Westerlo laat zich de kaas (en tweede plek) van het brood eten door RWDM

103
Westerlo laat zich de kaas (en tweede plek) van het brood eten door RWDM

In 1B heeft Westerlo nagelaten om de tweede plek weer af te snoepen van Seraing. Na een aangenaam duel was het uiteindelijk RWDM dat verdiend de drie punten in eigen huis hield. De titel van Union lijkt stilaan beklonken in onze tweede afdeling, de strijd om de tweede plek wordt razend spannend.

Westerlo kon mits winst in het Edmond Machtensstadion weer richting de tweede plek wippen in 1B. De titel lijkt stilaan een hopeloos verhaal te worden voor de Kemphanen maar een tweede promotieplek (met een barrageduel) ligt wel voor het grijpen. Het team van Bob Peeters lijkt na Union de beste ploeg in onze tweede reeks en wou dat vanavond ook tonen op het veld van RWDM. De promovendus deed het zeker niet slecht in zijn eerste seizoen maar blijft ook onder coach Euvrard wisselvallig presteren.
De Molenbeekse club opende prima en kreeg in de eerste vijf minuten al twee kansen, de beste werd door Nzuzi over geknald. Aan de overzijde verdween een voorzet van Mabea op de paal, in de rebound kon Cicek niet profiteren. Na een klein kwartier spelen kwamen de Kemphanen uiteindelijk op voorsprong: Van Eenoo zwiepte de bal voor doel, Sadin bracht nog redding maar in de rebound bracht Cicek gepast voor en Vetokele maakte uiteindelijk de 0-1. Op het halfuur reageerde de thuisploeg met een nieuwe kans voor Nzuzi, zijn poging werd in twee tijden gestopt door Özer. Halfweg stond er een kleine Westelse voorsprong op het bord.
Voor de rust kreeg RWDM al wat kansen, na de pauze was het snel raak voor de thuisploeg. Nangis stak de bal door naar Nzuzi en die klopte deze keer wel de bezoekende doelman: 1-1. De thuisploeg duwde nu door en vijf minuten later hield een sterke Özer de inkomende Nzuzi van een nieuw doelpunt, een paar minuten later deed hij dat nog eens bij een kopbal van Rocha. RWDM bleef na de pauze prima counteren en op twintig minuten van het einde zorgde Rocha met een fraaie intikker voor de 2-1. In een spannende slotfase hield het team van Euvrard stand en zo boekt het een knappe prestigezege.
Scoreverloop:
0-1 (14') Vetokele, 1-1 (50') Nzuzi, 2-1 (70') Rocha

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Zal Westerlo de tweede plek pakken?

Meest recent

Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

2
2
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

18
18
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

87
87
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

88
88
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

106
106
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

85
85
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

159
159
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

212
212
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

80
80
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

110
110
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

81
81
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

124
124
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

20
20
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

82
82
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

223
223
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

126
126
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

110
110
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

1012
1012
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

75
75
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

167
167
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

112
112
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

43
43
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

403
403
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

446
446

Meer sportnieuws