Clement boos op steunpilaar, debutant tegen Antwerp?

door
Clement boos op steunpilaar, debutant tegen Antwerp?

Club Brugge maakt zich momenteel op voor enkele cruciale weken. In de competitie staan belangrijke duels tegen Charleroi, OHL en AA Gent op het programma, bovendien komt de Europa League-confrontatie met Dynamo Kiev eraan. Maar eerst is er woensdag nog de bekerclash tegen Antwerp FC. Blauw-Zwart maakte vorige week al duidelijk dat het in eigen land voor de dubbel wil gaan, bovendien heeft de verliezend finalist van vorig seizoen nog een rekening openstaan met de huidige laureaat.


Club zal de partij tegen de Great Old dus zeer serieus nemen, al moet coach Philippe Clement wellicht twee steunpilaren missen. Zo weet Het Laatste Nieuws dat Clinton Mata en Hans Vanaken hoogst onzeker zijn. Voor de verdediger is het quasi zeker dat hij niet in actie zal komen. Mata liep zaterdag tegen Waasland-Beveren, zijn 100ste officiële wedstrijd namens Club, een kwetsuur op aan de knie. Verdere onderzoeken moeten de precieze ernst nog aanduiden. De kans is evenwel groot dat hij enkele duels aan de kant staat. Vanaken werd dan weer gewisseld nadat hij een elleboogstoot incasseerde op de ribben. In zijn geval is het echter niet uitgesloten dat hij tijdig wordt opgelapt, al zal Clement geen risico's nemen.

UPDATE 18u23
Hoewel de landskampioen zoals gezegd voorzichtigheid predikt, lijkt de toestand van Vanaken best mee te vallen. Mocht hij toch niet wedstrijdfit worden geacht voor de bekerpartij van woensdag, neemt allicht Charles De Ketelaere zijn plaats in. De jonkie bewees eerder reeds dat hij een betrouwbare vervanger is voor de dirigent op het Brugse middenveld. Op de rechterkant kan Clement dan kiezen uit David Okereke of Tahith Chong, die na zijn invalbeurt tegen Waasland-Beveren op die manier mogelijk voor de tweede keer op rij aan de aftrap komt in de Croky Cup. Door de blessure van Mata maakt volgens Het Nieuwsblad verder ook Nabil Dirar, invaller tegen Olsa Brakel mogelijk zijn 'debuut' in de basiself.

De teruggekeerde veteraan, in een ver verleden hoger op de flank actief in Jan Breydel, krijgt vermoedelijk dan de voorkeur op Ignace Van der Brempt. Dirar kan zo wel eens aan het begin van een reeks als titularis staan, want volgens Het Laatste Nieuws vreest Club dat Mata "enkele wedstrijden out zal zijn". En dat terwijl er dus net een cruciale periode aankomt. Clement was dan ook niet tevreden dat de steunpilaar achterin, die in het slot de pijn verbeet, niet sneller aangaf zich geblesseerd te hebben. "Spijtig dat hij tijdens de match niets gezegd heeft, anders had ik hem gewisseld", klonk het bij de coach. De keuze om Dirar en niet Chong op de Europese spelerslijst te zetten, lijkt alvast meteen de juiste.

LEES OOK: Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Mata is de beste verdediger in de JPL

Meest recent

Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

0
0
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

9
9
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

16
16
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

154
154
Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

26
26
Enorme verrassing bij Anderlecht tegen Club?

Op deze paasmandag zijn in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht op de kraker tussen Club ...

147
147
TRANSFERUURTJE: 'Club in actie voor opvolger Mignolet, droomaanwinst Barça'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

41
41
Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

De scheidsrechters en VAR komen deze speeldag weer zwaar in opspraak. Ook tijdens Westerlo - ...

34
34
Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

155
155
Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. ...

226
226
KVM wil cashen op smaakmaker: Belgische topclub ruikt kans

KV Mechelen begint maandagavond aan zijn eerste campagne in de Champions' Play-Offs. De Mechelaars ...

168
168
Club vs. Anderlecht: Boeckx waagt zich aan voorspelling

Maandagnamiddag staat dé affiche van de openingsspeeldag in de Champions' Play-Offs op het ...

172
172
UCL op TV: hier kijk jij naar Real-Bayern en PSG-Liverpool

De kwartfinales van de Champions League staan voor de deur en dat levert enkele affiches op om van ...

62
62
Van Crombrugge en Vanessa breken internet met één bericht

Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge laten opnieuw harten smelten. Deze keer geen ...

140
140
"Belachelijk" - Union flink benadeeld in volle titelstrijd

De Champions' Play-Offs zijn van start gegaand, de ontknoping van de titelstrijd is ingezet. Daarbij ...

269
269
Opvolger Mignolet: nationale nummer één of straffe comeback?

Club Brugge trapt maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs af met een thuismatch ...

262
262
Bizarre fase in Play-Downs: "Vooral heel pijnlijk voor hem"

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

113
113
Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Vandaag is meteen een belangrijke dag voor Paars-Wit. De spanning stijgt, de verwachtingen zijn ...

320
320
Soap niet voorbij: Lukaku moet 'wraakactie' Conte vrezen

In de Italiaanse Serie A staat maandagavond de kraker tussen SSC Napoli en AC Milan op het ...

139
139
Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

KRC Genk vatte de Europe Play-Offs aan met de 17-jarige Lucca Brughmans in doel. Een gevolg van de ...

199
199
Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zijn nog maar net op gang getrapt, of de arbitrage heeft al ...

490
490
‘Kane verrast iedereen: Kompany overdonderd door exit’

Harry Kane blijft scoren alsof er niets aan de hand is, maar net nu groeit in München ook de ...

437
437
Grote verrijzenis bij Club, Anderlecht zonder sleutelspeler

De kalendermakers van de Play-Offs hebben op paasmaandag een mooi programma in mekaar geknutseld. ...

501
501
Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

105
105
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

141
141

Meer sportnieuws