Doku stevig onder vuur in Frankrijk: "Flop van het jaar"

door
Doku stevig onder vuur in Frankrijk:

Om de financiële put te vullen zag Anderlecht zich aan het eind van de zomermercato genoodzaakt om goudhaantje-bij-uitstek Jérémy Doku van de hand te doen. De 18-jarige winger trok naar Stade Rennes, dat maar liefst 27 miljoen op tafel legde om hem naar de Ligue 1 te halen.


Voor beide ploegen een recordsom, al beleefden de Fransen tot dusver weinig plezier aan de vijfvoudig Rode Duivel. Ondanks enkele opflakkeringen wist Doku, die doorgaans wel aan de aftrap verschijnt, in 26 optredens nog steeds niet te scoren. Met daarnaast drie assists ogen zijn statistieken dan ook niet bepaald indrukwekkend. Tot overmaat van ramp maakte Rennes intussen tevens een duik in de stand, waat het momenteel op een teleurstellende achtste plaats kampeert. Stilaan neemt de kritiek op Doku daarom stevig toe. Zo haalde France Football bijvoorbeeld ongenadig hard uit naar de tiener, wiens leeftijd en gebrek aan steun voorin wel als excuses worden aangehaald.

"Toch begint Doku steeds meer mensen aan Bretonse zijde te irriteren. Logisch ook, want gezien zijn prijskaartje en status als vervanger van Raphinha zou zijn manier van spelen toch moeten rijpen. Hij wil met zijn dribbels het verschil maken, maar neemt nadien telkens de verkeerde keuze", klinken enkele bedenkingen alvast niet geheel onbekend in de oren. De lezers van het medium lijken alleszins volmondig akkoord, want in een poll onder het artikel duidt maar liefst 75 procent van de stemmers Doku aan als dé flop van de zomermercato. Indien hij een kans wil maken om straks van de partij te zijn op het EK, zal de snelle aanvaller het tij dus toch vlug moeten zien te keren.

LEES OOK: PSG pakt uit met goudhaantje, miljoenencadeau voor Barça

Denkt u dat Doku meegaat naar het EK?

Meest recent

Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

2
2
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

8
8
Van der Elst is glashelder: “De titel gaat naar hen”

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

117
117
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

139
139
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

45
45
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

255
255
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

257
257
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

496
496
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

119
119
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

93
93
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

118
118
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

152
152
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

178
178
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

65
65
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

223
223
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

83
83
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

97
97
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

515
515
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

446
446
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

908
908
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

350
350
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

44
44
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

482
482
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

307
307
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

1142
1142

Meer sportnieuws