Lang niet te stoppen: EK, Gouden Schoen en recordtransfer lonken

door
Lang niet te stoppen: EK, Gouden Schoen en recordtransfer lonken

Waasland-Beveren nul, Club Brugge twee. Getekend: Noa Lang. Geen verrassing, want de 21-jarige Nederlander kroont zich zowat wekelijks tot matchwinnaar voor de autoritaire leider in de Jupiler Pro League. Een absolute voltreffer dus, waar Blauw-Zwart nog veel plezier aan kan beleven. Al weet u hoe dat gaat met mooie liedjes…


4 oktober 2020, een dag voor het sluiten van de zomermercato. Terwijl de landskampioen in Jan Breydel gehakt maakt van Anderlecht, legt Lang wat verderop in Westkapelle zijn medische tests af. Daags nadien wordt de deal wereldkundig gemaakt. Club huurt de winger van Ajax, waar trainer Erik ten Hag niet helemaal in hem gelooft, met een verplichte aankoopoptie van zes miljoen. Een koopje, zo is 11 doelpunten en zeven assists in 18 competitieduels later al lang duidelijk. Zeker omdat zijn reputatie als zogenaamd lastig karakter eveneens ongegrond bleek. Philippe Clement heeft alleszins niks dan lof over voor de mentaliteit van zijn pupil, samen met Charles De Ketelaere dé nieuwe held van het Brugse publiek. Afwachten echter of zij hem ooit ook live aan het werk zullen zien.

LIEFDE OP EERSTE GEZICHT
Dat voorrecht is tot op heden exclusief weggelegd voor een slordige 7.000 Luikse fans. Een kleine week voor de fans definitief verbannen werden uit de Belgische stadions, maakt Lang op bezoek bij Standard namelijk zijn debuut in het shirt van Blauw-Zwart. Aan de rust valt hij snedig in voor Emmanuel Dennis, waarna de nieuwkomer met zijn flukse bewegingen meteen heel wat harten wint. Scoren lukt hem nog niet, net zomin als in zijn kwartiertje tegen Zenit enkele dagen later. Al is hij er wel betrokken bij de winnende treffer van De Ketelaere vlak voor tijd. Vervolgens treft Lang wél raak tegen OH Leuven en KV Mechelen, goals die evenwel weinig punten opleveren. In de zeven matchen nadien voegt hij daar nog één doelpunt en twee assists aan toe, met tussendoor tevens één stuk elk in de Champions League.



Bovenal rijgt de krullenbol de prima prestaties dan reeds aan mekaar. Wanneer hij in Rome door de rode kaart van Eduard Sobol nog voor rust naar de kant moet klinkt het dan ook dat Clement zijn beste speler opoffert, en zowel in november als december kiezen de Brugse supporters hem als Speler van de Maand. Toch ontploft Lang pas écht vanaf tweede kerstdag, met twee treffers en een assist tegen Eupen. Het bleek het startschot voor een waanzinnige reeks, met intussen acht goals en vijf assists in acht wedstrijden waarin Club niet toevallig telkens aan het langste eind trok. Het succes van Lang als individu en dat van de koploper gaat dus hand in hand. De definitie van een ware dirigent, die wat dat betreft op korte termijn zijn voet zowaar naast die van Hans Vanaken en Ruud Vormer wist te zetten.

GEELS, WESLEY & DAVID
Op zich een hele prestatie, net zoals het feit dat de vrijbuiter voorin zich de meest efficiënte speler in de JPL mag noemen. Meer zelfs: binnen zijn leeftijdscategorie doet in heel Europa momenteel alleen ene Erling Haaland beter. Hoewel er bij onze noorderburen de nodige scepsis bestaat, zowel over onze competitie als Lang zelf, wordt zo in Nederland stilaan de vraag gesteld of hij klaar is voor Oranje. Met namen als Calvin Stengs, Donyell Malen, maatje Justin Kluivert, Cody Gakpo, Steven Bergwijn, de meer ervaren Quincy Promes en Ryan Babel of zelfs oude bekende Arnaut Danjuma oogt de concurrentie op de flanken alvast fors, maar niet onoverkomelijk. Een speler van Club Brugge in de Nederlandse selectie op een groot tornooi: het is geleden van Ruud Geels op het WK '74, waarna de spits richting … Ajax trok.



Volgens zijn vader keert ook Lang ooit terug naar de Johan Cruijff ArenA, al is dat wellicht nog niet voor morgen. Zelf zonder EK-ticket zal zijn marktwaarde, vandaag op amper acht miljoen geschat maar al rijp voor een fikse opwaardering, immers flink de pan uit rijzen. Het clubrecord van Wesley Moraes, die voor 25 miljoen naar Aston Villa verhuisde, moet er zelfs post-corona sowieso aan geloven. Meer nog: het competitierecord van Jonathan David, voor wie AA Gent in totaal ruim 30 miljoen ving, komt reeds in het vizier. Geen spek voor de Amsterdamse bek, hoewel Marc Overmars na David Neres zopas ook voor Sébastien Haller de grens van 20 miljoen overschreed. Dermate diep in de buidel tasten voor iemand die vorige zomer nog doorgestuurd werd, blijft echter toch een vrij onwaarschijnlijk scenario.

DILEMMA VOOR MANNAERT
Uiteraard moet Lang nu eerst al het goeds blijven bevestigen, al bestaat daar weinig twijfel over. Niet alleen ogen zijn statistieken indrukwekkend en is de doelgerichte winger zo erg beslissend voor Blauw-Zwart, ook zijn techniek, snelheid, overzicht én prima passing springen in het oog. Om nog te zwijgen over het volume dat hij de afgelopen maanden kweekte, waardoor de dribbelkont tevens op defensief vlak steeds beter zijn werk verricht. Een teamspeler dus, mét individuele klasse. Als hij die lijn nu door weet te trekken, kan Frank de Boer hem moeilijk negeren. Net zoals de talloze topscouts die wekelijks afzakken naar Jan Breydel de smaakmaker bij uitstek ongetwijfeld op hun lijstje hebben staan. Straks nog eens vlammen in de Europa League, en wie weet dus op het EK, en zijn naam is helemaal gevestigd.



Vincent Mannaert rekent zich alvast rijk, ondanks het lastige dilemma dat hem dan wacht. Clement liet namelijk recent reeds uitschijnen dat Lang liefst nog een jaartje langer op post blijft, zelfs indien er een immens bod op tafel wordt gelegd. Eerder maakte Bart Verhaeghe zich al eens sterk dat ook Charles De Ketelaere ongeacht de prijs nog niet mag vertrekken, statements die passen bij de forse ambities in Westkapelle. Sterkhouders snel van de hand doen, strookt tenslotte niet met de verhoopte stappen omhoog. Toch liet Club in de winter Krépin Diatta gaan, weliswaar pas na drie en dus niet één jaar. Het geval Emmanuel Dennis indachtig, en rekening houdend met de financiële impact van het coronavirus, zou het desalniettemin wel eens lastig kunnen worden om een eventueel monsterbod te negeren.

DE ARK VAN NOA
Zeker mocht Lang zelf al oren hebben naar een nieuwe uitdaging. Per slot van rekening kan hij na één seizoen in België reeds zowat alles winnen wat er te winnen valt. Zo plaatsen de bookmakers hem met stip op één als voornaamste kanshebber op de trofee van Profvoetballer van het Jaar, met ploegmaats De Ketelaere, Simon Mignolet en Vanaken overigens als dichtste achtervolgers. Hoewel we normaal geen voorstander zijn van vroeg ingevulde formulieren, is de winnaar van de eerste stemronde voor de Gouden Schoen 2021 eveneens al bekend. Mocht hij zijn doorbraak verzilveren met een transfer, wordt Lang 27 jaar na Gilles De Bilde wie weet zelfs de tweede laureaat ooit op basis van één stemronde. Al voetbalt hij om zijn kansen gaaf te houden misschien best ook na de zomer nog in België.



Snel en stevig cashen klinkt allicht aanlokkelijk, maar in Brugge duimen ze toch vooral voor dat laatste scenario. 'Le petit Prince de Jan Breydel' zoals Philippe Albert hem noemt, termen die in het verleden eerder in het Lotto Park werden bovengehaald, mag in de ark van Noa immers gerust nog enkele jaren heersen over zijn tegenstanders. Mooie liedjes duren niet lang, zo luidt het cliché. Laten we hopen dat de voorstelling van Lang op de Belgische velden toch nog maar pas aan het eerste bedrijf bezig is. Daarin moet hij Blauw-Zwart na de mislukte poging van vorig seizoen voor het eerst in 25 jaar naar de dubbel leiden, én liefst ook in de Europe League zover mogelijk brengen. Om vervolgens met een selectie voor het EK, recordtransfer én Gouden Schoen voor een unieke drieslag te zorgen.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Denkt u dat Lang volgend seizoen nog bij Club Brugge speelt?

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

59
59
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

22
22
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

46
46
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

43
43
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

76
76
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

213
213
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

174
174
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

291
291
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

52
52
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

361
361
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

97
97
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

156
156
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

146
146
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

81
81
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

116
116
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

291
291
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

942
942
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

391
391
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

293
293
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

794
794
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

223
223
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

740
740
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

496
496
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

156
156
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1063
1063

Meer sportnieuws