Doku stevig onder vuur in Frankrijk: "Flop van het jaar"

door
Doku stevig onder vuur in Frankrijk:

Om de financiële put te vullen zag Anderlecht zich aan het eind van de zomermercato genoodzaakt om goudhaantje-bij-uitstek Jérémy Doku van de hand te doen. De 18-jarige winger trok naar Stade Rennes, dat maar liefst 27 miljoen op tafel legde om hem naar de Ligue 1 te halen.


Voor beide ploegen een recordsom, al beleefden de Fransen tot dusver weinig plezier aan de vijfvoudig Rode Duivel. Ondanks enkele opflakkeringen wist Doku, die doorgaans wel aan de aftrap verschijnt, in 26 optredens nog steeds niet te scoren. Met daarnaast drie assists ogen zijn statistieken dan ook niet bepaald indrukwekkend. Tot overmaat van ramp maakte Rennes intussen tevens een duik in de stand, waat het momenteel op een teleurstellende achtste plaats kampeert. Stilaan neemt de kritiek op Doku daarom stevig toe. Zo haalde France Football bijvoorbeeld ongenadig hard uit naar de tiener, wiens leeftijd en gebrek aan steun voorin wel als excuses worden aangehaald.

"Toch begint Doku steeds meer mensen aan Bretonse zijde te irriteren. Logisch ook, want gezien zijn prijskaartje en status als vervanger van Raphinha zou zijn manier van spelen toch moeten rijpen. Hij wil met zijn dribbels het verschil maken, maar neemt nadien telkens de verkeerde keuze", klinken enkele bedenkingen alvast niet geheel onbekend in de oren. De lezers van het medium lijken alleszins volmondig akkoord, want in een poll onder het artikel duidt maar liefst 75 procent van de stemmers Doku aan als dé flop van de zomermercato. Indien hij een kans wil maken om straks van de partij te zijn op het EK, zal de snelle aanvaller het tij dus toch vlug moeten zien te keren.

LEES OOK: Diego Moreira haalt ferm uit na glansrol: ex-club afgemaakt

Denkt u dat Doku meegaat naar het EK?

Meest recent

AFAS-stadion ontploft! Raman grote held in 95ste minuut

In de strijd om de tickets voor de Champions' Play-Offs heeft KV Mechelen zaterdagnamiddag een ...

49
49
Schorsingen in JPL: wie staat er allemaal op scherp?

Met nog maar vier speeldagen te gaan is de laatste rechte lijn richting de play-offs ingezet. Nu het ...

46
46
Antwerp-STVV: Oosting en Vrancken hakken knopen door

Antwerp krijgt straks STVV over de vloer op de Bosuil. Het stamnummer één heeft ...

44
44
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

178
178
Toptransfer bij Union SG en weldra Rode Duivel?

Bij Union SG hebben ze een aantal spelers in de rangen die op termijn een stap hogerop gaan zetten. ...

40
40
Vanderbiest doet stevige 'transferoproep' aan eigen bestuur

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en mag nog steeds heel hard dromen van een plaats in Play-Off ...

48
48
'Anderlecht dacht aan héél pikante transfer bij Union'

RSC Anderlecht koos afgelopen zomer vooral voor kwantiteit in plaats van kwaliteit. De Brusselaars ...

101
101
Euvrard trekt pijnlijke conclusie na nieuwe tegenslag

Bij Standard blijft het stroef draaien. De Luikenaars hebben te weinig kwaliteit om het spel zelf te ...

48
48
Eden Hazard verrast met Jupiler Pro League-bekentenis

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea en de Rode Duivels. Het ...

189
189
Plots weelde bij Anderlecht, maar is dat wel écht zo?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen OH Leuven. De Brusselaars willen die match winnen, ...

215
215
Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

41
41
Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

134
134
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

50
50
'Groot vraagteken bij Anderlecht: nieuwe naam in elftal Taravel'

Na de deugddoende overwinning van vorig weekend op Zulte Waregem, wil RSC Anderlecht zaterdag op ...

198
198
Afhaker in strijd om Play-Off I? "Competitie verloopt bizar"

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

84
84
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

306
306
'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

313
313
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

20
20
'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

487
487
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

254
254
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

140
140
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

523
523
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

48
48
Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Wouter Vandenhaute vond zes maanden geleden tijd om zijn ontslag aan te bieden bij RSC Anderlecht na ...

274
274
Nieuwe WK-ramp: gaststad dreigt zich terug te trekken

Het is nog een paar maanden wachten tot het WK 2026 losbarst, maar de problemen stapelen zich nu al ...

106
106

Meer sportnieuws