Beerschot zet vol in op de nieuwe Tissoudali

534 stemmen
Beerschot zet vol in op de nieuwe Tissoudali

Het vertrek van Tarik Tissoudali naar AA Gent betekent een serieus verlies voor Beerschot VA. De Kielse Ratten haalden bovendien ook geen rechtstreekse vervanger binnen voor de Marokkaan. Alhoewel. Zakaria Bakkali kan misschien de volgende Tissoudali worden. Beide spelers hebben namelijk erg veel raakvlakken.


TIENERSENSATIE 

“Het was best vreemd om een jongen van 17 jaar zo goed te zien spelen”, verklaarde tegenstander Kevin Conboy op 10 augustus 2013. NEC Nijmegen had die avond geen vat op de jonge flankenflitser van PSV Eindhoven, die een ware demonstratie op de mat legde. Tegen NEC lukte Bakkali zijn eerste hattrick op het professionele niveau, nota bene al tijdens zijn derde wedstrijd in de Nederlandse Eredivisie. Bakkali lukte zijn drie doelpunten op een leeftijd van 17 jaar en 196 dagen, waarmee hij de jongste speler was in de Nederlandse competitie die dat huzarenstukje flikte.  



't Was tevens in die periode dat ook het Belgische voetbal kennis maakte met het grote talent van Zakaria Bakkali. Op 30 juli 2013, een grote week voor zijn hattrick tegen NEC Nijmegen, dribbelde en flitste hij Zulte Waregem eigenhandig op een hoopje in de laatste kwalificatievoorronde van de Champions League. De West-Vlamingen kwamen toen enkele klassen te kort tegen de Nederlandse topclub, en da's nog zacht uitgedrukt. Bakkali stal de harten van de PSV-achterban alsook die van de Belgische voetballiefhebber. En dit alles gebeurde allemaal in de eerste wedstrijd van de jonge Bakkali in het shirt van PSV Eindhoven. De toon was gezet. 

DE BAKKALI VAN PSV IS ER NOG 

“Als hij zo doorgaat, komt hij bij een wereldberoemde club terecht. Ik heb het hier over Real Madrid of FC Barcelona”, vertelde Yaya Boumediene, een jeugdvriend van Zakaria Bakkali, toen aan La Capitale. In 2015 liet hij effectief het Philips Stadion achter zich, maar helaas voor Bakkali nam zijn carrière echter een gans andere wending. Zo'n zeven jaar later na zijn indrukwekkende start in Eindhoven ruilt Bakkali anno 2021 de B-kern van RSC Anderlecht in voor meer speelgelegenheid bij Beerschot VA. 't Is toch nog iets anders dan Real Madrid en FC Barcelona. Het wordt een zoveelste  herkansing voor Zakaria Bakkali, die eerder al twee mislukte passages achter de rug heeft bij Valencia, Deportivo La Coruna en Anderlecht.



Op het Kiel wil Zakaria Bakkali dolgraag terug zijn sportieve waarde bewijzen. Zelf spreekt hij niet over een laatste kans, maar wel ambitieus over een nieuwe kans. Tegenover La Dernière Heure waarschuwt de flankaanvaller alvast dat de Bakkali van bij PSV Eindhoven er weliswaar nog steeds is, maar dat hij nu ook niet iedere wedstrijd drie doelpunten zal scoren. Omdat Bakkali ooit een hattrick lukte tegen NEC Nijmegen lijken de mensen precies te verwachten dat hij iedere match zo'n prestatie zal neerzetten. En dat is onmogelijk volgens Bakkali zelf. “Een speler kent in zijn carrière nu eenmaal hoogtes en laagtes.” 

COMEBACK I 

Straks wordt het dus de zoveelste comeback van Zakaria Bakkali. Bij Anderlecht staken ze in de laatste jaren reeds behoorlijk veel tijd en moeite in zijn sportieve rehabilitatie, maar tijdens de officiële wedstrijden liet Bakkali het steeds afweten. Onder Frank Vercauteren en Vincent Kompany kreeg de flankaanvaller nochtans genoeg speelkansen om zich helemaal te bewijzen, maar dat grote vertrouwen kon Bakkali niet terugbetalen – ondanks zijn onberispelijke mentaliteit en dito ingesteldheid. Het moet ook gezegd dat de tweevoudige Rode Duivel meer dan geregeld kampte met langdurige blessures, waardoor zijn sportieve ontwikkeling bijgevolg stagneerde. 

Vorig seizoen kwam Zakaria Bakkali bijvoorbeeld voor het eerst in actie op speeldag 23, nadat hij vele maanden eerder een knieoperatie onderging. Frank Vercauteren – of was het toch Vincent Kompany? – gunde het voormalig toptalent na zijn lange revalidatie een invalbeurt van vijftien minuten tegen Cercle Brugge, maar punten scoorde Bakkali allerminst. De flankaanvaller liet toen vooral van zich spreken door tijdens de warming-up een minzame attitude uit te stralen. Bakkali deed de wenkbrauwen fronsen door een ongeïnteresseerde indruk te geven, vaak pauzerend met de handen in de zijde.



Zijn invalbeurt in het Jan Breydelstadion was vervolgens ook van hetzelfde kaliber. Om het woord dramatisch nog niet in de mond te nemen. Door zijn erg matige prestatie werd Zakaria Bakkali dan ook stevig op de korrel genomen door de pers. “Het was lastig omdat ik al zo lang niet meer gespeeld heb, maar na drie of vier wedstrijden verwacht ik dat het beter zal gaan. Het is meer dan een jaar geleden dat ik me nog eens topfit heb gevoeld. Nu heb ik gelukkig niks gevoeld, maar in de loop van het jaar heb ik weleens gedacht dat mijn carrière erop zat”, verklaarde hij na zijn non-match tegen Cercle Brugge in februari 2020. Exact één jaar geleden dus.

COMEBACK II

Na zijn veelbesproken eerste comeback bij Anderlecht kwam Zakaria Bakkali in datzelfde seizoen 2019-2020 nog drie keer in actie. Slechts drie keer. Er volgden daarna nog korte invalbeurten tegen Moeskroen (1 minuut), KV Mechelen (16 minuten) en KAS Eupen (23 minuten). Maar daar bleef het uiteindelijk ook bij. In dat betreffende snertseizoen verzamelde Bakkali bijgevolg een hallucinant laag aantal speelminuten, 54 stuks om precies te zijn. Ook al miste de aanvaller veel wedstrijden door blessures, op het veld liet Bakkali het telkens afweten.

Ook in het huidige voetbalseizoen 2020-2021 gaf Vincent Kompany voldoende speelkansen aan Zakaria Bakkali, indien hij fit was uiteraard. Op speeldag 5 verscheen hij bijvoorbeeld aan de aftrap tegen Cercle Brugge, maar wederom liet Bakkali het na om het grote vertrouwen van zijn coach terug te betalen. Nochtans werd Bakkali vanuit het niets in de basiself gedropt, en dat ten nadele van publiekslieveling Yari Verschaeren. Toch was Kompany na de match tegen Cercle opvallend positief en zelfs lovend over zijn flankaanvaller. 



“Zakaria is fenomenaal veranderd”, de lofzang van Vincent Kompany was best wel opmerkelijk na de erg matige wedstrijd van Bakkali tegen Cercle Brugge. “Hij heeft zijn plek zelf afgedwongen en ik vond dit een goed verhaal richting de selectie. Als je zo overduidelijk je best doet, word je beloond.” Zijn werkijver en professionele ingesteldheid wordt bij Anderlecht volop geroemd, maar voor de zoveelste keer ontgoochelde Bakkali opnieuw in een officiële wedstrijd voor Paars-Wit. De boodschap van het Anderlecht-publiek was dan ook duidelijk, de naam van Yari Verschaeren werd tegen Cercle luidkeels gescandeerd. Pijnlijk.

B-KERN 

Veel tijd en moeite werd er gestoken in de sportieve rehabilitatie van Zakaria Bakkali, maar de vooruitgang was niet navenant. Daarom was het ook logisch dat Anderlecht medio december besliste om de flankaanvaller naar de B-kern te verwijzen. Hij moest vertrekken. “Ik heb een goede relatie met 'Zico'”, verklaarde Vincent Kompany destijds over die beslissing. “Dit is geen beslissing tegen hem, maar één voor de groep. We hadden immers een te grote kern om goed te kunnen werken. We hebben dit gedaan voor de club.”



Op het sportief vlak beantwoordt Zakaria Bakkali niet langer aan de gewenste standaard bij RSC Anderlecht, maar anderzijds weegt hij ook zwaar door op het salarisbudget van de financieel getergde club. Hij heeft namelijk nog een lopend contract tot en met juni 2022, terwijl hij er jaarlijks 1,2 miljoen euro opstrijkt. De combinatie van beide redenen zorgen ervoor dat Anderlecht zo snel mogelijk af wilde van Bakkali. Het liefst op permanente basis, maar uiteindelijk werd het een huurdeal aan Beerschot VA. Met een aankoopoptie.

DE NIEUWE TISSOUDALI 

Ze zullen er niet rouwig om zijn op Neerpede. Op het Kiel kan Zakaria Bakkali zich eindelijk opnieuw in de spotlights voetballen, zonder de grote druk te voelen die hoort bij een club als Anderlecht. Een stap achteruit om er straks twee vooruit te zetten? 't Is vandaag eerder een onrealistisch scenario, maar het kan wel degelijk. Bakkali kan zich in Antwerpen eindelijk zijn sportieve relance inzetten en daardoor kan zijn marktwaarde ook stijgen. In het meest positieve scenario zijn er alleen maar winnaars. Bakkali, die alle criticasters lik op stuk geeft. Anderlecht, dat uitzicht heeft op een welgekomen transfersom via de opgenomen aankoopoptie. En Beerschot, dat minimum een half seizoen kan rekenen op een speler met een indrukwekkend intrinsiek talent, én daarbij een interessante aankoopoptie kon afdwingen.



In de hoop op dergelijke drievoudige win-win-situatie kan Zakaria Bakkali misschien wel een voorbeeld nemen aan Tarik Tissoudali. De Marokkaan zag zijn uitstekende prestaties bij Beerschot onlangs verzilverd worden met een knappe transfer naar AA Gent. Ook Tisssoudali kwam, na een resem mislukte passages, op 25-jarige leeftijd aan op het Kiel. Pas toen Tissoudali begon te voetballen bij Beerschot, heeft hij zich ook echt als een profvoetballer beginnen gedragen. Vandaag is Bakkali, die net als Tissoudali een Marokkaanse roots heeft, ook 25 jaar. En misschien wordt Bakkali zelfs wel de rechtstreekse vervanger van Tissoudali, want die laatste werd op het Kiel succesvol omgevormd van flankaanvaller tot hangende spits. 't Is misschien een ideetje voor Will Still. 

LEES OOK: Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

🚀

Zal Bakkali slagen bij Beerschot?

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

110
110
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

27
27
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

28
28
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

89
89
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

86
86
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

66
66
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

118
118
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

49
49
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

149
149
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

124
124
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

22
22
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

166
166
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

377
377
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

247
247
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

73
73
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

797
797
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

499
499
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

535
535
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

381
381
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

700
700
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

345
345
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

532
532
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

140
140
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2211
2211
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

192
192

Meer sportnieuws