Lang staat mannetje tegen concurrenten bij Oranje

449 stemmen
Lang staat mannetje tegen concurrenten bij Oranje

Alleen een positieve coronatest kon hem afstoppen. Noa Lang dartelde de voorbije maanden over de Belgische velden, waar hij zich met zijn vele goals en assists tot dé exponent bij koploper Club Brugge ontpopte. Prestaties die ook in zijn thuishaven Nederland niet onopgemerkt voorbijgaan.


De 21-jarige winger is geen onbesproken figuur bij onze noorderburen, waar hij op z'n zachts gezegd niet bij iedereen in de bovenste schuif ligt. Toch lijkt de Rotterdammer, opgeleid bij Ajax maar daar vorige zomer doorgestuurd door trainer Erik ten Hag, stilaan in aanmerking te komen voor een plekje in het nationale elftal. Zo kwam Voetbalzone met een uitgebreide analyse over Lang zijn kansen in de selectie van bondscoach Frank de Boer. Het medium kwam daarbij tot de conclusie dat Lang wel degelijk een kanshebber is voor het plekje rechts voorin, hoewel de concurrentie daar met onder andere Steven Berghuis (Feyenoord), Steven Bergwijn (Tottenham) en Calvin Stengs (AZ) niet gering is.

Aan de overkant zorgen Donyell Malen (PSV), Ryan Babel (Galatasaray) en Memphis Depay (Olympique Lyon), die tevens als spits wordt uitgespeeld, er dan weer voor dat de plaatsjes duur zijn. Desalniettemin moet Lang op basis van de statistieken, waaronder niet alleen doelpunten en assists maar ook zaken als dribbels, gecreëerde kansen en doeltreffendheid, niet onderdoen voor deze gevestigde waarden. Vooral aan de rechterkant, waar geen van de concurrenten al volledig zijn stempel wist te drukken op Oranje, mag de smaakmaker van Blauw-Zwart dus wel degelijk hopen op een selectie en wie weet zelfs EK-ticket. Al merkt Voetbalzone wel nog op dat hij zelfs bij de U21 nog geen grote status heeft.

LEES OOK: Sensatie op WK! Marokko wipt Nederland, ook Duitsland sneuvelt

Denkt u dat Lang met Oranje naar het EK zal mogen?

Meest recent

Sensatie op WK! Marokko wipt Nederland, ook Duitsland sneuvelt

De tweede dag van de knock out-fase op het WK 2026 heeft de kop gekost van twee grote Europese ...

6
6
Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

32
32
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

112
112
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

55
55
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

76
76
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

387
387
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

97
97
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

145
145
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

530
530
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

64
64
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

254
254
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

376
376
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1338
1338
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

568
568
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

189
189
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

209
209
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

844
844
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

618
618
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

281
281
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

145
145
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

209
209
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

55
55
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

64
64

Meer sportnieuws