Proto kondigt op 37-jarige leeftijd afscheid van het voetbal aan

door
Proto kondigt op 37-jarige leeftijd afscheid van het voetbal aan

Enkele dagen geleden raakte bekend dat het contract van Silvio Proto bij Lazio ontbonden werd. De 37-jarige doelman kon dus als vrije speler op zoek naar een nieuwe club, maar zo ver zal het niet meer komen. Zoals her en der al verwacht werd, houdt hij het profbestaan voor bekeken. Op Instagram kondigt hij vrijdag zijn afscheid aan.


"7069 dagen na mijn eerste match in eerste klasse, na vele duiken, verijdelde doelpunten en nog veel meer geslikte doelpunten, is het tijd voor mij en mijn eerste grijze haren om mijn handschoenen aan de wilgen te hangen", schrijft hij na een montage van foto's en video's uit zijn rijkgevulde carrière. Hij lijkt ook te hinten naar een definitief afscheid van de voetbalwereld. "Die heeft me gemaakt wie ik ben, maar was te hard voor mijn gevoelige ziel", schrijft hij immers.

Proto debuteerde in september 2001 namens La Louvière tegen AA Gent. Hij zou daarna ook nog uitkomen voor Anderlecht, Germinal Beerschot, KV Oostende, Olympiakos en Lazio. Hij klokt uiteindelijk af op 599 profwedstrijden, waarin hij zelfs één keer scoorde. In 2008 kopte hij Germina Beerschot naar een gelijkspel tegen AA Gent.

Proto kan ook een rijkgevulde prijzenkast voorleggen. Hij won één beker met La Louvière, met Anderlecht pakte hij zes landstitels en één beker en met Lazio won hij in 2019 nog de Coppa Italia. Hij was ook dertien keer Rode Duivel, maar maakte nooit een groot toernooi mee. In 2014 zou hij als derde doelman meegaan naar het WK, maar door een blessure moest hij in laatste instantie afhaken.

LEES OOK: 'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Hoop je dat hij nog in de voetbalwereld blijft?

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

59
59
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

22
22
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

46
46
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

42
42
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

76
76
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

212
212
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

174
174
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

291
291
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

52
52
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

361
361
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

96
96
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

156
156
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

146
146
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

81
81
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

116
116
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

291
291
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

941
941
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

391
391
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

293
293
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

794
794
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

223
223
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

738
738
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

496
496
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

156
156
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1062
1062

Meer sportnieuws