TRANSFERUURTJE: 'Grote kuis bij Real, sterkhouder blijft bij Club'

door
TRANSFERUURTJE: 'Grote kuis bij Real, sterkhouder blijft bij Club'

De wintermercato mag dan wel voorbij zijn, er raakt wel nog heel wat informatie bekend over de transfers die in januari plaatsvonden. Daarnaast beginnen een aantal clubs zich ook al voor te bereiden op de zomer. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij KRC Genk wankelt de stoel van John van den Brom na de matige resultaten van de voorbije maanden. Maar ondanks de nederlaag tegen Beerschot op zondag zouden ze in Genk besloten hebben om de Limburger voorlopig niet te ontslaan. Genk speelde immers wel een degelijke partij en kende de nodige pech, waardoor Van den Brom voorlopig mag aanblijven.



Club Brugge moest de voorbije jaren afscheid nemen van enkele sterkhouders en ongetwijfeld zullen ook in de zomer weer enkele spelers vertrekken. Maar dat zal niet gelden voor Brandon Mechele. De Rode Duivel zit in bloedvorm, maar voelt zich goed bij Blauw-Zwart en is dan ook niet van plan om een transfer te maken. Hij wil zelfs minstens blijven tot Club in zijn nieuwe stadion speelt.

Wie wel lijkt te gaan vertrekken, is Odilon Kossounou. De 20-jarige verdediger lokt heel wat interesse en werd de voorbije dagen al gelinkt aan AC Milan, Inter, Arsenal en Wolverhampton. Alleen gaan er vooral in Engeland tegenstrijdige berichten rond over zijn transferprijs. Sommigen menen dat Club al vrede zou nemen met 10 miljoen euro, andere bronnen hebben het dan weer over een vraagprijs van 23 miljoen. Dat laatste lijkt alvast meer realistisch gezien de transfersommen die Club de voorbije jaren incasseerde.

BUITENLAND



Bij Real Madrid willen ze in de zomer weer de nodige opkuiswerken houden in hun selectie. Daarbij zouden vooral drie grote namen geviseerd worden, want de Koninklijke zouden absoluut af willen van Marcelo, Gareth Bale en Isco. Bale werd dit seizoen al verhuurd aan Tottenham, maar maakt ook daar geen indruk en keert in de zomer in principe terug. Marcelo en Isco zijn de laatste maanden dan weer vooral invaller en hebben geen toekomst. Real wil dan ook af van hun hoge salarissen.

FC Barcelona zou dan weer op het punt staan om een revolutie in gang te zetten. Volgend seizoen zou trainer Ronald Koeman plaats moeten ruimen en daarnaast zouden ook heel wat spelers kunnen vertrekken. Het gaat dan om oudgedienden als Gerard Piqué, Sergio Busquets en zelfs Lionel Messi, naast enkele dure flops als Ousmane Dembélé, Samuel Umtiti en Antoine Griezmann.



Zij zullen uiteraard vervangen moeten worden en Barça zou alvast werk maken van een nieuwe linksachter. Het zou namelijk Juan Bernat willen oppikken. De Spaanse international kan in de zomer transfervrij overgenomen worden aangezien hij einde contract is bij Paris Saint-Germain.

LEES OOK: Courtois maakt Spanjaarden wild: "Reddingsboei Alonso"

Zal Club 20 miljoen kunnen vangen voor Kossounou?

Meest recent

Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

58
58
Historische Gouden Schoen Vanaken? "Zou te makkelijk zijn"

Hans Vanaken kan zondagavond voor een fenomenale mijlpaal zorgen. Indien hij zichzelf opvolgt als ...

32
32
'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

FC Barcelona kruist zondagavond de degens met eeuwige rivaal Real Madrid in de finale van de ...

42
42
'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

210
210
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

273
273
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

426
426
Courtois maakt Spanjaarden wild: "Reddingsboei Alonso"

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

210
210
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

698
698
Straffe Anderlecht-onthulling: "Werd zelfs met flesje gegooid"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

444
444
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

109
109
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

248
248
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

177
177
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

125
125
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

112
112
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

254
254
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

161
161
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

583
583
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

305
305
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

93
93
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

492
492
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

129
129
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

502
502
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

254
254
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

400
400
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

617
617

Meer sportnieuws