D-Day in Brugge: Lang toch klaar voor Kiev?

2230 stemmen
D-Day in Brugge: Lang toch klaar voor Kiev?

Club Brugge hoop donderdag de gunstige 1-1 uitgangspositie in de Oekraïense vrieskou te verzilveren, en zo de poorten naar de 1/8 finale van de Europa League open te beuken. De vraag is echter op welke pionnen Blauw-Zwart daarvoor kan rekenen.


Volgens de meeste media is de kans alvast klein dat Philippe Clement, die zelf vorige week eveneens een positieve coronatest aflegde, een van zijn vijf besmette spelers zal recupereren. Een domper, want met uitzondering van Matej Mitrovic gaat het met Stefano Denswil, Mats Rits, Hans Vanaken en Noa Lang om vier basispionnen. Vooral die laatste drie mogen bovendien gerust bestempeld worden als sleutelspelers, al deden hun vervangers het zowel in Kiev als tegen OH Leuven uitmuntend. Toch hoopt de landskampioen uiteraard nog op hun inzetbaarheid voor de levensbelangrijke terugmatch.

Wat dat betreft was het dinsdag D-Day in Westkapelle, waar de UEFA-testen op het programma stonden. De uitslag van die testen is woensdagmorgen bekend, waarna Clement dus weet op wie hij een beroep kan doen én of hij zelf opnieuw in plaats van Rik De Mil plaats mag nemen op de bank. Ondanks de onheilspellende berichten in de pers, meent de supporterswebsite BlauwZwartFans alvast dat Club de hoop op een herstel bij een of meerdere sterkhouders niet opgeeft. "Bij Blauw-Zwart gloort er stiekem hoop op de aanwezigheid van onder anderen Vanaken, Lang en Rits", klinkt het namelijk. 

LEES OOK: Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Wie kan Club het best gebruiken tegen Kiev?

Meest recent

Lammens pakt zeer fraaie bekroning na knalseizoen

Het was toch één van de verrassingen in de WK-selectie van de Rode Duivels: Matz Sels, ...

9
9
Hans Vanaken ontroert iedereen: één beeld blijft hangen

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

23
23
'Garcia moet twee Rode Duivels missen tegen Kroatië'

De Rode Duivels hebben nog twee weken voor ze beginnen aan hun WK, waar de openingsmatch op 15 juni ...

44
44
Opvallende nieuwe coach Lille-Duivels, einde tijdperk in JPL

Wellicht zullen we tot na het WK moeten wachten tot de transfermarkt écht op gang komt, maar ...

12
12
'Overmars in actie: Antwerp haalt nog 2 exotische talenten'

Marc Overmars zal deze zomer véél werk hebben bij Antwerp. De Great Old ziet zowat een ...

81
81
TRANSFERUURTJE: 'Burgess weg bij Union, opmerkelijk avontuur Van Bommel'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

187
187
Brughmans verbaast met uitspraken na Genk-deceptie

KRC Genk loopt Europees voetbal mis na de deceptie tegen KAA Gent. De Limburgers kwamen in de ...

200
200
KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

44
44
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

162
162
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

764
764
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

148
148
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

111
111
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

50
50
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

125
125
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

160
160
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

145
145
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

1044
1044
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

448
448
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

143
143
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

905
905
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

498
498
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

549
549
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

481
481
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

143
143
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

566
566

Meer sportnieuws