Tweestrijd bij RSCA: Kompany zet sterkhouder buitenspel

1864 stemmen
Tweestrijd bij RSCA: Kompany zet sterkhouder buitenspel

Vincent Kompany is een coach met een duidelijke visie. Ook op het gebied van personeel heeft de trainer van RSC Anderlecht een eigenzinnige aanpak. Zo verkiest hij op de rechtsachter positie momenteel Killian Sardella boven Michael Murillo.


DE GUNST VAN KOMPANY 

Eind december ging Vincent Kompany te rade bij zijn spelersgroep. Michael Amir Murillo vroeg aan zijn coach de toelating om naar zijn familie in Panama af te reizen. 't Was al een jaar geleden dat Murillo zijn familie zag, en dat weegt natuurlijk op een mens. En uiteraard gaf de spelersgroep vervolgens groen licht aan dat verzoek. Het was echter wel een moeilijke afweging om te maken, want de Panamese rechtsachter was in het kalenderjaar 2020 een absolute steunpilaar in het elftal van Kompany.



Op mentaal en persoonlijk vlak was het uiteindelijk een logische beslissing om Michael Murillo naar zijn familie te laten vertrekken. Anderzijds was het een organisatorische nachtmerrie door de complexe corona-omstandigheden. Bij zijn terugkeer van Panama naar België moest Murillo bijvoorbeeld eerst verplicht in quarantaine gaan. Pas na een negatieve coronatest mocht hij vervolgens ook terug bij aansluiten bij de spelersgroep. Maar eens terug op training, dan zou Murillo zich gemakkelijk terug in de basisploeg knokken. Dat was toch de veronderstelling.

NIEUWE HIËRARCHIE 

Maar dat was echter buiten Killian Sardella gerekend. Door de absentie van Michael Murillo nam de 18-jarige tegen Beerschot VA de basisplaats in van de Panamees, en hij deed het toen ook behoorlijk. In de eerstvolgende competitiematch tegen OH Leuven was de algemene verwachting dat de teruggekeerde Murillo zijn vaste plaats op de rechtsachter opnieuw zou veroveren, maar aan Den Dreef koos Vincent Kompany verrassend genoeg opnieuw voor Sardella. Sterker nog, sindsien verscheen Sardella zelfs al in élke wedstrijd aan de aftrap. 

In de laatste zes competitiewedstrijden startte Michael Murillo daarentegen slechts één keer aan de een competitiewedstrijd bij Anderlecht. Tegen Waasland-Beveren was Kemar Lawrence namelijk geschorst waardoor Vincent Kompany de positie van linksachter bemande met Killian Sardella. Op die manier mocht Murillo zich nog eens bewijzen op zijn geliefkoosde en vertrouwde stek als rechtsachter. Maar punten scoorde de Panamees toen allerminst. Zijn matige prestatie tegen Waasland-Beveren rechtvaardigde enkel maar Sardella's status als basisspeler op de rechtsachter.



In het nieuwe kalenderjaar 2021 raakte Michael Murillo opvallend moeilijk in zijn spel. La Dernière Heure stelde daarbij vast dat de Panamees moeite heeft om zijn (tijdelijke) daling in de hiërarchie te verteren. Bij Anderlecht moeten de bankzitters na de wedstrijd bijvoorbeeld telkens een fysieke sessie ondergaan op het eerste terrein, om op die manier hun conditie te onderhouden. Volgens de Franstalige krant gaf Murillo tijdens die sessies niet de indruk erg gemotiveerd te zijn. 

KOMPANY VERKIEST SARDELLA

Toch lijkt het ons slechts een kwestie van tijd te zijn vooraleer Michael Murillo de knop omdraait en vervolgens door Vincent Kompany terug in het basiselftal wordt gedropt. Per slot van rekening vertegenwoordigt de 39-voudige international een aanzienlijk kapitaal. Zijn huidige marktwaarde bedraagt vandaag bijvoorbeeld vier miljoen euro, maar daar zit nog flink wat rek op. Bovendien leverden zijn hoogstaande prestaties in het kalenderjaar 2020 flink wat buitenlandse interesse op.

Eind januari gaf Vincent Kompany voor het eerst zelf toelichting waarom hij de voorbije zes competitiematchen steeds de voorkeur gaf aan Killian Sardella, ten nadele van Michael Murillo. “Het is voor ons cruciaal om van achteruit de lijnen te breken”, begon de coach van Anderlecht zijn betoog op de clubwebsite. “In een slechte versie van ons systeem spelen we alleen maar lateraal. In de beste versie van het systeem slagen we erin om onze offensieve spelers aan te spelen en hen in een één-tegen-éénsituatie te brengen. En de speler die er het meest in slaagt om de lijnen te breken, is Killian op dit moment.”



Wij namen akte van Vincent Kompany's uitspraak en namen de proef op de som. Een goede parameter om de passes te meten die erin slagen om de lijnen te breken, zijn de passes naar de final third van het veld. Dit seizoen lanceert Michael Murillo per 90 minuten zo'n 5,2 passes naar het laatste gedeelte van het veld, terwijl dat aantal van Killian Sardella bijna dubbel zo hoog ligt met 9,8. Bovendien is Sardella in deze passes naar de final third ook nog zo'n 3,8 procent efficiënter dan Murillo. Kompany weet waarover hij spreekt.

MURILLO HERPAKT ZICH 

“Ik houd van het profiel van Amir, maar Killian heeft momenteel de bovenhand wat dat betreft: hij speelt 40 à 50% meer passes vooruit in vergelijking met de anderen”, vervolgde Vincent Kompany zijn uiteenzetting. Om exact te zijn speelt Killian Sardella dit seizoen 53,8 procent meer passes in een voorwaartse richting dan Michael Murillo. Maar Kompany vergat daarbij ook te vermelden dat de Panamees 3,1 procent efficiënter is in de voorwaartse passing dan Murillo. Maar 't is een verwaarloosbaar verschil uiteraard.



“Ik ben zeker dat Amir en Mykha dat net zo goed zouden doen. Maar ik kan niet de speler die de meeste ballen vooruit speelt, uit de ploeg zetten.” Vincent Kompany's beweegredenen om Killian Sardella op te stellen ten nadele van Michael Murillo houden dus wel steek. Maar anderzijds heeft de Panamees ook meerdere andere voordelen tegenover de 18-jarige Sardella. In de bekermatch tegen RFC Luik bewees Murillo dat ook. Daar speelde de Panamees alvast 29 passes in een voorwaartse richting, wat bijna zes keer meer is dan zijn seizoensgemiddelde in de Jupiler Pro League.

TWEESTRIJD 

Michael Murillo scoorde dus alvast punten in de bekerwedstrijd tegen RFC Luik, en het is ook onwaarschijnlijk dat hij dit seizoen geen herkansing meer zal krijgen in de Jupiler Pro League. De 24-jarige zorgt toch voor een andere dimensie in het spelbeeld van Anderlecht. Vooral op het vlak van intensiteit, volume en fysiek heeft Murillo toch nog een streepje voor op Killian Sardella. Bovendien zal Anderlecht allerminst een kapitaalsvernietiging willen vermijden, gezien de nog steeds precaire financiële situatie bij de club.

Wie weet zal Vincent Kompany in de eerstvolgende competitiematch tegen KRC Genk al opnieuw kiezen voor Michael Murillo. De coach van Anderlecht heeft namelijk een reputatie op het vlak van opvallende wissels in zijn basiselftal. Zo verraste hij eerder dit seizoen al met de basisplaatsen van Zakaria Bakkali en Kristian Arnstad, die vanuit het niets aan de aftrap verschenen. De potentiële keuze voor Murillo zou weliswaar niet diezelfde verrassingsfactor zijn. Maar gezien Kompany's technische uiteenzetting over het verschil tussen Murillo en Sardella, best wel opvallend.



Anderzijds zou een basisplaats voor Michael Murillo enigszins gerechtvaardigd zijn. Dit seizoen troeft de Panamees zijn 18-jarige collega af op het vlak van geslaagde defensieve intercepties, het aantal (en geslaagde) dribbels, balverlies én de recuperatie van de bal. Bovendien is Murillo op het aanvallend vlak meer aanwezig dan Sardella, en bovendien ook veel efficiënter. Hoe dan ook, de tweestrijd tussen Murillo en Sardella zal voor de rest van het seizoen ongetwijfeld boeiend om volgen blijven. 

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club pakt uit én vreest, Genk gaat hard’

Wie verkiest u?

Meest recent

Atlético Madrid snoeihard: "Mag niet weg voor 200 miljoen"

Atlético Madrid speelt het spel keihard. Eén van de smaakmakers wil de club graag ...

52
52
Hoezo, geen geld? Ajax pakt uit met monstertransfer

Ajax is de afgelopen jaren een club op drift. De Amsterdammers zakten ver terug, ook financieel was ...

87
87
Deschamps en Konaté hebben nog één groot WK-doel

Frankrijk en Engeland spelen de match die ze niet wilden spelen: de troostfinale op het WK. Didier ...

18
18
Leko kondigt vertrekker aan bij Club Brugge

Club Brugge gaat nog een drukke zomermercato tegemoet. Er vertrokken al een aantal spelers en er ...

355
355
Pover Club Brugge gaat alweer onderuit in oefenpot

Club Brugge speelde vanavond een oefenduel tegen sc Heerenveen. Er werd vier keer dertig minuten ...

215
215
Fans van Antwerp hebben meteen boodschap voor Vandenhaute

Wouter Vandenhaute is de nieuwe groot baas van Royal Antwerp FC. Samen met heel wat andere ...

392
392
Vandenhaute en Alderweireld met eerste reactie na overname

Royal Antwerp FC is officieel overgenomen. De club maakte dat vandaag officieel bekend. Wouter ...

471
471
'Salah verrast iedereen en heeft akkoord met nieuwe club'

Mo Salah heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De Egyptenaar heeft een mondeling akkoord bereikt ...

123
123
'Club Brugge houdt adem in: Vermant hakt plots knoop door'

Club Brugge houdt de adem in rond Romeo Vermant. De beslissing is nog niet officieel uitgesproken, ...

672
672
Overname een feit: Paul Gheysens met boodschap aan RAFC-fans

Paul Gheysens heeft Royal Antwerp FC dan toch verkocht. De voorzitter vond een akkoord met Wouter ...

261
261
Done deal: Wouter Vandenhaute neemt Antwerp over

De kogel is door de kerk: Wouter Vandenhaute wordt de nieuwe hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp ...

514
514
Anderlecht gaf nu wel toe: "Probeerden in januari al bij RSCA"

La Louvière heeft met de komst van Anas Tajaouart een veelbelovende versterking ...

241
241
Sommer verklaart: "Daarom koos ik voor Club Brugge"

Club Brugge haalde met Yann Sommer een grote naam naar de Jupiler Pro League. De 37-jarige Zwitser ...

295
295
Vannieuwkerke doorbreekt stilte met emotioneel WK-bericht

Het WK van de Rode Duivels eindigde vorig weekend met een stevige domper. België hield Spanje ...

151
151
'AS Roma klopt aan voor sterkhouder van KRC Genk'

Bij KRC Genk gaat er deze mercato nog heel veel gebeuren, zowel in- als uitgaand. Vanuit Italië ...

480
480
'Club Brugge duwt door en biedt 8 miljoen euro'

Club Brugge verliest Christos Tzolis en moet dus op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Meer zelfs, ...

451
451
Lierse SK pakt uit met héél stevige aanwinst

Lierse SK heeft vandaag een zeer opvallende aanwinst aangekondigd. De club uit de Challenger Pro ...

91
91
Cercle Brugge stelt nieuwe middenvelder voor

De Belgische ploegen blijven zich versterken. Ze kijken daarbij vooral naar het buitenland. Zo heeft ...

59
59
Vrancken heeft beet en shopt in de Jupiler Pro League

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

65
65
'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

De eerste grote test voor Club Brugge wordt de Belgische Supercup tegen Union SG. Op 31 juli neemt ...

849
849
Burgess wees monstercontract af: groots plan met KAA Gent

Christian Burgess verliet Union SG na jaren trouwe dienst. Beide partijen kwamen er niet uit tijdens ...

368
368
‘Strijd om Onyedika barst volledig los: Club ontvangt bod’

Club Brugge kende een topseizoen en verschillende sterkhouders dreigen de club te verlaten deze ...

571
571
Tuchel haalt ongezien uit: Engeland compleet afgemaakt

Engeland ging in de halve finale van het WK onderuit tegen Argentinië. De Engelsen kwamen op ...

186
186
Wilmots apetrots: Standard pakt uit met nieuwe zomertransfer

Standard Luik is druk in de weer op de zomermercato. De Rouches hopen weer mee te kunnen doen om de ...

162
162
‘Stunt van formaat: Club verliest toptalent aan JPL-club’

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdopleiding en de werking met Club NXT. ...

862
862

Meer sportnieuws