Verdeeldheid bij fans van Anderlecht: "Wij staan niet achter die brief"

door
Verdeeldheid bij fans van Anderlecht:

RSC Anderlecht bereikte zondagmiddag een nieuw dieptepunt in dit behoorlijk wisselvallig seizoen. De Brusselaars verloren op eigen veld met 0-2 van KV Kortrijk, maar vooral de manier waarop ze zichzelf presenteerden was schrijnend. Voor een aantal van de supporters is de maat dan ook vol.


RSCA speelde een bijzonder povere partij en kreeg amper iets voor mekaar, voor de tweede wedstrijd op rij belandde geen enkele poging tussen de doelpalen van de tegenstander. Het AFSA, de overkoepelende vleugel voor Franstalige supporters, besloot dan ook om te reageren in de vorm van een brief gericht aan het bestuur waarin ze duidelijk stellen dat 'de maat vol is'. Zo wordt de kritiek niet gespaard. Zo wordt coach Vincent Kompany verweten dat zijn ploeg veel te voorspelbaar voetbalt en dat hij bedenkelijke tactische keuzes maakt. "Beste Vincent, als je niet in staat bent om je aan te passen, moet je je zelf de juiste vragen stellen ...", klinkt het onder meer.

Daarnaast worden ook de spelers zwaar op de korrel genomen. Zo neemt men hen kwalijk dat ze hun truitje veel te weinig nat maken. En worden vraagtekens geplaatst bij hun toewijding aan de club. De bewuste brief wordt afgesloten met een duidelijk oproep. Zo eisen de Franstalige fans een reactie volgende week in de immer geladen clash tegen Standard. "De drie punten zijn dan een verplichting! Ons geduld heeft limieten die weldra bereikt zijn", sluit men af.

UPDATE 11u

Het is crisis in Anderlecht, dat is duidelijk. De Franstalige fans pakten uit met een zeer kritische brief, maar de Nederlandstalige vleugel van AFSA gaat niet akkoord. Aan Het Laatste Nieuws laten ze weten dat er geen overleg was met hen over deze brief, waar zij niet achter staan. Ze zijn uiteraard teleurgesteld in de resultaten, maar beseffen dat de sportieve cel in zeer moeilijke omstandigheden moet werken door alle financiële problemen. Zij blijven voorlopig nog volop achter Vincent Kompany en de spelersgroep staan.

LEES OOK: Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Gaat RSCA tegen Standard de crisis kunnen bezweren?

Meest recent

KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

24
24
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

28
28
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

71
71
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

41
41
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

77
77
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

19
19
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

119
119
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

482
482
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

134
134
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

344
344
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

65
65
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

437
437
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

129
129
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

52
52
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

361
361
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

122
122
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

256
256
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

296
296
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

776
776
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

97
97
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

214
214
Straffe Anderlecht-comeback? Ariël Jacobs reageert

RSC Anderlecht pakte in de beker een ferme opsteker door zich onverhoopt te kwalificeren voor de ...

540
540
Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

FC Barcelona kreeg in de beker een ferm pak slaag van Atlético Madrid, de tegenstander van ...

64
64
De Cat spaart lof niet over Taravel: “Hij had gelijk”

RSC Anderlecht zat de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen, maar tegen Royal Antwerp FC ...

325
325
‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

335
335

Meer sportnieuws