Westerlo laat zich de kaas (en tweede plek) van het brood eten door RWDM

door
Westerlo laat zich de kaas (en tweede plek) van het brood eten door RWDM

In 1B heeft Westerlo nagelaten om de tweede plek weer af te snoepen van Seraing. Na een aangenaam duel was het uiteindelijk RWDM dat verdiend de drie punten in eigen huis hield. De titel van Union lijkt stilaan beklonken in onze tweede afdeling, de strijd om de tweede plek wordt razend spannend.

Westerlo kon mits winst in het Edmond Machtensstadion weer richting de tweede plek wippen in 1B. De titel lijkt stilaan een hopeloos verhaal te worden voor de Kemphanen maar een tweede promotieplek (met een barrageduel) ligt wel voor het grijpen. Het team van Bob Peeters lijkt na Union de beste ploeg in onze tweede reeks en wou dat vanavond ook tonen op het veld van RWDM. De promovendus deed het zeker niet slecht in zijn eerste seizoen maar blijft ook onder coach Euvrard wisselvallig presteren.
De Molenbeekse club opende prima en kreeg in de eerste vijf minuten al twee kansen, de beste werd door Nzuzi over geknald. Aan de overzijde verdween een voorzet van Mabea op de paal, in de rebound kon Cicek niet profiteren. Na een klein kwartier spelen kwamen de Kemphanen uiteindelijk op voorsprong: Van Eenoo zwiepte de bal voor doel, Sadin bracht nog redding maar in de rebound bracht Cicek gepast voor en Vetokele maakte uiteindelijk de 0-1. Op het halfuur reageerde de thuisploeg met een nieuwe kans voor Nzuzi, zijn poging werd in twee tijden gestopt door Özer. Halfweg stond er een kleine Westelse voorsprong op het bord.
Voor de rust kreeg RWDM al wat kansen, na de pauze was het snel raak voor de thuisploeg. Nangis stak de bal door naar Nzuzi en die klopte deze keer wel de bezoekende doelman: 1-1. De thuisploeg duwde nu door en vijf minuten later hield een sterke Özer de inkomende Nzuzi van een nieuw doelpunt, een paar minuten later deed hij dat nog eens bij een kopbal van Rocha. RWDM bleef na de pauze prima counteren en op twintig minuten van het einde zorgde Rocha met een fraaie intikker voor de 2-1. In een spannende slotfase hield het team van Euvrard stand en zo boekt het een knappe prestigezege.
Scoreverloop:
0-1 (14') Vetokele, 1-1 (50') Nzuzi, 2-1 (70') Rocha

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Zal Westerlo de tweede plek pakken?

Meest recent

Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

479
479
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

86
86
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

44
44
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

39
39
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

35
35
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

560
560
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

253
253
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

106
106
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

402
402
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

138
138
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

210
210
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

186
186
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

146
146
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

100
100
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

109
109
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

121
121
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

71
71
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

317
317
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

88
88
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

153
153
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

155
155
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

537
537
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

380
380
Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Er zijn van die namen die blijven nazinderen, ook lang nadat het stadionlicht is gedoofd. Sven Kums ...

123
123
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

528
528

Meer sportnieuws