Gents droomduo doet concurrentie nu al beven

1002
Gents droomduo doet concurrentie nu al beven

Tarik Tissoudali en Roman Yaremchuk zijn totaal tegengestelde profielen, maar samen vormen ze een complementair duo. Tissoudali brengt AA Gent een grote mate van aanvallende creativiteit en efficiëntie bij, en daar kan Yaremchuk ook danig van profiteren. Hein Vanhaezebrouck kan aan de slag en de sportieve remonte eindelijk definitief inzetten.


HET GROTE CONTRAST 

“Als je de opportuniteit hebt om die te halen, zeker omdat hij bijna einde contract is, dan ben ik heel tevreden als hij zou tekenen.” 't Is duidelijk, Hein Vanhaezebrouck was een vragende partij om Tarik Tissoudali naar AA Gent te halen. Deze uitspraak van Vanhaezebrouck werd genoteerd net na de non-match tegen RSC Anderlecht, de veelbesproken wedstrijd waarin de Buffalo's op offensief vlak – net zoals Sporting trouwens – allerminst een goede indruk maakten. Het ontbrak AA Gent vorige zondag aan creativiteit, een vleugje genie.

“Het is een speler met een actie die vlot scoort”, dixit Hein Vanhaezebrouck. Terwijl AA Gent met offensieve problemen kampt, etaleerde Tarik Tissoudali zaterdag tegen OH Leuven – en zowat het ganse seizoen – zijn onversneden klasse, technische brutaliteit en scorend vermogen. Na een geslaagde interceptie wist de 27-jarige Marokkaan drie tegenstanders voorbij te dribbelen waarna hij vervolgens de bal probleemloos over OHL-doelman Rafael Romo chipte. Een moment van genialiteit, techniciteit en pure kwaliteit. Zo'n speler kunnen ze wel gebruiken in de Arteveldestad.



Het offensief probleem van AA Gent dateert namelijk niet sinds vorige zondag. Al vanaf speeldag één acteren de Buffalo's ondermaats op het aanvallend gebied. Vandaag, na speeldag 25, telt de ploeg amper 34 gescoorde doelpunten, terwijl Gent vorig seizoen na hetzelfde aantal speeldagen reeds 51 stuks lukte. Da's een afname van 17 doelpunten oftewel 33 procent. Met die 34 gescoorde doelpunten bengelt AA Gent op een twaalfde plaats in de Jupiler Pro League. 't Is duidelijk waar het de Oost-Vlaamse ploeg aan kwaliteit ontbreekt. En zeker als je weet dat de Buffalo's beschikken over de op drie na minst gepasseerde defensie van het land. De potentiële winst ligt hem dus vooral op het aanvallend vlak.

2 TOT 3 MILJOEN EURO 

Maandag, op de allerlaatste dag van de wintermercato, had AA Gent eindelijk prijs. Even was er nog sprake van buitenlandse belangstelling van DC United, Parma Calcio, een club uit het Midden-Oosten maar zelfs ook van Beerschot. Op het Kiel wilden ze Tarik Tissoudali in extremis nog aan boord houden en van hem de bestbetaalde speler maken. Tevergeefs. Tissoudali zat al met zijn hoofd in de Ghelamco Arena, waar hij tot en met 2023 zo'n 2 à 3 miljoen euro per jaar zal incasseren. Op 27-jarige leeftijd was de keuze snel gemaakt.



In de vorige twee zomermercato's twijfelde de Marokkaanse technicien namelijk nog over aanbiedingen uit het Midden-Oosten, want destijds had hij niet zo'n status en waarde zoals dat vandaag het geval is. In 1B zat Tissoudali vorig seizoen bijvoorbeeld vaak in de tribune omdat Stijn Vreven en Hernan Losada eerder een flankaanvaller dan een tweede spits in hem zagen. In die periode verklaarde Tissoudali aan Gazet van Antwerpen dat hij na zijn carrière genoeg gespaard wil hebben om financieel onafhankelijk te zijn. En dan is de lucratieve deal bij AA Gent alvast geen verkeerde zet geweest.

METEN MET DE BESTE 

Maar ook op het sportief vlak heeft Tarik Tissoudali grondige redenen om voor AA Gent te kiezen. Hein Vanhaezebrouck heeft dringend nood aan een vleugje aanvallende creativiteit om het grote aandeel balbezit om te zetten in doelpunten. “Daarom wil ik er graag voor spelen, met mijn aanvallende kwaliteiten”, verklaarde Tissoudali namelijk aan Het Laatste Nieuws. De Marokkaan voelde ook meteen een groot vertrouwen van het clubbestuur en van coach Vanhaezebrouck. Ook volgens Sports Manager Tim Matthys was de transfer van Tissoudali een logische zet. “Tissoudali kan de creatieve kracht zijn die KAA Gent nodig heeft”, valt te lezen op de clubwebsite. “Bij Beerschot heeft hij al getoond dat hij het doel weet staan en in staat is om assists te geven. We hopen dat hij hier hetzelfde kan doen. Hopelijk is hij de missing link die ons vele balbezit mee kan omzetten naar efficiëntie.”



Qua offensieve efficiëntie behoort Tarik Tissoudali vandaag alvast tot de top van de Jupiler Pro League. Ook al opereert de Marokkaan doorgaans als aanvallende middenvelder, hangende spits of valse nummer negen, hij kan zich toch meten met de zuivere centrumspitsen op het Belgisch grondgebied. Zo scoort hij met 0,52 doelpunt per wedstrijd op erg geregelde basis, een frequentie waar hij centrumspitsen zoals Dieumerci Mbokani (0,38), Kaveh Rezaei, Ike Ugbo (0,46) en Cyriel Dessers (0,5) de loef afsteekt. Zijn doelpuntgemiddelde komt zelfs in de buurt van ploegmaat Roman Yaremchuk en Lukas Nmecha die beiden 0,54 doelpunt per 90 minuten lukken.

PLEINTJESVOETBALLER 

De komst van Tarik Tissoudali wordt voor AA Gent alvast een stap in de goede richting. De algemene verwachting is dan ook dat de voormalige sterkhouder van Beerschot VA meteen een basisplaats zal bemachtigen in de Ghelamco Arena. Da's logisch gezien regelmatige doelpuntenproductie, als niet-centrumspits nota bene, waarbij enkel Roman Yaremchuk bij Gent nog vlotter de weg naar het doel vindt. Maar mochten we hem enkel aanzien als een scorende speler, dan zouden we de voetballer Tissoudali grote oneer aandoen. De Amsterdamse pleintjesvoetballer is een lust voor het oog en hij zorgt dankzij zijn techniek en puur talent voor meerdere oplossingen in de ploeg. 



Tissoudali onderneemt per wedstrijd zo'n 7 dribbels en hij weet daarbij in 58 procent van de gevallen ook effectief zijn rechtstreekse tegenstander in de wind te zetten. In de Jupiler Pro League overtreft enkel Marius Noubissi (Beerschot VA) dat hoge succespercentage van Tissoudali. De Kameroense centrumspits poogt wel veel minder dribbels dan Tissoudali, waardoor de cijfers van de Marokkaan nog iets indrukwekkender zijn dan die van Noubissi. Ook in het huidige offensieve compartiment van AA Gent kan niemand de dribbel-efficiëntie van Tissoudali evenaren. De kersverse Gentse aanwinst zal dus niet enkel het scorend vermogen opkrikken maar dus ook een surplus aan dribbels bijbrengen, waaronder de crochet – zijn handelsmerk.

COMPLETE SPITS  

Het wordt zelfs nog straffer als je weet dat Tarik Tissoudali onder de centrale spitsen in de Jupiler Pro League de nummer één is op het vlak van offensieve duels. 46 procent van zijn aangegane aanvallende duels weet hij namelijk te winnen, en niemand kan vandaag dat percentage overstijgen. Die uitstekende parameter koppelt Tissoudali tevens nog eens aan 0,33 assists per 90 minuten. Ook die frequentie haalt geen enkele andere centrumspits uit de Belgische competitie. 

't Is overduidelijk dat Tarik Tissoudali één van de meest complete spitsen is in de Jupiler Pro League, en dat AA Gent tevens een koopje realiseerde door hem aan te trekken. De Buffalo's maakten namelijk een transfervergoeding over aan Beerschot van 700 duizend euro à één miljoen euro. Wij kijken nu al reikhalzend uit welke impact Tissoudali kan maken bij AA Gent, al zullen de verwachtingen wel gevoelig hoger liggen dan bij Beerschot VA.



Het nieuwe aanvallende duo Tarik Tissoudali en Roman Yaremchuk kan wel vonken geven. Beide aanvallers beschikken over een neus voor doelpunten, en bovendien kan de Marokkaan daarnaast het verschil maken qua assists, dribbels en zijn aanvallende efficiëntie. Op papier ziet het de nieuwe Gentse tandem er alvast erg veelbelovend uit, en daarmee kan de langverwachte sportieve remonte eindelijk ingezet worden. Het begin van een gouden tijdperk?

LEES OOK: AA Gent blijft verbazen: hét verschil met vorig seizoen

Zal Tissoudali slagen bij AA Gent?

Meest recent

Colin Coosemans slaat hard terug op Anderlecht-kritiek

RSC Anderlecht kwalificeerde zich voor de League Phase van de Europa League, maar op de eerste ...

11
11
‘Domper van Bommel: basispion Rode Duivels valt uit’

Vlak voor de bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels moet Mark van Bommel een ferme domper ...

35
35
TRANSFERUURTJE: ‘Opvolger Vanaken bij Club, Standard slaat toe’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

265
265
Depay compleet belachelijk gemaakt na bizarre penalty

Memphis Depay bleef na een lange transfersoap uiteindelijk toch in Brazilië. De aanvaller koos ...

26
26
Keuzes Vitor Bruno afgemaakt: “Niets in Europa te zoeken”

RSC Anderlecht verloor in het Lotto Park met 1-2 van Olympique Lyonnais namens de Europa League. ...

237
237
Sanusi spreekt over pijnlijk vertrek bij Beerschot

Ryan Sanusi is een boegbeeld en icoon van Beerschot, maar toch mocht de 34-jarige middenvelder ...

50
50
Keepersoorlog bij Zulte Waregem dringt zich plots op

Zulte Waregem is meer dan behoorlijk aan het seizoen begonnen. Essevee telt na zes ...

197
197
Anderlecht ziet groot lichtpunt opstaan tegen Lyon

RSC Anderlecht ging in eigen huis onderuit tegen Olympique Lyon. Vooral de mindere eerste helft werd ...

170
170
Ballon d’Or-campagne: Messi schittert met goal en trofee

Lionel Messi schitterde het afgelopen WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Argentijn zet ...

37
37
OHL neemt nog na zomermercato afscheid van toptalent

De zomermercato zit erop, maar toch slikt Oud-Heverlee Leuven nog een ferme domper. OHL ziet nog een ...

37
37
Vitor Bruno steekt hand in eigen boezem: “Mijn fout”

RSC Anderlecht nam het in de eerste groepsmatch van de Europa League op tegen Olympique Lyon. ...

239
239
Mbappé afgemaakt na scheldtirade: Franse superster woedend

Real Madrid won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van Elche. In het slot werd het 2-3 ...

141
141
Cvetkovic geeft dé oorzaak voor wisselvallig Anderlecht

Steven Defour vond het vreemd dat Mihajlo Cvetkovic startte tegen Lyon, maar dat was het niet. De ...

180
180
Chelsea verrast iedereen met zeer groot nieuws

Chelsea is nog maar eens matig aan het seizoen begonnen. De Engelsen zijn ondanks het spenderen van ...

69
69
Uitblinker én tegenvaller bij RSCA: "Geloof nog in hem"

RSC Anderlecht speelde zeer wisselvallig tegen Lyon. Een zeer povere eerste helft, een goede tweede. ...

416
416
‘Eerste stunt Van Bommel: compleet nieuw spitsenduo’

Mark van Bommel krijgt bij zijn eerste selectie meteen een stevig spitsenprobleem voorgeschoteld. ...

870
870
Zorgen voor Hubert: "Dit is erg hard"

Union SG met vanavond aan de bak tegen Viktoria Plzen. Een ploeg die ze in principe moeten kunnen ...

112
112
Coosemans en Maamar scherp na verlies van Anderlecht

RSC Anderlecht opende de League Phase in de Europa League met een verliespartij tegen Lyon. Colin ...

334
334
Bruno zet de puntjes op de i na nederlaag van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor met 1-2 van Olympique Lyon en dat was een logische nederlaag. De Brusselaars ...

438
438
Tedesco zwaar in de nesten: coach zit met groot probleem

Domenico Tedeco is alweer ontslagen. Na amper 99 dagen mocht hij zijn koffers pakken bij Bologna. ...

101
101
Zorgt Van Bommel voor verrassende Duivel bij KRC Genk?

Vrijdag maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend. Er worden veel namen genoemd als ...

314
314
Anderlecht genekt door VAR? Vandenbempt fileert Mata-fase

RSC Anderlecht heeft woensdagavond zijn meerdere moeten erkennen in Olympique Lyon: 1-2. Gezien het ...

1156
1156
Scorende De Cuyper blameert Tielemans; Barça scoort er zeven

Manchester United is een zoveelste deceptie rijker. Met Youri Tielemans als kapitein werd MUFC ...

91
91
UEL: Lukebakio schittert in San Siro; Yaremchuk matchwinnaar

De eerste wedstrijden van de openingsspeeldag in de Europa League zijn achter de rug. En dat leverde ...

57
57
Stunt blijft uit: Anderlecht komt rampstart niet te boven tegen Lyon

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met ...

161
161

Meer sportnieuws