'RSCA overweegt samenwerking met Vanden Borre te stoppen'

door
'RSCA overweegt samenwerking met Vanden Borre te stoppen'

Anthony Vanden Borre kreeg anderhalf jaar geleden van Anderlecht een zoveelste kans om zijn comeback te maken, maar die lijkt nu opnieuw met een sisser af te lopen. Het was al duidelijk dat de rechtsachter na drie jaar stilliggen niet meer in aanmerking zou komen voor een plaats in het eerste elftal, maar nu lijkt hij ook alle bruggen met RSCA en Vincent Kompany definitief op te blazen. 


Donderdag belegde Vanden Borre een soort persconferentie, waarop hij fel uithaalde naar AnderlechtHet Laatste Nieuws, Het Nieuwsblad en Le Soir noteerden dat Vanden Borre klaagde dat Anderlecht zich niet aan zijn beloftes hield en dat hij voelde dat de club hem niet meer nodig had. "Er was veel blabla, maar niks concreets", verklaarde hij onder meer. 

Vanden Borre had in januari 2020 een minimumcontract gekregen nadat hij op training een goede indruk gemaakt had, maar werd afgelopen zomer teruggezet naar de U21. Daar werd hij onder de hoede van Craig Bellamy klaargestoomd om jeugdtrainer te worden, tot hij enkele weken geleden niet meer kwam opdagen op training. Zonder geldige reden, maar Anderlecht hield zich koest. 

Nu is ook duidelijk waar Vanden Borre de voorbije weken mee bezig geweest is. Hij kondigde immers aan een voetbalacademie in Dubai op te richten met onder meer Dennis Vercauteren, zoon van Franky Vercauteren. De Belgium Football Academy richt zich op kinderen van Belgische, Nederlandse en Franse expats in de oliestaat en moet binnen enkele dagen al van start gaan.

UPDATE 30/01

De grote vraag luidt nu echter wat de officiële beslissing van Anderlecht zal zijn in het dossier-Anthony Vanden Borre. Volgens Het Nieuwsblad is de kans alvast reëel dat Sporting straks de samenwerking stopzet met haar jeugdproduct. Dan is nog afwachten wat Vanden Borre zelf van plan is. Gaat hij een nieuwe club zoeken om te voetballen, of zal hij zich volledig richten op zijn project in Dubai? 

LEES OOK: Sleutelmatch Anderlecht: 'Taravel grijpt in met basiself'

Moet Anderlecht de samenwerking stopzetten?

Meest recent

"Rot op!" - Genk-sterkhouder valt keihard door de mand

KRC Genk heeft zijn sterke reeks van de laatste weken zondagmiddag op abrupte wijze tot een einde ...

34
34
Sleutelmatch Anderlecht: 'Taravel grijpt in met basiself'

Na de zwakke resultaten van de voorbije weken, is de deelname van RSC Anderlecht aan de Champions' ...

270
270
PO I-koorts daalt in Genk: Standard opent gehaktmolen

De strijd om PO1 wordt week na week een rollercoaster die verschillende zijsporen heeft. Deze keer ...

82
82
'Kompany in zijn nopjes: herkansing Bayern voor toptransfer'

Bayern München speelde zaterdag tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist uiteindelijk toch ...

29
29
Transferflop dreigt bij Club: miljoenenaankoop 'spoorloos'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen in het aanwerven van versterking. Het ...

310
310
AA Gent likt zijn wonden: "Enorme ontgoocheling"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

209
209
Vandenbroeck bekent kleur: de sterkste tegenstanders in JPL

Zulte Waregem wil zondagavond de drie punten thuis houden tegen RSC Anderlecht. Opnieuw een mooie ...

128
128
Absolute rotavond Courtois: Spaanse media vellen verdict

In de Spaanse Primera Division krijgt FC Barcelona zondagnamiddag een uitgelezen kans om de ...

62
62
Union komt met nieuws na noodlottige fase David

Union SG wist zaterdagavond zijn leidersplaats met succes te verdedigen en won op eigen veld met 2-1 ...

123
123
Anderlecht met rug tegen muur: "Als ze Schreuder echt willen ..."

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

377
377
Genk vs. Standard: opstellingen Hayen en Euvrard bekend

KRC Genk zit momenteel in een goede vorm en wist zijn vijf laatste matchen te winnen. Die lijn wil ...

43
43
Brusselmans breekt helemaal: "Denk na over de dood"

Herman Brusselmans maakte onlangs bekend dat hij niet meer zal opdraven in de jury van De Slimste ...

72
72
TRANSFERUURTJE: Schok rond De Bruyne, nieuwe club Mignolet?

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

373
373
De Spor herleeft: Is Erik Van Looy de geheime redder?

Sporting Hasselt werd onder leiding van Rik Verheye en Sam Kerkhofs een echte 'cultclub'. De Spor ...

166
166
‘Strijd om Moreira barst los: monstersom op tafel’

De opmars van Diego Moreira is indrukwekkend. De buitenspeler groeide bij Strasbourg uit tot een ...

50
50
Schoofs zet titelstrijd op scherp: oorlog met Club en STVV

Union SG won op de valreep van Royal Antwerp FC en blijft op titelkoers. De landskampioen staat op ...

191
191
Club-vloek van Tresoldi: onheil voor Atlético Madrid?

Club Brugge speelde in het Jan Breydelstadion 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de ...

219
219
Francky Dury blikt terug op Anderlecht: "Gewoon geflikt"

In 2013 stond Zulte dicht bij een gigantische stunt. Francky Dury kon kampioen spelen met Zulte ...

322
322
Smets open over ontslag Fink: onthulling over Hayen

Matte Smets komt volledig boven water bij KRC Genk. De centrale verdediger was door de mindere ...

283
283
Messi krijgt pak slaag, Cuypers maakt direct statement

De MLS is opnieuw begonnen en in de Verenigde Staten vond er meteen een enorme verrassing plaats. ...

48
48
Van Gucht en partner verrassen iedereen met groot babynieuws

Nog maar eens onverwacht nieuw uit Ruben Van Gucht-land. Een week na de storm die over zijn huwelijk ...

116
116
'Union SG droomt van megadeal met Liverpool'

Bij Union SG zijn ze dit seizoen weer uitstekend bezig. Het voetbal is niet geweldig, de resultaten ...

132
132
Knaltransfer Neerpede-product: "Hoop stap te zetten"

Bij RSC Anderlecht hebben ze héél veel talent in de jeugdopleiding en niet iedereen ...

98
98
Belg leeft op na vertrek bij Genk: "Dit voetbal ligt me beter"

Bij KRC Genk lieten ze in januari Luca Oyen vertrekken naar sc Heerenveen, aangezien hij geen ...

321
321
Janssen en Oosting balen: "Dit is wreed"

Royal Antwerp FC speelde eindelijk nog eens een goede partij, maar verloor wel met 2-1 van Union SG. ...

228
228

Meer sportnieuws