Club mikt hoog met type-Cristiano Ronaldo

1463
Club mikt hoog met type-Cristiano Ronaldo

Maandag sluit de wintermercato alweer, maar Club Brugge heeft zijn transferhuiswerk nog niet af. De West-Vlamingen onderhandelen momenteel met PAOK Saloniki, met als inzet Christos Tzolis. En die is alvast niet het eerste het beste transferdoelwit. De UEFA voorspelt hem als één van de grootste talenten en Tziolis haalde zelfs al een nominatie voor de Golden Boy 2020. Het zou dus een straffe stunt betekenen, mocht Club Brugge de 18-jarige kunnen strikken.


GRIEKS GOUD

Er mocht wel nog iets bij. Na het vertrek van Krépin Diatta en Emmanuel Dennis zit Club Brugge vandaag niet bepaald dik in de flankaanvallers. Er is uiteraard nog steeds Noa Lang, die zich op korte termijn ontwikkelde tot zowat de beste voetballer op de Belgische velden, maar daarna is de spoeling op de flankposities wel erg dunnetjes. Om dit seizoen een prominente rol van betekenis te spelen in Europa en tegelijkertijd een nieuwe titel te prolongeren, is een nieuwe flankaanvaller in daarom alvast geen overbodige luxe.



In de voorbije maanden werden reeds verschillende flankspelers uit het buitenland gelinkt aan Club Brugge, maar het grootste doelwit zou momenteel Christos Tzolis zijn. Het Nieuwsblad omschrijft de 18-jarige als een grote Griekse topsensatie, en dat zou weleens een juiste inschatting van diens kwaliteiten kunnen zijn. Veel meer dan Facundo Pellistri, Jaden Philogene-Bidace, Osame Sahraoui of Tokmac Nguen bezit Tzolis erg hoogwaardige kwaliteiten en een enorm potentieel. Zo'n toekomstig goudhaantje die later een grote som geld kan opbrengen.

DORTMUND EN AJAX 

Qua profiel past Christos Tzolis dan ook perfect in het plaatje van Club Brugge. Jong, talentvol, een ruime progressiemarge en de specifieke kwaliteiten om al meteen zijn stempel te drukken op Jan Breydel. Tzolis staat al geruime tijd te boek als het grootste Griekse talent en volgens lokale berichten is hij in elk geval bezig aan zijn laatste seizoen bij PAOK Saloniki. Er wacht Tzolis, de op één na jongste doelpuntenmaker in de clubgeschiedenis, straks dus sowieso een fraaie transfer. Al is Club Brugge heus niet de enige geïnteresseerde partij in de flankaanvaller.



Christos Tzolis geldt als één van de grootste Europese talenten en dan is er natuurlijk belangstelling bij de vleet. Zo toonde Borussia Dortmund in oktober al interesse in de 18-jarige Griek, hij zou er één van de mogelijke opties zijn om Jadon Sancho te vervangen – indien de Engelsman er binnenkort zou vertrekken. Maar zelfs als Dortmund hem niet zou aantrekken in de huidige transferperiode, dan zouden de Duitsers Tziolis van nabij blijven volgen. Ook Ajax heeft zijn naam met stip genoteerd, Tziolis maakte namelijk een grote indruk in de huidige Europa League-campagne tegen PSV Eindhoven.

REMEMBER THE NAME

Vorige week loste UEFA haar jaarlijkse lijst '50 for the future'. Vijftig jonge talenten werden getipt voor een grote toekomst in het mondiale voetbal. Onder deze vijftig youngsters zaten heel wat klinkende namen zoals Charles De Ketelaere (Club Brugge), Jérémy Doku (Rennes), Pedri (FC Barcelona), Ryan Gravenberch (Ajax), Jude Bellingham (Dortmund) maar ook Christos Tzolis. De UEFA verklaarde Tzolis' nominatie vooral dankzij zijn doelgerichtheid en snelheid, wat de kernkwaliteiten zijn van de jonge Griek. Na zijn glansprestatie in de huidige Europa League-campagne tegen PSV Eindhoven poste het Twitter-account van de UEFA ook nog eens duidelijke slagzin: “Christos Tzolis. Remember the name.”



De UEFA tipt Christos Tzolis dus als één van de grootste opkomende talenten in de voetbalwereld, en zij zijn lang zijn niet de enige. De Italiaanse sportkrant Tuttosport organiseert elk jaar de trofee van de Golden Boy, een prijs voor het grootste Europese voetbaltalent onder 21 jaar. En in de editie van 2020 haalde Tzolis die prestigieuze shortlist van 40 namen, samen met onder andere Ansu Fati (FC Barcelona), Alfonso Davies (Bayern München), Phil Foden (Manchester City) en Jadon Sancho (Borussia Dortmund). Weinig verrassend werd Tzolis niet uitgeroepen tot de Golden Boy anno 2020, maar wel doelpuntenmachine Erling Haaland. Toch staat zijn nominatie, samen met de lovende commentaren van UEFA, niet slecht op zijn Curriculum Vitae. De term Griekse topsensatie slaag echt wel ergens op.

10 MILJOEN EURO 

De indrukwekkende evolutie van de tiener betekent alvast een gouden zaak voor zijn club PAOK Saloniki. In oktober voerde het gespecialiseerde Transfermarkt.de een marktwaarde-update door in de Griekse Super League, en toen was Christos Tzolis de grote winnaar. Transfermarkt.de her-evalueerde de marktwaarde van 164 lokale spelers, maar die van Tzolis was wel erg opmerkelijk. Zijn oorspronkelijke marktwaarde van 400 duizend euro vertienvoudigde naar een actuele waardering van 4 miljoen euro. 

Zijn huidige marktwaarde van 4 miljoen euro betekent echter allerminst dat PAOK Saloniki straks zal zwichten voor dergelijke transferprijs. Vanuit Griekenland klinkt het alvast dat de Wit-Zwarten azen op een bedrag van 8 miljoen euro, of zelfs op een nieuw transferrecord. De duurste uitgaande transfer van PAOK staat momenteel nog op de naam van Aleksandar Prijovic, die PAOK in januari 2019 verliet voor Al-Ittihad. Transferprijs: 10 miljoen euro.



Club Brugge zal dus diep in de geldbuidel moeten tasten, wil het Christos Tzolis effectief aan boord halen. Anderzijds hebben de West-Vlamingen wel een unieke troef in handen, want PAOK Saloniki heeft wel zin om de Brugse huurling Michael Krmencik op definitieve basis overnemen. Op die manier wordt de prijs voor Tzolis enigszins gedrukt, en is Club Brugge verlost van de dure en geflopte Krmencik – die het overigens uitstekend doet bij PAOK. 

Dat scenario oogt mooi en aanlokkelijk, maar met Griekse clubs valt er doorgaans moeilijk te onderhandelen. 't Is een bepaald cultuurverschil. Zo zou PAOK hun sterspeler pas in de komende zomer willen transfereren, al kan dat uiteraard een onderhandelingstactiek zijn om de vraagprijs voor Tzolis nog een extra zetje te geven. Er staan manager Vincent Mannaert duidelijk nog enkele drukke en spannende dagen te wachten vooraleer de transfermarkt haar deuren sluit.

CRISTIANO RONALDO

Nu, wat voor speler is die Christos Tzolis eigenlijk? Hoewel hij doorgaans vanop de flank opereert, knijpt de 18-jarige dolgraag naar het centrum van het veld. Op het gebied van looplijnen kan hij in het huidige team van Club Brugge daarom goed vergeleken worden met Noa Lang. Tzolis is geen klassieke buitenspeler, hij legt de focus vooral op een hoge doelgerichtheid. Zo verschijnt er in de Griekse Super League geen enkele andere flankaanvaller meer in de box dan hem. Met zijn gemiddelde van 0,27 doelpunt per competitiewedstrijd, scoren er bijvoorbeeld ook slechts vier flankaanvallers regelmatiger dan Tziolis. 

't Is daarom dat Christos Tzolis zo'n uniek profiel bezit. Angolos Zazopoulos, één van zijn eerste coaches bij PAOK, vergeleek zijn poulain eerder met Timo Werner van Chelsea FC. Andere geluiden uit Griekenland vinden Tzolis door zijn doelgerichtheid eerder een type-Cristiano Ronaldo – vooral in diens periode als flankaanvaller bij Manchester United. Het is dan ook geen verrassing dat de Portugese superster het grote voorbeeld is van Tzolis. Het rastalent maakte dit seizoen een verpletterende indruk in de Griekse Super League, maar hij kwam vooral op de radar van Club Brugge en andere Europese clubs door zijn schitterende campagne in de Europa League.



Zo scoorde Tziolis drie keer in de groepsfase waar PSV Eindhoven, Granada CF en Omonia Nicosia deel van uitmaakten. Daarnaast gaf hij ook nog eens twee assists. Bij vier van deze vijf beslissende acties was PSV, toch de sterkste tegenstander in de groep, het slachtoffer van dienst. Deze straffe statistieken kon Tzolis ook bewerkstelligen in amper 217 speelminuten tijd, wat zijn prestaties in de Europa League nog indrukwekkender maken. Omgerekend in speelminuten scoorde Tzolis bijvoorbeeld één doelpunt per 90 minuten. Remember the name, zoals de UEFA reeds voorspelde ...

LEES OOK: Adedeji-soap: De Condé zet Club Brugge fors op zijn plaats

Moet Mannaert doorduwen om Tzolis te halen?

Meest recent

Boskamp snoeihard: "Ik riep hem niet meer op voor België"

De Rode Duivels spelen binnen enkele weken maar liefst vier matchen in de ronduit overbodige Nations ...

0
0
Anderlecht met grote domper: sterkhouder weken out?

RSC Anderlecht pakte de broodnodige drie punten bij KV Mechelen. Dat was het goede nieuws voor de ...

50
50
Adedeji-soap: De Condé zet Club Brugge fors op zijn plaats

Club Brugge spendeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen aan nieuw spelersmateriaal, maar kon niet ...

60
60
'Monstertransfer Pacho: Engelsen reserveren fortuin'

De Jupiler Pro League wist de voorbije seizoenen heel wat jongens te lanceren richting de Europese ...

48
48
Vraagteken Vanaken: grote verrassing in Brugse basiself?

Voorlopig staat nog een groot vraagteken achter zijn naam. Maar de kans is reëel dat Club ...

136
136
Anderlecht spartelt naar zege: kranten zien nieuwe steunpilaar

RSC Anderlecht heeft vrijdagavond zijn derde competitiezege geboekt. Op het veld van KV Mechelen ...

342
342
‘Van Bommel zwicht voor Doku: WK-uitblinker vliegt eruit’

Jérémy Doku is nog altijd niet wedstrijdfit. Toch wacht Mark van Bommel straks een nog ...

364
364
'Club houdt hart vast: laatste maanden voor publiekslieveling'

Club Brugge wist in de zomermercato opnieuw een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

483
483
Compper met opvallende reactie: "Dat lijkt misschien vreemd"

Royal Antwerp FC moet dit weekend aan de bak tegen Club Brugge. De Great Old heeft er een paar ...

79
79
Bruno velt oordeel over nipte zege van Anderlecht

RSC Anderlecht wist na het puntenverlies tegen KRC Genk weer aan te knopen met een zege tegen KV ...

426
426
Omobamidele: "Dit maakt op het einde het verschil"

RSC Anderlecht won met 0-1 van KV Mechelen. Het was voetbaltechnisch een bijzonder matige pot ...

173
173
Matig Anderlecht pakt zege na zeer povere pot voetbal

In de Jupiler Pro League openden KV Mechelen en RSC Anderlecht vanavond de zesde speeldag. Beide ...

135
135
Kompany lyrisch over topspeler: "Hij is een artiest"

Vincent Kompany is een adept van aanvallend voetbal. Dat was zo bij RSC Anderlecht, Burnley en zeker ...

61
61
KV Kortrijk onder druk: Jonckheere ziet oorzaken voor zwakke start

KV Kortrijk is het seizoen begonnen met een nul op vijftien. Het belooft een moeilijk seizoen te ...

110
110
Beerschot en Dender zetten titelambities kracht bij

Om 20u stonden er twee matchen op het programma in de Challenger Pro League. Er was de beladen ...

89
89
RSCA op voorsprong, fans willen één speler in de ploeg

KV Mechelen en RSC Anderlecht begonnen om 20u45 aan hun zesde competitiepartij van het seizoen. De ...

197
197
Thorup looft nieuwkomer: "Was alvast veelbelovend"

KRC Genk pakte vorige week een punt op het veld van RSC Anderlecht, wat al bij al toch gevleid was. ...

140
140
Vertrek in de maak bij Anderlecht: "In januari transfer"

Bij RSC Anderlecht zitten ze nog met een aantal overbodige spelers. Antoine Sibierski hoopt hen in ...

265
265
Wat met El Hadj bij Union SG? Hubert speelt open kaart

Anouar Ait El Hadj aasde de afgelopen transferpriode op een vertrek bij Union SG. Hij voelde zich ...

143
143
‘Leko gooit Club Brugge-speler per direct uit zijn elftal’

Ivan Leko heeft na de Europese opener meteen hard ingegrepen bij Club Brugge. Een speler die enkele ...

782
782
Bruno maakt ploeg bekend: één wissel bij Anderlecht

Om 20u45 staat de altijd beladen partij tussen KV Mechelen en RSC Anderlecht op het programma. Beide ...

86
86
Vanhoutte zorgt voor veel reacties met opvallend beeld

Charles Vanhoutte beleeft momenteel een bijzonder hoofdstuk in zijn carrière. De Belgische ...

65
65
STVV pakt uit met héél verrassend initiatief

STVV heeft zopas straf nieuws meegedeeld. De Kanaries pakken uit met een documentaire over het ...

63
63
Transfers voor James Rodriguez, Coutinho én Mata

De transferperiode ligt achter de rug in de meeste landen, maar in sommige competities kan men wel ...

32
32
KRC Genk versus AA Gent: Thorup en De Mil slijpen messen

Komend weekend staan er heel wat interessante affiches op het programma, maar de voornaamste ...

197
197

Meer sportnieuws