"Ik had een carrière als Fellaini kunnen maken"

572

Het voorbije decennium groeiden de Rode Duivels uit tot een absolute topploeg, die brons pakte op het laatste WK en intussen al geruime tijd de eerste plaats op de FIFA-ranking bezet. Maar op weg naar die successen passeerden ook enkele opvallende figuren bij de nationale ploeg die het uiteindelijk niet zouden volhouden. Zo mocht bijvoorbeeld ook Christophe Lepoint zich even Rode Duivel noemen.


De intussen 36-jarige middenvelder debuteerde als speler van AA Gent in mei 2010 in een oefeninterland tegen Bulgarije en scoorde meteen. Hij zou enkele maanden later nog één keer mogen invallen, maar verdween daarna meteen uit beeld. "Fellaini was out en Leekens (toenmalig bondscoach, nvdr) waardeerde mijn profiel. Michel Preud'homme wou me toen ook naar Twente halen. Maar toen kwam dat ongeluk dat mijn hele carrière verstoord heeft", blikt hij terug bij RTBF. "Anders had ik misschien een carrière als Marouane kunnen maken. Ik vierde mijn eerste selectie samen met Kevin De Bruyne en Christian Benteke. Vergelijk ons parcours eens..."

Lepoint verwijst naar een auto-ongeluk in januari 2011, na een avondje uit met ploegmaat Sebastien Bruzzese. Daarbij liep Lepoint een dubbele beenbreuk en een zware knieblessure op, waardoor hij meer dan een jaar out was. In plaats van een transfer naar het buitenland volgde daarop dan maar een uitleenbeurt aan Waasland-Beveren en nog twee jaar in Gent. Daarna kwam Lepoint nog uit voor Charlton, Zulte Waregem en KV Kortrijk, alvorens in januari naar Moeskroen te verkassen.

Had hij een mooiere carrière kunnen maken?

Meest recent

Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

14
14
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

62
62
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

16
16
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

86
86
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

642
642
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

30
30
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

97
97
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

57
57
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

51
51
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

298
298
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

130
130
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

77
77
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

164
164
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

224
224
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

169
169
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

110
110
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

216
216
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

43
43
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

126
126
Transfermislukking Union op tafel: “Bormans zéér kwaad”

Union SG groeide zeer snel uit tot een Belgische topclub na de promotie. In 2020 had het echter ook ...

78
78
Ronaldo achterna: nieuw avontuur Courtois en Gerzig?

De streamingdiensten focussen zich meer en meer op de sportwereld en de grote figuren achter de ...

32
32
Lierse jubelt met ruwe diamant: “Ik wil naar JPL”

Lierse speelt momenteel in de Challenger Pro League. De Belgische traditieclub heeft de ambitie om ...

90
90
Bayern geeft Kompany-update: “Ernstig en serieus”

Vincent Kompany is herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester zal een ...

165
165
Koni De Winter krijgt er flink van langs, Theate blundert

Koni De Winter zat afgelopen WK in de selectie van de Rode Duivels, maar de centrale verdediger ...

26
26
Crisis bij Man Utd: Tielemans duidelijk over ontslag Carrick

Vorig seizoen leek Manchester United goed op weg om weer de aansluiting met de Engelse top te maken, ...

78
78

Meer sportnieuws