'RSCA overweegt samenwerking met Vanden Borre te stoppen'

door
'RSCA overweegt samenwerking met Vanden Borre te stoppen'

Anthony Vanden Borre kreeg anderhalf jaar geleden van Anderlecht een zoveelste kans om zijn comeback te maken, maar die lijkt nu opnieuw met een sisser af te lopen. Het was al duidelijk dat de rechtsachter na drie jaar stilliggen niet meer in aanmerking zou komen voor een plaats in het eerste elftal, maar nu lijkt hij ook alle bruggen met RSCA en Vincent Kompany definitief op te blazen. 


Donderdag belegde Vanden Borre een soort persconferentie, waarop hij fel uithaalde naar AnderlechtHet Laatste Nieuws, Het Nieuwsblad en Le Soir noteerden dat Vanden Borre klaagde dat Anderlecht zich niet aan zijn beloftes hield en dat hij voelde dat de club hem niet meer nodig had. "Er was veel blabla, maar niks concreets", verklaarde hij onder meer. 

Vanden Borre had in januari 2020 een minimumcontract gekregen nadat hij op training een goede indruk gemaakt had, maar werd afgelopen zomer teruggezet naar de U21. Daar werd hij onder de hoede van Craig Bellamy klaargestoomd om jeugdtrainer te worden, tot hij enkele weken geleden niet meer kwam opdagen op training. Zonder geldige reden, maar Anderlecht hield zich koest. 

Nu is ook duidelijk waar Vanden Borre de voorbije weken mee bezig geweest is. Hij kondigde immers aan een voetbalacademie in Dubai op te richten met onder meer Dennis Vercauteren, zoon van Franky Vercauteren. De Belgium Football Academy richt zich op kinderen van Belgische, Nederlandse en Franse expats in de oliestaat en moet binnen enkele dagen al van start gaan.

UPDATE 30/01

De grote vraag luidt nu echter wat de officiële beslissing van Anderlecht zal zijn in het dossier-Anthony Vanden Borre. Volgens Het Nieuwsblad is de kans alvast reëel dat Sporting straks de samenwerking stopzet met haar jeugdproduct. Dan is nog afwachten wat Vanden Borre zelf van plan is. Gaat hij een nieuwe club zoeken om te voetballen, of zal hij zich volledig richten op zijn project in Dubai? 

LEES OOK: ‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Moet Anderlecht de samenwerking stopzetten?

Meest recent

Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

8
8
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

108
108
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

41
41
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

95
95
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

96
96
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

13
13
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

87
87
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

255
255
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

104
104
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

478
478
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

161
161
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

165
165
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

191
191
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

122
122
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

274
274
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

195
195
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

238
238
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

353
353
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

249
249
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

422
422
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

176
176
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

188
188
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

115
115
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

252
252
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

921
921

Meer sportnieuws