Club Brugge wil profiteren van dure Anderlecht-blunder

4061
Club Brugge wil profiteren van dure Anderlecht-blunder

Club Brugge pakte in de huidige wintermercato reeds uit met Tahith Chong en Nabil Dirar. Maar dat betekent niet dat de Brugse aankoopwoede reeds gestild is: Mike Trésor Ndayishimiye (Willem II) zou namelijk nog in het vizier staan. Het jeugdproduct van RSC Anderlecht is vandaag, los van zijn groot talent en potentieel, op financieel vlak een echt koopje op de transfermarkt. Voor Mike Trésor zou een terugkeer via de grote poort naar België alvast een grote revanche zijn. Bij Anderlecht kwam hij namelijk niet in aanmerking voor een profcontract.


7 MILJOEN EURO

In oktober vorig jaar, na de laatste dag van de zomermercato, haalde Willem II opgelucht adem. De Nederlandse club uit Tilburg hield rekening met een vertrek van Mike Trésor Ndayishimiye, maar  uiteindelijk bleef haar kroonbriljant aan boord. Ndayishimiye, die sinds kort aangesproken wil worden met Mike Trésor, slaagde vorig jaar met glans tijdens zijn eerste seizoen in de Eredivisie. Trésor prijkte toen hoog in de lijstjes van dreigende passing en dribbels, en bovendien scoorde en assisteerde de nummer tien op geregelde basis. Bijgevolg genoot hij na zijn superseizoen bij Willem II de interesse van verschillende buitenlandse clubs. 

“Zaakwaarnemers informeerden naar de vraagprijs”, liet technisch directeur Joris Mathijsen in oktober optekenen in het Brabants Dagblad. “Natuurlijk willen we ooit spelers verkopen. Maar op dit moment was het niet noodzakelijk en waren er geen clubs die de juiste prijs wilden betalen.” De clubs waarvan sprake waren onder meer CSKA Moskou en Atalanta Bergamo. Maar de interesse kwam ook vanuit België, waar Standard en AA Gent tevergeefs een poging ondernamen om Mike Trésor aan te trekken. 



Standard legde als eerste club een bod neer van 2,5 miljoen euro, maar die aanbieding werd nog net niet weggelachen in Tilburg. AA Gent verdubbelde daarna het Luikse bod, maar ook dan ging Willem II niet overstag. De vraagprijs voor Mike Trésor werd namelijk bepaald op maar liefst 7 miljoen euro, een bedrag waarmee de club haar transferrecord wilde breken. Sinds 2008 staat dat record op naam van Mounir El Hamdaoui (destijds naar AZ Alkmaar). Het is een bedrag waar Willem II vandaag niet meer op rekent, door een combinatie van de corona-crisis als een devaluatie van Trésors prestaties.

VAN ANDERLECHT NAAR NEC 

Mike Trésor was voorbestemd om door te breken in het eerste elftal van RSC Anderlecht, maar uiteindelijk verliet hij Sporting via de achterdeur. Op 5 mei 2018 maakte RSC Anderlecht bekend dat elf jeugdinternationals een contract tekenden bij de club. Jérémy Doku, Yari Verschaeren, Antoine Colassin, Anouar Ait El Hadj, Killian Sardella, Mathis Suray, Lucas Lissens, Halim Timassi, Loic Masscho, Chris Kalulika en Zacarias Antonio behoorden tot de gelukkigen. Van Mike Trésor Ndayshimye, in die periode nochtans ook een veelbelovend talent, was er echter geen spoor te bekennen.

Mike Trésor had ook graag deel uitgemaakt van de elf jeugdspelers die hun eerste officiële contract mochten tekenen bij Anderlecht. Bij de Paars-Witte U21 stond hij nochtans te boek als één van de grootste talenten van de club, en hij reeg drie jaar lang goede prestaties aan elkaar. Zoals in de Youth League tegen Bayern München bijvoorbeeld, dat hem zelfs de concrete interesse opleverde van de Duitse recordkampioen. Toch vond toenmalig beloftentrainer Emilio Ferrera het niet opportuun om Trésor in 2018 al over te hevelen naar de eerste ploeg van Anderlecht, terwijl de negentienjarige zich absoluut wou meten met de grote jongens – ook al was het maar op training. Jean Kindermans, hoofd jeugdopleiding bij Anderlecht, zag het allemaal met lege ogen aan.



Door het gebrek aan sportieve perspectieven wilde Ndayishimiye vervolgens zijn verbintenis bij Anderlecht niet verlengen, waardoor hij op transfervrije basis de club kon verlaten. Dat klonk als muziek in de oren van Bayern München, die zijn glansprestatie in de Youth League allerminst vergeten was. Ook Liverpool en Juventus toonden belangstelling, en Ndayishimiye bezocht ook AS Monaco. Maar bij deze Europese topclubs zou hij eerst deel uitmaken van de beloften, terwijl Trésor hongerig was om zich te tonen op het hoogste niveau. Bij NEC Nijmegen, de club die overigens vaak oog heeft voor onontgonnen talent, kon Trésor wél meteen aansluiten bij de A-kern. De keuze was snel gemaakt.

VAN REVELATIE NAAR ANONIMITEIT

Na één knap seizoen bij NEC Nijmegen in de Keuken Kampioen Divisie mocht Mike Trésor zijn grote talent etaleren in de Eredivisie. Op de laatste dag van de zomermercato in 2019 nam Willem II de aanvallende middenvelder op huurbasis over. De Tilburgers namen ook een aankoopoptie op van een half miljoen euro: oorspronkelijk leek dat een flinke som, maar al snel zou dat bedrag bestempeld worden als een spotprijs. Trésor had onder de vleugels van Adrie Koster, de ex-coach van Club Brugge, weinig tijd nodig om zich op te werpen als een absolute aanwinst voor Willem II – en bij uitbreiding de Eredivisie. 

Samen met Pol Llonch en Sebastien Holmén was Mike Trésor één van de grote smaakmakers in het Koning Willem II Stadion. Door het goede werk van de controlerende middenvelders Llonch en Driess Saddiki kon Ndayishimiye als nummer tien vaak profiteren om het verschil te maken op het offensieve compartiment. Toen gold Mike Trésor als één van de beste spelers op zijn positie, en dat is alvast een serieuze adelbrief als je weet dat er op die positie enorm veel telent te vinden was in de Eredivisie. Hakim Ziyech (Ajax nu Chelsea), Steven Bergwijn (PSV Eindhoven, nu Tottenham), Simon Gustafson (FC Utrecht) en Mohamed Ihattaren (PSV Eindhoven) waren namen die ook vandaag tot de verbeelding spreken van menig voetbalfan én van talrijke Europese clubs. 



“Komend seizoen, in mijn tweede Eredivisie-jaar, wil ik me bevestigen”, beloofde Mike Trésor enkele maanden geleden. Helaas voor hem blijkt dat vandaag het geval niet te zijn. Hoewel zijn statistieken dit seizoen (2 doelpunten en 6 assists) eerder behoorlijk zijn, speelt Trésor opmerkelijk meer anonieme wedstrijden dan vorig jaar. Over beide edities van de Eredivisie is het verschil in passes, balverlies en balbehandeling van Trésor erg groot. Door de afwezigheid van de regelmatige geblesseerde Willem II-sterkhouders Pol Llonch en Driess Saddiki heeft Trésor te kampen met een probleem om zijn intuïtieve speelstijl te koppelen aan een hoge mate van efficiëntie. Ook het feit dat Trésor vandaag op de flank speelt, terwijl hij vorig seizoen centraal opereerde, kan dat euvel verklaren.

GOEIE DEAL VOOR CLUB 

Een rechtsvoetige versie van Hakim Ziyech. Zo werd Mike Trésor omschreven door ex-Ajacied Rafaël van der Vaart. Een compliment die wel kon tellen, maar dit seizoen kan de Belgische jeugdinternational echter niet bevestigen. Het zorgde er bijgevolg voor dat Willem II haar vraagprijs halveerde van 7 miljoen euro naar 3,5 miljoen euro. Maar zelfs ondanks het uitblijven van zijn seizoen van de bevestiging, ziet Club Brugge dus wel graten in zijn komst. Qua profiel past Trésor dan ook helemaal in het profiel van de huidige Belgische landskampioen: jong, veelbelovend en érg talentvol. Bovendien bezit Trésor de Belgische nationaliteit, en da's uiteraard ook een grote meerwaarde in de Jupiler Pro League.

Ook al presteert Mike Trésor dit seizoen minder dan vorig jaar, wat overigens erg relatief is, hij blijft toch een youngster om in de gaten te houden. De ontwikkeling van jonge spelers gebeurt steeds met vallen en opstaan, waardoor zijn 'mindere' periode gezien kan worden als een onderdeel van zijn groeiproces als voetballer. Mike Trésor heeft intrinsiek meer dan voldoende kwaliteiten om brokken te maken in de Jupiler Pro League, want anders zouden ook AA Gent en Standard geen bod uitgebracht hebben op het 21-jarige talent. Bovendien is Trésor ook erg polyvalent, want bij Willem II speelde hij als flankaanvaller én als nummer tien. We denken ook spontaan terug aan de transfer van Noa Lang, een speler waarover ook twijfels hingen in Nederland, maar die vandaag zowat de beste speler is op de Belgische velden.



De komst van Mike Trésor zou ook een toekomstverzekering betekenen voor Club Brugge. Blauw-Zwart pakte bijvoorbeeld onlangs uit met de komst van Tahith Chong (Manchester United) om het vertrek van Krépin Diatta en Emmanuel Dennis op te vangen. Maar de 21-jarige Chong keert na dit seizoen sowieso terug naar Old Trafford, want Club kon namelijk geen aankoopoptie bedingen. Ook Nabil Dirar, die andere recente nieuwkomer, kan op de flank uit de voeten, maar de Marokkaan wordt vooral gezien als back-up voor rechtsachter Clinton Mata. Daarom zou de permanente komst van Mike Trésor weleens een erg interessante zet zijn. De Belg kan zich nu nog een halfjaar rustig aanpassen op Jan Breydel om volgend seizoen een volwaardige titularis te worden. Bovendien is Trésor – gezien zijn grote intrinsieke kwaliteiten en jonge leeftijd – met 3,5 miljoen euro een echt koopje voor Club Brugge. 

LEES OOK: Verhaeghe voorspelt complete Club Brugge-ramp

Moet Club hem halen?

Meest recent

Anderlecht bikkelhard: pijnlijke 'oplossing' Stroeykens/Bertaccini

RSC Anderlecht heeft een razend drukke mercato achter de rug. De Brusselaars haalden een elftal aan ...

63
63
Verhaeghe voorspelt complete Club Brugge-ramp

Bart Verhaeghe waarschuwde zelf al voor het enorme financiële risico dat Club Brugge liep met ...

180
180
"Lamentabel" - Club Brugge-schlemiel 'delft eigen graf'

Club Brugge heeft zich vrijdagavond herpakt na de slipper op het veld van AA Gent. Tenminste toch ...

219
219
UCL-koorts: dramatische start PSG, eerste uitschuiver Real

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. Maar enkele van de Europese ...

27
27
Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

93
93
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

99
99
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

458
458
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

186
186
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

171
171
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

124
124
'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

STVV wist zich in het slot van de mercato nog te versterken. De Truienaars waagden ook hun kans bij ...

153
153
Olivier Deschacht pakt zwaar uit, fans hebben één boodschap

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren een opvallende tweede carrière uitgebouwd naast het ...

94
94
Club op voorsprong in Lommel: één speler krijgt volle laag

Club Brugge nam het vanavond op in en tegen Lommel SK. Hoe verging het de Bruggelingen de eerste 45 ...

269
269
'Anderlecht weigerde 28-voudig Frans international'

RSC Anderlecht kreeg deze zomer een opvallende naam aangeboden. Presnel Kimpembe, de ervaren Franse ...

608
608
AA Gent maakt nog een uitgaande transfer bekend

Bij AA Gent lijken ze een goede mercato achter de rug hebben. De Buffalo's hebben een aantal goede ...

58
58
Fans Anderlecht verliefd op nieuwe parel: "Geweldige speler"

Bij RSC Anderlecht krijgen de jonge talenten voorlopig héél veel speelkansen. De fans ...

219
219
Vanaken emotioneel diep geraakt: “Dat vergeet ik nooit”

Hans Vanaken heeft vanavond een bijzondere reden om met extra aandacht naar Lommel te kijken. De ...

142
142
Dolle transfermolen JPL: 17 transfers als record, Genk wint jackpot

De transferperiode ligt achter de rug. Het is opvallend: er werden deze zomer héél ...

128
128
‘Schandalige actie Allegri met De Bruyne’

Massimiliano Allegri heeft Kevin De Bruyne opnieuw hard aangepakt. Zelfs na zijn beslissende ...

193
193
Leko heeft gekozen: Club Brugge start met deze elf

Vanavond staat er nog eens oudewetse Lommel SK-Club Brugge op het programma. In het verleden hadden ...

129
129
Beveren verrast nog met aanwinst uit de MLS

SK Beveren heeft zich op de laatste dag van de zomermercato nog heel stevig versterking. Zopas ...

49
49
Van der Elst vol lof: "Misschien wel beste transfer in JPL"

Franky Van der Elst volgt het Belgische voetbal op de voet. Als analist bekijkt hij zeer veel ...

259
259
'Transferitis bij Club Brugge: meer details lekken uit'

In het absolute slot van de mercato was het nog alle hens aan dek bij Club Brugge, waar enkele ...

482
482
Coucke in shock: doodsbedreigingen raken heel hard

Marc Coucke staat opnieuw volop in de belangstelling, al gaat het deze keer niet alleen over wat er ...

92
92
'Leko hakt knoop door: vervanger Forbs al bekend'

De voorbije weken was er al sprake van een duidelijke typeploeg bij Club Brugge, maar voor de ...

260
260

Meer sportnieuws