Ref. Department velt bizar oordeel over baalfases AA Gent

door
Ref. Department velt bizar oordeel over baalfases AA Gent

Alsof de vrieskou nog niet genoeg was, stonden zondagavond alle gezichten op onweer in de Ghelamco Arena. Na het 2-2 gelijkspel tegen Eupen voelde AA Gent zich dan ook bekocht door de arbitrage. Die keurde een doelpunt van Tarik Tissoudali af wegens twijfelachtig offside, terwijl er aan de openingstreffer voor de bezoekers van Smail Prevljak dan weer een geurtje zat.


Daags na de feiten kwam het Referee Department voor beide situaties met een ronduit bizarre verklaring op de proppen. Zo leek het bij de 0-1 alsof Amara Baby het leer nog eventjes met het hoofd beroerde, waardoor Prevljak zich in buitenspelpositie bevond. "Geen enkel beeld of camerastandpunt kan de VAR een duidelijk bewijs tonen dat Baby de bal met het hoofd raakte. Als er geen duidelijk bewijs is, wordt - in overeenstemming met het VAR-protocol - de genomen beslissing van de assistent-scheidsrechter op het terrein gevolgd", luidt echter de uitleg waarom het doelpunt toch werd goedgekeurd. Een statement waar de Gentse aanhang vast niet zomaar vrede mee zal nemen. Op de beelden die iedereen in de huiskamer kreeg, zag het er namelijk toch naar uit dat Baby de bal wel degelijk licht van richting deed veranderen.

Later in de wedstrijd leek het er allemaal niet om te zullen doen toen Tissoudali met zijn derde van de avond de 3-2 op het bord zette. Alleen ging dat feestje niet door omwille van betwistbaar buitenspel van Roman Bezus. "De assistent-scheidsrechter wacht met zijn vlagsignaal tot na het scoren van het doelpunt, zoals het VAR-protocol het vraagt. De VAR bekijkt de beelden en wil de 'Offside Line' gebruiken bij deze situatie. Na meerdere pogingen was de technologie voor de 'Offside Line' niet bruikbaar omdat de software onduidelijke en onvolledige lijnen toonde. Omdat er geen duidelijk bewijs was dat de assistent-scheidsrechter een 'clear and obvious mistake' had gemaakt, bevestigde de VAR de genomen beslissing op het terrein, namelijk buitenspel", wordt ook hier de technologie als eventuele schuldige aangeduid.

LEES OOK: ‘Bliksemovername Belgische club: rijke Qatari breiden uit’

Kan u zich vinden in deze uitleg?

Meest recent

UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

7
7
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

117
117
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

43
43
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

294
294
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

239
239
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

13
13
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

183
183
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

557
557
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

264
264
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

260
260
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

194
194
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

234
234
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

89
89
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

534
534
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

20
20
'Leegloop bij Club Brugge: Inter plant dubbelslag'

Nicky Hayen mocht het niet meer tot dan uitzingen, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk ...

503
503
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

115
115
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

454
454
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

575
575
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

277
277
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

314
314
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

527
527
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

527
527
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

298
298
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

309
309

Meer sportnieuws