'Dimata kon ook naar andere Belgische club'

door
'Dimata kon ook naar andere Belgische club'

Anderlecht nam op de laatste dag van de transferperiode nog afscheid van een aantal spelers. De meest verrassende vertrekker was wellicht Landry Dimata. De spits moest in principe niet weg, maar wou zelf meer speelminuten. Hij hoopt die te vinden bij de Spaanse tweedeklasser Espanyol, dat hem op huurbasis met aankoopoptie wist binnen te halen.


Het Spaanse medium AS komt nu met enkele opmerkelijke details over die transfer. Zo stond Dimata een dag voor zijn transfer nog op het veld met Anderlecht, want op 31 januari viel hij vijf minuten voor tijd in tegen AA Gent. Na die match sprong hij meteen in de auto voor een rit van veertien uur naar Barcelona, zonder onderbrekingen. Het was immers de enige manier waarop hij zeker op tijd in Spanje zou zijn om zijn transfer de volgende dag af te ronden.

Daarnaast blijkt er ook heel wat interesse geweest te zijn voor de spits. Hij zou ook aanbiedingen gehad hebben uit Italië, Frankrijk, Turkije, Griekenland en van andere teams uit de Jupiler Pro League. Om welke clubs het gaat, is echter niet duidelijk. Dimata wil echter carrière maken in Spanje en koos daarom voor een transfer naar Espanyol, dat volgend seizoen wil terugkeren in La Liga.

LEES OOK: SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

Heeft Dimata een goede keuze gemaakt?

Meest recent

8 op 10 - Kranten verrassen met 'beste speler' bij Club

Met nog één speeldag te gaan, behoudt Club Brugge dan toch een kans om door te ...

2
2
Grote uitblinker, Nederland vreest: Europese pers fileert Club

Club Brugge heeft zich in de Champions League herpakt na een gitzwarte week. De Belgische ...

55
55
Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

47
47
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

45
45
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

37
37
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

29
29
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

157
157
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

56
56
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

124
124
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

192
192
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

366
366
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

117
117
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

174
174
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

122
122
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

614
614
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

604
604
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

45
45
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

396
396
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

190
190
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

215
215
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

244
244
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

488
488
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

640
640
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

140
140
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

137
137

Meer sportnieuws