Doku stevig onder vuur in Frankrijk: "Flop van het jaar"

door
Doku stevig onder vuur in Frankrijk:

Om de financiële put te vullen zag Anderlecht zich aan het eind van de zomermercato genoodzaakt om goudhaantje-bij-uitstek Jérémy Doku van de hand te doen. De 18-jarige winger trok naar Stade Rennes, dat maar liefst 27 miljoen op tafel legde om hem naar de Ligue 1 te halen.


Voor beide ploegen een recordsom, al beleefden de Fransen tot dusver weinig plezier aan de vijfvoudig Rode Duivel. Ondanks enkele opflakkeringen wist Doku, die doorgaans wel aan de aftrap verschijnt, in 26 optredens nog steeds niet te scoren. Met daarnaast drie assists ogen zijn statistieken dan ook niet bepaald indrukwekkend. Tot overmaat van ramp maakte Rennes intussen tevens een duik in de stand, waat het momenteel op een teleurstellende achtste plaats kampeert. Stilaan neemt de kritiek op Doku daarom stevig toe. Zo haalde France Football bijvoorbeeld ongenadig hard uit naar de tiener, wiens leeftijd en gebrek aan steun voorin wel als excuses worden aangehaald.

"Toch begint Doku steeds meer mensen aan Bretonse zijde te irriteren. Logisch ook, want gezien zijn prijskaartje en status als vervanger van Raphinha zou zijn manier van spelen toch moeten rijpen. Hij wil met zijn dribbels het verschil maken, maar neemt nadien telkens de verkeerde keuze", klinken enkele bedenkingen alvast niet geheel onbekend in de oren. De lezers van het medium lijken alleszins volmondig akkoord, want in een poll onder het artikel duidt maar liefst 75 procent van de stemmers Doku aan als dé flop van de zomermercato. Indien hij een kans wil maken om straks van de partij te zijn op het EK, zal de snelle aanvaller het tij dus toch vlug moeten zien te keren.

LEES OOK: 'WK-selectie Duivels: verrassende naam plots in de running'

Denkt u dat Doku meegaat naar het EK?

Meest recent

Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

106
106
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

42
42
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

23
23
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

95
95
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

264
264
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

153
153
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

317
317
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

157
157
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

202
202
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

36
36
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

47
47
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

619
619
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

740
740
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

127
127
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

304
304
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

376
376
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

459
459
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

401
401
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

379
379
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

595
595
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

408
408
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

461
461
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

237
237
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

128
128

Meer sportnieuws