Hoe AC Milan na de gouden jaren het geweer van schouder veranderde

door
Hoe AC Milan na de gouden jaren het geweer van schouder veranderde

AC Milan wist in 2007 voor de laatste keer de Champions League te winnen. Anno 2021 is de Italiaanse topclub helemaal van beleid veranderd. De ‘oudjes’ werden vervangen door ‘jonge talenten’. Een relaas.

In 2007 won AC Milan de finale van Liverpool met 2-1. In die ploeg speelden met Dida (33), Massimo Oddo (31), Paolo Maldini (39), Alessandro Nesta (31), Marek Jankulovski (30), Massimo Ambrosini (30), Clarence Seedorf (31), Filippo Inzaghi (33) en Giuseppe Favalli (35) heel wat dertigers. Met Cafu (37) en Serginho (35) zaten er nog twee op de bank.

AC Milan was al die jaren een club waar de oude spelers een tweede jeugd beleefden met dank aan het befaamde Milan Lab. Onder leiding van de Belg Jean-Pierre Meersseman zorgden zij voor zeer straffe resultaten. AC Milan was in die jaren een absolute grootmacht in het voetbal, ook dankzij het geld van topman Silvio Berlusconi. De machtige Italiaanse zakenman verliet de club en AC Milan verloor zijn greep op het Italiaanse en internationale voetbal. Er waren een paar mislukte overnames en de club moest de tering naar de nering zetten.


AC Milan was de afgelopen jaren met moeite een subtopper in de Serie A en de club wacht al sinds 2011 op een Scudetto. Het won in 2016 wel nog een Italiaanse supercup, een troostprijs. Dit seizoen staat AC Milan weer tussen de mensen. Het staat momenteel tweede en vecht met Internazionale om de landstitel. Juventus doet ook nog mee, maar kent een pover seizoen. De titel zou dus wel eens naar AC Milan kunnen gaan.

Met de 39-jarige Zlatan Ibrahimovic heeft AC Milan nog een speler die doet denken aan de oude succesjaren. Een ervaren topper die zijn tweede jeugd weet te herbeleven in Milaan. Zlatan was dit seizoen al goed voor 16 goals en 2 assists in 18 matchen. De Zweed is echter een uitzondering, samen met Simon Kjaer (31) en Mario Mandzukic (34). Het zijn dit seizoen de jonge talenten die opvallen.


AC Milan heeft een zeer jong elftal. Met Gianluigi Donnarumma (21), Davide Calabria (24), Theo Hernandez (23), Ismael Bennacer (23), Sandro Tonali (20), Jens Hauge (21), Franck Kessié (21), Brahim Diaz (21) en Rafael Leao (21) zijn het vooral de jonkies die furore maken bij de rood-zwarten. De 21-jarige Alexis Saelemaekers staat symbool voor het nieuwe AC Milan. Hij kwam als een compleet onbekende speler over van Anderlecht, want in Italië kende bijna niemand hem. De rechterflankspeler doet het als werkmier bijzonder goed en zijn aankoopprijs - 7 miljoen euro – bleek een gouden zet te zijn.  Saelemaekers is ondertussen een veelvoud waard en is een basispion.

AC Milan had vele jaren nodig om een nieuwe identiteit te vinden en het is momenteel een jonge en aantrekkelijke ploeg. De grijze haren zijn stilaan verdwenen. Milan Lab is veranderd en omgevormd tot een talentenfabriek.

CR

LEES OOK: Garcia krijgt boodschap: Rode Duivel in bloedvorm

Gaat AC Milan de titel winnen?

Meest recent

Standard gooit PO I te grabbel: Antwerp overleeft penalty en rood

Standard maakt mathematisch gezien nog kans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar heeft ...

48
48
Drie wissels bij KV Mechelen, Bertaccini weer op bank

KV Mechelen en RSC Anderlecht kunnen zich zondag verzekeren van hun ticket voor Play-Off I. Een zege ...

46
46
Paniek bij Club Brugge: opvallende actie na blessure Vanaken

Club Brugge boekte zondagavond een overwinning op het veld van KVC Westerlo, maar daarmee is ook al ...

497
497
United alleen derde: Lammens en co doen gouden zaak in topper

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zich tot één van de grote ...

30
30
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

204
204
Daar gaan we wéér: uitfans laten Antwerp-Standard stilleggen

Zondagmiddag stond in de Jupiler Pro League het duel tussen Antwerp FC en Standard op het programma. ...

315
315
'Harde keuze Taravel: topaanwinst moet plots vrezen'

RSC Anderlecht kan zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van de Champions' Play-Offs. Een ...

265
265
Twee logische wissels bij Antwerp, Standard met Nielsen

Standard behoudt nog een waterkans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar moet zondag dan wel ...

39
39
STVV druipt af: wereldgoal houdt Genk in PO I-running

KRC Genk zal tot en met slotspeeldag mogen strijden om een plek in de Champions' Play-Offs. Racing ...

139
139
'Club Brugge verschiet: Arsenal klopt aan voor smaakmaker'

Onder meer dankzij de sterke campagne in de Champions League, kunnen verschillende sterkhouders van ...

362
362
Gloednieuwe Duivel imponeert: "Kandidaat voor de ploeg"

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

238
238
'Ongeziene crisis Tottenham: hoofd nu al op kapblok'

In de Premier League gaat Tottenham Hotspur zondagavond op bezoek bij Liverpool FC. Bij een nieuwe ...

72
72
Anderlecht haalt verse kracht in huis: Taravel reageert

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

336
336
Antwerp pookt supporters op met hoog bezoek op Bosuil

Antwerp FC is definitief uitgeteld voor de Champions' Play-Offs. Desondanks wil men zondagnamiddag ...

158
158
Sleutelduel KV Mechelen-Anderlecht: "Zij zijn in voordeel"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

428
428
D-Day in JPL: deze drie ploegen vandaag zeker van Play-Off I?

Zondag worden de overige wedstrijden van de voorlaatste speeldag in de reguliere competitie van de ...

266
266
Genk-STVV: Hayen houdt vast aan verrassing, Vrancken wisselt niet

Zondagmiddag staat de Limburgse derby op het programma in de Jupiler Pro League. En de belangen bij ...

37
37
TU: 'Barça lonkt naar Club, spectaculaire transfersom Doku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

240
240
Clement zet Engeland op zijn kop, Still krijgt kletsen

Philippe Clement koos verrassend voor een avontuur in de Championship bij het Engelse Norwich City. ...

516
516
De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Kevin De Bruyne kende een moeilijke periode met een hardnekkige blessure in Napels. Maar de ...

200
200
Overmars zweet peentjes: gevolgen Antwerp desastreus

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old kan Play-Off 1 al ...

412
412
Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Het rommelt ferm bij KSC Lokeren. De club is ambitieus, maar de resultaten in de Challenger Pro ...

100
100
Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

78
78
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

581
581
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

960
960

Meer sportnieuws