Club Brugge neemt besluit over miljoenentransfer

door
Club Brugge neemt besluit over miljoenentransfer

Als centrale spits kon hij allerminst overtuigen. Maar ook na zijn omvorming tot flankspeler laat David Okereke het afweten. Bij Club Brugge vrezen ze daarom al langer dat ze die recordinvestering van acht miljoen euro nooit meer zullen recupereren. In de hiërarchie van rechter flankaanvaller lijkt Okereke zelfs plaats te moeten maken voor Ignace Van der Brempt. Daarmee werkt Club naarstig verder aan hun groots opgezet jeugdproject.


DE ULTIEME DROOM 

Niet RSC Anderlecht maar wel Club Brugge beschikt tegenwoordig over de beste jeugdopleiding van België. Althans, dat verklaarden hoofd opleiding Pascal De Maesschalck en assistent-trainer Carl Hoefkens in mei vorig jaar aan Krant van West-Vlaanderen. Het ultieme doel is om elf basisspelers uit de eigen jeugd op te stellen in het eerste elftal. Dat is een heel ambitieuze uitdaging, en daarom misschien wel een onhaalbaar en onbereikbaar doel. Toch zullen ze er bij Club alles aan doen om dat grote streven te realiseren.



Club Brugge wil de beste jeugdspelers ontwikkelen voor het eerste elftal. Het objectief van de beste youngsters daarbij is niet om enkel de A-kern te te halen, maar wel om met Club de Champions League te spelen. En da's een erg belangrijke nuance. In die optiek zet Blauw-Zwart voluit in op de beste jeugdspelers, die in het Belfius Basecamp genieten over de allerbeste accomodaties. 't Is dan ook geen toeval dat de jeugdwerking geen afscheiden compartiment is. De staf van de U18 en de U21 bevindt zich namelijk net naast het bureau van het eerste elftal.

QUALITY 

De doorstroming van de eigen jeugd naar het eerste elftal biedt talrijke voordelen. De jeugdspelers worden al vroeg geïndoctrineerd met het DNA van Club Brugge, zowel op het mentaal als sportief vlak. Dankzij het implementeren van Club NXT in 1B kunnen de belofte-spelers ook op het tactisch gebied, en tevens qua intensiteit, vlotter de stap zetten naar het eerste elftal. Bijgevolg stijgt de kwaliteit van de eigen jeugdspelers waardoor hun slaagkansen in het eerste elftal gevoelig toenemen.



Dankzij de duidelijke en samenhangende symbiose tussen de jeugd en de A-kern vinden de youngsters steeds beter hun plaats in de hoofdmacht van Club Brugge. Zo wordt hun ontwikkeling niet afgeremd en kan de technische staf gerichter te werk gaan om hen continu bij te schaven. Zo'n methode kan ook een lucratief businessmodel opleveren. Zo wordt de marktwaarde van Charles De Ketelaere tegenwoordig al op 16 miljoen euro geschat. Geen enkele speler van Club Brugge bezit vandaag een nog grotere marktwaarde dan het eigen jeugdproduct.

DE DOMPER VAN DIRAR 

Maar doorstroming van de jeugdspelers naar het eerste elftal is echter geen exacte wetenschap. In de queeste om het intrinsiek talent ten volle te benutten, spelen ook onvoorziene omstandigheden een belangrijke rol. Zo moest Ignace Van der Brempt ongetwijfeld even slikken toen Club Brugge in januari Nabil Dirar (Fenerbahçe) en Tahith Chong (Manchester United) aantrok. Het 18-jarig talent, die zowel als back en als winger kan spelen, zag daarmee twee rechtstreekse concurrenten neerstrijken op Jan Breydel. 

Maar vooral de komst van Nabil Dirar betekende een serieuze domper voor Ignace Van der Brempt. Beide spelers beheersen de positie van flankverdediger en flankaanvaller, met een voorkeur op de rechterkant. Het aantrekken van Dirar hypothekeert dus danig de speelkansen van de grote belofte. “Met Ignace Van der Brempt hebben we wel een talent, maar iedereen kent het programma”, verklaarde Philippe Clement de transfer van Dirar. “Ignace kan nog geen zes, zeven wedstrijden na mekaar spelen als er iets gebeurt met Clinton.”



De redenering van Philippe Clement was logisch, zeker omdat Club Brugge nog steeds op drie fronten actief is. En in élk van die competities wil Blauw-Zwart ook het hoogst haalbare halen. Daarom valt de beslissing wel te begrijpen waarom Club opeens met Nabil Dirar op de proppen kwam, ten nadele van één van de grootste talenten uit Westkapelle. 't Zou ook geen oplossing geweest zijn om de pas 18-jarige Ignace Van der Brempt té vroeg voor de leeuwen te gooien, waarbij hij het risico loopt om zich te vroeg te verbranden.

“Ignace kan nog geen zes, zeven wedstrijden na mekaar spelen als er iets gebeurt met Clinton.” Daaruit valt af te leiden dat Philippe Clement zijn jonge en polyvalente speler Ignace Van der Brempt vooral beschouwde als een rechter verdediger. Clement liet hem in december 2020 op die positie ook debuteren in het basiselftal tegen Sint-Truiden, diezelfde plaats die hij dit seizoen overigens ook permanent betrekt bij Club NXT. Maar sinds de jaarwisseling laat de Brugse coach Van der Brempt vaker spelen als een rechter flankaanvaller.

OKEREKE BUITENSPEL 

9 minuten tegen KV Mechelen, 10 minuten tegen KV Oostende en tenslotte 76 tegen OH Leuven. Ignace Van der Brempt kwam tijdens zijn laatste drie gespeelde wedstrijden telkens uit als rechter flankaanvaller. En dat deed hij ook heel behoorlijk. Maandagavond deed hij dat alvast voor de eerste keer als basisspeler. Van der Brempt kreeg tegen OH Leuven verrassend genoeg de voorkeur op Nabil Dirar én David Okereke. In tegenstelling tot die laatste scoort Van der Brempt wél dikke punten – en ook een doelpunt – op de positie van rechter flankaanvaller.

Zijn knalprestatie tegen OH Leuven bevestigt het grote vertrouwen dat Club Brugge stelt in Ignace Van der Brempt. Anderzijds betekent het opstellen van de 18-jarige een stevig signaal richting zijn concurrenten. Nabil Dirar wist al op voorhand dat hij bij Club Brugge niet beschouwd zou worden als een basisspeler – met al zijn ervaring fungeert de Marokkaan ook als een gids voor de youngsters. Maar bij David Okereke ligt de situatie veel gevoeliger. 



Club Brugge betaalde in 2019 namelijk acht miljoen euro voor David Okereke, waarmee hij vandaag nog steeds de duurste aankoop is uit de clubgeschiedenis. Philippe Clement vormde de Nigeriaan tijdens de voorbije maanden al om tot flankaanvaller, want als diepe spits haalt hij het beoogde niveau niet dat zijn coach vooropstelt. Maar tot op heden kan de 23-jarige niet overtuigen in het blauw-zwarte shirt. Niet als spits. En ook niet als flankaanvaller. 

OKEREKE OUT?

Ignace Van der Brempt mag daarom alvast hopen op meer minuten in de komende weken. En die zullen ongetwijfeld ten koste gaan van David Okereke's speelgelegenheid. Indien Club Brugge hun ambitieuze jeugdfilosofie verder wil uitbouwen, dan is dat scenario zeker en vast niet uitgesloten. En Van der Brempt verdient het ook gewoon. Okereke kreeg als sinds 2019 volop kansen om zich in de kijker te spelen, maar tot op vandaag is hij allerminst een echte meerwaarde gebleken. En dan nemen we diens flinke transfersom van acht miljoen euro nog niet in verhouding met zijn prestaties.



Bij Ignace Van der Brempt is wel nog wat schaafwerk nodig – logisch ook, gezien zijn jonge leeftijd – maar intrinsiek bezit hij de juiste kwaliteiten om door te breken in het eerste elftal. Bij David Okereke is dat weer een ander verhaal. Een zuivere flankspeler is-ie niet, en op de positie van centrale spits viel hij meermaals door de mand. Club Brugge zal de ontbolstering van Van der Brempt zeker niet willen hypothekeren, waardoor een spoedig vertrek van Okereke binnenkort aan de orde kan zijn. Bij Club wordt er alvast gehoopt dat Van der Brempt hetzelfde parcours kan afleggen zoals Charles De Ketelaere.

LEES OOK: 'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

Moet Van der Brempt de voorkeur krijgen op Okereke?

Meest recent

'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

44
44
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

13
13
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

144
144
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

9
9
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

89
89
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

18
18
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

374
374
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

197
197
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

303
303
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

262
262
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

638
638
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

595
595
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

83
83
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

93
93
'Alles op De Cat: Anderlecht heeft plannetje klaar'

Bij Anderlecht lijken ze een kruis te mogen maken over de derde plaats na de nederlagen tegen STVV ...

223
223
'STVV wrijft zich in handen na transferupdate'

STVV lijkt na een knappe zes op zes tegen Anderlecht en KV Mechelen vrijwel zeker van de derde ...

82
82
'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Bij Anderlecht zijn er nog heel wat vraagtekens voor volgend seizoen, maar de jacht op talent voor ...

168
168
Jarenlange schorsing Mudryk, ook boksdoelman lang aan de kant

Er viel woensdag nieuws te rapen over enkele zeer opmerkelijke schorsingen in de voetbalwereld. Bij ...

94
94
Lukaku breekt de stilte met mysterieuze boodschap

Het zijn geen prettige tijden voor Romelu Lukaku. Hij werkt momenteel een race tegen de klok af om ...

191
191
Union SG krijgt geweldig nieuws over nieuw stadion

Union SG kan alweer een prachtig seizoen  afronden met de titel en de beker. Dat zou een ...

110
110
Vandenbempt en Verheyen raken fans recht in het hart

De kraker tussen Paris Saint-Germain en Bayern München heeft woensdagavond alle verwachtingen ...

63
63
'Anderlecht beslist: viertal enkel voor juiste prijs weg'

Bij RSC Anderlecht wordt bijna de hele spelerskern aan een vertrek gelinkt. Dat gaat uiteraard niet ...

323
323
'Revelatie wil Fernandez-Pardo (ex-AA Gent) aantrekken'

Het zijn woelige maanden voor Matias Fernandez-Pardo. De winger moet stilaan een echte keuze gaan ...

50
50
Ophef bij Westerlo: club komt met statement

Bij KVC Westerlo hebben ze er een enerverend weekend opzitten. Ze verloren in eigen huis van Royal ...

100
100
Neemt Anderlecht na bijna 200 duels afscheid van meubelstuk?

Bij RSC Anderlecht gaan ze komende zomer een grote schoonmaak doorvoeren in de spelerskern. Dat ...

387
387

Meer sportnieuws