EXCLUSIEF: Waarom flopten Club-aanwinsten Chong en Dirar elders?

609
EXCLUSIEF: Waarom flopten Club-aanwinsten Chong en Dirar elders?

Op Club Brugge staat dit seizoen geen maat in België. Blauw-Zwart haalde desondanks Nabil Dirar en Tahith Chong op huurbasis weg bij Fenerbahçe en Manchester United. Onze redactie ging eens polsen waarom zij de afgelopen maanden amper tot niet aan de bak kwamen bij hun clubs én waarom ze toch een meerwaarde kunnen zijn voor Club.


Kaan Bayazit is een freelance journalist en een volger van het Turkse voetbal. "De reden dat hij dit seizoen niet speelde, is heel simpel: in Turkije is er een limiet aan buitenlandse spelers en ze hebben dit seizoen maar liefst 25 nieuwe spelers aangetrokken, waaronder ook tal van buitenlanders. Daarom hebben ze hem niet op hun spelerslijst gezet, dus was hij simpelweg niet speelgerechtigd", verklaart hij aan onze redactie.

Dirar speelde de voorgaande jaren vooral een bijrol bij Fenerbahçe, waar hij vooral als flankverdediger moest opdraven. "Dirar werd bij Fenerbahçe vooral als back gebruikt, hij heeft er op zich niet enorm veel indruk gemaakt. Maar het moet ook wel gezegd worden dat ze uit een donkere sportieve periode komen met een paar rampzalige seizoenen, dus het is sowieso moeilijk voor een speler om zich dan te profileren."


"Of hij nog van waarde kan zijn voor Club Brugge? Als creatieve winger (zoals in zijn eerste periode bij Club, nvdr.) hebben we niet veel gezien van Dirar. Ik weet dus niet hoe Clement hem wenst te gebruiken, zoals ik al zei werd hij bij Fenerbahçe vooral als back gebruikt. Maar op zich denk ik wel dat hij in een goed draaiende ploeg nog wel van waarde kan zijn, het zal wel niet meer zijn als een sterspeler, maar meer als een ‘goede kracht'", besluit hij.

Chong hoopt op Man Utd

Met Chong werd er naast de ervaren Dirar ook een jong talent op huurbasis vastgelegd. Chong werd door Werder Bremen geleend van Manchester United, maar in de Bundesliga kwam hij amper 381 minuten in actie. De Duitse journalist Björn Knips, die Werder Bremen op de voet volgt, geeft tekst en uitleg over de mislukte uitleenbeurt van Chong bij Werder.


"Het is jammer dat het niet is gelukt tussen Werder en Chong. Hij is immers een zeer interessante en sympathieke speler. Je ziet hem bijna doorlopend lachen en het is iemand met een zeer positieve uitstraling. In de zomer maakte hij meteen indruk in de voorbereiding, maar het bleek ook dat hij op tactisch vlak – vooral defensief – nog heel wat werk had. Tegen de zwakkere ploegen in de voorbereiding kon hij dat nog verbloemen, net als in de DFB Pokal, maar in de Bundesliga viel hij in dat opzicht toch door de mand. Hij kreeg nochtans de nodige speelkansen. Hij mocht 13 keer meespelen en ook 4 keer starten. Hij kon zich amper doorzetten tegen de verdedigers in de Bundesliga. Het speelde ook niet in zijn voordeel dat Werder defensief speelde. Hij leerde ongetwijfeld al veel bij, maar bij de club hadden ze veel meer verwacht van hem."

De fans van Club Brugge mogen zich echter wel verwachten aan een ‘leuke speler’. "Hij komt het best tot zijn recht op de flank, waar hij met zijn snelheid voor gevaar kan zorgen. Hij heeft ook een beweging à la Arjen Robben in huis, door van buiten naar binnen te snijden en zo richting doel te trappen. Al moet hij nog wat werken aan zijn precisie. Naast zijn tactische problemen heeft hij ook nog moeite in de duels. Daardoor had hij het moeilijk om zijn tegenstander voorbij te geraken. Bovendien had hij in het tempo van de Bundesliga vaak nog wat problemen met zijn eerste balaanname", luidt het.


Chong ligt nog tot medio 2022 onder contract bij Manchester United. Hij zal zich moeten tonen bij Club Brugge als hij nog een toekomst wil hebben op Old Trafford. "Of hij het potentieel heeft om ooit een goede kracht te worden in het eerste elftal van Man Utd? Daar ben ik toch zeer sceptisch over. Hij was niet goed genoeg voor de Bundesliga, maar misschien kan hij in de Belgische competitie het nodige zelfvertrouwen kweken door er meer te scoren en assists te geven. Dan kan hij op termijn misschien een speler voor de Premier League worden. Het is alvast een voordeel voor hem dat hij bij Club Brugge in een aanvallende ploeg terechtkomt, wat beter bij hem past", besluit de journalist.

Claudio Reulens

LEES OOK: 'Club Brugge-kleedkamer keert zich tegen woedende Leko'

Zullen Dirar en Chong slagen?

Meest recent

Zorgen bij 'mogelijke revelatie' na 0 op 12: "Of de druk toeneemt?"

Voor het seizoen werd OH Leuven door bepaalde analisten naar voren geschoven als een mogelijke ...

20
20
Cvetkovic looft ploegmaat: "Bijna niet van de bal te zetten"

RSC Anderlecht won verdiend met 1-0 van KV Kortrijk. Het was zeker geen topprestatie, maar de Kerels ...

66
66
El Ouahdi geeft dé reden voor vertrek naar Hamburger SV

Zakaria El Ouahdi kijkt met veel vertrouwen uit naar zijn nieuwe avontuur bij Hamburger SV. De ...

31
31
'Club Brugge-kleedkamer keert zich tegen woedende Leko'

Ivan Leko haalde na de nederlaag tegen AA Gent keihard uit naar Carlos Forbs. Opvallend: in de ...

1147
1147
Anderlecht breekt transferrecord, eentje sneuvelt nét niet

RSC Anderlecht haalde fors uit op de transfermarkt. De Brusselaars spendeerden heel veel geld, al ...

162
162
KV Kortrijk en Beveren laten alsnog spelers vertrekken

De transfermarkt is gesloten, maar op de valreep gebeurden er nog een aantal transfers in de Jupiler ...

45
45
Sporting Hasselt en Antwerp sluiten straffe transferdeal

In het slot van de transfermarkt heeft Sporting Hasselt nog een zeer opvallende transfer weten af te ...

165
165
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

192
192
Anderlecht-publiek kritisch: Vitor Bruno komt met reactie

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

300
300
Antwerp shopt in Ligue 1; Cercle en OHL slaan in extremis toe

Donderdag om middernacht sluit de zomerse transfermarkt ook in België zijn deuren. Een aantal ...

105
105
'Last-minute JPL-deal Bertaccini: plottwist door Anderlecht'

RSC Anderlecht haalde de voorbije dagen een flink lijstje aan aanwinsten in huis en dus moeten op ...

445
445
Exodus bij KRC Genk: Mirisola rondt JPL-transfer af

Het is een razend druk einde van de transferperiode geworden bij KRC Genk. En vlak voor het sluiten ...

137
137
Gentse roes blijft duren: Buffalo's voorbij OHL naar leidersplaats

AA Gent blijft voorlopig uitstekende resultaten voorleggen. De Buffalo's wonnen woensdagavond ook ...

162
162
Met dichtgeknepen billen: Anderlecht nipt voorbij Kortrijk

RSC Anderlecht heeft zich ietwat herpakt na de pandoering op Union SG. In de inhaalwedstrijd tegen ...

187
187
De Bruyne terug in basis? Ploegmaat doet krasse uitspraak

Kevin De Bruyne begon het seizoen als bankzitter bij SSC Napoli. Door de blessure van Scott ...

115
115
Anderlecht slaat tóch nog toe: aanwinst al in tribunes

RSC Anderlecht heeft enkele bijzonder drukke dagen op de transfermarkt achter de rug. Maar vlakken ...

415
415
Witte rook: KRC Genk haalt verloren zoon terug in huis

KRC Genk blijft bijzonder actief tijdens de slotdagen van de mercato. Enkele uren voor het ...

151
151
Opstellingen: Bruno houdt been stijf; Simons grijpt fors in

Donderdagavond worden de twee laatste duels van de derde speeldag afgewerkt. Zo krijgt RSC ...

53
53
‘Courtois bezorgt Van Bommel meteen eerste crisis’

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

702
702
Dé Deadline Day-stunt! Vermeeren heeft grote comeback beet

Antwerp FC heeft voor dé stunt van de Belgische Transferdeadline Day gezorgd. De Great Old ...

264
264
Zorgen voor Van Bommel: transfermiserie voor drie Duivels

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

404
404
Supermercato Anderlecht: Vandenbempt ziet één groot nadeel

Na een spectaculair slotoffensief kan RSC Anderlecht nu al terugblikken op een spectaculaire ...

450
450
Club-fans fronsen wenkbrauwen: Gent haalt slag thuis na rood Cissé

AA Gent won afgelopen zondag met 2-1 van Club Brugge na een redelijk onderhoudende wedstrijd. De ...

663
663
Topcoaches clashen: "Híj́ moet de Ballon d'Or winnen"

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

205
205
Tessa Wullaert zorgt voor bloedheet spektakel: fans smullen

Tessa Wullaert weet als geen ander hoe ze de aandacht kan trekken. De Red Flame heeft een nieuwe ...

129
129

Meer sportnieuws