Hoe AC Milan na de gouden jaren het geweer van schouder veranderde

447
Hoe AC Milan na de gouden jaren het geweer van schouder veranderde

AC Milan wist in 2007 voor de laatste keer de Champions League te winnen. Anno 2021 is de Italiaanse topclub helemaal van beleid veranderd. De ‘oudjes’ werden vervangen door ‘jonge talenten’. Een relaas.

In 2007 won AC Milan de finale van Liverpool met 2-1. In die ploeg speelden met Dida (33), Massimo Oddo (31), Paolo Maldini (39), Alessandro Nesta (31), Marek Jankulovski (30), Massimo Ambrosini (30), Clarence Seedorf (31), Filippo Inzaghi (33) en Giuseppe Favalli (35) heel wat dertigers. Met Cafu (37) en Serginho (35) zaten er nog twee op de bank.

AC Milan was al die jaren een club waar de oude spelers een tweede jeugd beleefden met dank aan het befaamde Milan Lab. Onder leiding van de Belg Jean-Pierre Meersseman zorgden zij voor zeer straffe resultaten. AC Milan was in die jaren een absolute grootmacht in het voetbal, ook dankzij het geld van topman Silvio Berlusconi. De machtige Italiaanse zakenman verliet de club en AC Milan verloor zijn greep op het Italiaanse en internationale voetbal. Er waren een paar mislukte overnames en de club moest de tering naar de nering zetten.


AC Milan was de afgelopen jaren met moeite een subtopper in de Serie A en de club wacht al sinds 2011 op een Scudetto. Het won in 2016 wel nog een Italiaanse supercup, een troostprijs. Dit seizoen staat AC Milan weer tussen de mensen. Het staat momenteel tweede en vecht met Internazionale om de landstitel. Juventus doet ook nog mee, maar kent een pover seizoen. De titel zou dus wel eens naar AC Milan kunnen gaan.

Met de 39-jarige Zlatan Ibrahimovic heeft AC Milan nog een speler die doet denken aan de oude succesjaren. Een ervaren topper die zijn tweede jeugd weet te herbeleven in Milaan. Zlatan was dit seizoen al goed voor 16 goals en 2 assists in 18 matchen. De Zweed is echter een uitzondering, samen met Simon Kjaer (31) en Mario Mandzukic (34). Het zijn dit seizoen de jonge talenten die opvallen.


AC Milan heeft een zeer jong elftal. Met Gianluigi Donnarumma (21), Davide Calabria (24), Theo Hernandez (23), Ismael Bennacer (23), Sandro Tonali (20), Jens Hauge (21), Franck Kessié (21), Brahim Diaz (21) en Rafael Leao (21) zijn het vooral de jonkies die furore maken bij de rood-zwarten. De 21-jarige Alexis Saelemaekers staat symbool voor het nieuwe AC Milan. Hij kwam als een compleet onbekende speler over van Anderlecht, want in Italië kende bijna niemand hem. De rechterflankspeler doet het als werkmier bijzonder goed en zijn aankoopprijs - 7 miljoen euro – bleek een gouden zet te zijn.  Saelemaekers is ondertussen een veelvoud waard en is een basispion.

AC Milan had vele jaren nodig om een nieuwe identiteit te vinden en het is momenteel een jonge en aantrekkelijke ploeg. De grijze haren zijn stilaan verdwenen. Milan Lab is veranderd en omgevormd tot een talentenfabriek.

CR

LEES OOK: Mokerslag afwezige Duivel: seizoen grotendeels om zeep

Gaat AC Milan de titel winnen?

Meest recent

Balans Van Bommel: gemiste kans versus nieuwe schwung

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel ligt achter de rug. Het werd er eentje met ups en ...

58
58
STVV maakt zich klaar voor historische avond

Het aftellen is begonnen. Volgende week donderdag om 21 uur maakt STVV zich op voor een historische ...

11
11
David Silva keert op 40-jarige leeftijd plots terug

David Silva (40) keert terug op de voetbalvelden. Drie jaar na zijn noodgedwongen afscheid heeft de ...

8
8
'Tegenstander België zet coach op straat'

Vincenzo Montella is niet langer bondscoach van Turkije. De Turkse voetbalbond (TFF) heeft volgens ...

29
29
Icoon van FC Barcelona stopt op 39-jarige leeftijd

Op 39-jarige leeftijd is het definitief voorbij voor Pedro Rodríguez. De Spaanse aanvaller ...

32
32
Bellingham: "Hij is de beste Engelse speler ooit"

Engeland heeft al héél wat wereldtoppers gehad in zijn geschiedenis. Eén van de ...

34
34
'Essevee wil in januari toeslaan met buitenlands talent'

De extra lange interlandbreak gaf de clubs uit de Jupiler Pro League de tijd om al een eerste ...

34
34
Jorge Jesus reageert kurkdroog op statement Ronaldo

Portugal was de voorbije dagen in de ban van de rel rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige vedette ...

88
88
Ex-Rode Duivel miste droomtransfer: "Bayern en Ajax..."

Dezer dagen spelen heel wat Rode Duivels bij de allergrootste clubs van Europa, maar rond de ...

27
27
'Nieuw FIFA-schandaal rond WK-deelname van Congo'

De laatste maanden liggen de FIFA en voorzitter Gianni Infantino zwaar onder vuur. Alles begon met ...

115
115
KV Kortrijk heeft nieuwe trainer helemaal beet

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een aanzienlijke pauze weer op gang. Dat zal ...

40
40
De Ketelaere incasseert slecht nieuws bij Atalanta

In Frankrijk verscheen Romelu Lukaku nog eens aan de aftrap als diepe spits van de Rode Duivels, ...

224
224
Coucke krijgt heel emotionele smeekbede: "Help me..."

Marc Coucke blijft iemand die het leven duidelijk ten volle wil beleven. De ondernemer is ...

33
33
De Mil doet straf verhaal: "Zonder hen nooit profcoach"

De voorbije jaren manifesteerden enkele verrassende namen zich aan het Belgische trainersfirmament. ...

69
69
Jonge Duivels naar EK: Swerts ziet grote verandering

Het was bibberen tot het bittere einde, maar de Jonge Duivels zijn er dinsdagavond wel in geslaagd ...

31
31
JPL-aanvoerder gaat plots aan de slag in Litouwen

De transfermarkt mag momenteel dan wel gesloten zijn, toch zien we regelmatig nog deals voorbij ...

69
69
TRANSFERUURTJE: 'Cercle slaat fraaie slag, grote kuis Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

272
272
Vrancken geeft Vanderbiest gouden KV Mechelen-raad

Wouter Vrancken is nu actief bij het Schotse Hearts, maar de oefenmeester boekte eerder succes bij ...

129
129
Kompany krijgt “zwaarbeveiligde gevangenis” bij Bayern

Vincent Kompany werd afgelopen seizoen kampioen met Bayern München en ook dit seizoen maakt de ...

63
63
Vanden Borre praat over toekomst: opvallend plan

Anthony Vanden Borre speelde in het verleden onder meer bij RSC Anderlecht en KRC Genk en was ook ...

87
87
Vanhaezebrouck over Rode Duivel: "Gouden Bal-niveau"

Hein Vanhaezebrouck heeft weinig twijfels over de kwaliteiten van Roméo Lavia. De analist is ...

231
231
Scaloni waarschuwt héél Argentinië na afhaken van Messi

Lionel Messi heeft afgelopen nacht afscheid genomen van de Argentijnse nationale ploeg. De 39-jarige ...

75
75
PSV legt zeer knappe financiële cijfers voor

PSV is al vele jaren de nummer één in Nederland en de club wil dat ook blijven. Er ...

41
41
"Anderlecht deed ons een officieel transfervoorstel"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars deden ook heel wat ...

212
212
Verrassende data: België slechtste leerling tegen Frankrijk

Mark van Bommel sprak over het verbreken van records met bepaalde data. Sprintmeters, high intensity ...

122
122

Meer sportnieuws