Lang staat mannetje tegen concurrenten bij Oranje

449 stemmen
Lang staat mannetje tegen concurrenten bij Oranje

Alleen een positieve coronatest kon hem afstoppen. Noa Lang dartelde de voorbije maanden over de Belgische velden, waar hij zich met zijn vele goals en assists tot dé exponent bij koploper Club Brugge ontpopte. Prestaties die ook in zijn thuishaven Nederland niet onopgemerkt voorbijgaan.


De 21-jarige winger is geen onbesproken figuur bij onze noorderburen, waar hij op z'n zachts gezegd niet bij iedereen in de bovenste schuif ligt. Toch lijkt de Rotterdammer, opgeleid bij Ajax maar daar vorige zomer doorgestuurd door trainer Erik ten Hag, stilaan in aanmerking te komen voor een plekje in het nationale elftal. Zo kwam Voetbalzone met een uitgebreide analyse over Lang zijn kansen in de selectie van bondscoach Frank de Boer. Het medium kwam daarbij tot de conclusie dat Lang wel degelijk een kanshebber is voor het plekje rechts voorin, hoewel de concurrentie daar met onder andere Steven Berghuis (Feyenoord), Steven Bergwijn (Tottenham) en Calvin Stengs (AZ) niet gering is.

Aan de overkant zorgen Donyell Malen (PSV), Ryan Babel (Galatasaray) en Memphis Depay (Olympique Lyon), die tevens als spits wordt uitgespeeld, er dan weer voor dat de plaatsjes duur zijn. Desalniettemin moet Lang op basis van de statistieken, waaronder niet alleen doelpunten en assists maar ook zaken als dribbels, gecreëerde kansen en doeltreffendheid, niet onderdoen voor deze gevestigde waarden. Vooral aan de rechterkant, waar geen van de concurrenten al volledig zijn stempel wist te drukken op Oranje, mag de smaakmaker van Blauw-Zwart dus wel degelijk hopen op een selectie en wie weet zelfs EK-ticket. Al merkt Voetbalzone wel nog op dat hij zelfs bij de U21 nog geen grote status heeft.

LEES OOK: Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Denkt u dat Lang met Oranje naar het EK zal mogen?

Meest recent

Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

8
8
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

27
27
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

19
19
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

51
51
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

46
46
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

268
268
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

569
569
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

294
294
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

299
299
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

274
274
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

36
36
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

223
223
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

24
24
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

231
231
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

34
34
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

39
39
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

86
86
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

135
135
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

193
193
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

872
872
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

195
195
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

234
234
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

231
231
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

222
222
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

314
314

Meer sportnieuws