EXCLUSIEF: Waarom flopten Club-aanwinsten Chong en Dirar elders?

609
EXCLUSIEF: Waarom flopten Club-aanwinsten Chong en Dirar elders?

Op Club Brugge staat dit seizoen geen maat in België. Blauw-Zwart haalde desondanks Nabil Dirar en Tahith Chong op huurbasis weg bij Fenerbahçe en Manchester United. Onze redactie ging eens polsen waarom zij de afgelopen maanden amper tot niet aan de bak kwamen bij hun clubs én waarom ze toch een meerwaarde kunnen zijn voor Club.


Kaan Bayazit is een freelance journalist en een volger van het Turkse voetbal. "De reden dat hij dit seizoen niet speelde, is heel simpel: in Turkije is er een limiet aan buitenlandse spelers en ze hebben dit seizoen maar liefst 25 nieuwe spelers aangetrokken, waaronder ook tal van buitenlanders. Daarom hebben ze hem niet op hun spelerslijst gezet, dus was hij simpelweg niet speelgerechtigd", verklaart hij aan onze redactie.

Dirar speelde de voorgaande jaren vooral een bijrol bij Fenerbahçe, waar hij vooral als flankverdediger moest opdraven. "Dirar werd bij Fenerbahçe vooral als back gebruikt, hij heeft er op zich niet enorm veel indruk gemaakt. Maar het moet ook wel gezegd worden dat ze uit een donkere sportieve periode komen met een paar rampzalige seizoenen, dus het is sowieso moeilijk voor een speler om zich dan te profileren."


"Of hij nog van waarde kan zijn voor Club Brugge? Als creatieve winger (zoals in zijn eerste periode bij Club, nvdr.) hebben we niet veel gezien van Dirar. Ik weet dus niet hoe Clement hem wenst te gebruiken, zoals ik al zei werd hij bij Fenerbahçe vooral als back gebruikt. Maar op zich denk ik wel dat hij in een goed draaiende ploeg nog wel van waarde kan zijn, het zal wel niet meer zijn als een sterspeler, maar meer als een ‘goede kracht'", besluit hij.

Chong hoopt op Man Utd

Met Chong werd er naast de ervaren Dirar ook een jong talent op huurbasis vastgelegd. Chong werd door Werder Bremen geleend van Manchester United, maar in de Bundesliga kwam hij amper 381 minuten in actie. De Duitse journalist Björn Knips, die Werder Bremen op de voet volgt, geeft tekst en uitleg over de mislukte uitleenbeurt van Chong bij Werder.


"Het is jammer dat het niet is gelukt tussen Werder en Chong. Hij is immers een zeer interessante en sympathieke speler. Je ziet hem bijna doorlopend lachen en het is iemand met een zeer positieve uitstraling. In de zomer maakte hij meteen indruk in de voorbereiding, maar het bleek ook dat hij op tactisch vlak – vooral defensief – nog heel wat werk had. Tegen de zwakkere ploegen in de voorbereiding kon hij dat nog verbloemen, net als in de DFB Pokal, maar in de Bundesliga viel hij in dat opzicht toch door de mand. Hij kreeg nochtans de nodige speelkansen. Hij mocht 13 keer meespelen en ook 4 keer starten. Hij kon zich amper doorzetten tegen de verdedigers in de Bundesliga. Het speelde ook niet in zijn voordeel dat Werder defensief speelde. Hij leerde ongetwijfeld al veel bij, maar bij de club hadden ze veel meer verwacht van hem."

De fans van Club Brugge mogen zich echter wel verwachten aan een ‘leuke speler’. "Hij komt het best tot zijn recht op de flank, waar hij met zijn snelheid voor gevaar kan zorgen. Hij heeft ook een beweging à la Arjen Robben in huis, door van buiten naar binnen te snijden en zo richting doel te trappen. Al moet hij nog wat werken aan zijn precisie. Naast zijn tactische problemen heeft hij ook nog moeite in de duels. Daardoor had hij het moeilijk om zijn tegenstander voorbij te geraken. Bovendien had hij in het tempo van de Bundesliga vaak nog wat problemen met zijn eerste balaanname", luidt het.


Chong ligt nog tot medio 2022 onder contract bij Manchester United. Hij zal zich moeten tonen bij Club Brugge als hij nog een toekomst wil hebben op Old Trafford. "Of hij het potentieel heeft om ooit een goede kracht te worden in het eerste elftal van Man Utd? Daar ben ik toch zeer sceptisch over. Hij was niet goed genoeg voor de Bundesliga, maar misschien kan hij in de Belgische competitie het nodige zelfvertrouwen kweken door er meer te scoren en assists te geven. Dan kan hij op termijn misschien een speler voor de Premier League worden. Het is alvast een voordeel voor hem dat hij bij Club Brugge in een aanvallende ploeg terechtkomt, wat beter bij hem past", besluit de journalist.

Claudio Reulens

LEES OOK: Ophef na penalty Club: voetbalhart bloedt bij analisten

Zullen Dirar en Chong slagen?

Meest recent

'Harde taal bij Anderlecht: eerste wintervertrekker bepaald'

RSC Anderlecht deed tijdens de voorbije zomermercato een waslijst aan spelers van de hand. Maar niet ...

59
59
Ophef na penalty Club: voetbalhart bloedt bij analisten

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp FC. Al bij al een verdiende overwinning, maar Blauw-Zwart ...

156
156
'Thorup moet ingrijpen: grote verandering in basiself Genk'

KRC Genk is zijn perfecte thuisrapport kwijt. De Limburgers bleven zondagnamiddag immers op een ...

256
256
'Van Bommel broedt op waanzinnige Bisiwu-stunt’

Mark van Bommel houdt Jesse Bisiwu opvallend dicht in de gaten. De achttienjarige winger wacht bij ...

150
150
Crisis bij KVK: nieuwe details ontslag Jonckheere bekend

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een dramatische ...

154
154
Soap Adedeji-Sternberg: Club Brugge maakt kapitale fout

Het publiek van KRC Genk lijkt stilaan weer vergevingsgezind ten opzichte van Noah ...

279
279
Co-leider Gent zet enorme stap: "Is iedereen het over eens"

Na zes speeldagen is AA Gent zijn maximum van de punten kwijt. Maar ondertussen hebben de Buffalo's ...

129
129
Duivelse zorgen: basisdebuut Lukaku én MFP draait uit op sof

Uitgerekend in de week dat bondscoach Mark van Bommel zijn selectie bekend maakt, begonnen twee Rode ...

61
61
'Anderlecht wijzigt koers: Bruno dumpt Neerpede-boys'

De afgelopen jaren teerde RSC Anderlecht vooral op de doorstroming van onderaf, in die mate zelfs ...

462
462
'Plottwist bij Club Brugge: sterkhouder maanden out'

Met een 15 op 18 begon Club Brugge niet onaardig aan het seizoen, maar toch barst het van de ...

837
837
Scheidsrechters onder vuur: Lardot dreigt met sancties

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer de zesde speeldag op het programma. Naar ...

167
167
Club Brugge vloekt: volgend slachtoffer blessuregolf

Zondag komt KRC Genk nog over de vloer, maar ondanks de al bij al geslaagde competitiestart kijkt ...

200
200
Coucke ziet nieuwe storm losbarsten aan Belgische kust

Het zomerse plaatje aan de Belgische kust krijgt een opvallend staartje. Wat voor heel wat ...

172
172
'Bayern doet Kompany watertanden: droomtransfer in 2027'

Bayern München heeft een opvallend rustige zomermercato achter de rug. Maar de club van coach ...

333
333
Selectie Van Bommel: deze acht 'nieuwe' namen staan klaar

Eind deze week is het zover, dan maakt kersvers bondscoach Mark van Bommel zijn eerste selectie ...

1903
1903
Opvolger Vanaken: Club-leiding krijgt immense transferjob

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl aanvoerder Hans Vanaken geblesseerd in ...

517
517
Nieuw Anderlecht-duo zakt door ijs: "Dan beter de jongeren"

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije zomermercato een elftal verse krachten in huis. Een aantal ...

307
307
Courtois bloost: Real maakt keepersstatement op mercato

Thibaut Courtois is ook dit seizoen weer van cruciaal belang van Real Madrid. De Spaanse grootmacht ...

405
405
‘Leko stunt met onmogelijke comeback bij Club Brugge’

Bij Club Brugge ligt plots een comeback op tafel die vijf weken geleden nog compleet ondenkbaar ...

770
770
'Bruno hakt knopen door: drie wissels bij Anderlecht'

Na de zuinige zege tegen KV Mechelen richt RSC Anderlecht de blik op Europa League, waar het ...

434
434
Leko moet puzzelen: debutant aan aftrap bij Club Brugge?

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp, maar net zoals enkele dagen eerder tegen Aston Villa ...

330
330
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

236
236
AA Gent deelt heuglijk nieuws: goudhaantje tekent bij

Na het 1-1 gelijkspel in Genk is AA Gent zijn perfect rapport kwijt, maar met een 16 op 18 zijn de ...

132
132
'Club Brugge dumpt Sommer: vervanger al in wachtkamer'

Club Brugge boekte zondag een 3-1 zege tegen Antwerp, maar dat leek achteraf slechts bijzaak. ...

794
794
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

115
115

Meer sportnieuws