Club Brugge raast door en laat OHL kansloos achter

door
Club Brugge raast door en laat OHL kansloos achter

Club Brugge en OHL sloten vanavond de 28ste speeldag van de Jupiler Pro League af. Terwijl bij Club Brugge de ogen ongetwijfeld al richting het treffen met Dynamo Kiev stonden, moest de landskampioen eerst komaf maken met de kwieke promovendus. In een aangename wedstrijd trok Blauw-Zwart aan het langste eind. 


Van der Brempt trapt Club richting de hemel
In het Jan Breydelstadion schoot Club Brugge uitstekend uit de startblokken. Een schuiver van Vormer belandde eerst nog naast het doel van Romo, al was het enkele minuten later wel 'prijs'. Na een heerlijke dribbel knalde Van der Brempt de bal tegen de netten. De avond kon uiteraard niet beter beginnen voor de landskampioen én de jonge Van der Brempt. 

Het eerste profdoelpunt van Van der Brempt luidde een Brugs overwicht in. OHL probeerde het vooral op de counter, maar Mignolet kreeg amper werk te verduren. Tien minuten voor het rustsignaal wurmde Chong zich plots door de Leuvense defensie, en kon Romo het niet nalaten om de Nederlander foutief af te stoppen. De scheidsrechter wees naar de stip, en Ruud Vormer klaarde de klus voor Blauw-Zwart. Rik De Mil en co mochten gaan rusten met een verdiende 2-0 voorsprong. 


Club Brugge heerst, en kent weinig moeite met OHL
In de tweede helft begonnen beide ploegen bijzonder afwachtend aan de partij. Club controleerde uiteindelijk makkelijk, en OHL was amper in staat om goede kansen te creëren. Het was dan ook tekenend voor de partij dat De Mil twee basispionnen als Dost en Balanta al snel rust gunde. 

Het bleef dan ook wachten op een eerste échte kans, al was die wel voor de bezoekers. Xavier Mercier werd goed aangespeeld door Henry, maar zijn gekraakt schot belandde naast het doel van Mignolet. Het Leuvens gevaar was echter geen voorbode op een kentering van de wedstrijd. Club bleef de partij makkelijk controleren, en Badji liet het zelfs nog na om zijn naam op het scorebord te werken. In de toegevoegde tijd pikte ook Clinton Mata nog zijn doelpuntje mee, waardoor Leuven uiteindelijk met een zware 3-0 nederlaag terug richting Den Dreef mocht trekken. 

Door de relatief makkelijke winst van Club Brugge telt Blauw-Zwart nu al vijftien punten meer dan eerste achtervolger Antwerp. Met nog één wedstrijd minder op de teller dan The Great Old, lijkt Club dit seizoen (vooralsnog) ongenaakbaar. 
Scoreverloop:
1-0: Van der Brempt (8')
2-0: Vormer (39')
3-0: Mata (90')


LEES OOK: Jonkies loodsen Antwerp naar zege tegen negenkoppig OHL

Zal Club Brugge nog concurrentie krijgen in de titelstrijd?

Meest recent

Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

34
34
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

11
11
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

24
24
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

127
127
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

193
193
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

158
158
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

243
243
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

74
74
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

168
168
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

167
167
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

923
923
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

80
80
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

111
111
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

332
332
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

142
142
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

470
470
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

48
48
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

199
199
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

173
173
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

234
234
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

269
269
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

171
171
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

207
207
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

413
413
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

704
704

Meer sportnieuws