Ex-ref onthult 'amateurisme' in VAR-busje: "Beeld niet scherp"

869
Ex-ref onthult 'amateurisme' in VAR-busje:

Hein Vanhaezebrouck was niet te spreken na het 2-2 gelijkspel van AA Gent tegen Eupen. Aan de openingstreffer van de Panda's hing immers een reukje, terwijl de winning goal van Tarik Tissoudali afgekeurd werd wegens twijfelachtig buitenspel. In beide fases liet de technologie de VAR, kop van jut bij de coach van de Buffalo's, blijkbaar in de steek. Om meer licht te schijnen op de kwestie nam Het Laatste Nieuws contact op met huisref Tim Pots, zelf jarenlang als scheidsrechter actief op het hoogste niveau.


Hij onderschrijft de bizarre verklaring van het Referee Department, waarmee de arbitrage óp het veld alvast in bescherming wordt genomen. Zo moet de lijnrechter volgens Pots na het afronden van een fase waarin hij de wait-and-see regel hanteert wel degelijk al dan niet vlaggen, in tegendeel tot wat Vanhaezebrouck achteraf beweerde. Nadien is het aan de videoref om die beslissing te evalueren. Alleen bleek de technologie om de offsidelijn te trekken niet te werken bij het doelpunt van Tissoudali. Het oordeel van de lijnrechter, die meende dat Roman Bezus voorafgaand aan de goal buitenspel stond, bleef daarom gewoon overeind. Intussen liet Frank De Bleeckere weten dat de firma verantwoordelijk voor de technologie een intern onderzoek is gestart. Een pleister op een zere wonde voor de Buffalo's, die allicht nog minder troost vinden in de uitleg omtrent de 0-1 van Smail Prevljak.

In de huiskamers kon iedereen namelijk zien hoe Amara Baby de bal nog eventjes met het hoofd beroerde, waardoor de spits van Eupen zich in buitenspelpositie bevond. Alleen was dat in het busje tot ieders onbegrip blijkbaar niet duidelijk. "In het busje komen alle beelden - geschoten door de hypermodernste camera's - toe aan 60 frames per seconde. Dat kan het systeem - dat aan 25 frames per seconde werkt - niet aan. Daarom zijn de beelden niet scherp, haperen ze en zal de VAR bij de openingsgoal niet hebben kunnen oordelen of Baby de bal raakte. In de huiskamer zal daar geen twijfel over hebben bestaan op die enorm grote HD-tv's, maar in het busje dus wel", komt Pots nu met een uitleg op de proppen die een vrij amateuristisch beeld schets. "En dat is eigenlijk best frappant", voegt de voormalige scheidsrechter er nog aan toe. Zachtjes uitgedrukt, als u het ons vraagt.

LEES OOK: Grove fout De Mil bloot: “Pijnlijk en blamage KAA Gent”

Onbegrijpelijk?

Meest recent

UEFA zet Infantino op het blok: deadline voor FIFA

De hetze rond Gianni Infantino blijft voortduren. De FIFA-baas wil een nieuw ambtstermijn ...

0
0
Paniek bij Bayern: wat is er aan de hand met Kompany?

Vincent Kompany veroverde heel wat harten sinds zijn aanstelling bij Bayern München. De ...

10
10
Géén Anderlecht: De Cat incasseert enorme mokerslag

Nathan De Cat heeft een flinke tik te verwerken gekregen bij TSG Hoffenheim. De jong Belg viel ...

16
16
Wilmots gecharmeerd: bekertransfer bij Standard in de maak?

Standard heeft zich na enkele tegenvallende resultaten kunnen herpakken in de Croky Cup. De Rouches ...

32
32
Leger topscouts in Jan Breydel: vijftal op Europese radars

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond opnieuw voor een belangrijke wedstrijd. Zo ...

122
122
Kritiek op Croky Cup: drastische verandering op komst?

De 1/16de finales van de Croky Cup zijn achter de rug. Om de publieke belangstelling aan te wakkeren ...

321
321
'Nervositeit bij Anderlecht: grote irritatie in bestuurskamer'

RSC Anderlecht staat deze week voor cruciale duels tegen Jagiellonia Bialystok en AA Gent. Het kan ...

287
287
'Comeback Conte: opzienbarende trainerswissel nabij'

Manchester United liet afgelopen weekend andermaal punten liggen in de Premier League. Stilaan komt ...

197
197
Happy Hour in gevaar? Van Gucht opent vol de aanval

Ruben Van Gucht heeft er met Happy Hour een opvallend avontuur bij, maar het nieuwe VTM-programma ...

26
26
Champions League op TV: hier kijk je PSG-Barça en Club-Lens

De derde speeldag in de League Phase van de Champions League wordt deze week afgewerkt. En er staan ...

85
85
‘PSG schrikt: droomclub maakt einde aan avontuur Godts’

Mika Godts zit nog maar enkele maanden bij PSG, maar zijn Parijse avontuur kan sneller voorbij zijn ...

466
466
"Deal with it" - Bruno onder vuur na bedenkelijk discours

De spanning bij RSC Anderlecht is opnieuw bijzonder hoog aan het oplopen. Daarbij komt ook Vitor ...

179
179
'Monstertransfer Tresoldi: Club hakt eerste knoop door'

Na zijn hattrick tegen Internazionale is Nicolo Tresoldi meer dan ooit grof wild op de ...

271
271
Bekerfiasco AA Gent: De Mil tot de orde geroepen na uithaal

Union Rochefortoise heeft zondag voor een bekersprookje gezorgd door zich te plaatsen voor de 1/8ste ...

226
226
Ondanks keepersfout: Tottenham boekt eindelijk eerste zege

Het is ondertussen al eind oktober, maar het is Tottenham Hotspur dan toch gelukt zijn eerste ...

42
42
Titularis gooit eigen ruiten in: wissel op til bij RSCA

RSC Anderlecht ging zondag met de billen bloot op bezoek bij Beerschot, waar vooral heel wat ...

362
362
Leko in dubio: twee twijfelgevallen bij Club Brugge

Een week na de stunt tegen Inter wacht er alweer een nieuwe opdracht in de Champions League voor ...

301
301
Bruno maakt brokken: rampscenario voor Anderlecht

Het bekeravontuur zit er na één ronde al op voor RSC Anderlecht, dat in de zestiende ...

255
255
Transfersoap bij AA Gent: pikante details lekken uit

Tegen derdeklasser Rochefort achtte Rik De Mil de tijd rijp om eens grondig te roteren bij AA Gent, ...

267
267
'Racing Genk bezorgt fans plots schok van hun leven'

Voor Racing Genk klaart de lucht stilaan weer helemaal op. De Limburgers vierden afgelopen weekend ...

264
264
De Mil vernietigend na bekerdrama: "Hij was ongelofelijk"

AA Gent staat weer stevig met de voeten op de grond. De Buffalo's zagen hun ongeslagen status ...

315
315
Van Bommel onder druk: gloednieuwe naam in selectie Duivels

Nog geen maand na zijn debuut is Mark van Bommel alweer druk in de weer met het vormen van zijn ...

309
309
Portugese soap: Ronaldo krijgt 'ronduit lachwekkende' sanctie

Cristiano Ronaldo zorgde tijdens de voorbije interland-break voor een heuse rol door op eigen houtje ...

78
78
Nieuwe Europese stunt bij Club? Leko ziet gigantische troef

Bij Club Brugge werd de knop na de bekerzege tegen KSC Lokeren snel weer omgedraaid. Aanstaande ...

606
606
Alarm in Anderlecht: analisten duiden nieuwe zondebok aan

RSC Anderlecht hoopte zo lang mogelijk op drie fronten actief te blijven, maar na de bekerblamage ...

402
402

Meer sportnieuws