Club Brugge raast door en laat OHL kansloos achter

door
Club Brugge raast door en laat OHL kansloos achter

Club Brugge en OHL sloten vanavond de 28ste speeldag van de Jupiler Pro League af. Terwijl bij Club Brugge de ogen ongetwijfeld al richting het treffen met Dynamo Kiev stonden, moest de landskampioen eerst komaf maken met de kwieke promovendus. In een aangename wedstrijd trok Blauw-Zwart aan het langste eind. 


Van der Brempt trapt Club richting de hemel
In het Jan Breydelstadion schoot Club Brugge uitstekend uit de startblokken. Een schuiver van Vormer belandde eerst nog naast het doel van Romo, al was het enkele minuten later wel 'prijs'. Na een heerlijke dribbel knalde Van der Brempt de bal tegen de netten. De avond kon uiteraard niet beter beginnen voor de landskampioen én de jonge Van der Brempt. 

Het eerste profdoelpunt van Van der Brempt luidde een Brugs overwicht in. OHL probeerde het vooral op de counter, maar Mignolet kreeg amper werk te verduren. Tien minuten voor het rustsignaal wurmde Chong zich plots door de Leuvense defensie, en kon Romo het niet nalaten om de Nederlander foutief af te stoppen. De scheidsrechter wees naar de stip, en Ruud Vormer klaarde de klus voor Blauw-Zwart. Rik De Mil en co mochten gaan rusten met een verdiende 2-0 voorsprong. 


Club Brugge heerst, en kent weinig moeite met OHL
In de tweede helft begonnen beide ploegen bijzonder afwachtend aan de partij. Club controleerde uiteindelijk makkelijk, en OHL was amper in staat om goede kansen te creëren. Het was dan ook tekenend voor de partij dat De Mil twee basispionnen als Dost en Balanta al snel rust gunde. 

Het bleef dan ook wachten op een eerste échte kans, al was die wel voor de bezoekers. Xavier Mercier werd goed aangespeeld door Henry, maar zijn gekraakt schot belandde naast het doel van Mignolet. Het Leuvens gevaar was echter geen voorbode op een kentering van de wedstrijd. Club bleef de partij makkelijk controleren, en Badji liet het zelfs nog na om zijn naam op het scorebord te werken. In de toegevoegde tijd pikte ook Clinton Mata nog zijn doelpuntje mee, waardoor Leuven uiteindelijk met een zware 3-0 nederlaag terug richting Den Dreef mocht trekken. 

Door de relatief makkelijke winst van Club Brugge telt Blauw-Zwart nu al vijftien punten meer dan eerste achtervolger Antwerp. Met nog één wedstrijd minder op de teller dan The Great Old, lijkt Club dit seizoen (vooralsnog) ongenaakbaar. 
Scoreverloop:
1-0: Van der Brempt (8')
2-0: Vormer (39')
3-0: Mata (90')


LEES OOK: Club-vloek van Tresoldi: onheil voor Atlético Madrid?

Zal Club Brugge nog concurrentie krijgen in de titelstrijd?

Meest recent

Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

4
4
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

17
17
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

42
42
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

14
14
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

23
23
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

17
17
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

72
72
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

163
163
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

30
30
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

52
52
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

27
27
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

139
139
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

194
194
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

160
160
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

297
297
'Drama bij Club Brugge: Leko zet de boel op ontploffen'

Club Brugge zit met een explosief keepersdossier. Ivan Leko grijpt in: hij zet opnieuw Simon ...

495
495
Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

We haalden al een aantal keren aan dat RSCA Futures toch wel veel buitenlanders aantrok. Daar ...

190
190
KRC Genk op weg naar strafste prestatie ooit

KRC Genk staat op een zucht van de achtste finales van de Europa League. Dat zou het grijze seizoen ...

237
237
KV Kortrijk stelt zich vragen: "Gebeurden rare dingen"

KV Kortrijk zag vorige week de match tegen Seraing uitgesteld worden. Er was een brand en daardoor ...

355
355
'Geflopt bij AA Gent: nu transfer van 15 miljoen euro'

Bij AA Gent flopten de afgelopen jaren heel wat spelers. Maar sommigen van hen maken nu elders het ...

105
105
'KRC Genk slaat gigantische slag: 70 miljoen euro op komst'

KRC Genk is inzake transferbeleid een voorbeeldclub in België. Geen Belgische club doet inzake ...

463
463
"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

267
267
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

70
70
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

418
418
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

255
255

Meer sportnieuws