Proto kondigt op 37-jarige leeftijd afscheid van het voetbal aan

door
Proto kondigt op 37-jarige leeftijd afscheid van het voetbal aan

Enkele dagen geleden raakte bekend dat het contract van Silvio Proto bij Lazio ontbonden werd. De 37-jarige doelman kon dus als vrije speler op zoek naar een nieuwe club, maar zo ver zal het niet meer komen. Zoals her en der al verwacht werd, houdt hij het profbestaan voor bekeken. Op Instagram kondigt hij vrijdag zijn afscheid aan.


"7069 dagen na mijn eerste match in eerste klasse, na vele duiken, verijdelde doelpunten en nog veel meer geslikte doelpunten, is het tijd voor mij en mijn eerste grijze haren om mijn handschoenen aan de wilgen te hangen", schrijft hij na een montage van foto's en video's uit zijn rijkgevulde carrière. Hij lijkt ook te hinten naar een definitief afscheid van de voetbalwereld. "Die heeft me gemaakt wie ik ben, maar was te hard voor mijn gevoelige ziel", schrijft hij immers.

Proto debuteerde in september 2001 namens La Louvière tegen AA Gent. Hij zou daarna ook nog uitkomen voor Anderlecht, Germinal Beerschot, KV Oostende, Olympiakos en Lazio. Hij klokt uiteindelijk af op 599 profwedstrijden, waarin hij zelfs één keer scoorde. In 2008 kopte hij Germina Beerschot naar een gelijkspel tegen AA Gent.

Proto kan ook een rijkgevulde prijzenkast voorleggen. Hij won één beker met La Louvière, met Anderlecht pakte hij zes landstitels en één beker en met Lazio won hij in 2019 nog de Coppa Italia. Hij was ook dertien keer Rode Duivel, maar maakte nooit een groot toernooi mee. In 2014 zou hij als derde doelman meegaan naar het WK, maar door een blessure moest hij in laatste instantie afhaken.

LEES OOK: ‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep
47

Hoop je dat hij nog in de voetbalwereld blijft?

Meest recent

Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

0
0
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

2
2
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

99
99
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

30
30
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

50
50
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

33
33
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

95
95
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

57
57
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

58
58
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

20
20
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

29
29
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

136
136
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

141
141
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

74
74
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

160
160
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

131
131
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

128
128
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

250
250
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

313
313
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

131
131
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

459
459
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

317
317
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

47
47
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

161
161

Meer sportnieuws