'RSCA overweegt samenwerking met Vanden Borre te stoppen'

door
'RSCA overweegt samenwerking met Vanden Borre te stoppen'

Anthony Vanden Borre kreeg anderhalf jaar geleden van Anderlecht een zoveelste kans om zijn comeback te maken, maar die lijkt nu opnieuw met een sisser af te lopen. Het was al duidelijk dat de rechtsachter na drie jaar stilliggen niet meer in aanmerking zou komen voor een plaats in het eerste elftal, maar nu lijkt hij ook alle bruggen met RSCA en Vincent Kompany definitief op te blazen. 


Donderdag belegde Vanden Borre een soort persconferentie, waarop hij fel uithaalde naar AnderlechtHet Laatste Nieuws, Het Nieuwsblad en Le Soir noteerden dat Vanden Borre klaagde dat Anderlecht zich niet aan zijn beloftes hield en dat hij voelde dat de club hem niet meer nodig had. "Er was veel blabla, maar niks concreets", verklaarde hij onder meer. 

Vanden Borre had in januari 2020 een minimumcontract gekregen nadat hij op training een goede indruk gemaakt had, maar werd afgelopen zomer teruggezet naar de U21. Daar werd hij onder de hoede van Craig Bellamy klaargestoomd om jeugdtrainer te worden, tot hij enkele weken geleden niet meer kwam opdagen op training. Zonder geldige reden, maar Anderlecht hield zich koest. 

Nu is ook duidelijk waar Vanden Borre de voorbije weken mee bezig geweest is. Hij kondigde immers aan een voetbalacademie in Dubai op te richten met onder meer Dennis Vercauteren, zoon van Franky Vercauteren. De Belgium Football Academy richt zich op kinderen van Belgische, Nederlandse en Franse expats in de oliestaat en moet binnen enkele dagen al van start gaan.

UPDATE 30/01

De grote vraag luidt nu echter wat de officiële beslissing van Anderlecht zal zijn in het dossier-Anthony Vanden Borre. Volgens Het Nieuwsblad is de kans alvast reëel dat Sporting straks de samenwerking stopzet met haar jeugdproduct. Dan is nog afwachten wat Vanden Borre zelf van plan is. Gaat hij een nieuwe club zoeken om te voetballen, of zal hij zich volledig richten op zijn project in Dubai? 

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

Moet Anderlecht de samenwerking stopzetten?

Meest recent

'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

9
9
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

129
129
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

34
34
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

105
105
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

277
277
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

123
123
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

170
170
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

341
341
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

359
359
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

35
35
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

93
93
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

245
245
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

45
45
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

99
99
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

83
83
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

225
225
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

298
298
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

1127
1127
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

61
61
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

674
674
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

398
398
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

166
166
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

163
163
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

993
993
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

718
718

Meer sportnieuws