Club Brugge geeft update over Rits, uitstel tegen OHL?

797 stemmen
Club Brugge geeft update over Rits, uitstel tegen OHL?

In de zestiende finales van de Europa League neemt Club Brugge het zo dadelijk op tegen Dynamo Kiev. Een wedstrijd die zich voor Blauw-Zwart in barre barre omstandigheden afspeelt, en dat heeft niet alleen te maken met de extreme vrieskou in Oekraïne. Philippe Clement, die zelf achterbleef in België na een positieve coronatest, moet immers heel wat spelers missen.


Om dezelfde reden stapten Matej Mitrovic, Stefano Denswil, Hans Vanaken en Noa Lang immers evenmin op het vliegtuig, terwijl Sobol geschorst is. Nu geeft ook Mats Rits nog verstek. De middenvelder was mee naar Kiev afgereisd, maar blijkt nu volgens Het Laatste Nieuws eveneens besmet met het virus. Daardoor is er een eerste basisplaats weggelegd voor Nabil Dirar, die als rechtsbuiten zal opereren. Charles De Ketelaere neemt op die manier de plaats van Vanaken in het centrum in.

UPDATE 15u05
Via de officiële kanalen kwam Club intussen met een woordje uitleg omtrent de afwezigheid van Rits. "Rits testte gisteren positief op Covid-19 en zit dus niet in de selectie. Hij wordt vandaag nog medisch gerepatrieerd naar België waar hij in quarantaine gaat", aldus vervangend hoofdcoach Rik De Mil vanuit Kiev. De middenvelder hoeft dus niet in Oekraïne te blijven.

Wel zal hij maandag tegen OH Leuven hoe dan ook nog niet inzetbaar zijn. In totaal staat de teller voor dat duel momenteel op vijf afhakers omwille van een positieve coronatest, vanaf zeven stuks kan de landskampioen om uitstel vragen. Aangezien Rits gewoon meereisde naar Kiev en daar deelnam aan de training, vallen extra gevallen alvast niet uit te sluiten.

LEES OOK: Europese tickets: waarom STVV en co meevieren met Union

Denkt u dat er nog meer gevallen zullen opduiken bij Club Brugge?

Meest recent

Genk-Antwerp: grote kuis Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

0
0
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

57
57
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

300
300
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

146
146
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

296
296
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

123
123
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

95
95
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

310
310
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

35
35
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

423
423
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

81
81
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

285
285
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

520
520
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

65
65
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

211
211
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

105
105
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

347
347
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

556
556
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

436
436
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

186
186
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

93
93
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

431
431
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

103
103
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

223
223
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

520
520

Meer sportnieuws