Club excelleert: het Bayern van België

1199
Club excelleert: het Bayern van België

Dominant zijn in corona-tijden, het is niet elke voetbalclub gegeven. En al zeker niet als je een titel verdedigt. In de grootste vijf Europese competities (+ de Jupiler Pro League) kunnen enkel Club Brugge en Bayern München hun sportieve dominantie verder zetten. Hun gemiddelde puntenwinst bleef bijvoorbeeld intact in vergelijking met het vorige seizoen. Maar nog belangrijker: zowel Club als Bayern bezetten in eigen land nog steeds de eerste positie in het klassement. En dat is hoogst uitzonderlijk.


DE NIEUWE REALITEIT 

Het voetbalseizoen 2020-2021 zal voor altijd geboekstaafd staan als één van de vreemdste ooit. Het corona-virus maakt een serieuze impact op het Belgisch voetballandschap, en dat geldt in alle gelederen van de profclubs. Door de hoge besmettingsgraad is de sportieve continuïteit niet verzekerd: 't is wekelijks met een bang hartje afwachten of er positieve COVID-tests opduiken. Daarnaast lopen de clubs veel inkomsten mis door het ontbreken van de toeschouwers, denk maar aan ticketing, (vip-)catering en merchandising. Het gemis van de fans heeft ook een gevolg op de beleving van de spelers: er is namelijk geen twaalfde man meer om de ploeg vooruit te stuwen.

In het seizoensbegin was de behoefte naar de achterban heel groot, en dat was zeker zo het geval bij Club Brugge. In de eerste twee thuiswedstrijden van het seizoen ging Blauw-Zwart namelijk telkens onderuit. On-Brugs. Club vond toen geen antwoord tegen Sporting Charleroi en Beerschot VA. Ondertussen is het spelen zonder publiek de nieuwe realiteit geworden én de ploeg versterkte zich ook gevoelig dankzij het aantrekken van Noa Lang en Bas Dost. “Maar we missen ze natuurlijk, we hebben de beste supporters van het land en het is een factor die ontbreekt”, verklaarde Philippe Clement daar eerder nog over.



Maar sinds enkele maanden slaat de Brugse motor terug helemaal aan. Club Brugge domineert de Jupiler Pro League en – behoudens ongelukken – lijkt de nieuwe landskampioen nu reeds bekend te zijn. Sinds speeldag 19 staat Club immers autoritair aan de leiding van het klassement, en in het kalenderjaar 2021 won het zelfs al haar wedstrijden. 21 op 21 in de competitie en 6 op 6 in de Croky Cup. Dat zijn de statistieken van een landskampioen in spe. Bovendien blijft de tegenstand, in tegenstelling tot Club Brugge, punten verliezen. Het zorgt ervoor dat de kloof tussen Club en Antwerp, het nummer twee in de stand, vandaag maar liefst veertien eenheden bedraagt.

CLUB EN BAYERN DE BUITENBEENTJES

Na een moeilijke competitiestart is Club Brugge vandaag dus opnieuw oppermachtig. Intouchable. En da's allerminst een gemakkelijke opdracht in deze huidige en complexe corona-editie. Het bewijst dat Club een duurzame topclub is, gebouwd op een indrukwekkende expertise en voetbal-knowhow. Het Bayern München van België, zeg maar. De Brugse sportieve dominantie van vorig jaar wordt doorgetrokken naar het huidige seizoen, al moest de motor dus eerst wel nog op toerental raken. Dat zo'n dominantie niet vanzelfsprekend is om te herhalen, blijkt uit de huidige prestaties van de vorige kampioenen uit de vijf grootste Europese competities.



Daar is Bayern München de enige kampioen die ook dit seizoen de nummer één positie bekleedt in de nationale competitie. Net zoals Club Brugge in België dus. Bovendien ligt de gemiddelde puntenwinst van Bayern en Club dit seizoen ook opmerkelijk hoger hoger in vergelijking met de vorige kampioenen uit de grootste vijf Europese competities. Club haalt bijvoorbeeld 2,31 punt per wedstrijd en Bayern zelfs 2,40. De andere titelhouders Liverpool, Real Madrid, Juventus en Paris Saint-Germain scoren allen een beduidend lagere puntenoogst én bevinden zich in sportief slechtere papieren.

LIVERPOOL FC

Vorig seizoen freewheelde Liverpool nog naar de titel in de Premier League, maar dit jaar mag de ploeg van Jurgen Klopp zijn titeldroom al opgeven. De puntenoogst per wedstrijd daalde aanzienlijk van 2,61 vorig seizoen naar 1,74 in de huidige jaargang. Dat is een relatieve afname van maar liefst 33,3 procent. Analyticus Roy Keane vatte het onlangs mooi samen na de 1-4 pandoering van The Reds tegen Manchester City. “Je kunt zeggen dat dit een uniek seizoen is, een freak-seizoen met corona. Maar kom op, zeg. Je bent de kampioen, je bent Liverpool.” Klopp en de zijnen bezetten vandaag slechts de vierde plaats in de rangschikking.



REAL MADRID

Ook bij Real Madrid loopt het vandaag heel wat moeilijker dan vorig seizoen. Coach Zinédine Zidane staat al geruime tijd onder druk en hij moet met lede ogen aanzien hoe stadsrivaal Atlético Madrid de autoritaire leider is in LaLiga. De Koninklijke moet met FC Barcelona strijden voor de tweede plaats, want de kloof met leider Atlético bedraagt reeds vijf punten. Bovendien heeft de ploeg van Diego Simeone zelfs nog twee wedstrijden minder gespeeld dan Real. De gemiddelde puntenoogst van Los Blancos is vandaag dan ook 8,2 procent lager dan vorig seizoen. Voor Eden Hazard en Thibaut Courtois zit een nieuwe titel er voorlopig dus niet meer in.



JUVENTUS

Net zoals in Engeland en Spanje is ook de titelhouder van Italië niet langer te vinden aan de leiding van het klassement. In de voorbije editie van de Serie A was Juventus al geen afgetekende kampioen, en dit jaar overtuigt de Oude Dame ook al evenmin. Op gemiddelde basis pakt Juve zo'n 3,7 procent minder punten tegenover het vorige seizoen, en voorlopig moet de ambitieuze club vrede nemen met een tegenvallende derde plaats. Die relatieve puntendaling is uiteraard erg miniem, maar dat veeleer te maken omdat Juventus vorig seizoen met horten en stoten de Scudetto behaalde.



BAYERN MÜNCHEN

In de Bundesliga staat er dit seizoen opnieuw geen maat op Bayern München. De Duitse recordkampioen telt vandaag alweer zeven punten meer dan dichtste achtervolger RB Leipzig. Een nieuwe titel in de Bundesliga wenkt dus alweer voor FC Hollywood, en bovendien blijft hun puntenoogst redelijk intact. In vergelijking met het vorige seizoen levert Bayern slechts 0,4 procent van haar puntengemiddelde in. Samen met Bayern München is Club Brugge dus de enige titelhouder die momenteel nog steeds op de nummer één positie prijkt.



PARIS SAINT-GERMAIN

Onder de titelhouders uit de beste vijf Europese competities is Paris Saint-Germain, na Liverpool, de grootste verliezer. Het Parijse sterrenensemble zag haar gemiddelde puntenwinst dalen van 2,52 per wedstrijd naar 2,13. En dat houdt een enorme relatieve daling in van maar liefst 15,5 procent: 't is daarom geen toeval dat coach Thomas Tuchel onlangs de bons kreeg van het clubbestuur. Een nieuwe Franse titel is evenwel nog mogelijk, want het puntenverschil met de lijstaanvoerder Lille OSC bedraagt al bij al amper drie eenheden. Toch zijn de prestaties van PSG in het huidige seizoen flink afgenomen in vergelijking met de vorige editie in de Ligue 1.



OVERZICHT PUNTENGEMIDDELDE 20-21

Bayern: 2,40

Club Brugge: 2,31

Paris SG: 2,13

Juventus: 2,10

Real Madrid: 2,10

Liverpool: 1,74

LEES OOK: 'Kompany vloekt: Engelsen brengen droomtransfer in gevaar'

Overstijgt Club Brugge de Jupiler Pro League?

Meest recent

KV Kortrijk heeft nieuwe trainer helemaal beet

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een aanzienlijke pauze weer op gang. Dat zal ...

4
4
De Ketelaere incasseert slecht nieuws bij Atalanta

In Frankrijk verscheen Romelu Lukaku nog eens aan de aftrap als diepe spits van de Rode Duivels, ...

8
8
Coucke krijgt heel emotionele smeekbede: "Help me..."

Marc Coucke blijft iemand die het leven duidelijk ten volle wil beleven. De ondernemer is ...

5
5
De Mil doet straf verhaal: "Zonder hen nooit profcoach"

De voorbije jaren manifesteerden enkele verrassende namen zich aan het Belgische trainersfirmament. ...

25
25
Jonge Duivels naar EK: Swerts ziet grote verandering

Het was bibberen tot het bittere einde, maar de Jonge Duivels zijn er dinsdagavond wel in geslaagd ...

19
19
JPL-aanvoerder gaat plots aan de slag in Litouwen

De transfermarkt mag momenteel dan wel gesloten zijn, toch zien we regelmatig nog deals voorbij ...

40
40
TRANSFERUURTJE: 'Cercle slaat fraaie slag, grote kuis Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

181
181
Vrancken geeft Vanderbiest gouden KV Mechelen-raad

Wouter Vrancken is nu actief bij het Schotse Hearts, maar de oefenmeester boekte eerder succes bij ...

52
52
Kompany krijgt “zwaarbeveiligde gevangenis” bij Bayern

Vincent Kompany werd afgelopen seizoen kampioen met Bayern München en ook dit seizoen maakt de ...

43
43
Vanden Borre praat over toekomst: opvallend plan

Anthony Vanden Borre speelde in het verleden onder meer bij RSC Anderlecht en KRC Genk en was ook ...

54
54
Vanhaezebrouck over Rode Duivel: "Gouden Bal-niveau"

Hein Vanhaezebrouck heeft weinig twijfels over de kwaliteiten van Roméo Lavia. De analist is ...

185
185
Scaloni waarschuwt héél Argentinië na afhaken van Messi

Lionel Messi heeft afgelopen nacht afscheid genomen van de Argentijnse nationale ploeg. De 39-jarige ...

59
59
Balans Van Bommel: gemiste kans versus nieuwe schwung

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel ligt achter de rug. Het werd er eentje met ups en ...

51
51
PSV legt zeer knappe financiële cijfers voor

PSV is al vele jaren de nummer één in Nederland en de club wil dat ook blijven. Er ...

36
36
"Anderlecht deed ons een officieel transfervoorstel"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars deden ook heel wat ...

184
184
Verrassende data: België slechtste leerling tegen Frankrijk

Mark van Bommel sprak over het verbreken van records met bepaalde data. Sprintmeters, high intensity ...

112
112
Ronaldo-statement zindert na: "Niet uit te leggen"

Na een soap die bijna de volledige interland-periode de gemoederen bedaarden, heeft Cristiano ...

78
78
Onverwachte Duivel eist basisplaats op: "Ongelooflijke speler"

Een aantal Rode Duivels heeft serieus indruk gemaakt tijdens het voorbije vierluik. Zo werden met ...

182
182
'Vitor Bruno onverbiddelijk: aanvaller definitief afgeschreven'

Nu de interland-periode erop zit, mag ook RSC Anderlecht zijn internationals terug verwelkomen. En ...

304
304
"Grootste teleurstelling" - Waalse pers boort Duivel de grond in

Het eerste interland-luik onder Mark van Bommel zit er weeral op. De nederlagen tegen Frankrijk ...

537
537
Nieuwe naam voor Van Bommel: grote uitblinker Jonge Duivels

De nationale beloften hebben zich rechtstreeks geplaatst voor het EK U21 van komende zomer. Ze deden ...

400
400
Eigen ploegmaat slaat terug: Godts compleet vernederd

Mika Godts vindt zichzelf even goed als een ploegmaat van hem bij PSG. "Ik heb dezelfde kwaliteiten ...

306
306
Kippenvel! Messi schittert in emotioneel Argentijns afscheid

Dinsdagnacht is een einde gekomen aan één van de mooiste hoofdstukken uit de moderne ...

116
116
Grote lichtpunten bij Duivels: "Over zes weken andere speler"

Het heeft niet mogen zijn voor de Rode Duivels. Maandagavond stonden ze tot de 77ste minuut nochtans ...

309
309
Perisic heeft zéér straf record in zicht

Ooit maakte Ivan Perisic nog furore op de Belgische velden, want hij lanceerde zijn ...

56
56

Meer sportnieuws