Ciman zet punt achter spelerscarrière en gaat fraaie uitdaging aan

door
Ciman zet punt achter spelerscarrière en gaat fraaie uitdaging aan

Met Jelle Van Damme en Silvio Proto zwaaiden de voorbije weken al enkele ex-Rode Duivels af. Zij krijgen nu ook het gezelschap van Laurent Ciman, die op zijn 35ste ook een punt achter zijn spelerscarrière zet. De ex-verdediger blijft wel in de voetbalwereld en gaat meteen een fraaie uitdaging aan.


CF Montreal kondigt immers aan dat het Ciman teruggehaald heeft om aan de slag te gaan als assistent-trainer. Als speler was Ciman al aan de slag bij de club, die toen nog Montreal Impact heette, van 2015 tot 2017. Hij zal nu de rechterhand worden van Thierry Henry, met wie hij nog samenwerkte bij de Rode Duivels. Ciman was toen speler, Henry assistent van Roberto Martinez. "We kunnen nu rekenen op zijn ervaring na een rijke carrière in Europa, de MLS en het internationale toneel", toont technisch directeur Olivier Renard zich tevreden.

Als speler was Ciman actief bij Charleroi, Club Brugge, KV Kortrijk, Standard, Montreal Impact, Los Angeles FC, Dijon en Toronto FC. Bij die laatste club werd zijn contract begin dit jaar niet verlengd en sindsdien zat hij zonder club. Ciman won in zijn carrière één prijs, de Belgische beker met Standard in 2011. Hij verzamelde ook 20 caps voor de Rode Duivels, waarbij hij één keer scoorde, en maakte deel uit van de selecties voor het WK 2014 en het EK 2016. Voor het WK 2018 viel hij als 24ste man in laatste instantie nog af.


Was hij nog nuttig geweest voor een ploeg uit 1A?

Meest recent

‘Anderlecht duizelt: dribbelkoning op weg naar RSCA’

Anderlecht-fans voelen het meteen. RSCA kijkt naar een dribbelkoning en dat maakt iets los. Het ...

144
144
Barça heeft eerste aanwinst beet: Deco bevestigt deal

FC Barcelona prijkt voorlopig wel opnieuw aan de leiding in LaLiga, maar de voorbije maanden werd ...

17
17
'Union slaat weer toe: 5,5 miljoen voor tweede aanwinst'

Terwijl bij de meeste teams in de Jupiler Pro League de wintermercato nog echt van start moet gaan, ...

60
60
Hasi doet voorspelling over komst nieuwe spits

Anderlecht zal na een tegenvallende decembermaand uit een ander vaatje moeten tappen om in de tweede ...

138
138
AA Gent pakt uit: revelatie tekent bij tot 2030

Bij AA Gent bereiden ze zich momenteel in Spanje voor op de tweede seizoenshelft. Daarbij geeft Rik ...

68
68
"Zo word ik sneller dronken”: Messi onthult favoriete drankje

Lionel Messi staat bekend als het toonbeeld van rust en discipline, maar achter dat kalme imago ...

34
34
Club liet JPL-revelatie glippen: "Ze begrepen het niet"

Club Brugge zag de voorbije jaren al heel wat spelers uit de eigen jeugdopleiding doorbreken, ...

128
128
CEO gooit transferplannen Beerschot op tafel

In de Challenger Pro League lijkt de strijd om de twee rechtstreekse promotietickets al gestreden te ...

216
216
'Genk moet echt vrezen: deze club drukt door voor El Ouahdi'

Voor KRC Genk belooft het nog een hete transferwinter te worden. De Limburgers dreigen immers ...

302
302
Soap escaleert: Nainggolan maakt duidelijk transferstatement

Het lijkt erop dat we in de Challenger Pro League een heuse transfersoap gaan krijgen. Het ...

153
153
Arteta komt met straffe uitspraken over Trossard

Een halfjaar geleden leek het er nog op dat Leandro Trossard vrede zou moeten nemen met een rol in ...

86
86
'Antwerp haakt af: kampioenenspeler niét terug'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

385
385
Anderlecht begint 2026 meteen met enorme domper

RSC Anderlecht speelde om 14u30 op oefenstage zijn enige oefenduel. De Brusselaars namen het op ...

550
550
Stijnen ontkent 'lek' bij Patro: "Nainggolan wil graag"

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

136
136
Vermant dropt straf nieuws: "Daar wil ik spelen"

Romeo Vermant is de laatste weken goed bezig bij Club Brugge. De Belgische aanvaller vond regelmatig ...

155
155
KRC Genk verliest opvallende pion aan Roda JC

KRC Genk heeft een van zijn pionnen binnen de jeugdafdeling moeten laten gaan. Kevin Van Dessel, die ...

141
141
Leko lyrisch over smaakmaker rivaal: "Dé verrassing in JPL"

Ivan Leko is sinds enkele weken trainer van Club Brugge en voordien was hij aan de slag bij AA Gent. ...

119
119
Thorgan Hazard gooit toekomstplannen op tafel

Bij Anderlecht ligt er deze winter heel veel werk op de plank voor sportief directeur Olivier ...

242
242
'De Bruyne schokt met bliksemvertrek bij Napoli'

Kevin De Bruyne maakte vorige zomer toch een opvallende carrièremove nadat duidelijk werd dat ...

1978
1978
'Nieuwe domper Hayen: Genk verliest nog sterkhouder'

KRC Genk reisde dinsdag af naar Spanje, waar Nicky Hayen zijn troepen helemaal moet zien klaar te ...

486
486
'Renard wil toeslaan: winger van 6 miljoen voor Anderlecht'

Voor Olivier Renard zou het weleens een cruciale wintermercato kunnen worden. De sportief directeur ...

325
325
'Ngonge wordt ploegmaat van verrassende Rode Duivel'

Iets meer dan een jaar geleden maakte Cyril Ngonge nog verrassend zijn debuut als Rode Duivel, maar ...

97
97
Anderlecht mag toptalent definitief van wenslijst schrappen

Het is bij Anderlecht voorlopig nog wachten op de eerste aanwinst van de winter. Het is wel de ...

80
80
Leye geeft verklaring voor verrassende job bij AA Gent

Bij AA Gent moesten ze vorige maand plotsklaps op zoek naar een nieuwe trainer, nadat Club Brugge ...

139
139
'Radja Nainggolan maakt zeer pikante transfer'

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

400
400

Meer sportnieuws