Proto kondigt op 37-jarige leeftijd afscheid van het voetbal aan

door
Proto kondigt op 37-jarige leeftijd afscheid van het voetbal aan

Enkele dagen geleden raakte bekend dat het contract van Silvio Proto bij Lazio ontbonden werd. De 37-jarige doelman kon dus als vrije speler op zoek naar een nieuwe club, maar zo ver zal het niet meer komen. Zoals her en der al verwacht werd, houdt hij het profbestaan voor bekeken. Op Instagram kondigt hij vrijdag zijn afscheid aan.


"7069 dagen na mijn eerste match in eerste klasse, na vele duiken, verijdelde doelpunten en nog veel meer geslikte doelpunten, is het tijd voor mij en mijn eerste grijze haren om mijn handschoenen aan de wilgen te hangen", schrijft hij na een montage van foto's en video's uit zijn rijkgevulde carrière. Hij lijkt ook te hinten naar een definitief afscheid van de voetbalwereld. "Die heeft me gemaakt wie ik ben, maar was te hard voor mijn gevoelige ziel", schrijft hij immers.

Proto debuteerde in september 2001 namens La Louvière tegen AA Gent. Hij zou daarna ook nog uitkomen voor Anderlecht, Germinal Beerschot, KV Oostende, Olympiakos en Lazio. Hij klokt uiteindelijk af op 599 profwedstrijden, waarin hij zelfs één keer scoorde. In 2008 kopte hij Germina Beerschot naar een gelijkspel tegen AA Gent.

Proto kan ook een rijkgevulde prijzenkast voorleggen. Hij won één beker met La Louvière, met Anderlecht pakte hij zes landstitels en één beker en met Lazio won hij in 2019 nog de Coppa Italia. Hij was ook dertien keer Rode Duivel, maar maakte nooit een groot toernooi mee. In 2014 zou hij als derde doelman meegaan naar het WK, maar door een blessure moest hij in laatste instantie afhaken.

LEES OOK: 'Belgische topclubs krijgen buitenkans op ex-JPL-topper'

Hoop je dat hij nog in de voetbalwereld blijft?

Meest recent

Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

32
32
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

129
129
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

20
20
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

15
15
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

36
36
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

70
70
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

17
17
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

45
45
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

39
39
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

41
41
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

80
80
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

36
36
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

157
157
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

114
114
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

108
108
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

48
48
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

679
679
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

25
25
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

65
65
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

90
90
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

203
203
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

111
111
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

50
50
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

71
71
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34

Meer sportnieuws