'Twijfels rond Rits, Club brengt start play-offs in gevaar'

door
'Twijfels rond Rits, Club brengt start play-offs in gevaar'

Hoewel de omstandigheden op zowat elk vlak tegenzaten, pakte Club Brugge donderdagnamiddag toch een knap gelijkspel op het veld van Dynamo Kiev in zijn heenwedstrijd van de zestiende finales van de Europa League. Nochtans moest Club het doen zonder zijn voltallige technische staf en miste het maar liefst vijf spelers nadat zij allen een positieve coronatest afgelegd hadden.


Hans Vanaken, Matej Mitrovic en Stefano Denswil bleven achter in Brugge omdat ze besmet bleken en een dag later raakte bekend dat ook de eveneens thuisgebleven Noa Lang positief testte. Vlak voor de aftrap in Kiev kwam daar nog eens Mats Rits bij, die wel meegereisd was maar bij aankomst een positieve test aflegde. Het valt nu af te wachten of er nog slachtoffers zullen vallen bij Blauw-Zwart.

Het Nieuwsblad weet dat er vrijdag opnieuw getest wordt bij Club en dat de uitslag daarvan grote gevolgen kan hebben voor het verdere verloop van de Jupiler Pro League. Mochten er nog twee extra gevallen bijkomen, kan de match van maandag tegen OH Leuven uitgesteld worden. Dan zou ook de start van de play-offs in gevaar komen, want ruimte om de match in te halen is er niet als Club zich ook nog eens zou plaatsen voor de halve finale van de beker en de kwartfinale van de Europa League.

Overigens zou het wel kunnen dat Club alsnog Rits zal kunnen recupereren voor de komst van OHL. Het zou namelijk kunnen dat de middenvelder vals positief testte en dus alsnog inzetbaar zal zijn maandag. Een nieuwe test op vrijdag moet daarover uitsluitsel brengen. Als die negatief zou uitvallen, mag Rits dus maandag toch nog spelen.

LEES OOK: 'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

Denk je dat er nog slachtoffers zullen vallen bij Club?

Meest recent

Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

29
29
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

2
2
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

79
79
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0
Union incasseert: Hubert vreest voor KV Mechelen

Union SG staat momenteel aan de leiding in de Jupiler Pro League Champions Play-Offs, maar Club ...

168
168
Leko reageert na straffe uitspraken over voetbalbond

Ivan Leko was na afgelopen speeldag niet mals voor de nationale ploeg en de interlandperiode. ...

117
117
Domper op verjaardag Kompany: Bayern meldt mokerslag

Vincent Kompany blaast vandaag 40 kaarsjes uit. De Belgische oefenmeester is dit seizoen ...

64
64
Karl Vannieuwkerke open en bloot over verborgen strijd

Voor Karl Vannieuwkerke leek het lange tijd een droom die simpelweg onbereikbaar was. De wereld van ...

32
32
Promotie bijna binnen: Kortrijk geeft transferplannen prijs

Dit weekend kan de strijd om de rechtstreekse promotietickets in de Challenger Pro League helemaal ...

219
219
Nieuwe domper RWDM: degradatie dreigt

Het gaat al een hele tijd slecht met RWDM Brussels. Eigenaar John Textor veranderde in de zomer wel ...

64
64
'Van den Brom wil Anderlecht serieuze transferhak zetten'

Het worden nog zeer drukke maanden voor Anderlecht. Niet alleen is er de strijd om een Europees ...

158
158
'Bayern zet Anderlecht-blunder met Kompany extra in de verf'

Voor Vincent Kompany is het vrijdag feest, want onze landgenoot viert zijn 40ste verjaardag. Al zal ...

275
275
Spits zaait twijfel over toekomst bij Cercle

Dit weekend kunnen twee teams zich op de tweede speeldag al van het behoud verzekeren in de ...

85
85
'Belgische clubs willen mooie slag slaan bij PSV'

Er zullen komende zomer weer enkele interessante opportuniteiten op te pikken zijn op de ...

72
72
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht hakt knopen door, JPL-transfer Jackers'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

177
177
‘Anderlecht wil Union aftroeven met prestigetransfer’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Paars-Wit wil weer meedoen met de titel. Dit ...

147
147
Saudi-Arabië in rep en roer: matchfixing door Ronaldo?

Cristiano Ronaldo heeft het voetbal in Saudi-Arabië groot gemaakt. Verschillende supersterren ...

66
66
Spits liep knaltransfer Anderlecht mis: “Door slakken en Bacardi”

Wie herinnert zich Archie Thompson nog? De aanvaller speelde even bij Lierse SK, maar het had toen ...

109
109
‘Vier clubs klagen: format dit seizoen nog op de schop’

Het nieuwe format van de Belgische competitie doet heel wat stof opwaaien. Zo gaat KAA Gent vol in ...

200
200
‘Schoktransfer Lukaku: verrassende grootmacht lonkt’

Romelu Lukaku heeft al heel wat topclubs op zijn CV staan. Vooral in Italië is Big Rom al erg ...

173
173
Straffe Belgische terugkeer Hugo Cuypers in de maak?

Hugo Cuypers maakte de overstap van KAA Gent naar Chicago Fire en in de Verenigde Staten is de ...

644
644
'AA Gent troeft clubs in binnen- en buitenland af'

Bij AA Gent doen ze er in de Champions' Play-Off alles aan om een Europees ticket uit de brand te ...

141
141
Ruben Van Gucht in huis? Deze bom centen kost het u

De DJ-carrière van Ruben Van Gucht komt stevig van de grond en nu zijn ook opvallende cijfers ...

84
84
Garcia krijgt zeer verrassend staflid aangeraden voor WK

De Rode Duivels hopen deze zomer op het WK zo ver mogelijk te raken. De groepsfase overleven tegen ...

66
66
Enorme opsteker voor Duivels: sleutelpion weer op topniveau

De Rode Duivels vertoefden een tweetal weken geleden in de Verenigde Staten voor een stage en twee ...

111
111

Meer sportnieuws