Proto kondigt op 37-jarige leeftijd afscheid van het voetbal aan

355 stemmen
Proto kondigt op 37-jarige leeftijd afscheid van het voetbal aan

Enkele dagen geleden raakte bekend dat het contract van Silvio Proto bij Lazio ontbonden werd. De 37-jarige doelman kon dus als vrije speler op zoek naar een nieuwe club, maar zo ver zal het niet meer komen. Zoals her en der al verwacht werd, houdt hij het profbestaan voor bekeken. Op Instagram kondigt hij vrijdag zijn afscheid aan.


"7069 dagen na mijn eerste match in eerste klasse, na vele duiken, verijdelde doelpunten en nog veel meer geslikte doelpunten, is het tijd voor mij en mijn eerste grijze haren om mijn handschoenen aan de wilgen te hangen", schrijft hij na een montage van foto's en video's uit zijn rijkgevulde carrière. Hij lijkt ook te hinten naar een definitief afscheid van de voetbalwereld. "Die heeft me gemaakt wie ik ben, maar was te hard voor mijn gevoelige ziel", schrijft hij immers.

Proto debuteerde in september 2001 namens La Louvière tegen AA Gent. Hij zou daarna ook nog uitkomen voor Anderlecht, Germinal Beerschot, KV Oostende, Olympiakos en Lazio. Hij klokt uiteindelijk af op 599 profwedstrijden, waarin hij zelfs één keer scoorde. In 2008 kopte hij Germina Beerschot naar een gelijkspel tegen AA Gent.

Proto kan ook een rijkgevulde prijzenkast voorleggen. Hij won één beker met La Louvière, met Anderlecht pakte hij zes landstitels en één beker en met Lazio won hij in 2019 nog de Coppa Italia. Hij was ook dertien keer Rode Duivel, maar maakte nooit een groot toernooi mee. In 2014 zou hij als derde doelman meegaan naar het WK, maar door een blessure moest hij in laatste instantie afhaken.

LEES OOK: 'Anderlecht gaat voor recorddeal: bod van 10 miljoen'

🚀

Hoop je dat hij nog in de voetbalwereld blijft?

Meest recent

Beruchte lijst Van Gucht zwaar onder vuur: "Niet eerlijk!"

De veelbesproken 'lijst' van Ruben Van Gucht blijft stof doen opwaaien. Dit keer is het niet een ...

0
0
Woedende Vrancken vloekt meteen na debuut bij Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV en de oefenmeester ging naar Hearts. De ...

13
13
‘Zulte wrijft zich in de handen na straffe miljoenendeal’

Zulte Waregem hoopt volgend seizoen zonder zorgen mee te draaien in de Jupiler Pro League. Essevee ...

16
16
'Verrassende wending omtent toekomst van Broos'

Hugo Broos kende een waanzinnig WK met Zuid-Afrika, waar hij de groepsfase wist te overleven. Alweer ...

60
60
Albert ziet meteen enorm probleem voor Van Bommel

Mark van Bommel wordt zoals Stijn Stijnen als eerste aanhaalde de nieuwe bondscoach van de Rode ...

85
85
'Anderlecht gaat voor recorddeal: bod van 10 miljoen'

Gaat Antoine Sibierski weldra de duurste ingaande transfer ooit afronden van RSC Anderlecht? Als we ...

330
330
'Club Brugge verrast met terugkeer Odoi'

Denis Odoi is een vrije speler nadat hij een toch wel mislukte passage kende bij NAC Breda. Het ...

305
305
'Leegloop Club Brugge duurt voort: exit nabij'

Raphael Onyedika lijkt zijn laatste dagen als speler van Club Brugge te beleven. De Nigeriaanse ...

377
377
'Oranje baalt: WK-sensatie trekt naar Saudi-Arabië'

Crysencio Summerville lijkt zijn carrière voort te zetten in Saudi-Arabië. De 24-jarige ...

100
100
Kritiek op Mannaert neemt toe: "Ik verwacht een verklaring"

Vincent Mannaert krijgt zeer veel lof, maar het dossier van Rudi Garcia is toch bijzonder speciaal. ...

322
322
Blunder Sibierski? "Dat RSCA hem haalde voor die prijs..."

Antoine Sibierski haalde tot op heden drie nieuwe spelers naar het Lotto Park. De Brusselaars ...

480
480
KRC Genk legt aanvaller officieel onder contract

KRC Genk is bezig om zijn ploeg te versterken op de korte termijn, maar de Limburgers denken ook aan ...

88
88
'Blunder Mannaert? Nieuwe informatie over Garcia duikt op'

Rudi Garcia werd door de KBVB op straat gezet na sterke resultaten. Mark van Bommel volgt hem ...

441
441
Sibierski gaat all-in: Anderlecht mikt op toptransfer

RSC Anderlecht gaat het op mentaliteit moeten doen tegen Hammarby. Voorlopig is er nog veel te ...

371
371
Waarom Karetsas méér is dan een groot transferdossier

KRC Genk is een club die Belgische top is inzake uitgaande transfers. Het dossier van Konstantinos ...

175
175
‘Club Brugge vreest: droomtransfer lonkt voor Vermant’

Club Brugge wil Romeo Vermant langer vastleggen, maar de spits twijfelt. Hij wil meer spelen en ...

904
904
‘Grote Anderlecht-transferstunt valt plots in duigen’

De transferpiste rond Luca Langoni leek het bewijs dat Anderlecht eindelijk wilde doorpakken op de ...

298
298
Van Bommel wordt bondscoach en grote rel barst al los

Mark van Bommel staat op het punt om bondscoach van de Rode Duivels te worden. De voetbalbond heeft ...

658
658
Onana kent waanzinnig lange revalidatieperiode

Voor Amadou Onana eindigde het WK op een grote ontgoocheling. De middenvelder pendelde tussen bank ...

113
113
Horrorstart voor Vrancken: Hearts krijgt meteen slaag

Wouter Vrancken trok na het einde van het seizoen de deur van STVV achter zich dicht. Ondanks ...

223
223
Chelsea kaapt transfer van 137 miljoen weg voor Arsenal

Arsenal veroverde afgelopen seizoen de titel in de Premier League en haalde de finale van de ...

91
91
'Openda geeft jawoord aan club: Juve ligt dwars'

Loïs Openda heeft een rustige zomer beleefd, want hij moest niet mee naar het WK na een ...

88
88
Charleroi laat spits én aanvoerder vertrekken

Charleroi hoopt in het komende seizoen stabiliteit te vinden na een woelig seizoen. Ze kozen er ...

38
38
Teuma kiest zeer opmerkelijke nieuwe club

Standard was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Er streken al zes nieuwe spelers neer op ...

88
88
'Club nadert akkoord: bliksemvertrek in de maak'

Club Brugge heeft tot dusver een vrij rustige mercato beleefd, maar daar lijkt snel verandering in ...

655
655

Meer sportnieuws