EXCLUSIEF: Waarom flopten Club-aanwinsten Chong en Dirar elders?

609
EXCLUSIEF: Waarom flopten Club-aanwinsten Chong en Dirar elders?

Op Club Brugge staat dit seizoen geen maat in België. Blauw-Zwart haalde desondanks Nabil Dirar en Tahith Chong op huurbasis weg bij Fenerbahçe en Manchester United. Onze redactie ging eens polsen waarom zij de afgelopen maanden amper tot niet aan de bak kwamen bij hun clubs én waarom ze toch een meerwaarde kunnen zijn voor Club.


Kaan Bayazit is een freelance journalist en een volger van het Turkse voetbal. "De reden dat hij dit seizoen niet speelde, is heel simpel: in Turkije is er een limiet aan buitenlandse spelers en ze hebben dit seizoen maar liefst 25 nieuwe spelers aangetrokken, waaronder ook tal van buitenlanders. Daarom hebben ze hem niet op hun spelerslijst gezet, dus was hij simpelweg niet speelgerechtigd", verklaart hij aan onze redactie.

Dirar speelde de voorgaande jaren vooral een bijrol bij Fenerbahçe, waar hij vooral als flankverdediger moest opdraven. "Dirar werd bij Fenerbahçe vooral als back gebruikt, hij heeft er op zich niet enorm veel indruk gemaakt. Maar het moet ook wel gezegd worden dat ze uit een donkere sportieve periode komen met een paar rampzalige seizoenen, dus het is sowieso moeilijk voor een speler om zich dan te profileren."


"Of hij nog van waarde kan zijn voor Club Brugge? Als creatieve winger (zoals in zijn eerste periode bij Club, nvdr.) hebben we niet veel gezien van Dirar. Ik weet dus niet hoe Clement hem wenst te gebruiken, zoals ik al zei werd hij bij Fenerbahçe vooral als back gebruikt. Maar op zich denk ik wel dat hij in een goed draaiende ploeg nog wel van waarde kan zijn, het zal wel niet meer zijn als een sterspeler, maar meer als een ‘goede kracht'", besluit hij.

Chong hoopt op Man Utd

Met Chong werd er naast de ervaren Dirar ook een jong talent op huurbasis vastgelegd. Chong werd door Werder Bremen geleend van Manchester United, maar in de Bundesliga kwam hij amper 381 minuten in actie. De Duitse journalist Björn Knips, die Werder Bremen op de voet volgt, geeft tekst en uitleg over de mislukte uitleenbeurt van Chong bij Werder.


"Het is jammer dat het niet is gelukt tussen Werder en Chong. Hij is immers een zeer interessante en sympathieke speler. Je ziet hem bijna doorlopend lachen en het is iemand met een zeer positieve uitstraling. In de zomer maakte hij meteen indruk in de voorbereiding, maar het bleek ook dat hij op tactisch vlak – vooral defensief – nog heel wat werk had. Tegen de zwakkere ploegen in de voorbereiding kon hij dat nog verbloemen, net als in de DFB Pokal, maar in de Bundesliga viel hij in dat opzicht toch door de mand. Hij kreeg nochtans de nodige speelkansen. Hij mocht 13 keer meespelen en ook 4 keer starten. Hij kon zich amper doorzetten tegen de verdedigers in de Bundesliga. Het speelde ook niet in zijn voordeel dat Werder defensief speelde. Hij leerde ongetwijfeld al veel bij, maar bij de club hadden ze veel meer verwacht van hem."

De fans van Club Brugge mogen zich echter wel verwachten aan een ‘leuke speler’. "Hij komt het best tot zijn recht op de flank, waar hij met zijn snelheid voor gevaar kan zorgen. Hij heeft ook een beweging à la Arjen Robben in huis, door van buiten naar binnen te snijden en zo richting doel te trappen. Al moet hij nog wat werken aan zijn precisie. Naast zijn tactische problemen heeft hij ook nog moeite in de duels. Daardoor had hij het moeilijk om zijn tegenstander voorbij te geraken. Bovendien had hij in het tempo van de Bundesliga vaak nog wat problemen met zijn eerste balaanname", luidt het.


Chong ligt nog tot medio 2022 onder contract bij Manchester United. Hij zal zich moeten tonen bij Club Brugge als hij nog een toekomst wil hebben op Old Trafford. "Of hij het potentieel heeft om ooit een goede kracht te worden in het eerste elftal van Man Utd? Daar ben ik toch zeer sceptisch over. Hij was niet goed genoeg voor de Bundesliga, maar misschien kan hij in de Belgische competitie het nodige zelfvertrouwen kweken door er meer te scoren en assists te geven. Dan kan hij op termijn misschien een speler voor de Premier League worden. Het is alvast een voordeel voor hem dat hij bij Club Brugge in een aanvallende ploeg terechtkomt, wat beter bij hem past", besluit de journalist.

Claudio Reulens

LEES OOK: ‘Antwerp op zucht van stunt: groen licht Vermeeren’

Zullen Dirar en Chong slagen?

Meest recent

Charleroi stelt supertalent met geweldig filmpje voor

Sporting Charleroi heeft op de valreep nog een transfer afgerond. De Carolo’s zijn uitstekend ...

4
4
KV Kortrijk pakt uit met Anderlecht-talent

KV Kortrijk heeft op de slotdag van de zomermercato nog uitgepakt met een Anderlecht-talent. De ...

15
15
Anderlecht-fans komen plots met woest statement

RSC Anderlecht is behoorlijk aan het seizoen begonnen. Vooral de Europese kwalificatie voor de ...

84
84
José Mourinho slaat keihard terug op Vincent Kompany

José Mourinho is dit seizoen weer de hoofdtrainer van Real Madrid. De Portugese oefenmeester ...

109
109
Antwerp maakt nog last minute-vertrekker bekend

Royal Antwerp FC is bijna klaar op de zomermercato. Terwijl The Great Old nadrukkelijk in verband ...

95
95
Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

Marc Coucke heeft wel vaker laten zien dat hij niet bepaald bang is om groot te dromen. Ook nu duikt ...

48
48
‘Antwerp op zucht van stunt: groen licht Vermeeren’

Zien we Arthur Vermeeren binnenkort weer op de Bosuil? De middenvelder brak op jonge leeftijd door ...

264
264
STVV blijft gaan: Belgisch toptalent is elfde zomertransfer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

30
30
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht niet klaar, stunts Antwerp en OHL’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dag bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

253
253
‘Grote verrassing: Mirisola trekt naar JPL-club’

KRC Genk wil op het slot van de zomermercato nog enkele deals afsluiten. Uitgaand wordt Robin ...

251
251
‘Enorme transferdomper: nog één Bertaccini-oplossing’

Adriano Bertaccini wil weg bij RSC Anderlecht en ook Paars-Wit wil de aanvaller lozen. Onder Vitor ...

388
388
'El Hadj blaast zélf transfer af ondanks akkoord Union'

Het slot van de zomermercato zit vol verrassingen. Ook bij Union SG is er een transfersoap van ...

209
209
Cercle krijgt nog nieuwe doelman van Monaco

Cercle Brugge is aan zijn seizoen begonnen met een twee op twaalf en had wellicht toch op meer ...

34
34
Genk heeft opvolger El Ouahdi helemaal binnen

Bij KRC Genk moesten ze in allerijl nog op zoek naar een extra versterking, want ze zagen deze week ...

83
83
Drukke dag Anderlecht: Bruno beoordeelt nieuwkomers

Anderlecht was woensdag zeer druk in de weer op de transfermarkt. Met Andrew Omobamidele, Oleg ...

486
486
'OHL wil ex-speler Club, Japanner voor Charleroi'

Donderdag is ook in België Deadline Day en dus zijn heel wat clubs nog druk in de weer. Bij OH ...

66
66
STVV strikt WK-ganger als ultieme attractie

Bij STVV hebben ze op de valreep ook nog enkele versterkingen aangetrokken. De Kanaries konden nog ...

66
66
'Anderlecht heeft aanwinst 11 klaar: één struikelblok'

Het was dinsdag een zeer drukke dag bij Anderlecht, want dat haalde maar liefst drie nieuwkomers ...

414
414
Anderlecht is gewaarschuwd: "We gaan er onze kans"

KV Kortrijk staat na drie wedstrijden met lege handen, maar volgens coach Michiel Jonckheere vertelt ...

346
346
Fans Anderlecht hoopvol en hebben grote lof voor één man

RSC Anderlecht deed tien zomertransfers. Dat waren er dus een stuk meer dan de vier à vijf ...

381
381
STVV zwaar onder de indruk: "Het blijft een machine"

Union SG won makkelijk met 0-3 van STVV. Daar deed Frédéric De Meyer toch enkele ...

258
258
Meedogenloze De Cat-ingreep na droomdebuut

Nathan De Cat kende een droomstart bij Hoffenheim, maar één week later ziet zijn ...

254
254
AA Gent laat alsnog een speler de club verlaten

AA Gent heeft nog een speler laten vertrekken. De Buffalo's bereikten een akkoord met het ...

137
137
Lommel stunt met transfer, vertrekker bij Club NXT

PEC Zwolle en FC Eindhoven hebben nog zaken gedaan met Belgische clubs. De twee Nederlandse ploegen ...

90
90
Bruno na stevige kritiek na Union: "Dat zie ik graag"

De 3-0-nederlaag tegen Union kwam hard aan bij RSC Anderlecht. Toch weigert trainer Vitor Bruno om ...

240
240

Meer sportnieuws