Antwerpse transferzet pakt compleet verkeerd uit

1486 stemmen
Antwerpse transferzet pakt compleet verkeerd uit

Realisme en goede resultaten. Voorlopig lost Frank Vercauteren de verwachtingen in op de Bosuil. De recente beker uitschakeling tegen Club Brugge was geen grote verrassing, maar in de Jupiler Pro League pakt de Antwerp-coach uit met een fraaie 15 op 18. Toch zit Vercauteren vandaag opgescheept met een vervelende situatie. Eentje die zich situeert tussen de doelpalen.


ALLEDRIE NIET ONBESPROKEN 

“In de eerste helft voerden we ons plan heel goed uit. Na de rust liep het allemaal wat minder. Dankzij hun snel doelpunt speelde Club in een zetel.” De analyse van Ritchie De Laet na de recente beker uitschakeling tegen Club Brugge was kort en bondig. Hoewel ze op de Bosuil geen groot drama maken van de uitschakeling, per slot van rekening was Antwerp zwaar de underdog tegen de Brugse machine, waren vooral de twee vermijdbare tegendoelpunten hét grote gespreksthema na afloop van de match. Ortwin De Wolf was evenwel kansloos bij de 1-0 van Hans Vanaken, maar hij zag er niet goed uit bij de doelpunten van Bas Dost en Ruud Vormer. Bovendien oogde de 23-jarige doelman onzeker op de hoge ballen.

Ortwin De Wolf maakte dus geen goede indruk in zijn eerste belangrijke wedstrijd voor Antwerp, nadat hij in de vorige bekerronde eerder wel goed presteerde tegen La Louvière. In januari haalde Luciano D'Onofrio de voormalige Jonge Duivel weg bij KAS Eupen om te concurreren met Alireza Beiranvand, terwijl Jean Butez ondertussen verder revalideert van een enkelblessure. De Antwerpse clubleiding wilde met deze drie kwalitatieve keepers een bepaalde luxe creëeren in de doelmannen gilde, maar in plaats daarvan kampt de club met een nieuw keepersprobleem. Zowel Butez als Beiranvand bleken eerder al geen grote puntenpakkers te zijn, terwijl ook De Wolf nu al vroeg de perceptie tegen krijgt.



Dit seizoen kwam elke Antwerpse doelman al eens in het oog van de storm te staan, en dit keer is het dus de beurt aan Ortwin De Wolf. Hoewel er geen enkele goalie op vandaag een onuitwisbare indruk naliet, zijn er wel nog slechts vier clubs in de Jupiler Pro League die minder doelpunten incasseren dan de defensie van Antwerp FC. Dramatisch is het dus zeker niet. Maar we kunnen ons goed voorstellen dat een organisatorische coach zoals Frank Vercauteren liefst over een doelman beschikt waarop hij blindelings kan vertrouwen. En die het liefst nog op regelmatige basis punten pakt voor het team. Maar tot op vandaag is dat niet het geval bij Butez, Beiranvand en De Wolf.

DE KEUZE VAN VERCAUTEREN 

Frank Vercauteren was dan ook correct in zijn analyse over de prestatie van Ortwin De Wolf tegen Club Brugge. De coach zette zijn nieuwste doelman niet uit te wind, want dat zou ook niet oprecht overgekomen zijn. Bovendien weet De Wolf zelf heus wel dat hij er niet goed uitzag bij die twee tegendoelpunten. “Onze keeper kon het op bepaalde momenten inderdaad iets beter doen”, verklaarde Vercauteren aan Het Laatste Nieuws. “Maar voor mij is elke keeper een nummer één, waarom hem dan niet de mogelijkheid geven dat te bewijzen?”



De Wolf kreeg als bekerdoelman de kans tegen La Louvière en Club Brugge, maar zijn tussentijds rapport dus alvast niet lovend.  Het zorgt ervoor dat Frank Vercauteren met een heuse doelmannen kwestie opgescheept zit. “We gaan zijn prestatie uiteraard rustig herbekijken en beoordelen nu. Ortwin heeft het vorige week goed gedaan, dus besloot ik hem een nieuwe kans te geven. De keeperskeuze is mijn verantwoordelijkheid.” Onze verwachting is alvast dat Alireza Beiranvand zondag tegen Standard zijn plaats tussen de palen terug zal innemen.

MINST GEPASSEERD: BEIRANVAND

Ook al maakte Alireza Beiranvand nog geen verpletterende en duurzame indruk op de Bosuil, na zijn aarzelende start zijn diens recente prestaties toch opmerkelijk verbeterd. 't Is wat minder kamikaze en meer betrouwbaarheid geworden. In Antwerpse derby hield hij vorig weekend Beerschot-verdediger Frédéric Frans via een knappe redding van de 1-0, en daarmee had de Iraniër een groot aandeel in de eindoverwinning. Beiranvand wordt stilaan als een volwaardige Jupiler Pro League-doelman aanzien, en daarmee haalt Luciano D'Onofrio dan toch zijn gram.



In de huidige keepersgilde is Alireza Beiranvand tevens de minst gepasseerde doelman. De 31-voudige international incasseert per 90 minuten namelijk 1,18 doelpunt per wedstrijd, en met dat gemiddelde is hij ook de achtste beste doelman in de Jupiler Pro League. Jean Butez slikte dit seizoen dan weer regelmatiger een tegendoelpunt, 1,3 per 90 minuten om precies te zijn – goed voor een vijftiende plaats in de Belgische competitie. Ortwin De Wolf kwam voor Antwerp voorlopig enkel in de beker uit, en daarin incasseerde hij 1,93 doelpunt per 90 minuten, waarmee hij met voorsprong de meest gepasseerde Antwerp-goalie is.

REDDING-EFFICIËNTIE: /

Indien Frank Vercauteren zijn doelman moet kiezen op basis van de tegendoelpunten is zijn keuze dus snel gemaakt. Maar de ervaren coach van Antwerp zal ongetwijfeld nog enkele andere parameters in rekening nemen om deze knoop door te hakken. De verhouding van het aantal tegendoelpunten tegenover het aantal reddingen bijvoorbeeld. Maar daarin is het verschil tussen de drie Antwerp-doelmannen wel erg miniem. Zowel Ortwin De Wolf (69 procent, in de beker), Alireza Beiranvand (70 procent) en Jean Butez (69 procent), liggen op dat gebied op een zakdoek van elkaar.



Qua efficiëntie in hun verrichte reddingen is er dus weinig verschil tussen de drie Antwerp-doelmannen. Frank Vercauteren zal deze constatering ongetwijfeld meenemen in zijn beslissing, maar anderzijds zal dit hem ook wat zorgen baren. De redding-efficiëntie van Ortwin De Wolf, Alireza Beiranvand en Jean Butez is namelijk niet erg indrukwekkend te noemen. Met hun huidige ratio behoort geen enkele Antwerp-doelman namelijk tot de top tien van de Jupiler Pro League. En da's toch wel best opmerkelijk, gezien The Great Old dit seizoen enkel vrede neemt met de kwalificatie voor play off 1.

UITVOETBALLEN: BUTEZ 

Op basis van de eerste twee parameters lijkt Alireza Beiranvand dus het best te scoren, maar anderzijds heeft Jean Butez wel nog een groot voordeel op de Iraniër: Butez beschikt namelijk over opmerkelijk betere voetjes. De Franse doelman legt bijvoorbeeld een grote efficiëntie in zijn passing, waarmee hij zelfs tot de top vier behoort van de keepers uit de Jupiler Pro League. Waar Butez een passing-accuraatheid voorlegt van 89 procent, presteren Beiranvand (81 procent) en De Wolf (84 procent) daarin toch beduidend minder dan Butez. Bovendien verstuurt hij ook vaker passes tegenstelling tot Beiranvand en De Wolf.



't Is daarbij nog maar de vraag of de realistische aanpak van Frank Vercauteren een goed voetballende doelman vereist, of eerder een keeper die het minst tegendoelpunten slikt … Op de korte termijn lijkt de keuze voor Alireza Beiranvand dus logisch te zijn. Al zal de keeperskwestie ongetwijfeld een nieuwe dimensie aannemen wanneer de revaliderende Jean Butez terug klaar wordt bevonden voor de strijd. Beiranvand heeft dus nog enkele wedstrijden de tijd om zich helemaal onmisbaar te maken.

LEES OOK: KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

Wie moet de nummer één worden van Antwerp?

Meest recent

Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

0
0
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

20
20
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

20
20
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

121
121
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

28
28
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

154
154
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

75
75
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

316
316
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

95
95
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

620
620
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

189
189
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

304
304
'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

522
522
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

143
143
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

93
93
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

567
567
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

237
237
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

573
573
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

415
415
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

180
180
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

752
752
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

228
228
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

634
634
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

172
172
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

899
899

Meer sportnieuws