Club Brugge raast door en laat OHL kansloos achter

door
Club Brugge raast door en laat OHL kansloos achter

Club Brugge en OHL sloten vanavond de 28ste speeldag van de Jupiler Pro League af. Terwijl bij Club Brugge de ogen ongetwijfeld al richting het treffen met Dynamo Kiev stonden, moest de landskampioen eerst komaf maken met de kwieke promovendus. In een aangename wedstrijd trok Blauw-Zwart aan het langste eind. 


Van der Brempt trapt Club richting de hemel
In het Jan Breydelstadion schoot Club Brugge uitstekend uit de startblokken. Een schuiver van Vormer belandde eerst nog naast het doel van Romo, al was het enkele minuten later wel 'prijs'. Na een heerlijke dribbel knalde Van der Brempt de bal tegen de netten. De avond kon uiteraard niet beter beginnen voor de landskampioen én de jonge Van der Brempt. 

Het eerste profdoelpunt van Van der Brempt luidde een Brugs overwicht in. OHL probeerde het vooral op de counter, maar Mignolet kreeg amper werk te verduren. Tien minuten voor het rustsignaal wurmde Chong zich plots door de Leuvense defensie, en kon Romo het niet nalaten om de Nederlander foutief af te stoppen. De scheidsrechter wees naar de stip, en Ruud Vormer klaarde de klus voor Blauw-Zwart. Rik De Mil en co mochten gaan rusten met een verdiende 2-0 voorsprong. 


Club Brugge heerst, en kent weinig moeite met OHL
In de tweede helft begonnen beide ploegen bijzonder afwachtend aan de partij. Club controleerde uiteindelijk makkelijk, en OHL was amper in staat om goede kansen te creëren. Het was dan ook tekenend voor de partij dat De Mil twee basispionnen als Dost en Balanta al snel rust gunde. 

Het bleef dan ook wachten op een eerste échte kans, al was die wel voor de bezoekers. Xavier Mercier werd goed aangespeeld door Henry, maar zijn gekraakt schot belandde naast het doel van Mignolet. Het Leuvens gevaar was echter geen voorbode op een kentering van de wedstrijd. Club bleef de partij makkelijk controleren, en Badji liet het zelfs nog na om zijn naam op het scorebord te werken. In de toegevoegde tijd pikte ook Clinton Mata nog zijn doelpuntje mee, waardoor Leuven uiteindelijk met een zware 3-0 nederlaag terug richting Den Dreef mocht trekken. 

Door de relatief makkelijke winst van Club Brugge telt Blauw-Zwart nu al vijftien punten meer dan eerste achtervolger Antwerp. Met nog één wedstrijd minder op de teller dan The Great Old, lijkt Club dit seizoen (vooralsnog) ongenaakbaar. 
Scoreverloop:
1-0: Van der Brempt (8')
2-0: Vormer (39')
3-0: Mata (90')


LEES OOK: Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

Zal Club Brugge nog concurrentie krijgen in de titelstrijd?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

79
79
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

40
40
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

112
112
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

126
126
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

137
137
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

134
134
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

46
46
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

61
61
'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

395
395
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

460
460
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

320
320
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

253
253
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

408
408
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

664
664
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

399
399
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

388
388
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

470
470
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

672
672
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

165
165
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

153
153
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

71
71
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

28
28
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

57
57
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

79
79
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

172
172
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

122
122

Meer sportnieuws