Ex-ref onthult 'amateurisme' in VAR-busje: "Beeld niet scherp"

869
Ex-ref onthult 'amateurisme' in VAR-busje:

Hein Vanhaezebrouck was niet te spreken na het 2-2 gelijkspel van AA Gent tegen Eupen. Aan de openingstreffer van de Panda's hing immers een reukje, terwijl de winning goal van Tarik Tissoudali afgekeurd werd wegens twijfelachtig buitenspel. In beide fases liet de technologie de VAR, kop van jut bij de coach van de Buffalo's, blijkbaar in de steek. Om meer licht te schijnen op de kwestie nam Het Laatste Nieuws contact op met huisref Tim Pots, zelf jarenlang als scheidsrechter actief op het hoogste niveau.


Hij onderschrijft de bizarre verklaring van het Referee Department, waarmee de arbitrage óp het veld alvast in bescherming wordt genomen. Zo moet de lijnrechter volgens Pots na het afronden van een fase waarin hij de wait-and-see regel hanteert wel degelijk al dan niet vlaggen, in tegendeel tot wat Vanhaezebrouck achteraf beweerde. Nadien is het aan de videoref om die beslissing te evalueren. Alleen bleek de technologie om de offsidelijn te trekken niet te werken bij het doelpunt van Tissoudali. Het oordeel van de lijnrechter, die meende dat Roman Bezus voorafgaand aan de goal buitenspel stond, bleef daarom gewoon overeind. Intussen liet Frank De Bleeckere weten dat de firma verantwoordelijk voor de technologie een intern onderzoek is gestart. Een pleister op een zere wonde voor de Buffalo's, die allicht nog minder troost vinden in de uitleg omtrent de 0-1 van Smail Prevljak.

In de huiskamers kon iedereen namelijk zien hoe Amara Baby de bal nog eventjes met het hoofd beroerde, waardoor de spits van Eupen zich in buitenspelpositie bevond. Alleen was dat in het busje tot ieders onbegrip blijkbaar niet duidelijk. "In het busje komen alle beelden - geschoten door de hypermodernste camera's - toe aan 60 frames per seconde. Dat kan het systeem - dat aan 25 frames per seconde werkt - niet aan. Daarom zijn de beelden niet scherp, haperen ze en zal de VAR bij de openingsgoal niet hebben kunnen oordelen of Baby de bal raakte. In de huiskamer zal daar geen twijfel over hebben bestaan op die enorm grote HD-tv's, maar in het busje dus wel", komt Pots nu met een uitleg op de proppen die een vrij amateuristisch beeld schets. "En dat is eigenlijk best frappant", voegt de voormalige scheidsrechter er nog aan toe. Zachtjes uitgedrukt, als u het ons vraagt.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en KAA Gent strijden, Club vreest’

Onbegrijpelijk?

Meest recent

Van Bommel voorspelt succes: “Een kwestie van tijd”

De Rode Duivels gingen met de billen bloot tegen Frankrijk namens de Nations League. België ...

1
1
Wittebroodsweken voorbij: druk op Mark van Bommel

Mark van Bommel werd na het WK aangesteld als de vervanger van Rudi Garcia. De Nederlander heeft ...

8
8
Boeckx vergelijkt met Rudi Garcia: “Bange wezels”

Na het WK werd Rudi Garcia ontslagen bij de Rode Duivels en Mark van Bommel werd aangesteld als de ...

19
19
"Mijn hart gaat bloeden" Rik Verheye ziet pijnlijk scenario

Rik Verheye lijkt steeds meer op twee verschillende terreinen zijn droom na te jagen. Terwijl hij ...

24
24
Van Bommel beschimpt na zeperd: “Welke nationale trots?”

België staat in de Nations League-groepsfase op een derde plek. Na twee overwinningen en twee ...

34
34
Lat ligt hoog: ‘Fundamenteel voor toekomst Rode Duivels’

Er wordt niet enkel naar de Rode Duivels gekeken, maar ook de Jonge Duivels staan voor een ...

19
19
Teklak begrijpt niets van wissel Van Bommel: “Waarom?!”

Mark van Bommel startte tegen Frankrijk met een verrassende opstelling. Zo kreeg Maarten Vandevoordt ...

132
132
Oordeel over Rode Duivels: gouden raad voor Van Bommel

De eerste vier interlands voor Mark van Bommel zijn achter de rug. De Rode Duivels wonnen van ...

54
54
Degryse ziet keuzeflater: “We misten hem tegen Frankrijk”

Na de 4-1 nederlaag van de Rode Duivels tegen Frankrijk vellen de analisten hun oordeel over de ...

153
153
KAA Gent grijpt in na zure interlandsoap en blessure Vergara

KAA Gent zit met de handen in het haar. Josué Vergara viel tijdens de interlandbreak ...

58
58
Waalse komiek kleineert Vanaken: “Mobiliteit van parkeermeter”

De Rode Duivels gingen roemloos onderuit tegen Frankrijk in de Nations League. Dodi Lukebakio zette ...

261
261
Vandenbempt trekt grote ogen bij Duivels: “Serieuze kloof”

De Rode Duivels gingen met de billen bloot in het Stade de France. Frankrijk zette een achterstand ...

146
146
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en KAA Gent strijden, Club vreest’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

250
250
Rode Duivels lopen mis: toptalent verklaart opvallende keuze

De afgelopen jaren zagen de Rode Duivels heel wat talenten voor een ander land kiezen. Vincent ...

107
107
Van Bommel lyrisch over Rode Duivel: “Veel beter dan ik”

De Rode Duivels gingen met 4-1 onderuit tegen Frankrijk. Na twee nederlagen tegen de Zinedine Zidane ...

197
197
Ongezien: racisme, spugen en vechtpartij in Nations League

Er werden niet enkel Nations League-wedstrijd afgewerkt in Europa, maar ook namens de Concacaf. ...

45
45
Keuzes Van Bommel bij Rode Duivels ferm in vraag gesteld

Mark van Bommel heeft zijn vuurdoop bij de Rode Duivels achter de rug. De bondscoach pakte een zes ...

517
517
Turken maken Montella af: enorme ontslagvergoeding

Turkije staat laatste in Groep 1 van Divisie A van de Nations League. Met nul punten lijkt ...

168
168
Lukebakio zucht en briest na Franse pandoering

De Rode Duivels eindigden het eerste interlandblok onder Mark van Bommel met zes punten uit vier ...

67
67
Gent houdt hart vast: droomdebuut eindigt in blessure

AA Gent heeft een geweldig eerste luik van het seizoen achter de rug. In de komende weken wordt het ...

89
89
Franse pers hard voor Duivels: "Zijn basisplaats was fiasco"

Frankrijk zal nog een tijdje het zwarte beest van de Rode Duivels bleven. Maandag leken ze komaf te ...

393
393
Sibierski aan de slag: nu al víér wintertransfers Anderlecht

Bij RSC Anderlecht kwam de XXL-interlandperiode welgekomen. Coach Vitor Bruno kreeg nog een ...

671
671
'Kompany vloekt: Engelsen brengen droomtransfer in gevaar'

Bayern München maakt zich op voor een stevig tweede luik van het seizoen. Ondertussen is de ...

103
103
Vanaken mee ten onder in Parijs: "Wereldtop te hoog gegrepen"

Lange tijd hielden ze de schijn hoog op en ze hebben er ook flink voor geknokt. Maar uiteindelijk ...

439
439
Vandenbempt benoemt Belgische uitblinkers: "Van wereldklasse"

Het heeft niet mogen zijn voor de Rode Duivels. Maandagavond stonden ze tot de 77ste minuut nochtans ...

220
220

Meer sportnieuws