"Ik had een carrière als Fellaini kunnen maken"

door

Het voorbije decennium groeiden de Rode Duivels uit tot een absolute topploeg, die brons pakte op het laatste WK en intussen al geruime tijd de eerste plaats op de FIFA-ranking bezet. Maar op weg naar die successen passeerden ook enkele opvallende figuren bij de nationale ploeg die het uiteindelijk niet zouden volhouden. Zo mocht bijvoorbeeld ook Christophe Lepoint zich even Rode Duivel noemen.


De intussen 36-jarige middenvelder debuteerde als speler van AA Gent in mei 2010 in een oefeninterland tegen Bulgarije en scoorde meteen. Hij zou enkele maanden later nog één keer mogen invallen, maar verdween daarna meteen uit beeld. "Fellaini was out en Leekens (toenmalig bondscoach, nvdr) waardeerde mijn profiel. Michel Preud'homme wou me toen ook naar Twente halen. Maar toen kwam dat ongeluk dat mijn hele carrière verstoord heeft", blikt hij terug bij RTBF. "Anders had ik misschien een carrière als Marouane kunnen maken. Ik vierde mijn eerste selectie samen met Kevin De Bruyne en Christian Benteke. Vergelijk ons parcours eens..."

Lepoint verwijst naar een auto-ongeluk in januari 2011, na een avondje uit met ploegmaat Sebastien Bruzzese. Daarbij liep Lepoint een dubbele beenbreuk en een zware knieblessure op, waardoor hij meer dan een jaar out was. In plaats van een transfer naar het buitenland volgde daarop dan maar een uitleenbeurt aan Waasland-Beveren en nog twee jaar in Gent. Daarna kwam Lepoint nog uit voor Charlton, Zulte Waregem en KV Kortrijk, alvorens in januari naar Moeskroen te verkassen.

Had hij een mooiere carrière kunnen maken?

Meest recent

Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

16
16
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

71
71
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

66
66
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

40
40
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

94
94
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

132
132
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

195
195
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

76
76
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

451
451
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

135
135
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

159
159
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

306
306
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

137
137
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

137
137
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

72
72
'Anderlecht schuwt risico's: comeback uitgesteld?'

De zenuwen staan strakgespannen in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht zondag AA Gent ontvangt. Mits ...

110
110
Leko hakt knopen door: vier wissels bij Club Brugge

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij STVV, waar het de kloof met de nummer drie in de stand kan ...

325
325
Taravel spuwt gal over Tzolis-relletje: "Onacceptabel"

Op de eerste speeldag van de play-offs won Club Brugge met 4-2 de topper tegen RSC Anderlecht. ...

244
244
Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

161
161
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

130
130
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

169
169
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

260
260
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

37
37
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

179
179
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0

Meer sportnieuws