Verrassende play-offs in de maak? "Grootmachten dreigen top acht te missen"

door
Verrassende play-offs in de maak?

Het was afgelopen weekend weer een opvallende vaststelling in de Jupiler Pro League: de topclubs lieten het afweten. Van de traditionele topclubs - de G5 - wist niemand te winnen. Standard, Anderlecht en KRC Genk gingen allemaal onderuit, terwijl AA Gent op een gelijkspel bleef steken. Ook Antwerp kon niet winnen, Club Brugge komt pas maandagavond in actie tegen OHL.


De strijd om de tickets voor de play-offs blijft zo bijzonder spannend, met een kloof van amper vier punten tussen plaats drie en elf. "Er zullen een aantal clubs zeer ontgoocheld achterblijven", voorspelt journalist Pascal Scimè bij RTBF. "Sommige clubs, zoals bijvoorbeeld Gent, staan niet eens in de top acht terwijl ze op de top vier mikken. Als je vandaag naar het klassement kijkt, zal het geen verrassing zijn als enkele grote clubs straks niet in de top acht eindigen."

Er zijn inderdaad enkele topclubs die dreigen om kwalificatie voor de play-offs te missen. AA Gent staat na 28 speeldagen pas twaalfde, terwijl Standard ook weggezakt is naar de tiende plaats. Zoals de stand er nu staat, spelen Club Brugge, Antwerp, Genk en het verrassende KV Oostende Play-Off I. Play-Off II zou dan afgewerkt worden door Anderlecht, Beerschot, Zulte Waregem en OH Leuven.

LEES OOK: Groot alarm bij Genk: "Nu blijkt hoe ernstig de situatie"

Denk je dat alle teams uit de G5 zich zullen plaatsen voor de play-offs?

Meest recent

Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

66
66
Code rood op de Bosuil: Antwerp riskeert monsterboete

Heel even leek Antwerp weer naar boven te mogen kijken, maar na een nul op zes lijkt de Great Old ...

289
289
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

330
330
'Toch geen Klopp? Real legt contact met andere topcoach'

Real Madrid beleeft een moeilijk seizoen. Het moet in LaLiga achtervolgen op rivaal FC Barcelona, ...

68
68
OHL ziet spits vertrekken, Eupen haalt speler uit CL

Maandag sluit de transfermarkt weer zijn deuren en dus zal er in de komende dagen nog heel wat ...

32
32
Stroeykens krijgt raad: vertrek bij Anderlecht dichterbij?

Anderlecht lijkt aan inkomende zijde zijn transferhuiswerk voor deze winter al klaar te hebben met ...

225
225
'Leko drukt stempel: Club biedt voor supertalent'

Club Brugge heeft met Felix Lemaréchal tot dusver één winteraanwinst ...

284
284
De Busser spreekt duidelijke transfervoorkeur uit

Een aantal Belgische spelers zijn hot tijdens deze wintermercato. Eén van de landgenoten die ...

34
34
'Club trekt bleek weg: waanzinnige Stankovic-clausules'

Club Brugge leverde woensdagavond een straffe prestatie. Het plaatste zich voor het tweede seizoen ...

670
670
'Standard slikt forse domper op transfermarkt'

Standard was deze winter al behoorlijk actief op de transermarkt. De Rouches willen dolgraag de top ...

126
126
'Club Brugge moet definitief kruis maken over topaanwinst'

Club Brugge bezorgde zichzelf woensdagavond een flinke boost. Met een klinkende zege tegen Olympique ...

468
468
Beerschot haalt volgende Japanse aanwinst binnen

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook zien op het Kiel. De nieuwe ...

58
58
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Club, vertrekker bij Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

240
240
UEFA straft na Afrika Cup-schande: Saibari op de rooster

De UEFA heeft ingegrepen na de perikelen in de Afrika Cup-finale. Allereerst stapten de Senegalese ...

118
118
België jubelt: UEFA-coëfficiënt deelt Nederland klappen uit

Het was een hoogdag voor het Belgische voetbal in Europa woensdagavond. Club Brugge won van ...

794
794
Door dit minuscuul detail loopt Union CL-kwalificatie mis

Union SG kan terugkijken op een knappe Champions League-campagne. De Brusselse club werd ...

185
185
'Bellingham maakt monstertransfer van 150 miljoen'

Bij Real Madrid loopt het dit seizoen niet zo vlot als gehoopt en dat zorgde ervoor dat trainer Xabi ...

273
273
Club haalt gram: "Fantastisch dat het net nu lukt"

Er waren de voorbije weken de nodige twijfels rond Club Brugge, zeker na de pijnlijke ...

197
197
Ajax spoelt CL-kater door met komst toptalent Anderlecht

Voor Ajax kwam woensdagavond een pijnlijk einde aan de campagne in de Champions League. Ze leden ...

179
179
De Zerbi snoeihard na zeperd van Marseille tegen Club

Het was woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het werd uiteindelijk ...

443
443
Feyenoord in de wolken met Belg: contract opengebroken

De titel lijkt voor Feyenoord dit seizoen alweer weg, want het heeft in de Eredivisie al veertien ...

29
29
Club Brugge blundert pijnlijk met boodschap aan Marseille

Club Brugge beleefde woensdag een geweldige Europese avond. Het leverde tegen Olympique Marseille ...

227
227
'Westerlo shopt in Ligue 1, bod op Reynolds'

KVC Westerlo gaat de komende dagen mogelijk nog wat transfers doen. Ze rondden er alvast ...

77
77
Vertrekker bij Anderlecht: "Bedankt, Neerpede"

Bij RSC Anderlecht beweegt er het nodige op de achtergrond. Na het (gedwongen) vertrek van Wouter ...

489
489
De Ketelaere merkt 'irritante' kwaliteit op bij Union SG

Atalanta verloor van Union SG en haalde zo niet de top acht, maar wel de tussenronde. De Italianen ...

271
271

Meer sportnieuws