Club Brugge raast door en laat OHL kansloos achter

653 stemmen
Club Brugge raast door en laat OHL kansloos achter

Club Brugge en OHL sloten vanavond de 28ste speeldag van de Jupiler Pro League af. Terwijl bij Club Brugge de ogen ongetwijfeld al richting het treffen met Dynamo Kiev stonden, moest de landskampioen eerst komaf maken met de kwieke promovendus. In een aangename wedstrijd trok Blauw-Zwart aan het langste eind. 


Van der Brempt trapt Club richting de hemel
In het Jan Breydelstadion schoot Club Brugge uitstekend uit de startblokken. Een schuiver van Vormer belandde eerst nog naast het doel van Romo, al was het enkele minuten later wel 'prijs'. Na een heerlijke dribbel knalde Van der Brempt de bal tegen de netten. De avond kon uiteraard niet beter beginnen voor de landskampioen én de jonge Van der Brempt. 

Het eerste profdoelpunt van Van der Brempt luidde een Brugs overwicht in. OHL probeerde het vooral op de counter, maar Mignolet kreeg amper werk te verduren. Tien minuten voor het rustsignaal wurmde Chong zich plots door de Leuvense defensie, en kon Romo het niet nalaten om de Nederlander foutief af te stoppen. De scheidsrechter wees naar de stip, en Ruud Vormer klaarde de klus voor Blauw-Zwart. Rik De Mil en co mochten gaan rusten met een verdiende 2-0 voorsprong. 


Club Brugge heerst, en kent weinig moeite met OHL
In de tweede helft begonnen beide ploegen bijzonder afwachtend aan de partij. Club controleerde uiteindelijk makkelijk, en OHL was amper in staat om goede kansen te creëren. Het was dan ook tekenend voor de partij dat De Mil twee basispionnen als Dost en Balanta al snel rust gunde. 

Het bleef dan ook wachten op een eerste échte kans, al was die wel voor de bezoekers. Xavier Mercier werd goed aangespeeld door Henry, maar zijn gekraakt schot belandde naast het doel van Mignolet. Het Leuvens gevaar was echter geen voorbode op een kentering van de wedstrijd. Club bleef de partij makkelijk controleren, en Badji liet het zelfs nog na om zijn naam op het scorebord te werken. In de toegevoegde tijd pikte ook Clinton Mata nog zijn doelpuntje mee, waardoor Leuven uiteindelijk met een zware 3-0 nederlaag terug richting Den Dreef mocht trekken. 

Door de relatief makkelijke winst van Club Brugge telt Blauw-Zwart nu al vijftien punten meer dan eerste achtervolger Antwerp. Met nog één wedstrijd minder op de teller dan The Great Old, lijkt Club dit seizoen (vooralsnog) ongenaakbaar. 
Scoreverloop:
1-0: Van der Brempt (8')
2-0: Vormer (39')
3-0: Mata (90')


LEES OOK: OH Leuven stelt vijfde zomeraanwinst officieel voor

Zal Club Brugge nog concurrentie krijgen in de titelstrijd?

Meest recent

Union verzilvert supercup: smaakmaker terug naar JPL

Union SG legde vrijdagavond beslag op zijn eerst trofee van het seizoen: het won de supercup na ...

3
3
'Napoli stuurt Noa Lang door: prijskaartje al bekend'

Ook na de trainerswissel lijkt het niet goed te komen met Noa Lang bij SSC Napoli. Volgens het ...

160
160
Anderlecht pusht voor miljoenentarget: trainer doet oproep

RSC Anderlecht heeft zijn eerste Europese opdracht tot een goed einde gebracht, maar de volgende ...

132
132
'El Ouahdi op vertrekken: volgende topclub meldt zich'

Zakaria El Ouahdi heeft zich opnieuw gemeld bij KRC Genk. De rechtsachter kreeg door zijn ...

164
164
'Club hoest 12 (!) miljoen op: nieuwste transferdetails'

Club Brugge drukt stevig door voor zijn nieuwe middenvelder. De landskampioen blijkt bereikt om fors ...

335
335
Infantino maakt zichzelf onmogelijk: UEFA zegt vertrouwen op

Gianni Infantino heeft zichzelf serieus in de nesten gewerkt. Zijn megalomane 'FIFA Forward ...

148
148
Sterke man Bayern bezorgt Kompany ingrijpend nieuws

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

293
293
TRANSFERUURTJE: 'Witte rook Antwerp, Club dokt enorme som'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

177
177
Hubert deelt sneer uit aan Club Brugge na Supercup

Union SG begint het seizoen met een prijs. De Brusselaars speelden in de Belgische Supercup 1-1 ...

876
876
KBVB roept straf statement na Infantino-crash

Gianni Infantino wilde de rechten van het WK verkopen, maar dat plannetje kon al snel de vuilbak in. ...

41
41
‘Nieuwe naam pronkt op transferlijstje van Anderlecht’

RSC Anderlecht is nog naarstig op zoek naar versterkingen op de zomermercato. Antoine Sibierski wil ...

261
261
Union heeft nu al nieuwe sensatie: socials ontploffen

Union SG heeft een eerste prijs van het seizoen binnen. In de Supercup tegen Club Brugge won de ...

118
118
‘Mika Godts geeft groen licht voor monstertransfer’

Het gaat plots snel voor Mika Godts. Na een wonderseizoen bij Ajax staan verschillende clubs in de ...

124
124
KAA Gent-fans plannen boycot: “We zijn geen beesten”

Het seizoen is nog niet begonnen of de supporters plannen al een eerste boycot. Bij KAA Gent zijn ze ...

227
227
'Club Brugge haalt zwaar uit en legt 10 miljoen op tafel'

Dat Club Brugge nog de nodige versterking nodig heeft, dat bleek tegen Union SG. Dat beseffen ze ...

783
783
'Jackpot voor KV Mechelen: deal van 5 miljoen euro'

KV Mechelen passeert langs de kassa. De Maneblussers gaan een van de komende dagen een volgende ...

205
205
Vanaken stelt fans gerust na nederlaag van Club Brugge

Club Brugge verloor de supercup van Union SG. Dat is geen drama, maar toch een kleine tegenvaller. ...

391
391
Geheime meeting gespot: PSG vol voor Duivel van 60 miljoen

Nog een dikke maand te gaan en de zomermercato zit er alweer op. In de komende weken komen echter ...

219
219
Maandje na WK-blunder: Lammens slaat United met verstomming

Een maand geleden stortte de wereld van Senne Lammens in na zijn kapitale blunder op het WK 2026. ...

667
667
'Club Brugge rondt miljoenentransfer af vlak na supercup'

Club Brugge heeft vrijdagavond de supercup verloren na strafschoppen tegen Union SG. Ondanks een ...

496
496
‘Volgende club De Bruyne zorgt voor enorme verrassing’

De toekomst van Kevin De Bruyne bij Napoli staat plots opnieuw ter discussie. De Europese top houdt ...

374
374
Totale afgang Infantino: FIFA voert controversieel plan al af

Gianni Infantino heeft zijn hand dit keer toch echt verspeeld. De FIFA-voorzitter kreeg zowat de ...

179
179
Nieuwe beelden: Union-held zet Brugse spionkop in zijn hemd

Union SG heeft vrijdagavond beslag gelegd op de Belgische supercup. De bekerwinnaar trok aan het ...

297
297
Geen Club Brugge, wel andere ex-club voor Ryan

Mathew Ryan was actief op het WK, al was hij daar invaller bij Australië. De ervaren doelman ...

83
83
Mechele geeft hét grote verschil met Union SG aan

Union SG heeft na strafschoppen de supercup gewonnen van Club Brugge. Een volgende (kleine) prijs ...

410
410

Meer sportnieuws