Club mikt hoog met type-Cristiano Ronaldo

door
Club mikt hoog met type-Cristiano Ronaldo

Maandag sluit de wintermercato alweer, maar Club Brugge heeft zijn transferhuiswerk nog niet af. De West-Vlamingen onderhandelen momenteel met PAOK Saloniki, met als inzet Christos Tzolis. En die is alvast niet het eerste het beste transferdoelwit. De UEFA voorspelt hem als één van de grootste talenten en Tziolis haalde zelfs al een nominatie voor de Golden Boy 2020. Het zou dus een straffe stunt betekenen, mocht Club Brugge de 18-jarige kunnen strikken.


GRIEKS GOUD

Er mocht wel nog iets bij. Na het vertrek van Krépin Diatta en Emmanuel Dennis zit Club Brugge vandaag niet bepaald dik in de flankaanvallers. Er is uiteraard nog steeds Noa Lang, die zich op korte termijn ontwikkelde tot zowat de beste voetballer op de Belgische velden, maar daarna is de spoeling op de flankposities wel erg dunnetjes. Om dit seizoen een prominente rol van betekenis te spelen in Europa en tegelijkertijd een nieuwe titel te prolongeren, is een nieuwe flankaanvaller in daarom alvast geen overbodige luxe.



In de voorbije maanden werden reeds verschillende flankspelers uit het buitenland gelinkt aan Club Brugge, maar het grootste doelwit zou momenteel Christos Tzolis zijn. Het Nieuwsblad omschrijft de 18-jarige als een grote Griekse topsensatie, en dat zou weleens een juiste inschatting van diens kwaliteiten kunnen zijn. Veel meer dan Facundo Pellistri, Jaden Philogene-Bidace, Osame Sahraoui of Tokmac Nguen bezit Tzolis erg hoogwaardige kwaliteiten en een enorm potentieel. Zo'n toekomstig goudhaantje die later een grote som geld kan opbrengen.

DORTMUND EN AJAX 

Qua profiel past Christos Tzolis dan ook perfect in het plaatje van Club Brugge. Jong, talentvol, een ruime progressiemarge en de specifieke kwaliteiten om al meteen zijn stempel te drukken op Jan Breydel. Tzolis staat al geruime tijd te boek als het grootste Griekse talent en volgens lokale berichten is hij in elk geval bezig aan zijn laatste seizoen bij PAOK Saloniki. Er wacht Tzolis, de op één na jongste doelpuntenmaker in de clubgeschiedenis, straks dus sowieso een fraaie transfer. Al is Club Brugge heus niet de enige geïnteresseerde partij in de flankaanvaller.



Christos Tzolis geldt als één van de grootste Europese talenten en dan is er natuurlijk belangstelling bij de vleet. Zo toonde Borussia Dortmund in oktober al interesse in de 18-jarige Griek, hij zou er één van de mogelijke opties zijn om Jadon Sancho te vervangen – indien de Engelsman er binnenkort zou vertrekken. Maar zelfs als Dortmund hem niet zou aantrekken in de huidige transferperiode, dan zouden de Duitsers Tziolis van nabij blijven volgen. Ook Ajax heeft zijn naam met stip genoteerd, Tziolis maakte namelijk een grote indruk in de huidige Europa League-campagne tegen PSV Eindhoven.

REMEMBER THE NAME

Vorige week loste UEFA haar jaarlijkse lijst '50 for the future'. Vijftig jonge talenten werden getipt voor een grote toekomst in het mondiale voetbal. Onder deze vijftig youngsters zaten heel wat klinkende namen zoals Charles De Ketelaere (Club Brugge), Jérémy Doku (Rennes), Pedri (FC Barcelona), Ryan Gravenberch (Ajax), Jude Bellingham (Dortmund) maar ook Christos Tzolis. De UEFA verklaarde Tzolis' nominatie vooral dankzij zijn doelgerichtheid en snelheid, wat de kernkwaliteiten zijn van de jonge Griek. Na zijn glansprestatie in de huidige Europa League-campagne tegen PSV Eindhoven poste het Twitter-account van de UEFA ook nog eens duidelijke slagzin: “Christos Tzolis. Remember the name.”



De UEFA tipt Christos Tzolis dus als één van de grootste opkomende talenten in de voetbalwereld, en zij zijn lang zijn niet de enige. De Italiaanse sportkrant Tuttosport organiseert elk jaar de trofee van de Golden Boy, een prijs voor het grootste Europese voetbaltalent onder 21 jaar. En in de editie van 2020 haalde Tzolis die prestigieuze shortlist van 40 namen, samen met onder andere Ansu Fati (FC Barcelona), Alfonso Davies (Bayern München), Phil Foden (Manchester City) en Jadon Sancho (Borussia Dortmund). Weinig verrassend werd Tzolis niet uitgeroepen tot de Golden Boy anno 2020, maar wel doelpuntenmachine Erling Haaland. Toch staat zijn nominatie, samen met de lovende commentaren van UEFA, niet slecht op zijn Curriculum Vitae. De term Griekse topsensatie slaag echt wel ergens op.

10 MILJOEN EURO 

De indrukwekkende evolutie van de tiener betekent alvast een gouden zaak voor zijn club PAOK Saloniki. In oktober voerde het gespecialiseerde Transfermarkt.de een marktwaarde-update door in de Griekse Super League, en toen was Christos Tzolis de grote winnaar. Transfermarkt.de her-evalueerde de marktwaarde van 164 lokale spelers, maar die van Tzolis was wel erg opmerkelijk. Zijn oorspronkelijke marktwaarde van 400 duizend euro vertienvoudigde naar een actuele waardering van 4 miljoen euro. 

Zijn huidige marktwaarde van 4 miljoen euro betekent echter allerminst dat PAOK Saloniki straks zal zwichten voor dergelijke transferprijs. Vanuit Griekenland klinkt het alvast dat de Wit-Zwarten azen op een bedrag van 8 miljoen euro, of zelfs op een nieuw transferrecord. De duurste uitgaande transfer van PAOK staat momenteel nog op de naam van Aleksandar Prijovic, die PAOK in januari 2019 verliet voor Al-Ittihad. Transferprijs: 10 miljoen euro.



Club Brugge zal dus diep in de geldbuidel moeten tasten, wil het Christos Tzolis effectief aan boord halen. Anderzijds hebben de West-Vlamingen wel een unieke troef in handen, want PAOK Saloniki heeft wel zin om de Brugse huurling Michael Krmencik op definitieve basis overnemen. Op die manier wordt de prijs voor Tzolis enigszins gedrukt, en is Club Brugge verlost van de dure en geflopte Krmencik – die het overigens uitstekend doet bij PAOK. 

Dat scenario oogt mooi en aanlokkelijk, maar met Griekse clubs valt er doorgaans moeilijk te onderhandelen. 't Is een bepaald cultuurverschil. Zo zou PAOK hun sterspeler pas in de komende zomer willen transfereren, al kan dat uiteraard een onderhandelingstactiek zijn om de vraagprijs voor Tzolis nog een extra zetje te geven. Er staan manager Vincent Mannaert duidelijk nog enkele drukke en spannende dagen te wachten vooraleer de transfermarkt haar deuren sluit.

CRISTIANO RONALDO

Nu, wat voor speler is die Christos Tzolis eigenlijk? Hoewel hij doorgaans vanop de flank opereert, knijpt de 18-jarige dolgraag naar het centrum van het veld. Op het gebied van looplijnen kan hij in het huidige team van Club Brugge daarom goed vergeleken worden met Noa Lang. Tzolis is geen klassieke buitenspeler, hij legt de focus vooral op een hoge doelgerichtheid. Zo verschijnt er in de Griekse Super League geen enkele andere flankaanvaller meer in de box dan hem. Met zijn gemiddelde van 0,27 doelpunt per competitiewedstrijd, scoren er bijvoorbeeld ook slechts vier flankaanvallers regelmatiger dan Tziolis. 

't Is daarom dat Christos Tzolis zo'n uniek profiel bezit. Angolos Zazopoulos, één van zijn eerste coaches bij PAOK, vergeleek zijn poulain eerder met Timo Werner van Chelsea FC. Andere geluiden uit Griekenland vinden Tzolis door zijn doelgerichtheid eerder een type-Cristiano Ronaldo – vooral in diens periode als flankaanvaller bij Manchester United. Het is dan ook geen verrassing dat de Portugese superster het grote voorbeeld is van Tzolis. Het rastalent maakte dit seizoen een verpletterende indruk in de Griekse Super League, maar hij kwam vooral op de radar van Club Brugge en andere Europese clubs door zijn schitterende campagne in de Europa League.



Zo scoorde Tziolis drie keer in de groepsfase waar PSV Eindhoven, Granada CF en Omonia Nicosia deel van uitmaakten. Daarnaast gaf hij ook nog eens twee assists. Bij vier van deze vijf beslissende acties was PSV, toch de sterkste tegenstander in de groep, het slachtoffer van dienst. Deze straffe statistieken kon Tzolis ook bewerkstelligen in amper 217 speelminuten tijd, wat zijn prestaties in de Europa League nog indrukwekkender maken. Omgerekend in speelminuten scoorde Tzolis bijvoorbeeld één doelpunt per 90 minuten. Remember the name, zoals de UEFA reeds voorspelde ...

LEES OOK: Club Brugge kondigt vertrek van meubelstuk aan

Moet Mannaert doorduwen om Tzolis te halen?

Meest recent

Penalty of niet? Zo reageren Mac Allister en STVV

Union liet zaterdagavond geen steek vallen in zijn openingswedstrijd in de Champions' Play-Off. De ...

103
103
STVV bestolen? "Onbegrijpelijk dat de VAR niet checkt"

Union is zaterdag uitstekend aan zijn play-offs begonnen met een zege in de topper tegen STVV. Veel ...

164
164
Stassin de held, Barça profiteert alsnog, blamage Arsenal

Zaterdagavond stonden er nog heel wat wedstrijden op het programma in het buitenland. In de FA Cup ...

52
52
Union begint foutloos aan POs en zet Club onder druk

Leider Union heeft geen steek laten vallen in zijn openingsmatch van de Champions' Play-Off. STVV ...

51
51
'Nieuwe wending in saga tussen Napoli en Lukaku'

De voorbije weken was er heel wat te doen over Romelu Lukaku. Hij moest afhaken voor de stage van de ...

144
144
Record voor Beveren, degradatiestrijd razend spannend

In de Challenger Pro League komt het einde van de reguliere competitie stilaan zeer dichtbij. ...

113
113
Arteta komt met hoopgevend nieuws over Trossard

Tijdens de interlandbreak ontspon zich een zeer opmerkelijk fenomeen: de ene na de andere speler van ...

14
14
Mazzu geeft aan waar OHL de match verloren heeft

OH Leuven wist zich voor de interlandbreak op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog op het ...

34
34
Standard spreekt straffe ambitie uit na droomstart

Standard was de voorbije jaren doorgaans het kneusje in Play-Off II, maar dat lijkt dit seizoen ...

94
94
Club Brugge kondigt vertrek van meubelstuk aan

Bij Club Brugge belooft het alweer een drukke transferzomer te gaan worden. Deze week raakte al ...

204
204
Standard kan na 30 matchen eindelijk nog eens winnen in PO2

Het is eindelijk gebeurd: Standard heeft nog eens een wedstrijd in de Europe Play-Off gewonnen. ...

52
52
Verhaeghe pakt uit met megadeal bij Club Brugge

Bart Verhaeghe wil Club Brugge niet alleen kampioen maken, maar ook klaarstomen voor een nieuwe ...

453
453
Van Gucht en Charlotte zorgen voor groot liefdesmysterie

Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy verwachten binnenkort een dochter samen. Een opvallende ...

51
51
'Anderlecht laat zich gelden: recordsom De Cat gevraagd'

Nathan De Cat moet in de komende weken opnieuw een hoofdrol vertolken bij RSC Anderlecht. Maar ...

268
268
PSV mag champagne koud zetten na knotsgekke partij

Voor de interlandbreak liet PSV nog tot twee keer toe de kans liggen om de landstitel veilig te ...

51
51
Barça gniffelt: Real gaat met billen bloot in Mallorca

Voor Real Madrid lijkt de titel in LaLiga dit seizoen weer een beetje verder weg. De Koninklijke ...

48
48
Essevee en Cercle in evenwicht na onwaarschijnlijke misser

De openingswedstrijd van de Relegation Play-Off heeft geen winnaar gekregen. Zulte Waregem en Cercle ...

60
60
'Ajax neemt keiharde beslissing over Dolberg'

In augustus baalden ze bij Anderlecht nog hard van het verlies van Kasper Dolberg. Paars-Wit wou de ...

322
322
Bayern wendt in minuut 99 nog puntenverlies af

Vincent Kompany en Bayern München hebben zaterdagnamiddag maar net puntenverlies vermeden. Na ...

86
86
Kritiek op Mokio: Swerts velt duidelijk oordeel

De laatste weken is Jorthy Mokio weer titularis bij Ajax, maar toch beleeft onze landgenoot zijn ...

42
42
Volgende trainer op de wip in Jupiler Pro League?

Het leek een zorgeloos seizoen te gaan worden in de Jupiler Pro League. Door de nakende ...

258
258
Smaakmaker KV Mechelen spreekt zich uit over vertrek

Bij KV Mechelen willen ze in de Champions' Play-Off nog knallen en proberen om een Europees ticket ...

181
181
'Anderlecht kaapt talent weg voor neus van Atletico'

Bij Anderlecht is het nog steeds wachten op witte rook over een nieuwe sportief directeur, al lijkt ...

315
315
Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

115
115
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

75
75

Meer sportnieuws