Opmerkelijke statistiek bewijst gebrek aan stabiliteit bij Anderlecht

door
Opmerkelijke statistiek bewijst gebrek aan stabiliteit bij Anderlecht

Anderlecht doet dit seizoen nog volop mee voor een ticket voor Play-Off I, maar dat komt ook in grote mate door de wisselvalligheid van de concurrentie. Vincent Kompany heeft de trein dit seizoen nog steeds niet helemaal op de rails gekregen, vooral op verplaatsing loopt het dit seizoen dramatisch. Dat de trainer nog steeds niet de juiste formule gevonden heeft, is duidelijk.


Dat blijkt immers ook uit de statistieken, want La Dernière Heure weet dat Anderlecht dit seizoen nu al maar liefst 35 spelers gebruikt heeft. Dat is volgens de krant een record in de Jupiler Pro League en dat cijfer zal de komende maanden bovendien nog oplopen. De verwachting is dat bijvoorbeeld winteraanwinst Majeed Ashimeru de komende weken nog minuten zal krijgen.

Dat hoge aantal is deels te verklaren door pech op de transfermarkt - met Jérémy Doku en Percy Tau verloor Kompany bijvoorbeeld twee sterkhouders - en blessures - zie bijvoorbeeld Van Crombrugge en Cobbaut -, maar ook door het feit dat Kompany zelf vaak niet lijkt te weten wat hij met zijn spelers aan moet. Denk maar bijvoorbeeld aan het geval van Michel Vlap, die al meermaals van de basis naar de tribune of omgekeerd ging.

De 35 spelers die Anderlecht dit seizoen al gebruikte:
  1. Hendrik Van Crombrugge
  2. Timon Wellenreuther
  3. Michael Murillo
  4. Elias Cobbaut
  5. Hannes Delcroix
  6. Bogdan Mykhaylichenko
  7. Killian Sardella
  8. Matt Miazga
  9. Derrick Luckassen
  10. Kemar Lawrence
  11. Ognjen Vranjes
  12. Lucas Lissens
  13. Yari Verschaeren
  14. Albert Sambi Lokonga
  15. Marco Kana
  16. Percy Tau
  17. Michel Vlap
  18. Adrien Trebel
  19. Peter Zulj
  20. Josh Cullen
  21. Edo Kayembe
  22. Anouar Ait El Hadj
  23. Kristian Arnstad
  24. Mario Stroeykens
  25. Jérémy Doku
  26. Lukas Nmecha
  27. Jacob Bruun Larsen
  28. Francis Amuzu
  29. Landry Dimata
  30. Abdoulay Diaby
  31. Mustapha Bundu
  32. Antoine Colassin
  33. Paul Mukairu
  34. Mohammed Dauda
  35. Zakaria Bakkali

LEES OOK: 'Renard heeft masterplan voor wintermercato'

Moet Kompany meer vasthouden aan een vaste ploeg?

Meest recent

Ongezien: Garcia haalt verwoestend uit naar Club Brugge

Het zijn bij Club Brugge zeer woelige weken geweest en dat liet haast niemand onberoerd. De recente ...

93
93
Mercatobom in de maak bij Anderlecht?

Anderlecht staat alweer voor een drukke mercato. Ondanks dat er in de zomer al veel beweging was, ...

56
56
TRANSFERUURTJE: 'Club gaat voor megadeal, topkandidaat bij Genk'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

85
85
'Bliksemtransfer dreigt voor Marcus Rashford'

De wintermercato staat voor de deur en dan is het tijd om de geruchtenmolen te laten draaien. Naar ...

32
32
Birger Maertens verrast vriend en vijand met nieuw leven

Birger Maertens was jarenlang een herkenbaar gezicht bij Club Brugge. Als betrouwbare verdediger ...

77
77
Garcia slaat groot alarm bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia is al volop bezig met het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

53
53
'Bliksemtransfer Marcus Rashford naar andere grootmacht'

Marcus Rashford staat nog onder contract bij Manchester United, maar dit seizoen speelt de Engelsman ...

41
41
Crisis bij Union: "Gelukkig pakken ze 6 op 15, anders..."

Alles blijft dit seizoen zeer dicht bij elkaar in de Jupiler Pro League. Aanvankelijk leken Union en ...

99
99
Ruben Van Gucht krijgt verdict dat nog lang zal nazinderen

Ruben Van Gucht kwam de voorbije maanden meermaals negatief in het nieuws door ernstige ...

64
64
'Neymar maakt gratis knaltransfer'

Begin 2025 keerde Neymar terug waar het voor hem allemaal begon. De intussen 33-jarige steraanvaller ...

71
71
Conte spreekt duidelijke taal over rentree Lukaku

Vier maanden lang stond Romelu Lukaku aan de kant, nadat hij in augustus tijdens een oefenwedstrijd ...

25
25
Bounida ondanks glansrol aangepakt: "Dat moet eruit"

Rayane Bounida moest in de laatste matchen van Ajax vrede nemen met een rol als invaller nadat hij ...

60
60
'Laatste twee sparringpartners Rode Duivels voor WK bekend'

De Rode Duivels weten sinds enkele weken waar ze volgende zomer aan toe zullen zijn op het WK. Ze ...

178
178
'AA Gent vs Club: soap eindigt met een sisser'

De laatste weken zit het er bovenarms op tussen AA Gent en Club Brugge. In de Arteveldestad zijn ze ...

366
366
'Renard heeft masterplan voor wintermercato'

Olivier Renard staat voor een zeer groot examen in januari. De sportieve baas zal moeten bewijzen ...

204
204
Union SG en Bormans verklaren: "Kost ons 100 miljoen euro"

Union SG lijkt ook dit seizoen weer een gooi te doen naar de landstitel in België. De ...

192
192
Anderlecht haalde slag niet thuis: “Ik had geen goed gevoel"

RSC Anderlecht onderging dit seizoen weer héél wat wijzigingen in het organigram. De ...

175
175
'FCV Dender droomt plots van miljoenendeal'

De Belgische clubs gaan in januari wellicht spelers moeten verkopen door de DAZN-saga. De bevroren ...

64
64
‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

1496
1496
Leya Iseka (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Aaron Leya Iseka was ooit het grote spitsentalent van RSC Anderlecht, maar de grote doorbraak volgde ...

51
51
Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

OH Leuven heeft voetbalgeschiedenis geschreven. In een uitverkocht stadion verloor de vrouwenploeg ...

50
50
'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

358
358
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

145
145
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

211
211
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

257
257

Meer sportnieuws