Ex-ref onthult 'amateurisme' in VAR-busje: "Beeld niet scherp"

869
Ex-ref onthult 'amateurisme' in VAR-busje:

Hein Vanhaezebrouck was niet te spreken na het 2-2 gelijkspel van AA Gent tegen Eupen. Aan de openingstreffer van de Panda's hing immers een reukje, terwijl de winning goal van Tarik Tissoudali afgekeurd werd wegens twijfelachtig buitenspel. In beide fases liet de technologie de VAR, kop van jut bij de coach van de Buffalo's, blijkbaar in de steek. Om meer licht te schijnen op de kwestie nam Het Laatste Nieuws contact op met huisref Tim Pots, zelf jarenlang als scheidsrechter actief op het hoogste niveau.


Hij onderschrijft de bizarre verklaring van het Referee Department, waarmee de arbitrage óp het veld alvast in bescherming wordt genomen. Zo moet de lijnrechter volgens Pots na het afronden van een fase waarin hij de wait-and-see regel hanteert wel degelijk al dan niet vlaggen, in tegendeel tot wat Vanhaezebrouck achteraf beweerde. Nadien is het aan de videoref om die beslissing te evalueren. Alleen bleek de technologie om de offsidelijn te trekken niet te werken bij het doelpunt van Tissoudali. Het oordeel van de lijnrechter, die meende dat Roman Bezus voorafgaand aan de goal buitenspel stond, bleef daarom gewoon overeind. Intussen liet Frank De Bleeckere weten dat de firma verantwoordelijk voor de technologie een intern onderzoek is gestart. Een pleister op een zere wonde voor de Buffalo's, die allicht nog minder troost vinden in de uitleg omtrent de 0-1 van Smail Prevljak.

In de huiskamers kon iedereen namelijk zien hoe Amara Baby de bal nog eventjes met het hoofd beroerde, waardoor de spits van Eupen zich in buitenspelpositie bevond. Alleen was dat in het busje tot ieders onbegrip blijkbaar niet duidelijk. "In het busje komen alle beelden - geschoten door de hypermodernste camera's - toe aan 60 frames per seconde. Dat kan het systeem - dat aan 25 frames per seconde werkt - niet aan. Daarom zijn de beelden niet scherp, haperen ze en zal de VAR bij de openingsgoal niet hebben kunnen oordelen of Baby de bal raakte. In de huiskamer zal daar geen twijfel over hebben bestaan op die enorm grote HD-tv's, maar in het busje dus wel", komt Pots nu met een uitleg op de proppen die een vrij amateuristisch beeld schets. "En dat is eigenlijk best frappant", voegt de voormalige scheidsrechter er nog aan toe. Zachtjes uitgedrukt, als u het ons vraagt.

LEES OOK: Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

Onbegrijpelijk?

Meest recent

Eeuwig talent legt uit waarom hij niet doorbrak bij Club

Club Brugge wist de voorbije jaren met succes heel wat jonge talenten te lanceren uit binnen- en ...

0
0
Coucke toont grote ambities: "Ja, ik heb er het talent voor"

Sommige uitspraken van Marc Coucke doen meteen de wenkbrauwen fronsen. De ondernemer laat zich ...

0
0
De Bruyne: "Of ik gedacht heb aan vertrekken bij Napoli?"

De Rode Duivels beginnen deze week in de Nations League aan een nieuwe cyclus en dat gebeurt nog ...

11
11
Meunier breekt de stilte na niet-selectie Rode Duivels

Mark van Bommel heeft meteen zijn stempel gedrukt op de selectie voor zijn eerste opdracht als ...

50
50
'Selectie Stassin zorgt voor grote onvrede'

Mark van Bommel zorgde in zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels meteen voor een ...

30
30
Duitsland of Italië: Tresoldi speelt open kaart over keuze

Club Brugge stuurt tijdens deze interlandperiode weer zijn zonen uit. Het vaardigt maar liefst ...

64
64
Thorup vol lof: "Zij verdienen het"

De nationale beloftenploeg van België krijgt tijdens de komende interlandperiode een stevige ...

36
36
De Bruyne verklapt nu al: "Alle vier matchen spelen?"

De Nations League opent opnieuw de deuren. Bij de spelers leeft dit niet echt, het is vooral kijken ...

40
40
‘Kane dumpt Kompany voor laatste droomtransfer’

Harry Kane staat voor een cruciale keuze bij Bayern München. De Duitsers willen zijn contract ...

180
180
Deschacht voorspelt JPL-topdeal: "30 à 40 miljoen euro"

Christian Burgess is vertrokken naar AA Gent, maar bij Union Saint-Gilloise lijkt zijn vertrek ...

105
105
"Ooit terug naar Anderlecht? Waarom niet?"

Bij RSC Anderlecht krijgen de speler van eigen bodem de nodige speelkansen. Neerpede is en blijft ...

289
289
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

20
20
'KRC Genk ruikt jackpot: miljoenen uit Bundesliga'

KRC Genk heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin het transferrecord tot tweemaal toe ...

442
442
'Leegloop bij Club Brugge: revelatie laat kassa rinkelen'

Club Brugge verloor afgelopen zomer opnieuw een pak sterkhouders, maar heel wat andere steunpilaren ...

240
240
Antwerp in vieze papieren: Compper krijgt ultimatum

De interlandbreak dient niet enkel om op adem te komen, voor Belgische bestuurslui is het ...

323
323
Anderlecht in nesten: Vanhaezebrouck waarschuwt Bruno

Met een vlotte zege tegen Zulte Waregem tankte RSC Anderlecht vertrouwen, al kan Vitor Bruno toch ...

354
354
Leko vreest fiasco: rampscenario voor Club Brugge?

Dankzij de lange interlandbreak krijgt ook Club Brugge uitgebreid de kans om de batterijen weer op ...

436
436
'Anderlecht keert kar: comeback Lukaku van de baan'

Of hij onder Mark van Bommel nog op een vaste basisplaats hoeft te rekenen valt voorlopig af te ...

567
567
Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en een eerste kloofje is al een feit. Hein ...

475
475
De Bruyne doet boekje open over Courtois-situatie

Thibaut Courtois werd niet geselecteerd door Mark van Bommel voor Nations League-wedstrijden van ...

462
462
Nog allerlaatste knaltransfer Lionel Messi op komst?

Lionel Messi staat nog onder contract bij Inter Miami, maar de Argentijnse superster kan toch nog ...

74
74
Kylian Mbappé briest op verhit Ballon d’Or-debat

Kylian Mbappé heeft er een sterk jaar opzitten bij Real Madrid én Frankrijk. Op het WK ...

74
74
De Bruyne gooit toekomst bij Rode Duivels op tafel

De Rode Duivels zijn aan een nieuw hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlander staat ...

95
95
Sonck brandt interlandkeuze compleet af: “Echt verrast”

De Jupiler Pro League ligt nu bijna drie weken stil door een opvallend lange interlandbreak. De Rode ...

213
213
‘Unieke status’ Courtois bij Duivels ontleed: “Speciale regels”

Thibaut Courtois (ex-KRC Genk) laat de Nations League aan zich voorbijgaan. Mark van Bommel ...

89
89

Meer sportnieuws