Hoe AC Milan na de gouden jaren het geweer van schouder veranderde

door
Hoe AC Milan na de gouden jaren het geweer van schouder veranderde

AC Milan wist in 2007 voor de laatste keer de Champions League te winnen. Anno 2021 is de Italiaanse topclub helemaal van beleid veranderd. De ‘oudjes’ werden vervangen door ‘jonge talenten’. Een relaas.

In 2007 won AC Milan de finale van Liverpool met 2-1. In die ploeg speelden met Dida (33), Massimo Oddo (31), Paolo Maldini (39), Alessandro Nesta (31), Marek Jankulovski (30), Massimo Ambrosini (30), Clarence Seedorf (31), Filippo Inzaghi (33) en Giuseppe Favalli (35) heel wat dertigers. Met Cafu (37) en Serginho (35) zaten er nog twee op de bank.

AC Milan was al die jaren een club waar de oude spelers een tweede jeugd beleefden met dank aan het befaamde Milan Lab. Onder leiding van de Belg Jean-Pierre Meersseman zorgden zij voor zeer straffe resultaten. AC Milan was in die jaren een absolute grootmacht in het voetbal, ook dankzij het geld van topman Silvio Berlusconi. De machtige Italiaanse zakenman verliet de club en AC Milan verloor zijn greep op het Italiaanse en internationale voetbal. Er waren een paar mislukte overnames en de club moest de tering naar de nering zetten.


AC Milan was de afgelopen jaren met moeite een subtopper in de Serie A en de club wacht al sinds 2011 op een Scudetto. Het won in 2016 wel nog een Italiaanse supercup, een troostprijs. Dit seizoen staat AC Milan weer tussen de mensen. Het staat momenteel tweede en vecht met Internazionale om de landstitel. Juventus doet ook nog mee, maar kent een pover seizoen. De titel zou dus wel eens naar AC Milan kunnen gaan.

Met de 39-jarige Zlatan Ibrahimovic heeft AC Milan nog een speler die doet denken aan de oude succesjaren. Een ervaren topper die zijn tweede jeugd weet te herbeleven in Milaan. Zlatan was dit seizoen al goed voor 16 goals en 2 assists in 18 matchen. De Zweed is echter een uitzondering, samen met Simon Kjaer (31) en Mario Mandzukic (34). Het zijn dit seizoen de jonge talenten die opvallen.


AC Milan heeft een zeer jong elftal. Met Gianluigi Donnarumma (21), Davide Calabria (24), Theo Hernandez (23), Ismael Bennacer (23), Sandro Tonali (20), Jens Hauge (21), Franck Kessié (21), Brahim Diaz (21) en Rafael Leao (21) zijn het vooral de jonkies die furore maken bij de rood-zwarten. De 21-jarige Alexis Saelemaekers staat symbool voor het nieuwe AC Milan. Hij kwam als een compleet onbekende speler over van Anderlecht, want in Italië kende bijna niemand hem. De rechterflankspeler doet het als werkmier bijzonder goed en zijn aankoopprijs - 7 miljoen euro – bleek een gouden zet te zijn.  Saelemaekers is ondertussen een veelvoud waard en is een basispion.

AC Milan had vele jaren nodig om een nieuwe identiteit te vinden en het is momenteel een jonge en aantrekkelijke ploeg. De grijze haren zijn stilaan verdwenen. Milan Lab is veranderd en omgevormd tot een talentenfabriek.

CR

LEES OOK: Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Gaat AC Milan de titel winnen?

Meest recent

Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

11
11
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

12
12
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

51
51
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

107
107
Van Gucht zorgt voor absolute toptransfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

21
21
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

41
41
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

62
62
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

52
52
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

55
55
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

447
447
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

46
46
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

61
61
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

236
236
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

139
139
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

50
50
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

172
172
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

184
184
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

208
208
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

1321
1321
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

92
92
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

280
280
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

344
344
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

71
71
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

246
246
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

372
372

Meer sportnieuws