EXCLUSIEF: Waarom flopten Club-aanwinsten Chong en Dirar elders?

609
EXCLUSIEF: Waarom flopten Club-aanwinsten Chong en Dirar elders?

Op Club Brugge staat dit seizoen geen maat in België. Blauw-Zwart haalde desondanks Nabil Dirar en Tahith Chong op huurbasis weg bij Fenerbahçe en Manchester United. Onze redactie ging eens polsen waarom zij de afgelopen maanden amper tot niet aan de bak kwamen bij hun clubs én waarom ze toch een meerwaarde kunnen zijn voor Club.


Kaan Bayazit is een freelance journalist en een volger van het Turkse voetbal. "De reden dat hij dit seizoen niet speelde, is heel simpel: in Turkije is er een limiet aan buitenlandse spelers en ze hebben dit seizoen maar liefst 25 nieuwe spelers aangetrokken, waaronder ook tal van buitenlanders. Daarom hebben ze hem niet op hun spelerslijst gezet, dus was hij simpelweg niet speelgerechtigd", verklaart hij aan onze redactie.

Dirar speelde de voorgaande jaren vooral een bijrol bij Fenerbahçe, waar hij vooral als flankverdediger moest opdraven. "Dirar werd bij Fenerbahçe vooral als back gebruikt, hij heeft er op zich niet enorm veel indruk gemaakt. Maar het moet ook wel gezegd worden dat ze uit een donkere sportieve periode komen met een paar rampzalige seizoenen, dus het is sowieso moeilijk voor een speler om zich dan te profileren."


"Of hij nog van waarde kan zijn voor Club Brugge? Als creatieve winger (zoals in zijn eerste periode bij Club, nvdr.) hebben we niet veel gezien van Dirar. Ik weet dus niet hoe Clement hem wenst te gebruiken, zoals ik al zei werd hij bij Fenerbahçe vooral als back gebruikt. Maar op zich denk ik wel dat hij in een goed draaiende ploeg nog wel van waarde kan zijn, het zal wel niet meer zijn als een sterspeler, maar meer als een ‘goede kracht'", besluit hij.

Chong hoopt op Man Utd

Met Chong werd er naast de ervaren Dirar ook een jong talent op huurbasis vastgelegd. Chong werd door Werder Bremen geleend van Manchester United, maar in de Bundesliga kwam hij amper 381 minuten in actie. De Duitse journalist Björn Knips, die Werder Bremen op de voet volgt, geeft tekst en uitleg over de mislukte uitleenbeurt van Chong bij Werder.


"Het is jammer dat het niet is gelukt tussen Werder en Chong. Hij is immers een zeer interessante en sympathieke speler. Je ziet hem bijna doorlopend lachen en het is iemand met een zeer positieve uitstraling. In de zomer maakte hij meteen indruk in de voorbereiding, maar het bleek ook dat hij op tactisch vlak – vooral defensief – nog heel wat werk had. Tegen de zwakkere ploegen in de voorbereiding kon hij dat nog verbloemen, net als in de DFB Pokal, maar in de Bundesliga viel hij in dat opzicht toch door de mand. Hij kreeg nochtans de nodige speelkansen. Hij mocht 13 keer meespelen en ook 4 keer starten. Hij kon zich amper doorzetten tegen de verdedigers in de Bundesliga. Het speelde ook niet in zijn voordeel dat Werder defensief speelde. Hij leerde ongetwijfeld al veel bij, maar bij de club hadden ze veel meer verwacht van hem."

De fans van Club Brugge mogen zich echter wel verwachten aan een ‘leuke speler’. "Hij komt het best tot zijn recht op de flank, waar hij met zijn snelheid voor gevaar kan zorgen. Hij heeft ook een beweging à la Arjen Robben in huis, door van buiten naar binnen te snijden en zo richting doel te trappen. Al moet hij nog wat werken aan zijn precisie. Naast zijn tactische problemen heeft hij ook nog moeite in de duels. Daardoor had hij het moeilijk om zijn tegenstander voorbij te geraken. Bovendien had hij in het tempo van de Bundesliga vaak nog wat problemen met zijn eerste balaanname", luidt het.


Chong ligt nog tot medio 2022 onder contract bij Manchester United. Hij zal zich moeten tonen bij Club Brugge als hij nog een toekomst wil hebben op Old Trafford. "Of hij het potentieel heeft om ooit een goede kracht te worden in het eerste elftal van Man Utd? Daar ben ik toch zeer sceptisch over. Hij was niet goed genoeg voor de Bundesliga, maar misschien kan hij in de Belgische competitie het nodige zelfvertrouwen kweken door er meer te scoren en assists te geven. Dan kan hij op termijn misschien een speler voor de Premier League worden. Het is alvast een voordeel voor hem dat hij bij Club Brugge in een aanvallende ploeg terechtkomt, wat beter bij hem past", besluit de journalist.

Claudio Reulens

LEES OOK: "Lijkt te traag" - Vanaken fors aangepakt na Duivels-vierluik

Zullen Dirar en Chong slagen?

Meest recent

Extra wapen voor Anderlecht: groot debuut in aantocht

RSC Anderlecht haalde in het slot van de transferperiode nog een waslijst aan nieuwkomers in huis. ...

48
48
'Exodus Man City: gigantisch prijskaartje rond Cherki'

Gezien de draconische sancties die de club boven het hoofd hangt, wordt nadrukkelijk rekening ...

22
22
"Lijkt te traag" - Vanaken fors aangepakt na Duivels-vierluik

Hans Vanaken kreeg in het voorbije vierluik behoorlijk wat minuten van nieuwe bondscoach Mark van ...

119
119
Respect! Ronaldo gaat viraal met reactie op afscheidspost Messi

Lionel Messi heeft dinsdagnacht een grandioos afscheid gekregen als international van ...

51
51
Waanzinnig: Club staat voor duizelingwekkende marathon

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

158
158
Loodzwaar dilemma Van Bommel: WK-titularis uit ploeg gezet?

Nu de interland-break erop zit, kan Mark van Bommel een uitgebreide evaluatie maken van zijn eerste ...

242
242
Drama Dolberg: Ajax-spits krijgt afgrijselijk verdict

Sinds zijn vertrek bij RSC Anderlecht gaat het niet bepaald goed met Kasper Dolberg. En net nu hij ...

43
43
"Kwestie van tijd" - Van Bommel doet straffe Duivels-voorspelling

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

337
337
'Tzolis trekt bleek weg: groots transferplan Arsenal gelekt'

Het zijn niet de meest aangename dagen voor Christos Tzolis. De flankaanvaller viel geblesseerd uit ...

151
151
Onthuld: bizarre aanwezige op crisismeeting Ronaldo

Na een soap die bijna de volledige interland-periode de gemoederen bedaarden, heeft Cristiano ...

106
106
Fransen slachten Van Bommel af: zelfs Zidane trapt na

Zinédine Zidane klopt de Rode Duivels met een ploeg die niet eens zijn beste elf was, en ...

201
201
Strijd begint: eerste uitdager voor Infantino meldt zich

De voorbije maanden kwam Gianni Infantino in het oog van de storm te staan. De voorzitter van de ...

50
50
'Nu al paniek over Anderlecht-transfer: uitweg al gezocht'

Anderlecht was in de zomer zeer actief op de transfermarkt. Daardoor beschikt trainer Vitor Bruno ...

439
439
Van Bommel getipt voor november: Albert onthult zijn elftal

De eerste wedstrijden van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zitten erop. De balans ...

110
110
Zo kwam KVK bij coach uit: "Dat vond ik verrassend"

KV Kortrijk zorgde deze week voor een opvallende démarche. Meer dan drie weken na het ontslag ...

111
111
'Mourinho ongenadig: 2 spelers meteen doorgestuurd bij Real'

José Mourinho streek in de zomer opnieuw neer bij Real Madrid, dertien jaar na zijn vorige ...

108
108
Opvallende naam verdwijnt na drie matchen uit JPL

Het interlandvoetbal zit er weer op en dus gaat de focus vanaf komend weekend weer op de ...

41
41
Vermeeren en Frey als exponenten: pijnpunt bij Antwerp

Voor Antwerp is het tot dusver een seizoen met twee gezichten. De Great Old begon nog verrassend ...

288
288
Afscheid Messi ontspoort: Bedrijf gaat diep door het stof

Het afscheid van Lionel Messi in Buenos Aires moest een avond worden om nooit te vergeten. Voor ...

64
64
'Kompany lonkt naar PL: topdeal van 60 miljoen'

Bayern München is alweer scherp aan het seizoen begonnen. Het pakte tot dusver tien op twaalf ...

63
63
Beerschot onthoofd zonder Vossen? Ex-speler velt oordeel

Komend weekend wordt ook de Challenger Pro League weer op gang getrapt na een onderbreking van ...

192
192
Balans Van Bommel: gemiste kans versus nieuwe schwung

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel ligt achter de rug. Het werd er eentje met ups en ...

88
88
STVV maakt zich klaar voor historische avond

Het aftellen is begonnen. Volgende week donderdag om 21 uur maakt STVV zich op voor een historische ...

84
84
David Silva keert op 40-jarige leeftijd plots terug

David Silva (40) keert terug op de voetbalvelden. Drie jaar na zijn noodgedwongen afscheid heeft de ...

39
39
'Tegenstander België zet coach op straat'

Vincenzo Montella is niet langer bondscoach van Turkije. De Turkse voetbalbond (TFF) heeft volgens ...

127
127

Meer sportnieuws