Ex-ref onthult 'amateurisme' in VAR-busje: "Beeld niet scherp"

869 stemmen
Ex-ref onthult 'amateurisme' in VAR-busje:

Hein Vanhaezebrouck was niet te spreken na het 2-2 gelijkspel van AA Gent tegen Eupen. Aan de openingstreffer van de Panda's hing immers een reukje, terwijl de winning goal van Tarik Tissoudali afgekeurd werd wegens twijfelachtig buitenspel. In beide fases liet de technologie de VAR, kop van jut bij de coach van de Buffalo's, blijkbaar in de steek. Om meer licht te schijnen op de kwestie nam Het Laatste Nieuws contact op met huisref Tim Pots, zelf jarenlang als scheidsrechter actief op het hoogste niveau.


Hij onderschrijft de bizarre verklaring van het Referee Department, waarmee de arbitrage óp het veld alvast in bescherming wordt genomen. Zo moet de lijnrechter volgens Pots na het afronden van een fase waarin hij de wait-and-see regel hanteert wel degelijk al dan niet vlaggen, in tegendeel tot wat Vanhaezebrouck achteraf beweerde. Nadien is het aan de videoref om die beslissing te evalueren. Alleen bleek de technologie om de offsidelijn te trekken niet te werken bij het doelpunt van Tissoudali. Het oordeel van de lijnrechter, die meende dat Roman Bezus voorafgaand aan de goal buitenspel stond, bleef daarom gewoon overeind. Intussen liet Frank De Bleeckere weten dat de firma verantwoordelijk voor de technologie een intern onderzoek is gestart. Een pleister op een zere wonde voor de Buffalo's, die allicht nog minder troost vinden in de uitleg omtrent de 0-1 van Smail Prevljak.

In de huiskamers kon iedereen namelijk zien hoe Amara Baby de bal nog eventjes met het hoofd beroerde, waardoor de spits van Eupen zich in buitenspelpositie bevond. Alleen was dat in het busje tot ieders onbegrip blijkbaar niet duidelijk. "In het busje komen alle beelden - geschoten door de hypermodernste camera's - toe aan 60 frames per seconde. Dat kan het systeem - dat aan 25 frames per seconde werkt - niet aan. Daarom zijn de beelden niet scherp, haperen ze en zal de VAR bij de openingsgoal niet hebben kunnen oordelen of Baby de bal raakte. In de huiskamer zal daar geen twijfel over hebben bestaan op die enorm grote HD-tv's, maar in het busje dus wel", komt Pots nu met een uitleg op de proppen die een vrij amateuristisch beeld schets. "En dat is eigenlijk best frappant", voegt de voormalige scheidsrechter er nog aan toe. Zachtjes uitgedrukt, als u het ons vraagt.

LEES OOK: ‘Knaltransfer Malick Fofana lonkt, KAA Gent kijkt mee’

Onbegrijpelijk?

Meest recent

Club Brugge droomt groot: Spaans fenomeen met ruim 300 goals

Club Brugge kijkt naar Spanje voor versterking. Een bewezen goalmachine duikt op de radar van ...

525
525
Cristiano Ronaldo laat fans smullen van peperduur 'speeltje'

Cristiano Ronaldo weet als geen ander hoe hij de aandacht moet trekken. Dit keer is het niet een ...

4
4
Anderlecht ontdekt eindelijk weer een vleugje Kompany

RSC Anderlecht won met 3-1 van Hammarby. Paars-Wit wist vooral op enthousiasme en passie het ...

30
30
Club Brugge - Union SG: Leko verrast met basisploeg

Club Brugge en Union SG openen als landskampioen en bekerwinnaar het Belgische voetbalseizoen. Wie ...

101
101
Kerk, Willen én KV Kortrijk ronden transfers af

Lukas Willen en Gyrano Kerk hebben na vele weken zoeken een nieuwe club gevonden. De twee ...

29
29
Beveren onder stoom en rondt volgende transfer af

SK Beveren is ondertussen niet meer te stoppen. De Waaslanders zijn in gang geschoten op de ...

35
35
Pittige clash tussen Peter Vandenbempt en Sam Kerkhofs

Peter Vandenbempt is al jaren een vaste waarde als voetbalcommentator, maar ook naast de microfoon ...

35
35
STVV en Patro Eisden ronden opmerkelijke transfer af

STVV en Patro Eiden hebben vandaag een onderlinge transfer afgerond. Dat maakten de twee Limburgse ...

27
27
Anderlecht stelt twee verrassende nieuwe namen voor

Anderlecht heeft niet alleen nog heel wat werk op het veld, maar ook daarnaast beweegt er wat. De ...

252
252
'Club Brugge keert kar: Leko gunt flop herkansing'

Club Brugge doet nu al jarenlang gouden zaken op de transfermarkt, maar af en toe slaat ook de ...

424
424
Thorup in blijde verwachting: versterking voor KRC Genk

De voorbereiding verliep niet bepaald van een leien dakje bij KRC Genk, dat na een teleurstellend ...

336
336
'Nieuw bod Club Brugge: toptarget forceert transfer'

Club Brugge neemt het in de Supercup straks op tegen Union, maar nog voor het echte werk weer begint ...

449
449
Leko moet impoviseren: Club met onuitgegeven basiself

Bij Club Brugge zit het tussenseizoen er alweer op. Vrijdagavond trapt de landskampioen de nieuwe ...

353
353
'Arsenal doet Premier League beven: transfer van 90 miljoen'

Arsenal FC legde afgelopen seizoen voor de eerste keer sinds 2004 beslag op de Engelse landstitel. ...

110
110
Bruno negeert opvallende naam: Anderlecht-exit na 162 matchen?

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de derde voorronde van de Europa League. In ...

818
818
Chelsea hoort zéér zware straf na 74 overtredingen

Het Engelse voetbal staat in rep en roer. Topclub Chelsea kreeg een zware straf opgelegd nadat het ...

112
112
‘Club Brugge houdt hart vast: Forbs hakt transferknoop door’

Club Brugge dreigt nog enkele sterkhouders te verliezen deze zomermercato Verschillende spelers ...

720
720
KBVB-preses Van Damme slaat keihard terug op Infantino

Het plan van Gianni Infantino om de rechten van het WK te verkopen aan derden blijft de gemoederen ...

166
166
Beerschot pakt uit met transfernieuws én nieuw shirt

Beerschot liep vorig seizoen nipt promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn bij ...

116
116
Belgische comeback? Hugo Broos bevestigt ‘moeilijke beslissing’

Hugo Broos veroverde heel wat harten op het afgelopen WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

162
162
Wesley Sonck zorgt voor totaal onverwacht spektakel

Wesley Sonck heeft de voorbije weken opnieuw indruk gemaakt als analist tijdens het WK, maar deze ...

101
101
'PSG gaat voor dubbelslag met gewezen JPL-sensatie'

In mei sleepte Paris Saint-Germain voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht door ...

73
73
'Vinicius-bom ontploft: Real stelt fors ultimatum'

Het is bij Real Madrid al een zeer bewogen transferzomer geweest. De Koninklijke haalde José ...

294
294
Charleroi laat ervaren pion gratis vertrekken

Bij Charleroi zijn dezer dagen alle ogen gericht op het dossier van Yassine Titraoui, die de kassa ...

23
23
Pro League grijpt in na kwalificatie Anderlecht en Gent

De voorbije week maakten de eerste Belgische clubs hun intrede op het Europese toneel. Anderlecht ...

378
378

Meer sportnieuws