Opmerkelijke statistiek bewijst gebrek aan stabiliteit bij Anderlecht

door
Opmerkelijke statistiek bewijst gebrek aan stabiliteit bij Anderlecht

Anderlecht doet dit seizoen nog volop mee voor een ticket voor Play-Off I, maar dat komt ook in grote mate door de wisselvalligheid van de concurrentie. Vincent Kompany heeft de trein dit seizoen nog steeds niet helemaal op de rails gekregen, vooral op verplaatsing loopt het dit seizoen dramatisch. Dat de trainer nog steeds niet de juiste formule gevonden heeft, is duidelijk.


Dat blijkt immers ook uit de statistieken, want La Dernière Heure weet dat Anderlecht dit seizoen nu al maar liefst 35 spelers gebruikt heeft. Dat is volgens de krant een record in de Jupiler Pro League en dat cijfer zal de komende maanden bovendien nog oplopen. De verwachting is dat bijvoorbeeld winteraanwinst Majeed Ashimeru de komende weken nog minuten zal krijgen.

Dat hoge aantal is deels te verklaren door pech op de transfermarkt - met Jérémy Doku en Percy Tau verloor Kompany bijvoorbeeld twee sterkhouders - en blessures - zie bijvoorbeeld Van Crombrugge en Cobbaut -, maar ook door het feit dat Kompany zelf vaak niet lijkt te weten wat hij met zijn spelers aan moet. Denk maar bijvoorbeeld aan het geval van Michel Vlap, die al meermaals van de basis naar de tribune of omgekeerd ging.

De 35 spelers die Anderlecht dit seizoen al gebruikte:
  1. Hendrik Van Crombrugge
  2. Timon Wellenreuther
  3. Michael Murillo
  4. Elias Cobbaut
  5. Hannes Delcroix
  6. Bogdan Mykhaylichenko
  7. Killian Sardella
  8. Matt Miazga
  9. Derrick Luckassen
  10. Kemar Lawrence
  11. Ognjen Vranjes
  12. Lucas Lissens
  13. Yari Verschaeren
  14. Albert Sambi Lokonga
  15. Marco Kana
  16. Percy Tau
  17. Michel Vlap
  18. Adrien Trebel
  19. Peter Zulj
  20. Josh Cullen
  21. Edo Kayembe
  22. Anouar Ait El Hadj
  23. Kristian Arnstad
  24. Mario Stroeykens
  25. Jérémy Doku
  26. Lukas Nmecha
  27. Jacob Bruun Larsen
  28. Francis Amuzu
  29. Landry Dimata
  30. Abdoulay Diaby
  31. Mustapha Bundu
  32. Antoine Colassin
  33. Paul Mukairu
  34. Mohammed Dauda
  35. Zakaria Bakkali

LEES OOK: Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

Moet Kompany meer vasthouden aan een vaste ploeg?

Meest recent

Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

17
17
Kieft maakt zich zorgen: "Belgisch voetbal is sterker"

In België loopt er heel veel talent rond, maar veel van die talenten trekken al vroeg naar het ...

61
61
STVV greep mis bij ex-Genkie: “Deden inspanning in de zomer”

Bij STVV hebben ze met Wouter Vrancken een zeer goede Belgische trainer in de rangen. Die had bij ...

14
14
KRC Genk hoopt: kans op Rode Duivel stuk groter

Bij KRC Genk draait het steeds beter. Hun sterke Europese campagne krijgt wellicht nog een vervolg, ...

51
51
Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

RSC Anderlecht moet dit weekend flink aan de bak. Er is maar één optie: winnen op het ...

107
107
AA Gent in zak en as: Lopes en Roef benoemen hét probleem

AA Gent blijft dit seizoen matig voor de dag komen. Rik De Mil krijgt de motor ook niet aan het ...

58
58
Schokgolf in Napels: De Bruyne na één seizoen weer weg?

Volgens Italiaanse bronnen zou Kevin De Bruyne dit weekend terugkeren naar Italië om de ...

121
121
Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

129
129
Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

316
316
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

303
303
AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

176
176
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

221
221
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

139
139
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

114
114
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

205
205
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

69
69
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

370
370
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

118
118
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

398
398
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

173
173
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

272
272
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

678
678
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

216
216
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

355
355
'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

425
425

Meer sportnieuws