'RSCA overweegt samenwerking met Vanden Borre te stoppen'

door
'RSCA overweegt samenwerking met Vanden Borre te stoppen'

Anthony Vanden Borre kreeg anderhalf jaar geleden van Anderlecht een zoveelste kans om zijn comeback te maken, maar die lijkt nu opnieuw met een sisser af te lopen. Het was al duidelijk dat de rechtsachter na drie jaar stilliggen niet meer in aanmerking zou komen voor een plaats in het eerste elftal, maar nu lijkt hij ook alle bruggen met RSCA en Vincent Kompany definitief op te blazen. 


Donderdag belegde Vanden Borre een soort persconferentie, waarop hij fel uithaalde naar AnderlechtHet Laatste Nieuws, Het Nieuwsblad en Le Soir noteerden dat Vanden Borre klaagde dat Anderlecht zich niet aan zijn beloftes hield en dat hij voelde dat de club hem niet meer nodig had. "Er was veel blabla, maar niks concreets", verklaarde hij onder meer. 

Vanden Borre had in januari 2020 een minimumcontract gekregen nadat hij op training een goede indruk gemaakt had, maar werd afgelopen zomer teruggezet naar de U21. Daar werd hij onder de hoede van Craig Bellamy klaargestoomd om jeugdtrainer te worden, tot hij enkele weken geleden niet meer kwam opdagen op training. Zonder geldige reden, maar Anderlecht hield zich koest. 

Nu is ook duidelijk waar Vanden Borre de voorbije weken mee bezig geweest is. Hij kondigde immers aan een voetbalacademie in Dubai op te richten met onder meer Dennis Vercauteren, zoon van Franky Vercauteren. De Belgium Football Academy richt zich op kinderen van Belgische, Nederlandse en Franse expats in de oliestaat en moet binnen enkele dagen al van start gaan.

UPDATE 30/01

De grote vraag luidt nu echter wat de officiële beslissing van Anderlecht zal zijn in het dossier-Anthony Vanden Borre. Volgens Het Nieuwsblad is de kans alvast reëel dat Sporting straks de samenwerking stopzet met haar jeugdproduct. Dan is nog afwachten wat Vanden Borre zelf van plan is. Gaat hij een nieuwe club zoeken om te voetballen, of zal hij zich volledig richten op zijn project in Dubai? 

LEES OOK: Stroeykens krijgt raad: vertrek bij Anderlecht dichterbij?

Moet Anderlecht de samenwerking stopzetten?

Meest recent

Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

1
1
'Toch geen Klopp? Real legt contact met andere topcoach'

Real Madrid beleeft een moeilijk seizoen. Het moet in LaLiga achtervolgen op rivaal FC Barcelona, ...

18
18
OHL ziet spits vertrekken, Eupen haalt speler uit CL

Maandag sluit de transfermarkt weer zijn deuren en dus zal er in de komende dagen nog heel wat ...

15
15
Stroeykens krijgt raad: vertrek bij Anderlecht dichterbij?

Anderlecht lijkt aan inkomende zijde zijn transferhuiswerk voor deze winter al klaar te hebben met ...

117
117
'Leko drukt stempel: Club biedt voor supertalent'

Club Brugge heeft met Felix Lemaréchal tot dusver één winteraanwinst ...

168
168
De Busser spreekt duidelijke transfervoorkeur uit

Een aantal Belgische spelers zijn hot tijdens deze wintermercato. Eén van de landgenoten die ...

22
22
'Club trekt bleek weg: waanzinnige Stankovic-clausules'

Club Brugge leverde woensdagavond een straffe prestatie. Het plaatste zich voor het tweede seizoen ...

502
502
'Standard slikt forse domper op transfermarkt'

Standard was deze winter al behoorlijk actief op de transermarkt. De Rouches willen dolgraag de top ...

95
95
'Club Brugge moet definitief kruis maken over topaanwinst'

Club Brugge bezorgde zichzelf woensdagavond een flinke boost. Met een klinkende zege tegen Olympique ...

383
383
Beerschot haalt volgende Japanse aanwinst binnen

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook zien op het Kiel. De nieuwe ...

44
44
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Club, vertrekker bij Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

213
213
UEFA straft na Afrika Cup-schande: Saibari op de rooster

De UEFA heeft ingegrepen na de perikelen in de Afrika Cup-finale. Allereerst stapten de Senegalese ...

107
107
België jubelt: UEFA-coëfficiënt deelt Nederland klappen uit

Het was een hoogdag voor het Belgische voetbal in Europa woensdagavond. Club Brugge won van ...

707
707
Door dit minuscuul detail loopt Union CL-kwalificatie mis

Union SG kan terugkijken op een knappe Champions League-campagne. De Brusselse club werd ...

167
167
'Bellingham maakt monstertransfer van 150 miljoen'

Bij Real Madrid loopt het dit seizoen niet zo vlot als gehoopt en dat zorgde ervoor dat trainer Xabi ...

236
236
Club haalt gram: "Fantastisch dat het net nu lukt"

Er waren de voorbije weken de nodige twijfels rond Club Brugge, zeker na de pijnlijke ...

187
187
Ajax spoelt CL-kater door met komst toptalent Anderlecht

Voor Ajax kwam woensdagavond een pijnlijk einde aan de campagne in de Champions League. Ze leden ...

168
168
De Zerbi snoeihard na zeperd van Marseille tegen Club

Het was woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het werd uiteindelijk ...

407
407
Feyenoord in de wolken met Belg: contract opengebroken

De titel lijkt voor Feyenoord dit seizoen alweer weg, want het heeft in de Eredivisie al veertien ...

27
27
Club Brugge blundert pijnlijk met boodschap aan Marseille

Club Brugge beleefde woensdag een geweldige Europese avond. Het leverde tegen Olympique Marseille ...

219
219
'Westerlo shopt in Ligue 1, bod op Reynolds'

KVC Westerlo gaat de komende dagen mogelijk nog wat transfers doen. Ze rondden er alvast ...

74
74
Vertrekker bij Anderlecht: "Bedankt, Neerpede"

Bij RSC Anderlecht beweegt er het nodige op de achtergrond. Na het (gedwongen) vertrek van Wouter ...

467
467
De Ketelaere merkt 'irritante' kwaliteit op bij Union SG

Atalanta verloor van Union SG en haalde zo niet de top acht, maar wel de tussenronde. De Italianen ...

257
257
Vanaken dolenthousiast: "Dit voelt heel lekker"

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. Hans Vanaken maakte zo alweer een fantastische ...

141
141
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

283
283

Meer sportnieuws