Opmerkelijke statistiek bewijst gebrek aan stabiliteit bij Anderlecht

door stemmen
Opmerkelijke statistiek bewijst gebrek aan stabiliteit bij Anderlecht

Anderlecht doet dit seizoen nog volop mee voor een ticket voor Play-Off I, maar dat komt ook in grote mate door de wisselvalligheid van de concurrentie. Vincent Kompany heeft de trein dit seizoen nog steeds niet helemaal op de rails gekregen, vooral op verplaatsing loopt het dit seizoen dramatisch. Dat de trainer nog steeds niet de juiste formule gevonden heeft, is duidelijk.


Dat blijkt immers ook uit de statistieken, want La Dernière Heure weet dat Anderlecht dit seizoen nu al maar liefst 35 spelers gebruikt heeft. Dat is volgens de krant een record in de Jupiler Pro League en dat cijfer zal de komende maanden bovendien nog oplopen. De verwachting is dat bijvoorbeeld winteraanwinst Majeed Ashimeru de komende weken nog minuten zal krijgen.

Dat hoge aantal is deels te verklaren door pech op de transfermarkt - met Jérémy Doku en Percy Tau verloor Kompany bijvoorbeeld twee sterkhouders - en blessures - zie bijvoorbeeld Van Crombrugge en Cobbaut -, maar ook door het feit dat Kompany zelf vaak niet lijkt te weten wat hij met zijn spelers aan moet. Denk maar bijvoorbeeld aan het geval van Michel Vlap, die al meermaals van de basis naar de tribune of omgekeerd ging.

De 35 spelers die Anderlecht dit seizoen al gebruikte:
  1. Hendrik Van Crombrugge
  2. Timon Wellenreuther
  3. Michael Murillo
  4. Elias Cobbaut
  5. Hannes Delcroix
  6. Bogdan Mykhaylichenko
  7. Killian Sardella
  8. Matt Miazga
  9. Derrick Luckassen
  10. Kemar Lawrence
  11. Ognjen Vranjes
  12. Lucas Lissens
  13. Yari Verschaeren
  14. Albert Sambi Lokonga
  15. Marco Kana
  16. Percy Tau
  17. Michel Vlap
  18. Adrien Trebel
  19. Peter Zulj
  20. Josh Cullen
  21. Edo Kayembe
  22. Anouar Ait El Hadj
  23. Kristian Arnstad
  24. Mario Stroeykens
  25. Jérémy Doku
  26. Lukas Nmecha
  27. Jacob Bruun Larsen
  28. Francis Amuzu
  29. Landry Dimata
  30. Abdoulay Diaby
  31. Mustapha Bundu
  32. Antoine Colassin
  33. Paul Mukairu
  34. Mohammed Dauda
  35. Zakaria Bakkali

LEES OOK: Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

Moet Kompany meer vasthouden aan een vaste ploeg?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
'Union mikt op jackpot: alle records aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

16
16
Bekerstress bij RSCA: cruciale update uit ziekenboeg

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

24
24
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

58
58
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

50
50
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

141
141
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

167
167
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

126
126
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

119
119
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

463
463
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

673
673
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

399
399
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

205
205
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

121
121
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

79
79
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

206
206
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

410
410
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

190
190
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

102
102
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

35
35
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

297
297
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

279
279
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

429
429
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

435
435
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

295
295
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

47
47

Meer sportnieuws