Hoe AC Milan na de gouden jaren het geweer van schouder veranderde

door
Hoe AC Milan na de gouden jaren het geweer van schouder veranderde

AC Milan wist in 2007 voor de laatste keer de Champions League te winnen. Anno 2021 is de Italiaanse topclub helemaal van beleid veranderd. De ‘oudjes’ werden vervangen door ‘jonge talenten’. Een relaas.

In 2007 won AC Milan de finale van Liverpool met 2-1. In die ploeg speelden met Dida (33), Massimo Oddo (31), Paolo Maldini (39), Alessandro Nesta (31), Marek Jankulovski (30), Massimo Ambrosini (30), Clarence Seedorf (31), Filippo Inzaghi (33) en Giuseppe Favalli (35) heel wat dertigers. Met Cafu (37) en Serginho (35) zaten er nog twee op de bank.

AC Milan was al die jaren een club waar de oude spelers een tweede jeugd beleefden met dank aan het befaamde Milan Lab. Onder leiding van de Belg Jean-Pierre Meersseman zorgden zij voor zeer straffe resultaten. AC Milan was in die jaren een absolute grootmacht in het voetbal, ook dankzij het geld van topman Silvio Berlusconi. De machtige Italiaanse zakenman verliet de club en AC Milan verloor zijn greep op het Italiaanse en internationale voetbal. Er waren een paar mislukte overnames en de club moest de tering naar de nering zetten.


AC Milan was de afgelopen jaren met moeite een subtopper in de Serie A en de club wacht al sinds 2011 op een Scudetto. Het won in 2016 wel nog een Italiaanse supercup, een troostprijs. Dit seizoen staat AC Milan weer tussen de mensen. Het staat momenteel tweede en vecht met Internazionale om de landstitel. Juventus doet ook nog mee, maar kent een pover seizoen. De titel zou dus wel eens naar AC Milan kunnen gaan.

Met de 39-jarige Zlatan Ibrahimovic heeft AC Milan nog een speler die doet denken aan de oude succesjaren. Een ervaren topper die zijn tweede jeugd weet te herbeleven in Milaan. Zlatan was dit seizoen al goed voor 16 goals en 2 assists in 18 matchen. De Zweed is echter een uitzondering, samen met Simon Kjaer (31) en Mario Mandzukic (34). Het zijn dit seizoen de jonge talenten die opvallen.


AC Milan heeft een zeer jong elftal. Met Gianluigi Donnarumma (21), Davide Calabria (24), Theo Hernandez (23), Ismael Bennacer (23), Sandro Tonali (20), Jens Hauge (21), Franck Kessié (21), Brahim Diaz (21) en Rafael Leao (21) zijn het vooral de jonkies die furore maken bij de rood-zwarten. De 21-jarige Alexis Saelemaekers staat symbool voor het nieuwe AC Milan. Hij kwam als een compleet onbekende speler over van Anderlecht, want in Italië kende bijna niemand hem. De rechterflankspeler doet het als werkmier bijzonder goed en zijn aankoopprijs - 7 miljoen euro – bleek een gouden zet te zijn.  Saelemaekers is ondertussen een veelvoud waard en is een basispion.

AC Milan had vele jaren nodig om een nieuwe identiteit te vinden en het is momenteel een jonge en aantrekkelijke ploeg. De grijze haren zijn stilaan verdwenen. Milan Lab is veranderd en omgevormd tot een talentenfabriek.

CR

LEES OOK: 'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Gaat AC Milan de titel winnen?

Meest recent

Dilemma voor Leko: opvallende wissel bij Club Brugge?

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

27
27
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

8
8
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

299
299
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

190
190
Conflict op de spits: Prestianni tóch naar Madrid, boycot Mourinho

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

85
85
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

264
264
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

800
800
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

115
115
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

296
296
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

112
112
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

213
213
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

293
293
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

32
32
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

223
223
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

315
315
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

118
118
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

187
187
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

159
159
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

325
325
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

74
74
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

196
196
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

215
215
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

230
230
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

97
97
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

280
280

Meer sportnieuws