CIES duidt tien volgende debutanten bij Rode Duivels aan

795 stemmen
CIES duidt tien volgende debutanten bij Rode Duivels aan

De voorbije maanden voerde Roberto Martinez de nodige vernieuwingen door bij de Rode Duivels. Heel wat sleutelspelers zijn immers al de 30 gepasseerd en dus wordt het stilaan tijd voor verjonging. Aangezien de kalender in oktober en november ook eivol zat, gunde de bondscoach speelkansen aan jonge talenten als Zinho Vanheusden, Sebastiaan Bornauw, Hannes Delcroix, Alexis Saelemaekers en Charles De Ketelaere.


Zij voegden zich bij Jérémy Doku en Yari Verschaeren, die eerder als tieners al mochten aansluiten bij de kern van de nationale ploeg. Mogelijk krijgen de komende maanden nog enkele jonge talenten hun kans. Het onderzoeksbureau CIES Football Observatory doet alvast een voorspelling van welke jonge spelers in de nabije toekomst zouden kunnen debuteren als Rode Duivel.

Zij stelden een top tien samen van spelers jonger dan 23 jaar die snel zouden kunnen debuteren, gebaseerd op hoeveel ervaring ze het voorbije jaar opgedaan hebben. Daarvoor keek het CIES naar het aantal speelminuten van de betreffende spelers, afgewogen tegen het niveau van hun clubs en de competities waarin ze uitkwamen. Op basis daarvan schuiven zij Arnaud Bodart, de nummer één van Standard en de Jonge Duivels, naar voor als volgende nieuwe Rode Duivel. Ook Orel Mangala (VfB Stuttgart) en Wout Faes (Stade Reims) zouden mogen dromen van een snelle selectie.

De tien volgende Rode Duivels volgens CIES Football Observatory:
  1. Arnaud Bodart (Standard)
  2. Orel Mangala (VfB Stuttgart)
  3. Wout Faes (Stade Reims)
  4. Albert Sambi Lokonga (Anderlecht)
  5. Maxime Busi (Parma)
  6. Nicolas Raskin (Standard)
  7. Lois Openda (Vitesse)
  8. Francis Amuzu (Anderlecht)
  9. Mike Trésor Ndayishimiye (Willem II)
  10. Jelle Bataille (KV Oostende)

LEES OOK: Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Wie van hen zie je het snelst debuteren als Rode Duivel?

Meest recent

‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

69
69
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

202
202
Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

111
111
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

36
36
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

37
37
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

62
62
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

115
115
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

166
166
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

221
221
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

451
451
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

109
109
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

921
921
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

312
312
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

108
108
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

492
492
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

294
294
'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

240
240
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

356
356
Tweetal doet Kroaten bibberen: "België terug naar wereldtop"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

469
469
'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

128
128
Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

628
628
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

253
253
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

1116
1116
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

249
249
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

500
500

Meer sportnieuws