Westerlo laat zich de kaas (en tweede plek) van het brood eten door RWDM

103
Westerlo laat zich de kaas (en tweede plek) van het brood eten door RWDM

In 1B heeft Westerlo nagelaten om de tweede plek weer af te snoepen van Seraing. Na een aangenaam duel was het uiteindelijk RWDM dat verdiend de drie punten in eigen huis hield. De titel van Union lijkt stilaan beklonken in onze tweede afdeling, de strijd om de tweede plek wordt razend spannend.

Westerlo kon mits winst in het Edmond Machtensstadion weer richting de tweede plek wippen in 1B. De titel lijkt stilaan een hopeloos verhaal te worden voor de Kemphanen maar een tweede promotieplek (met een barrageduel) ligt wel voor het grijpen. Het team van Bob Peeters lijkt na Union de beste ploeg in onze tweede reeks en wou dat vanavond ook tonen op het veld van RWDM. De promovendus deed het zeker niet slecht in zijn eerste seizoen maar blijft ook onder coach Euvrard wisselvallig presteren.
De Molenbeekse club opende prima en kreeg in de eerste vijf minuten al twee kansen, de beste werd door Nzuzi over geknald. Aan de overzijde verdween een voorzet van Mabea op de paal, in de rebound kon Cicek niet profiteren. Na een klein kwartier spelen kwamen de Kemphanen uiteindelijk op voorsprong: Van Eenoo zwiepte de bal voor doel, Sadin bracht nog redding maar in de rebound bracht Cicek gepast voor en Vetokele maakte uiteindelijk de 0-1. Op het halfuur reageerde de thuisploeg met een nieuwe kans voor Nzuzi, zijn poging werd in twee tijden gestopt door Özer. Halfweg stond er een kleine Westelse voorsprong op het bord.
Voor de rust kreeg RWDM al wat kansen, na de pauze was het snel raak voor de thuisploeg. Nangis stak de bal door naar Nzuzi en die klopte deze keer wel de bezoekende doelman: 1-1. De thuisploeg duwde nu door en vijf minuten later hield een sterke Özer de inkomende Nzuzi van een nieuw doelpunt, een paar minuten later deed hij dat nog eens bij een kopbal van Rocha. RWDM bleef na de pauze prima counteren en op twintig minuten van het einde zorgde Rocha met een fraaie intikker voor de 2-1. In een spannende slotfase hield het team van Euvrard stand en zo boekt het een knappe prestigezege.
Scoreverloop:
0-1 (14') Vetokele, 1-1 (50') Nzuzi, 2-1 (70') Rocha

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Zal Westerlo de tweede plek pakken?

Meest recent

KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

2
2
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

10
10
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

35
35
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

49
49
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

26
26
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

22
22
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

37
37
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

47
47
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

247
247
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

50
50
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

44
44
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

112
112
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

79
79
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

131
131
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

166
166
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

57
57
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

65
65
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

350
350
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

898
898
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

96
96
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

29
29
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

189
189
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

86
86
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

179
179
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

226
226

Meer sportnieuws