Ciman zet punt achter spelerscarrière en gaat fraaie uitdaging aan

door
Ciman zet punt achter spelerscarrière en gaat fraaie uitdaging aan

Met Jelle Van Damme en Silvio Proto zwaaiden de voorbije weken al enkele ex-Rode Duivels af. Zij krijgen nu ook het gezelschap van Laurent Ciman, die op zijn 35ste ook een punt achter zijn spelerscarrière zet. De ex-verdediger blijft wel in de voetbalwereld en gaat meteen een fraaie uitdaging aan.


CF Montreal kondigt immers aan dat het Ciman teruggehaald heeft om aan de slag te gaan als assistent-trainer. Als speler was Ciman al aan de slag bij de club, die toen nog Montreal Impact heette, van 2015 tot 2017. Hij zal nu de rechterhand worden van Thierry Henry, met wie hij nog samenwerkte bij de Rode Duivels. Ciman was toen speler, Henry assistent van Roberto Martinez. "We kunnen nu rekenen op zijn ervaring na een rijke carrière in Europa, de MLS en het internationale toneel", toont technisch directeur Olivier Renard zich tevreden.

Als speler was Ciman actief bij Charleroi, Club Brugge, KV Kortrijk, Standard, Montreal Impact, Los Angeles FC, Dijon en Toronto FC. Bij die laatste club werd zijn contract begin dit jaar niet verlengd en sindsdien zat hij zonder club. Ciman won in zijn carrière één prijs, de Belgische beker met Standard in 2011. Hij verzamelde ook 20 caps voor de Rode Duivels, waarbij hij één keer scoorde, en maakte deel uit van de selecties voor het WK 2014 en het EK 2016. Voor het WK 2018 viel hij als 24ste man in laatste instantie nog af.


Was hij nog nuttig geweest voor een ploeg uit 1A?

Meest recent

Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

2
2
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

26
26
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

120
120
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

158
158
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

379
379
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

68
68
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

56
56
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

151
151
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

383
383
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

165
165
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

83
83
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

332
332
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

443
443
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

48
48
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

189
189
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

666
666
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

183
183
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

137
137
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

199
199
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

34
34
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

380
380
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

85
85
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

249
249
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

383
383
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

209
209

Meer sportnieuws