengsten van de beurs een deel van zijn stadionplannen financieren. Dat nieuwe stadion zou om en bij de 100 miljoen euro kosten. Club Brugge wenste voorlopig niet te reageren op de beursplannen.

UPDATE 9u51
Club Brugge kan met zijn beursgang dus mogelijk de komende jaren de financiële kloof met zijn Belgische concurrenten nog wat groter maken, maar er zit ook een keerzijde aan de medaille. "Beleggers kijken puur naar de financiële resultaten. Club Brugge scoort op dat vlak - en ook op sportief vlak - goed, maar dan nog merk je dat de beursprestaties van zulke clubs zeer volatiel kunnen zijn", waarschuwt financieel journalist Michaël Van Droogenbroeck immers bij Sporza.

Club zal dus in de eerste plaats goed moeten blijven presteren om de koers van zijn aandeel op peil te houden en dus de nodige fondsen te kunnen werven. Als de prestaties uitblijven, kan de waarde immers snel zakken, zo wees het verleden al uit bij verschillende internationale topclubs.

LEES OOK: 'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Is het een goed idee van Club?

Meest recent

'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

346
346
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

177
177
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

238
238
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

130
130
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

192
192
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

208
208
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

78
78
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

151
151
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

214
214
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

238
238
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

445
445
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

94
94
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

157
157
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

216
216
Vanhaezebrouck reageert duidelijk op Anderlecht: "TD of T1?"

RSC Anderlecht maakt weer een paleisrevolutie mee. Olivier Renard en Besnik Hasi werden ontslagen ...

430
430
Olie op het vuur voor Antwerp-Anderlecht: gouden raad Goots

Royal Antwerp FC verdedigt in de terugwedstrijd van de halve finales van de Croky Cup een 0-1 ...

265
265
Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

De juridische strijd tussen Marc Coucke en ex-Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck is ...

226
226
'Mokerslag Anderlecht: Tomasson haakt toch nog af'

Anderlecht probeert donderdagavond om een ticket voor de bekerfinale te pakken met T4 ...

512
512
Oude bekende solliciteert bij Anderlecht: "Morgen sta ik er"

Het zijn drukke dagen voor Anderlecht. Dat is immers op zoek naar een nieuwe technisch directeur ...

399
399
Volledig onbekende Belg maakt plots furore in Portugal

Alsmaar vaker trekken Belgische talenten op zeer jonge leeftijd naar het buitenland, en niet alleen ...

105
105
'Nog één struikelblok voor Anderlecht en Tomasson'

Bij Anderlecht blijft de zoektocht naar een nieuwe trainer aan de gang. CEO Kenneth Bornauw gaf ...

194
194
'Standard weigert miljoenenbod voor toptalent'

Standard was tijdens de voorbije wintermercato weer druk in de weer en haalde vier nieuwe spelers ...

294
294
Rechtbank vernietigend: Mokerslag voor afwezige Snelders

Vandaag heeft het hof van beroep uitspraak gedaan over de straf van Eddy Snelders. De beslissing ...

154
154
Charleroi bestolen? "Als Titraoui daar geel krijgt, dan..."

Charleroi droomde van een eerste bekerfinale sinds 1993, maar is er uiteindelijk niet in geslaagd om ...

121
121
'Anderlecht heeft beet: Tomasson nieuwe coach'

RSC Anderlecht staat op het punt om een nieuwe trainer aan te trekken. De Brusselaars zouden volgens ...

507
507

Meer sportnieuws