Hoe AC Milan na de gouden jaren het geweer van schouder veranderde

door
Hoe AC Milan na de gouden jaren het geweer van schouder veranderde

AC Milan wist in 2007 voor de laatste keer de Champions League te winnen. Anno 2021 is de Italiaanse topclub helemaal van beleid veranderd. De ‘oudjes’ werden vervangen door ‘jonge talenten’. Een relaas.

In 2007 won AC Milan de finale van Liverpool met 2-1. In die ploeg speelden met Dida (33), Massimo Oddo (31), Paolo Maldini (39), Alessandro Nesta (31), Marek Jankulovski (30), Massimo Ambrosini (30), Clarence Seedorf (31), Filippo Inzaghi (33) en Giuseppe Favalli (35) heel wat dertigers. Met Cafu (37) en Serginho (35) zaten er nog twee op de bank.

AC Milan was al die jaren een club waar de oude spelers een tweede jeugd beleefden met dank aan het befaamde Milan Lab. Onder leiding van de Belg Jean-Pierre Meersseman zorgden zij voor zeer straffe resultaten. AC Milan was in die jaren een absolute grootmacht in het voetbal, ook dankzij het geld van topman Silvio Berlusconi. De machtige Italiaanse zakenman verliet de club en AC Milan verloor zijn greep op het Italiaanse en internationale voetbal. Er waren een paar mislukte overnames en de club moest de tering naar de nering zetten.


AC Milan was de afgelopen jaren met moeite een subtopper in de Serie A en de club wacht al sinds 2011 op een Scudetto. Het won in 2016 wel nog een Italiaanse supercup, een troostprijs. Dit seizoen staat AC Milan weer tussen de mensen. Het staat momenteel tweede en vecht met Internazionale om de landstitel. Juventus doet ook nog mee, maar kent een pover seizoen. De titel zou dus wel eens naar AC Milan kunnen gaan.

Met de 39-jarige Zlatan Ibrahimovic heeft AC Milan nog een speler die doet denken aan de oude succesjaren. Een ervaren topper die zijn tweede jeugd weet te herbeleven in Milaan. Zlatan was dit seizoen al goed voor 16 goals en 2 assists in 18 matchen. De Zweed is echter een uitzondering, samen met Simon Kjaer (31) en Mario Mandzukic (34). Het zijn dit seizoen de jonge talenten die opvallen.


AC Milan heeft een zeer jong elftal. Met Gianluigi Donnarumma (21), Davide Calabria (24), Theo Hernandez (23), Ismael Bennacer (23), Sandro Tonali (20), Jens Hauge (21), Franck Kessié (21), Brahim Diaz (21) en Rafael Leao (21) zijn het vooral de jonkies die furore maken bij de rood-zwarten. De 21-jarige Alexis Saelemaekers staat symbool voor het nieuwe AC Milan. Hij kwam als een compleet onbekende speler over van Anderlecht, want in Italië kende bijna niemand hem. De rechterflankspeler doet het als werkmier bijzonder goed en zijn aankoopprijs - 7 miljoen euro – bleek een gouden zet te zijn.  Saelemaekers is ondertussen een veelvoud waard en is een basispion.

AC Milan had vele jaren nodig om een nieuwe identiteit te vinden en het is momenteel een jonge en aantrekkelijke ploeg. De grijze haren zijn stilaan verdwenen. Milan Lab is veranderd en omgevormd tot een talentenfabriek.

CR

LEES OOK: 'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

Gaat AC Milan de titel winnen?

Meest recent

Arsenal slikt mokerslag: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

9
9
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

198
198
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

216
216
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

245
245
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

83
83
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

30
30
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

108
108
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

52
52
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

63
63
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

155
155
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

580
580
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

92
92
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

170
170
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

208
208
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

225
225
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

118
118
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

41
41
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

112
112
'Mokio laat Ajax daveren: megadeal lijkt onafwendbaar'

Ajax gaat momenteel door een diepe crisis, maar kan zich toch een beetje optrekken aan zijn twee ...

79
79
'Sels krijgt vergeten ex-Jonge Duivel als ploegmaat'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog één van de sensaties in de Premier League, met ...

37
37
Garcia botst met pers: Duivels kiezen partij

De Rode Duivels wisten zich wel opnieuw te plaatsen voor het WK, maar desondanks oogt de balans van ...

173
173
'RSCA-flop geeft op: wil Anderlecht nu zo snel mogelijk weg'

Anderlecht kende een zeer bewogen transferzomer, maar desondanks lijkt het ook in januari weer ...

318
318
Mazzu velt oordeel over Garcia: "Valse discussie"

De Rode Duivels maakten er dinsdagavond tegen Liechtenstein een feestavond van, met een deugddoende ...

137
137
'Club Brugge verrast met Portugese ex-international'

Bij Club Brugge mogen we in de komende maanden wellicht weer heel wat transferactiviteit verwachten. ...

432
432
'Doodsbedreigingen voor Noa Lang: keiharde straf'

Noa Lang versierde vorige zomer een droomtransfer van PSV naar Napoli, al heeft hij daar tot dusver ...

53
53

Meer sportnieuws