'Twijfels rond Rits, Club brengt start play-offs in gevaar'

1384 stemmen
'Twijfels rond Rits, Club brengt start play-offs in gevaar'

Hoewel de omstandigheden op zowat elk vlak tegenzaten, pakte Club Brugge donderdagnamiddag toch een knap gelijkspel op het veld van Dynamo Kiev in zijn heenwedstrijd van de zestiende finales van de Europa League. Nochtans moest Club het doen zonder zijn voltallige technische staf en miste het maar liefst vijf spelers nadat zij allen een positieve coronatest afgelegd hadden.


Hans Vanaken, Matej Mitrovic en Stefano Denswil bleven achter in Brugge omdat ze besmet bleken en een dag later raakte bekend dat ook de eveneens thuisgebleven Noa Lang positief testte. Vlak voor de aftrap in Kiev kwam daar nog eens Mats Rits bij, die wel meegereisd was maar bij aankomst een positieve test aflegde. Het valt nu af te wachten of er nog slachtoffers zullen vallen bij Blauw-Zwart.

Het Nieuwsblad weet dat er vrijdag opnieuw getest wordt bij Club en dat de uitslag daarvan grote gevolgen kan hebben voor het verdere verloop van de Jupiler Pro League. Mochten er nog twee extra gevallen bijkomen, kan de match van maandag tegen OH Leuven uitgesteld worden. Dan zou ook de start van de play-offs in gevaar komen, want ruimte om de match in te halen is er niet als Club zich ook nog eens zou plaatsen voor de halve finale van de beker en de kwartfinale van de Europa League.

Overigens zou het wel kunnen dat Club alsnog Rits zal kunnen recupereren voor de komst van OHL. Het zou namelijk kunnen dat de middenvelder vals positief testte en dus alsnog inzetbaar zal zijn maandag. Een nieuwe test op vrijdag moet daarover uitsluitsel brengen. Als die negatief zou uitvallen, mag Rits dus maandag toch nog spelen.

LEES OOK: Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Denk je dat er nog slachtoffers zullen vallen bij Club?

Meest recent

Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

68
68
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

22
22
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

33
33
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

68
68
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

61
61
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

27
27
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

49
49
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

259
259
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

46
46
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

158
158
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

210
210
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

60
60
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

149
149
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

248
248
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

170
170
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

125
125
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

368
368
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

228
228
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

215
215
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

260
260
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

407
407
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

266
266
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

179
179
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

555
555

Meer sportnieuws