EXCLUSIEF: Waarom flopten Club-aanwinsten Chong en Dirar elders?

door
EXCLUSIEF: Waarom flopten Club-aanwinsten Chong en Dirar elders?

Op Club Brugge staat dit seizoen geen maat in België. Blauw-Zwart haalde desondanks Nabil Dirar en Tahith Chong op huurbasis weg bij Fenerbahçe en Manchester United. Onze redactie ging eens polsen waarom zij de afgelopen maanden amper tot niet aan de bak kwamen bij hun clubs én waarom ze toch een meerwaarde kunnen zijn voor Club.


Kaan Bayazit is een freelance journalist en een volger van het Turkse voetbal. "De reden dat hij dit seizoen niet speelde, is heel simpel: in Turkije is er een limiet aan buitenlandse spelers en ze hebben dit seizoen maar liefst 25 nieuwe spelers aangetrokken, waaronder ook tal van buitenlanders. Daarom hebben ze hem niet op hun spelerslijst gezet, dus was hij simpelweg niet speelgerechtigd", verklaart hij aan onze redactie.

Dirar speelde de voorgaande jaren vooral een bijrol bij Fenerbahçe, waar hij vooral als flankverdediger moest opdraven. "Dirar werd bij Fenerbahçe vooral als back gebruikt, hij heeft er op zich niet enorm veel indruk gemaakt. Maar het moet ook wel gezegd worden dat ze uit een donkere sportieve periode komen met een paar rampzalige seizoenen, dus het is sowieso moeilijk voor een speler om zich dan te profileren."


"Of hij nog van waarde kan zijn voor Club Brugge? Als creatieve winger (zoals in zijn eerste periode bij Club, nvdr.) hebben we niet veel gezien van Dirar. Ik weet dus niet hoe Clement hem wenst te gebruiken, zoals ik al zei werd hij bij Fenerbahçe vooral als back gebruikt. Maar op zich denk ik wel dat hij in een goed draaiende ploeg nog wel van waarde kan zijn, het zal wel niet meer zijn als een sterspeler, maar meer als een ‘goede kracht'", besluit hij.

Chong hoopt op Man Utd

Met Chong werd er naast de ervaren Dirar ook een jong talent op huurbasis vastgelegd. Chong werd door Werder Bremen geleend van Manchester United, maar in de Bundesliga kwam hij amper 381 minuten in actie. De Duitse journalist Björn Knips, die Werder Bremen op de voet volgt, geeft tekst en uitleg over de mislukte uitleenbeurt van Chong bij Werder.


"Het is jammer dat het niet is gelukt tussen Werder en Chong. Hij is immers een zeer interessante en sympathieke speler. Je ziet hem bijna doorlopend lachen en het is iemand met een zeer positieve uitstraling. In de zomer maakte hij meteen indruk in de voorbereiding, maar het bleek ook dat hij op tactisch vlak – vooral defensief – nog heel wat werk had. Tegen de zwakkere ploegen in de voorbereiding kon hij dat nog verbloemen, net als in de DFB Pokal, maar in de Bundesliga viel hij in dat opzicht toch door de mand. Hij kreeg nochtans de nodige speelkansen. Hij mocht 13 keer meespelen en ook 4 keer starten. Hij kon zich amper doorzetten tegen de verdedigers in de Bundesliga. Het speelde ook niet in zijn voordeel dat Werder defensief speelde. Hij leerde ongetwijfeld al veel bij, maar bij de club hadden ze veel meer verwacht van hem."

De fans van Club Brugge mogen zich echter wel verwachten aan een ‘leuke speler’. "Hij komt het best tot zijn recht op de flank, waar hij met zijn snelheid voor gevaar kan zorgen. Hij heeft ook een beweging à la Arjen Robben in huis, door van buiten naar binnen te snijden en zo richting doel te trappen. Al moet hij nog wat werken aan zijn precisie. Naast zijn tactische problemen heeft hij ook nog moeite in de duels. Daardoor had hij het moeilijk om zijn tegenstander voorbij te geraken. Bovendien had hij in het tempo van de Bundesliga vaak nog wat problemen met zijn eerste balaanname", luidt het.


Chong ligt nog tot medio 2022 onder contract bij Manchester United. Hij zal zich moeten tonen bij Club Brugge als hij nog een toekomst wil hebben op Old Trafford. "Of hij het potentieel heeft om ooit een goede kracht te worden in het eerste elftal van Man Utd? Daar ben ik toch zeer sceptisch over. Hij was niet goed genoeg voor de Bundesliga, maar misschien kan hij in de Belgische competitie het nodige zelfvertrouwen kweken door er meer te scoren en assists te geven. Dan kan hij op termijn misschien een speler voor de Premier League worden. Het is alvast een voordeel voor hem dat hij bij Club Brugge in een aanvallende ploeg terechtkomt, wat beter bij hem past", besluit de journalist.

Claudio Reulens

LEES OOK: Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Zullen Dirar en Chong slagen?

Meest recent

Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

6
6
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

76
76
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

44
44
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

32
32
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

18
18
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

43
43
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

104
104
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

82
82
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

47
47
Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

218
218
Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen vocht ...

83
83
Actie Courtois blijft nazinderen: “Nóg meer respect”

Real Madrid neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Op de laatste speeldag van de League ...

66
66
Hans Vanaken doet straffe Champions League-uitspraak

Club Brugge wist zich ook dit seizoen te plaatsen voor de tussenronde van de Champions League. De ...

196
196
De Cat naar WK 2026? Duidelijk oordeel over toptalent

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat goud in handen. De middenvelder is op 17-jarige leeftijd al ...

145
145
‘STVV-leegloop op komst: ook Wouter Vrancken weg?’

Sint-Truiden VV verrast dit seizoen vriend en vijand. Wouter Vrancken en consorten staat op een ...

865
865
Vanaken verrast met lofzang: “Zoals Anderlecht vroeger”

Kan Club Brugge stunten in de Champions League? In de tussenronde van het kampioenenbal wacht ...

232
232
TRANSFERUURTJE: ‘Recordtransfer Club Brugge, Anderlecht baalt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

452
452
‘Anderlecht raast door: weer twee pionnen ontslagen’

RSC Anderlecht is achter de schermen flink aan het hervormen. Coach Besnik Hasi werd de laan ...

523
523
Leko in zak en as: enorme domper Club vlak voor Atlético

Club Brugge kijkt woensdagavond Atlético Madrid in de ogen namens de tussenronde van de ...

391
391
Vrancken lijnrecht tegenover Vandenbroeck na sneeuwincident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt tegen hoogvlieger STVV, maar de Kanaries verwezenlijkten ...

125
125
Vandenbempt roept felle waarschuwing naar Kompany

Vincent Kompany werd bij Bayern München binnengehaald als reservekeuze en de supporters waren ...

216
216
Pro League krijgt de volle laag: “Niet meer serieus”

De Pro League krijgt de volle laag na afgelopen speeldag in de Challenger Pro League. RFC Luik nam ...

220
220
'Club vreest: Leko gooit Stankovic-plannetje overboord'

Club Brugge neemt het in de tussenronde op tegen Atlético Madrid. Woensdag staat de ...

269
269
'United zendt schok door EPL met opvolger Casemiro'

Onder het bewind van caretaker Michael Carrick zette Manchester United de voorbije weken een sterke ...

109
109
Dilemma voor Leko: man in vorm op bank tegen Atlético?

Club Brugge KV staat woensdagavond voor een loodzware uitdaging. In de tussenronde van de Champions ...

250
250

Meer sportnieuws