Proto kondigt op 37-jarige leeftijd afscheid van het voetbal aan

355
Proto kondigt op 37-jarige leeftijd afscheid van het voetbal aan

Enkele dagen geleden raakte bekend dat het contract van Silvio Proto bij Lazio ontbonden werd. De 37-jarige doelman kon dus als vrije speler op zoek naar een nieuwe club, maar zo ver zal het niet meer komen. Zoals her en der al verwacht werd, houdt hij het profbestaan voor bekeken. Op Instagram kondigt hij vrijdag zijn afscheid aan.


"7069 dagen na mijn eerste match in eerste klasse, na vele duiken, verijdelde doelpunten en nog veel meer geslikte doelpunten, is het tijd voor mij en mijn eerste grijze haren om mijn handschoenen aan de wilgen te hangen", schrijft hij na een montage van foto's en video's uit zijn rijkgevulde carrière. Hij lijkt ook te hinten naar een definitief afscheid van de voetbalwereld. "Die heeft me gemaakt wie ik ben, maar was te hard voor mijn gevoelige ziel", schrijft hij immers.

Proto debuteerde in september 2001 namens La Louvière tegen AA Gent. Hij zou daarna ook nog uitkomen voor Anderlecht, Germinal Beerschot, KV Oostende, Olympiakos en Lazio. Hij klokt uiteindelijk af op 599 profwedstrijden, waarin hij zelfs één keer scoorde. In 2008 kopte hij Germina Beerschot naar een gelijkspel tegen AA Gent.

Proto kan ook een rijkgevulde prijzenkast voorleggen. Hij won één beker met La Louvière, met Anderlecht pakte hij zes landstitels en één beker en met Lazio won hij in 2019 nog de Coppa Italia. Hij was ook dertien keer Rode Duivel, maar maakte nooit een groot toernooi mee. In 2014 zou hij als derde doelman meegaan naar het WK, maar door een blessure moest hij in laatste instantie afhaken.

LEES OOK: Grote zorgen voor Coucke: ondernemer opnieuw slachtoffer

Hoop je dat hij nog in de voetbalwereld blijft?

Meest recent

'STVV houdt hart vast: volgende steunpilaar naar exit'

STVV bereidt zich momenteel voor op één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

14
14
Geurtje aan comeback Antwerp: ex-ref spreekt ferme taal

KRC Genk heeft zaterdagavond twee kostbare punten verspeeld. In de slotfase gaf het immers nog een ...

118
118
Godts debuteert bij PSG: Franse pers reageert streng

Ook in de Franse Ligue 1 is de kop eraf. En de openingsspeeldag leidde meteen tot puntenverlies voor ...

140
140
In extremis toptransfer Tresoldi: Leko doet boekje open

Nicolo Tresoldi kan voorlopig niet stoppen met scoren dit seizoen. Zondag bezorgde hij Club Brugge ...

306
306
Bijzondere wissel bij Antwerp: transfer in de maak?

Antwerp FC zorgde zaterdagavond voor een spectaculaire comeback in de slotfase tegen KRC Genk (4-4). ...

199
199
'Premier League davert: Arsenal-bom vlak voor deadline'

Arsenal FC is uitstekend aan het seizoen begonnen. Na de zege in de Community Shield werd ook ...

89
89
Club gered door VAR? Analisten vellen verdict penaltyfase

Club Brugge heeft zijn perfecte rapport intact gehouden met een zege tegen Cercle Brugge. Een ...

784
784
Miljoenentransfer Epolo: Wilmots spreekt duidelijke taal

Standard heeft zijn eerste zege van het nieuwe seizoen beet. De Rouches wonnen vrijdagavond op eigen ...

333
333
Toptransfer na derby: Club-uitblinker kan meteen vertrekken

Club Brugge won de derby tegen Cercle dankzij een uitblinker die opnieuw het verschil maakte. Net nu ...

714
714
'Vuurwerk in Manchester: City heeft WK-sensatie beet'

Rodri werd deze week officieel gepresenteerd bij FC Barcelona. Manchester City speelde zo ...

114
114
'Uittocht op Anderlecht: transfer Bertaccini krijgt vorm'

Coach Vitor Bruno stoomt zijn troepen bij RSC Anderlecht momenteel klaar voor de Europese terugmatch ...

636
636
Puur ongeloof bij KRC Genk: "Iedereen was overtuigd ..."

Recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft zijn start bij KRC Genk niet gemist. De Nigeriaanse spits ...

412
412
'Charleroi casht stevig: transferdetails Guiagon bekend'

Naast Club Brugge pronkt ook Charleroi nog steeds met een negen op negen. Dat is best straf, zeker ...

112
112
Barça begint seizoen met sensationele overwinning

Ook voor FC Barcelona begon het nieuwe seizoen zondag helkemaal. De Spaanse titelverdediger begon ...

113
113
Aanwinst Club maakt indruk: "Hij wordt een key player"

Club Brugge pronkt na drie speeldagen nog steeds met een foutloos rapport in de Jupiler Pro League. ...

566
566
Godts helpt PSG nog aan comeback, zege voor Milan-Belgen

Dit weekend werd in de meeste grote competities de openingsspeeldag afgewerkt. Zondag was het ook de ...

95
95
Allegri kijkt met open mond naar De Bruyne: "Buitengewoon"

Dit weekend werd ook in de Serie A het seizoen op gang getrapt en daarbij was meteen een hoofdrol ...

248
248
'Sensatie bij Lommel: Nederland ligt al op de loer'

Lommel heeft dit seizoen een verrassend sterke start genomen. Het pronkt na drie speeldagen met een ...

60
60
Matige prestatie Club: Leko velt zijn oordeel

Na drie speeldagen blijft Club Brugge foutloos in de Jupiler Pro League, al was daar zondag toch wat ...

359
359
Dams verovert met dit gebaar meteen alle Blauw-Zwarte harten

Matteo Dams is nog maar net officieel speler van Club Brugge, maar de nieuwe linksachter heeft zich ...

326
326
'RB Leipzig gaat vol voor komst Rode Duivel'

De voorbije jaren bleek RB Leipzig een veilige haven voor jonge Belgen. Ze beginnen ook dit seizoen ...

67
67
Zes op zes: De Spor zet zijn droomstart in 1B verder

We zouden dit seizoen weleens een verrassing kunnen krijgen in de Challenger Pro League. Na twee ...

199
199
Croky Cup davert: Vannieuwkerke smult, stevige verrassingen

De Croky Cup schakelt een versnelling hoger. We zijn ondertussen aan speeldag vijf toe en vanaf de ...

348
348
Met hulp van VAR: Club trekt derby tegen Club naar zich toe

Club Brugge pronkt ook na drie speeldagen nog met een foutloos rapport in de Jupiler Pro League. Het ...

457
457
Reünie in de maak voor Club? "Ik hoop het echt"

Club Brugge is zondag tegen Cercle Brugge op zoek naar een negen op negen in de Jupiler Pro League. ...

219
219

Meer sportnieuws