Gents droomduo doet concurrentie nu al beven

1002
Gents droomduo doet concurrentie nu al beven

Tarik Tissoudali en Roman Yaremchuk zijn totaal tegengestelde profielen, maar samen vormen ze een complementair duo. Tissoudali brengt AA Gent een grote mate van aanvallende creativiteit en efficiëntie bij, en daar kan Yaremchuk ook danig van profiteren. Hein Vanhaezebrouck kan aan de slag en de sportieve remonte eindelijk definitief inzetten.


HET GROTE CONTRAST 

“Als je de opportuniteit hebt om die te halen, zeker omdat hij bijna einde contract is, dan ben ik heel tevreden als hij zou tekenen.” 't Is duidelijk, Hein Vanhaezebrouck was een vragende partij om Tarik Tissoudali naar AA Gent te halen. Deze uitspraak van Vanhaezebrouck werd genoteerd net na de non-match tegen RSC Anderlecht, de veelbesproken wedstrijd waarin de Buffalo's op offensief vlak – net zoals Sporting trouwens – allerminst een goede indruk maakten. Het ontbrak AA Gent vorige zondag aan creativiteit, een vleugje genie.

“Het is een speler met een actie die vlot scoort”, dixit Hein Vanhaezebrouck. Terwijl AA Gent met offensieve problemen kampt, etaleerde Tarik Tissoudali zaterdag tegen OH Leuven – en zowat het ganse seizoen – zijn onversneden klasse, technische brutaliteit en scorend vermogen. Na een geslaagde interceptie wist de 27-jarige Marokkaan drie tegenstanders voorbij te dribbelen waarna hij vervolgens de bal probleemloos over OHL-doelman Rafael Romo chipte. Een moment van genialiteit, techniciteit en pure kwaliteit. Zo'n speler kunnen ze wel gebruiken in de Arteveldestad.



Het offensief probleem van AA Gent dateert namelijk niet sinds vorige zondag. Al vanaf speeldag één acteren de Buffalo's ondermaats op het aanvallend gebied. Vandaag, na speeldag 25, telt de ploeg amper 34 gescoorde doelpunten, terwijl Gent vorig seizoen na hetzelfde aantal speeldagen reeds 51 stuks lukte. Da's een afname van 17 doelpunten oftewel 33 procent. Met die 34 gescoorde doelpunten bengelt AA Gent op een twaalfde plaats in de Jupiler Pro League. 't Is duidelijk waar het de Oost-Vlaamse ploeg aan kwaliteit ontbreekt. En zeker als je weet dat de Buffalo's beschikken over de op drie na minst gepasseerde defensie van het land. De potentiële winst ligt hem dus vooral op het aanvallend vlak.

2 TOT 3 MILJOEN EURO 

Maandag, op de allerlaatste dag van de wintermercato, had AA Gent eindelijk prijs. Even was er nog sprake van buitenlandse belangstelling van DC United, Parma Calcio, een club uit het Midden-Oosten maar zelfs ook van Beerschot. Op het Kiel wilden ze Tarik Tissoudali in extremis nog aan boord houden en van hem de bestbetaalde speler maken. Tevergeefs. Tissoudali zat al met zijn hoofd in de Ghelamco Arena, waar hij tot en met 2023 zo'n 2 à 3 miljoen euro per jaar zal incasseren. Op 27-jarige leeftijd was de keuze snel gemaakt.



In de vorige twee zomermercato's twijfelde de Marokkaanse technicien namelijk nog over aanbiedingen uit het Midden-Oosten, want destijds had hij niet zo'n status en waarde zoals dat vandaag het geval is. In 1B zat Tissoudali vorig seizoen bijvoorbeeld vaak in de tribune omdat Stijn Vreven en Hernan Losada eerder een flankaanvaller dan een tweede spits in hem zagen. In die periode verklaarde Tissoudali aan Gazet van Antwerpen dat hij na zijn carrière genoeg gespaard wil hebben om financieel onafhankelijk te zijn. En dan is de lucratieve deal bij AA Gent alvast geen verkeerde zet geweest.

METEN MET DE BESTE 

Maar ook op het sportief vlak heeft Tarik Tissoudali grondige redenen om voor AA Gent te kiezen. Hein Vanhaezebrouck heeft dringend nood aan een vleugje aanvallende creativiteit om het grote aandeel balbezit om te zetten in doelpunten. “Daarom wil ik er graag voor spelen, met mijn aanvallende kwaliteiten”, verklaarde Tissoudali namelijk aan Het Laatste Nieuws. De Marokkaan voelde ook meteen een groot vertrouwen van het clubbestuur en van coach Vanhaezebrouck. Ook volgens Sports Manager Tim Matthys was de transfer van Tissoudali een logische zet. “Tissoudali kan de creatieve kracht zijn die KAA Gent nodig heeft”, valt te lezen op de clubwebsite. “Bij Beerschot heeft hij al getoond dat hij het doel weet staan en in staat is om assists te geven. We hopen dat hij hier hetzelfde kan doen. Hopelijk is hij de missing link die ons vele balbezit mee kan omzetten naar efficiëntie.”



Qua offensieve efficiëntie behoort Tarik Tissoudali vandaag alvast tot de top van de Jupiler Pro League. Ook al opereert de Marokkaan doorgaans als aanvallende middenvelder, hangende spits of valse nummer negen, hij kan zich toch meten met de zuivere centrumspitsen op het Belgisch grondgebied. Zo scoort hij met 0,52 doelpunt per wedstrijd op erg geregelde basis, een frequentie waar hij centrumspitsen zoals Dieumerci Mbokani (0,38), Kaveh Rezaei, Ike Ugbo (0,46) en Cyriel Dessers (0,5) de loef afsteekt. Zijn doelpuntgemiddelde komt zelfs in de buurt van ploegmaat Roman Yaremchuk en Lukas Nmecha die beiden 0,54 doelpunt per 90 minuten lukken.

PLEINTJESVOETBALLER 

De komst van Tarik Tissoudali wordt voor AA Gent alvast een stap in de goede richting. De algemene verwachting is dan ook dat de voormalige sterkhouder van Beerschot VA meteen een basisplaats zal bemachtigen in de Ghelamco Arena. Da's logisch gezien regelmatige doelpuntenproductie, als niet-centrumspits nota bene, waarbij enkel Roman Yaremchuk bij Gent nog vlotter de weg naar het doel vindt. Maar mochten we hem enkel aanzien als een scorende speler, dan zouden we de voetballer Tissoudali grote oneer aandoen. De Amsterdamse pleintjesvoetballer is een lust voor het oog en hij zorgt dankzij zijn techniek en puur talent voor meerdere oplossingen in de ploeg. 



Tissoudali onderneemt per wedstrijd zo'n 7 dribbels en hij weet daarbij in 58 procent van de gevallen ook effectief zijn rechtstreekse tegenstander in de wind te zetten. In de Jupiler Pro League overtreft enkel Marius Noubissi (Beerschot VA) dat hoge succespercentage van Tissoudali. De Kameroense centrumspits poogt wel veel minder dribbels dan Tissoudali, waardoor de cijfers van de Marokkaan nog iets indrukwekkender zijn dan die van Noubissi. Ook in het huidige offensieve compartiment van AA Gent kan niemand de dribbel-efficiëntie van Tissoudali evenaren. De kersverse Gentse aanwinst zal dus niet enkel het scorend vermogen opkrikken maar dus ook een surplus aan dribbels bijbrengen, waaronder de crochet – zijn handelsmerk.

COMPLETE SPITS  

Het wordt zelfs nog straffer als je weet dat Tarik Tissoudali onder de centrale spitsen in de Jupiler Pro League de nummer één is op het vlak van offensieve duels. 46 procent van zijn aangegane aanvallende duels weet hij namelijk te winnen, en niemand kan vandaag dat percentage overstijgen. Die uitstekende parameter koppelt Tissoudali tevens nog eens aan 0,33 assists per 90 minuten. Ook die frequentie haalt geen enkele andere centrumspits uit de Belgische competitie. 

't Is overduidelijk dat Tarik Tissoudali één van de meest complete spitsen is in de Jupiler Pro League, en dat AA Gent tevens een koopje realiseerde door hem aan te trekken. De Buffalo's maakten namelijk een transfervergoeding over aan Beerschot van 700 duizend euro à één miljoen euro. Wij kijken nu al reikhalzend uit welke impact Tissoudali kan maken bij AA Gent, al zullen de verwachtingen wel gevoelig hoger liggen dan bij Beerschot VA.



Het nieuwe aanvallende duo Tarik Tissoudali en Roman Yaremchuk kan wel vonken geven. Beide aanvallers beschikken over een neus voor doelpunten, en bovendien kan de Marokkaan daarnaast het verschil maken qua assists, dribbels en zijn aanvallende efficiëntie. Op papier ziet het de nieuwe Gentse tandem er alvast erg veelbelovend uit, en daarmee kan de langverwachte sportieve remonte eindelijk ingezet worden. Het begin van een gouden tijdperk?

LEES OOK: 'Plottwist bij AA Gent: Dean blijft alsnog op post'

Zal Tissoudali slagen bij AA Gent?

Meest recent

Anderlecht heeft prijs: ervaren verdediger voorgesteld

Antoine Sibierski is bezig aan een heel actieve zomermercato bij RSC Anderlecht. De Fransman heeft ...

5
5
Juventus verwent fans met absolute toptransfer

Juventus is met een zes op zes goed begonnen in de Serie A, maar het is duidelijk dat er nog ...

1
1
KRC Genk en Liverpool maken megadeal bekend

Liverpool en KRC Genk hebben zopas de toptransfer van Lucca Brughmans meegedeeld. Genk ontvangt 33 ...

23
23
‘Van Bommel gooit De Bruyne per direct uit basis’

Mark van Bommel heeft zijn eerste gevoelige knoop bij de Rode Duivels al doorgehakt. Kevin De Bruyne ...

704
704
Standard maakt terugkeer publiekslieveling bekend

Standard kent een zeer drukke transferdag. De Rouches lieten Thomas Henry en Timothé Nkada ...

54
54
Tedesco haalt volgende Belg in huis

Domenico Tedesco heeft na Arthur Theate nog een Belgische speler aan de kern toegevoegd bij Bologna. ...

16
16
Westerlo raast door en heeft volgende speler te pakken

KVC Westerlo kent een héél drukke zomermercato. De Kemphanen hebben ondertussen hun ...

14
14
Fernandez-Pardo haalt slag thuis: "Hij wilde mij graag"

Matias Fernandez-Pardo heeft eindelijk zijn transfer helemaal beet. De Belgische aanvaller tekende ...

28
28
Hayen verwelkomt Belgische winger bij Burnley

Nicky Hayen is met een 1 op 9 zeer pover begonnen aan het seizoen bij Burnley. De Engelse ...

17
17
Twee vertrekkers bij Standard, aanwinst onderweg

Sportief directeur Marc Wilmots kent nog drukke dagen bij Standard. Hij heeft vandaag alvast nog ...

45
45
Romano kondigt zéér verrassende transfer Anderlecht aan

RSC Anderlecht heeft een volgende aanwinst beet. Transferspecialist Fabrizio Romano komt met zeer ...

349
349
Beveren haalt uit, vertrekkers bij Cercle en Zulte Waregem

Officieel transfernieuws bij SK Beveren en Zulte Waregem. Op de Freethiel hebben ze een nieuwe ...

34
34
'Uitgaand verkeer bij Anderlecht, Antwerp & Club Brugge'

Een handvol dagen voor de transfermarkt zijn deuren onherroepelijk weer sluit, draait de ...

252
252
'Plottwist bij AA Gent: Dean blijft alsnog op post'

Met de kwalificatie voor de Conference League en een vlekkeloze negen op negen mag AA Gent ...

118
118
'Extreme make-over RSCA: race tegen de klok voor Sibierski'

Ondanks het tot dusver geslaagde parcours in Europa, heeft RSC Anderlecht zijn competitiestart ...

486
486
'De Condé op dreef: Genk op zucht van opvolger El Ouahdi'

Het zijn drukke dagen bij KRC Genk, dat op het punt staat om stevig te cashen op Lucca Brughmans. ...

179
179
Verheyen in shock: brutale 'diefstal' treft analist hard

Gert Verheyen trok er voor Zondag matchdag samen met Carl Dircksens op uit langs de Belgische ...

165
165
Club Brugge aanvaardt schorsing Forbs, AA Gent in beroep

In een nochtans vrij faire Slag om Vlaanderen werden zondag toch twee rode kaarten uitgedeeld. Erik ...

716
716
'Anderlecht all-in: ex-Rode Duivel en Noorse sensatie'

Ondanks de vele investeringen tot dusver blijkt het huiswerk van RSC Anderlecht niet afgerond. Om de ...

732
732
Ruben Van Gucht ziet unieke kans genadeloos in rook opgaan

Ruben Van Gucht leek eerder al bijna naast een opvallend avontuur te grijpen. Zijn deelname aan een ...

23
23
‘Mandela Keita staat alsnog voor ferme stap hogerop’

Mandela Keita maakte in het verleden furore bij Royal Antwerp FC, maar nu is de middenvelder een ...

181
181
KBVB voert veranderingen door na ontslagronde

De Koninklijke Belgische Voetbalbond heeft na het WK achter de schermen orde op zaken gesteld. ...

84
84
N’Diaye weg: Anderlecht wil bekende naam als vervanger

RSC Anderlecht is nog niet klaar op de zomermercato. Uitgaand werd de deal van Moussa N’Diaye ...

407
407
‘Anderlecht zweet: Bertaccini-dossier botst op muur’

Het is nog zweten geblazen voor Anderlecht tijdens de laatste dagen van de zomerse transferperiode. ...

338
338
Westerlo gaat hard: nog knappe dubbelslag binnen

Westerlo is nog niet klaar op de zomermercato, dat laat Het Laatste Nieuws weten. De Kemphanen zijn ...

52
52

Meer sportnieuws