Ex-ref onthult 'amateurisme' in VAR-busje: "Beeld niet scherp"

door
Ex-ref onthult 'amateurisme' in VAR-busje:

Hein Vanhaezebrouck was niet te spreken na het 2-2 gelijkspel van AA Gent tegen Eupen. Aan de openingstreffer van de Panda's hing immers een reukje, terwijl de winning goal van Tarik Tissoudali afgekeurd werd wegens twijfelachtig buitenspel. In beide fases liet de technologie de VAR, kop van jut bij de coach van de Buffalo's, blijkbaar in de steek. Om meer licht te schijnen op de kwestie nam Het Laatste Nieuws contact op met huisref Tim Pots, zelf jarenlang als scheidsrechter actief op het hoogste niveau.


Hij onderschrijft de bizarre verklaring van het Referee Department, waarmee de arbitrage óp het veld alvast in bescherming wordt genomen. Zo moet de lijnrechter volgens Pots na het afronden van een fase waarin hij de wait-and-see regel hanteert wel degelijk al dan niet vlaggen, in tegendeel tot wat Vanhaezebrouck achteraf beweerde. Nadien is het aan de videoref om die beslissing te evalueren. Alleen bleek de technologie om de offsidelijn te trekken niet te werken bij het doelpunt van Tissoudali. Het oordeel van de lijnrechter, die meende dat Roman Bezus voorafgaand aan de goal buitenspel stond, bleef daarom gewoon overeind. Intussen liet Frank De Bleeckere weten dat de firma verantwoordelijk voor de technologie een intern onderzoek is gestart. Een pleister op een zere wonde voor de Buffalo's, die allicht nog minder troost vinden in de uitleg omtrent de 0-1 van Smail Prevljak.

In de huiskamers kon iedereen namelijk zien hoe Amara Baby de bal nog eventjes met het hoofd beroerde, waardoor de spits van Eupen zich in buitenspelpositie bevond. Alleen was dat in het busje tot ieders onbegrip blijkbaar niet duidelijk. "In het busje komen alle beelden - geschoten door de hypermodernste camera's - toe aan 60 frames per seconde. Dat kan het systeem - dat aan 25 frames per seconde werkt - niet aan. Daarom zijn de beelden niet scherp, haperen ze en zal de VAR bij de openingsgoal niet hebben kunnen oordelen of Baby de bal raakte. In de huiskamer zal daar geen twijfel over hebben bestaan op die enorm grote HD-tv's, maar in het busje dus wel", komt Pots nu met een uitleg op de proppen die een vrij amateuristisch beeld schets. "En dat is eigenlijk best frappant", voegt de voormalige scheidsrechter er nog aan toe. Zachtjes uitgedrukt, als u het ons vraagt.

LEES OOK: Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Onbegrijpelijk?

Meest recent

Dilemma voor Leko: opvallende wissel bij Club Brugge?

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

26
26
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

8
8
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

296
296
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

188
188
Conflict op de spits: Prestianni tóch naar Madrid, boycot Mourinho

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

85
85
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

264
264
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

799
799
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

115
115
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

295
295
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

112
112
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

213
213
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

293
293
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

32
32
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

222
222
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

315
315
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

118
118
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

187
187
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

158
158
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

325
325
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

74
74
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

196
196
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

215
215
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

230
230
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

97
97
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

279
279

Meer sportnieuws