Ref. Department velt bizar oordeel over baalfases AA Gent

door
Ref. Department velt bizar oordeel over baalfases AA Gent

Alsof de vrieskou nog niet genoeg was, stonden zondagavond alle gezichten op onweer in de Ghelamco Arena. Na het 2-2 gelijkspel tegen Eupen voelde AA Gent zich dan ook bekocht door de arbitrage. Die keurde een doelpunt van Tarik Tissoudali af wegens twijfelachtig offside, terwijl er aan de openingstreffer voor de bezoekers van Smail Prevljak dan weer een geurtje zat.


Daags na de feiten kwam het Referee Department voor beide situaties met een ronduit bizarre verklaring op de proppen. Zo leek het bij de 0-1 alsof Amara Baby het leer nog eventjes met het hoofd beroerde, waardoor Prevljak zich in buitenspelpositie bevond. "Geen enkel beeld of camerastandpunt kan de VAR een duidelijk bewijs tonen dat Baby de bal met het hoofd raakte. Als er geen duidelijk bewijs is, wordt - in overeenstemming met het VAR-protocol - de genomen beslissing van de assistent-scheidsrechter op het terrein gevolgd", luidt echter de uitleg waarom het doelpunt toch werd goedgekeurd. Een statement waar de Gentse aanhang vast niet zomaar vrede mee zal nemen. Op de beelden die iedereen in de huiskamer kreeg, zag het er namelijk toch naar uit dat Baby de bal wel degelijk licht van richting deed veranderen.

Later in de wedstrijd leek het er allemaal niet om te zullen doen toen Tissoudali met zijn derde van de avond de 3-2 op het bord zette. Alleen ging dat feestje niet door omwille van betwistbaar buitenspel van Roman Bezus. "De assistent-scheidsrechter wacht met zijn vlagsignaal tot na het scoren van het doelpunt, zoals het VAR-protocol het vraagt. De VAR bekijkt de beelden en wil de 'Offside Line' gebruiken bij deze situatie. Na meerdere pogingen was de technologie voor de 'Offside Line' niet bruikbaar omdat de software onduidelijke en onvolledige lijnen toonde. Omdat er geen duidelijk bewijs was dat de assistent-scheidsrechter een 'clear and obvious mistake' had gemaakt, bevestigde de VAR de genomen beslissing op het terrein, namelijk buitenspel", wordt ook hier de technologie als eventuele schuldige aangeduid.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, vuurwerk op slotdag'

Kan u zich vinden in deze uitleg?

Meest recent

De Condé weigerde fenomenale deal: "Meer dan 25 miljoen"

KRC Genk kende een uitstekend zomermercato. Sportief is de kern versterkt en financieel maakten de ...

4
4
Kompany schokt Bayern: sterren zien rood na gedurfde zet

Geen rotatie maar een rood licht: Kompany houdt vast aan zijn vaste elf. Gevolg: toppers in de rode ...

6
6
Fink laaiend enthousiast: "Gaat ons veel plezier bezorgen"

Tijden veranderen. KRC Genk trekt zondag als grote favoriet naar RSC Anderlecht en dat is de ...

25
25
Hasi luistert naar Renard/Borguet: "Geen leuke beslissing"

RSC Anderlecht zag een aantal spelers de club verlaten. Besnik Hasi baalde vooral, want hij hoopte ...

64
64
Bizarre deal Anderlecht: "Coucke danst nog op tafel"

RSC Anderlecht dreigde op een verlieslatende zomermercato af te stevenen. Maar de onverwachte ...

147
147
Marseille-fans reageren massaal na debuut Vermeeren

Arthur Vermeeren heeft vrijdagavond zijn debuut gemaakt namens Olympique Marseille. Als invaller ...

48
48
Verhaeghes bomdeal barst: Club volledig door het dak

Club Brugge haalde afgelopen zomer verschillende verse krachten in huis. Voorzitter Bart Verhaeghe ...

385
385
Groot complot in DAZN-soap? Telenet en co reageren

De zevende speeldag van de Jupiler Pro League is inmiddels aangebroken en nog steeds werd geen ...

520
520
'Oorlog Anderlecht niet voorbij: fans viseren nieuw doelwit'

RSC Anderlecht kruist zondagavond op eigen veld de degens met KRC Genk. Dat wordt de eerste ...

308
308
Hayen sleutelt: noodgedwongen wissel én basisdebuut?

Club Brugge maakt zich momenteel op voor de start van de League Phase van de Champions League tegen ...

237
237
Vanderbiest ziet nog groot manco bij zijn spelers

KV Mechelen had zich vrijdagavond voorlopig naast Union en STVV aan de leiding kunnen nestelen, maar ...

99
99
Onrustwekkend nieuws over Homawoo na zware botsing

Standard is er vrijdagavond opnieuw niet in geslaagd om een wedstrijd te winnen, maar daar zullen ze ...

0
0
Raar tafereel: 5 Beerschot-fans afgevoerd na bizarre aanval

Beerschot is goed aan het seizoen begonnen in de Challenger Pro League. Ze pronken met een elf op ...

153
153
Standard baalt en laat in slot zege liggen tegen KV Mechelen

Vincent Euvrard wacht nog altijd op zijn eerste overwinning als trainer van Standard. Ook in zijn ...

154
154
Leverkusen verrijst na ontslag Ten Hag, debuut Vermeeren

Vrijdagavond werd er ook in enkele van de grote competities weer gevoetbald. In de Bundesliga is ...

168
168
Zware kritiek op mercato Anderlecht: Renard reageert

Bij Anderlecht lijkt het stof stilaan te gaan liggen na enkele woelige weken. Het ontslag van ...

398
398
Lokeren veegt eindelijk nul weg, ook Beerschot pakt zege

Vrijdagavond werd er ook in de Challenger Pro League opnieuw gevoetbald na de interlandbreak. Op de ...

69
69
Onrust bij Club: Van der Elst vreest keepersramp

Zaterdag gaat Club Brugge in zijn volgende competitiewedstrijd op bezoek bij La Louvière en ...

157
157
Sclessin meteen muisstil na akelig moment

De Jupiler Pro League werd vrijdagavond weer op gang getrapt na een pauze van twee weken. De zevende ...

0
0
Fans woedend op DAZN, Bouchez geeft opvallend advies

Er was de voorbije weken heel wat te doen over waar de wedstrijden uit de Belgische competitie te ...

929
929
Alarm bij Rode Duivels: sleutelspeler haakt af in oktober

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op de voorbije interlandperiode, waarin Liechtenstein ...

133
133
Droomstart voorbij: Lammens krijgt klap bij Man Utd

Senne Lammens versierde iets minder dan twee weken geleden zijn droomtransfer. De doelman verruilde ...

222
222
Renard vernedert Rits: drama barst los bij Anderlecht

Olivier Renard, niet Besnik Hasi, trekt de harde lijn: Mats Rits verdwijnt richting Futures zonder ...

836
836
Verrassing bij Anderlecht: bizarre optie voor de punt

RSC Anderlecht maakt zich op voor een heel belangrijk drieluik. Ze moeten aan de bak tegen KRC Genk ...

362
362
Chelsea weet niet van stoppen en legt ex-speler Antwerp vast

Chelsea kende de voorbije maanden een sportieve heropleving na enkele magere jaren. De Blues zetten ...

63
63

Meer sportnieuws