Club Brugge raast door en laat OHL kansloos achter

door
Club Brugge raast door en laat OHL kansloos achter

Club Brugge en OHL sloten vanavond de 28ste speeldag van de Jupiler Pro League af. Terwijl bij Club Brugge de ogen ongetwijfeld al richting het treffen met Dynamo Kiev stonden, moest de landskampioen eerst komaf maken met de kwieke promovendus. In een aangename wedstrijd trok Blauw-Zwart aan het langste eind. 


Van der Brempt trapt Club richting de hemel
In het Jan Breydelstadion schoot Club Brugge uitstekend uit de startblokken. Een schuiver van Vormer belandde eerst nog naast het doel van Romo, al was het enkele minuten later wel 'prijs'. Na een heerlijke dribbel knalde Van der Brempt de bal tegen de netten. De avond kon uiteraard niet beter beginnen voor de landskampioen én de jonge Van der Brempt. 

Het eerste profdoelpunt van Van der Brempt luidde een Brugs overwicht in. OHL probeerde het vooral op de counter, maar Mignolet kreeg amper werk te verduren. Tien minuten voor het rustsignaal wurmde Chong zich plots door de Leuvense defensie, en kon Romo het niet nalaten om de Nederlander foutief af te stoppen. De scheidsrechter wees naar de stip, en Ruud Vormer klaarde de klus voor Blauw-Zwart. Rik De Mil en co mochten gaan rusten met een verdiende 2-0 voorsprong. 


Club Brugge heerst, en kent weinig moeite met OHL
In de tweede helft begonnen beide ploegen bijzonder afwachtend aan de partij. Club controleerde uiteindelijk makkelijk, en OHL was amper in staat om goede kansen te creëren. Het was dan ook tekenend voor de partij dat De Mil twee basispionnen als Dost en Balanta al snel rust gunde. 

Het bleef dan ook wachten op een eerste échte kans, al was die wel voor de bezoekers. Xavier Mercier werd goed aangespeeld door Henry, maar zijn gekraakt schot belandde naast het doel van Mignolet. Het Leuvens gevaar was echter geen voorbode op een kentering van de wedstrijd. Club bleef de partij makkelijk controleren, en Badji liet het zelfs nog na om zijn naam op het scorebord te werken. In de toegevoegde tijd pikte ook Clinton Mata nog zijn doelpuntje mee, waardoor Leuven uiteindelijk met een zware 3-0 nederlaag terug richting Den Dreef mocht trekken. 

Door de relatief makkelijke winst van Club Brugge telt Blauw-Zwart nu al vijftien punten meer dan eerste achtervolger Antwerp. Met nog één wedstrijd minder op de teller dan The Great Old, lijkt Club dit seizoen (vooralsnog) ongenaakbaar. 
Scoreverloop:
1-0: Van der Brempt (8')
2-0: Vormer (39')
3-0: Mata (90')


LEES OOK: Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

Zal Club Brugge nog concurrentie krijgen in de titelstrijd?

Meest recent

Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

256
256
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

195
195
Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de ...

185
185
Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

In de Engelse Premier League heeft Manchester United wederom puntenverlies geleden. Na een late ...

30
30
CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Normaal gesproken wordt volgend seizoen een grote competitiehervorming doorgevoerd in de Jupiler Pro ...

234
234
'Lewandowski overvalt Barça met grote transferwending'

De toekomst van FC Barcelona-steraanvaller Robert Lewandowski blijft de gemoederen bedaren in ...

106
106
Anderlecht beroofd van doelpunt? Vanhaezebrouck duidelijk

In de 1/8ste finales van de Croky Cup stond donderdagavond een aantrekkelijke topaffiche op het ...

671
671
Neuer legt alles op tafel: zó denkt Bayern-legende over Kompany

Vincent Kompany scheert dit seizoen hoge toppen met zijn Bayern München. De Belgische trainer ...

333
333
Nieuwe bom onder JPL: Club Brugge neemt standpunt in

De Jupiler Pro League blijft in woelig weer verkeren. De storm rond de mediarechten woedt nog volop ...

552
552
Competitie al verloren voor Gent? Roef maakt statement

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

109
109
'OM in shock: transferstunt Vermeeren na 90 minuten bank'

Arthur Vermeeren is eindelijk baas op het middenveld van Marseille, en dan zat hij ineens 90 minuten ...

479
479
Genk-Anderlecht: Fink en Hasi wisselen elk twee keer

Donderdagavond worden de twee laatste tickets voor de kwartfinales van de Croky Cup uitgedeeld. ...

68
68
Vreemd moment in bekerzege Club: "Grijze zone?"

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

519
519
'Alarm bij Club: wintervertrek steunpilaar plots erg concreet'

Club Brugge zou in januari onder meer een extra flankaanvaller willen aantrekken. Maar Blauw-Zwart ...

341
341
Loting WK : ontdek de meest waarschijnlijke tegenstanders van de Duivels

Vrijdagavond zijn de ogen van de voetbalwereld op de Amerikaanse hoofdstad Washington DC gericht. ...

275
275
'Duits succes bezorgt El Khannouss nieuwe miljoenenklepper'

Verschillende oude bekenden uit het Belgische voetbal maken ook dit seizoen opnieuw het mooie weer ...

171
171
Anderlecht met voeten op grond: titelambities in koelkast?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

382
382
Blessuregolf in Brugge: Club duidt 'schuldige' aan

Dankzij een 1-2 zege tegen OH Leuven blijft Club Brugge al zeker tot na nieuwjaar op drie fronten ...

363
363
Nieuwe twist in DAZN-soap: VRT en VTM op vinkenslag

Het conflict tussen (ex-)rechtenhouder DAZN en de Pro League omtrent het tv-contract blijft de ...

537
537
Genk-fan Brecel ontploft: wat zit er écht achter ‘Neen’?

In Engeland is momenteel het UK Open Snooker bezig, één van de belangrijkste afspraken ...

47
47
Bom onder JPL: vier topclubs slaan handen in mekaar

Terwijl de oorlog met DAZN omtrent het tv-contract alle aandacht opeist woedt er achter de schermen ...

411
411
'KRC Genk-Anderlecht: Fink en Hasi hakken knopen door'

De eerste kwartfinalisten zijn reeds bekend, maar dé topaffiche in de achtste finale van de ...

180
180
Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

RSC Anderlecht beleeft eindelijk opnieuw mooie dagen. Na opeenvolgende zeges tegen aartsrivalen Club ...

237
237
Nood breekt wet: Club Brugge vist overbodige outcast op

Dankzij een krappe 1-2 zege in Leuven stootte Club Brugge woensdag door naar de kwartfinale van de ...

434
434
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Het heeft bloed, zweed en tranen gekost, maar na een heus spektakelstuk tegen STVV bekert Antwerp ...

559
559

Meer sportnieuws