Club mikt hoog met type-Cristiano Ronaldo

1463
Club mikt hoog met type-Cristiano Ronaldo

Maandag sluit de wintermercato alweer, maar Club Brugge heeft zijn transferhuiswerk nog niet af. De West-Vlamingen onderhandelen momenteel met PAOK Saloniki, met als inzet Christos Tzolis. En die is alvast niet het eerste het beste transferdoelwit. De UEFA voorspelt hem als één van de grootste talenten en Tziolis haalde zelfs al een nominatie voor de Golden Boy 2020. Het zou dus een straffe stunt betekenen, mocht Club Brugge de 18-jarige kunnen strikken.


GRIEKS GOUD

Er mocht wel nog iets bij. Na het vertrek van Krépin Diatta en Emmanuel Dennis zit Club Brugge vandaag niet bepaald dik in de flankaanvallers. Er is uiteraard nog steeds Noa Lang, die zich op korte termijn ontwikkelde tot zowat de beste voetballer op de Belgische velden, maar daarna is de spoeling op de flankposities wel erg dunnetjes. Om dit seizoen een prominente rol van betekenis te spelen in Europa en tegelijkertijd een nieuwe titel te prolongeren, is een nieuwe flankaanvaller in daarom alvast geen overbodige luxe.



In de voorbije maanden werden reeds verschillende flankspelers uit het buitenland gelinkt aan Club Brugge, maar het grootste doelwit zou momenteel Christos Tzolis zijn. Het Nieuwsblad omschrijft de 18-jarige als een grote Griekse topsensatie, en dat zou weleens een juiste inschatting van diens kwaliteiten kunnen zijn. Veel meer dan Facundo Pellistri, Jaden Philogene-Bidace, Osame Sahraoui of Tokmac Nguen bezit Tzolis erg hoogwaardige kwaliteiten en een enorm potentieel. Zo'n toekomstig goudhaantje die later een grote som geld kan opbrengen.

DORTMUND EN AJAX 

Qua profiel past Christos Tzolis dan ook perfect in het plaatje van Club Brugge. Jong, talentvol, een ruime progressiemarge en de specifieke kwaliteiten om al meteen zijn stempel te drukken op Jan Breydel. Tzolis staat al geruime tijd te boek als het grootste Griekse talent en volgens lokale berichten is hij in elk geval bezig aan zijn laatste seizoen bij PAOK Saloniki. Er wacht Tzolis, de op één na jongste doelpuntenmaker in de clubgeschiedenis, straks dus sowieso een fraaie transfer. Al is Club Brugge heus niet de enige geïnteresseerde partij in de flankaanvaller.



Christos Tzolis geldt als één van de grootste Europese talenten en dan is er natuurlijk belangstelling bij de vleet. Zo toonde Borussia Dortmund in oktober al interesse in de 18-jarige Griek, hij zou er één van de mogelijke opties zijn om Jadon Sancho te vervangen – indien de Engelsman er binnenkort zou vertrekken. Maar zelfs als Dortmund hem niet zou aantrekken in de huidige transferperiode, dan zouden de Duitsers Tziolis van nabij blijven volgen. Ook Ajax heeft zijn naam met stip genoteerd, Tziolis maakte namelijk een grote indruk in de huidige Europa League-campagne tegen PSV Eindhoven.

REMEMBER THE NAME

Vorige week loste UEFA haar jaarlijkse lijst '50 for the future'. Vijftig jonge talenten werden getipt voor een grote toekomst in het mondiale voetbal. Onder deze vijftig youngsters zaten heel wat klinkende namen zoals Charles De Ketelaere (Club Brugge), Jérémy Doku (Rennes), Pedri (FC Barcelona), Ryan Gravenberch (Ajax), Jude Bellingham (Dortmund) maar ook Christos Tzolis. De UEFA verklaarde Tzolis' nominatie vooral dankzij zijn doelgerichtheid en snelheid, wat de kernkwaliteiten zijn van de jonge Griek. Na zijn glansprestatie in de huidige Europa League-campagne tegen PSV Eindhoven poste het Twitter-account van de UEFA ook nog eens duidelijke slagzin: “Christos Tzolis. Remember the name.”



De UEFA tipt Christos Tzolis dus als één van de grootste opkomende talenten in de voetbalwereld, en zij zijn lang zijn niet de enige. De Italiaanse sportkrant Tuttosport organiseert elk jaar de trofee van de Golden Boy, een prijs voor het grootste Europese voetbaltalent onder 21 jaar. En in de editie van 2020 haalde Tzolis die prestigieuze shortlist van 40 namen, samen met onder andere Ansu Fati (FC Barcelona), Alfonso Davies (Bayern München), Phil Foden (Manchester City) en Jadon Sancho (Borussia Dortmund). Weinig verrassend werd Tzolis niet uitgeroepen tot de Golden Boy anno 2020, maar wel doelpuntenmachine Erling Haaland. Toch staat zijn nominatie, samen met de lovende commentaren van UEFA, niet slecht op zijn Curriculum Vitae. De term Griekse topsensatie slaag echt wel ergens op.

10 MILJOEN EURO 

De indrukwekkende evolutie van de tiener betekent alvast een gouden zaak voor zijn club PAOK Saloniki. In oktober voerde het gespecialiseerde Transfermarkt.de een marktwaarde-update door in de Griekse Super League, en toen was Christos Tzolis de grote winnaar. Transfermarkt.de her-evalueerde de marktwaarde van 164 lokale spelers, maar die van Tzolis was wel erg opmerkelijk. Zijn oorspronkelijke marktwaarde van 400 duizend euro vertienvoudigde naar een actuele waardering van 4 miljoen euro. 

Zijn huidige marktwaarde van 4 miljoen euro betekent echter allerminst dat PAOK Saloniki straks zal zwichten voor dergelijke transferprijs. Vanuit Griekenland klinkt het alvast dat de Wit-Zwarten azen op een bedrag van 8 miljoen euro, of zelfs op een nieuw transferrecord. De duurste uitgaande transfer van PAOK staat momenteel nog op de naam van Aleksandar Prijovic, die PAOK in januari 2019 verliet voor Al-Ittihad. Transferprijs: 10 miljoen euro.



Club Brugge zal dus diep in de geldbuidel moeten tasten, wil het Christos Tzolis effectief aan boord halen. Anderzijds hebben de West-Vlamingen wel een unieke troef in handen, want PAOK Saloniki heeft wel zin om de Brugse huurling Michael Krmencik op definitieve basis overnemen. Op die manier wordt de prijs voor Tzolis enigszins gedrukt, en is Club Brugge verlost van de dure en geflopte Krmencik – die het overigens uitstekend doet bij PAOK. 

Dat scenario oogt mooi en aanlokkelijk, maar met Griekse clubs valt er doorgaans moeilijk te onderhandelen. 't Is een bepaald cultuurverschil. Zo zou PAOK hun sterspeler pas in de komende zomer willen transfereren, al kan dat uiteraard een onderhandelingstactiek zijn om de vraagprijs voor Tzolis nog een extra zetje te geven. Er staan manager Vincent Mannaert duidelijk nog enkele drukke en spannende dagen te wachten vooraleer de transfermarkt haar deuren sluit.

CRISTIANO RONALDO

Nu, wat voor speler is die Christos Tzolis eigenlijk? Hoewel hij doorgaans vanop de flank opereert, knijpt de 18-jarige dolgraag naar het centrum van het veld. Op het gebied van looplijnen kan hij in het huidige team van Club Brugge daarom goed vergeleken worden met Noa Lang. Tzolis is geen klassieke buitenspeler, hij legt de focus vooral op een hoge doelgerichtheid. Zo verschijnt er in de Griekse Super League geen enkele andere flankaanvaller meer in de box dan hem. Met zijn gemiddelde van 0,27 doelpunt per competitiewedstrijd, scoren er bijvoorbeeld ook slechts vier flankaanvallers regelmatiger dan Tziolis. 

't Is daarom dat Christos Tzolis zo'n uniek profiel bezit. Angolos Zazopoulos, één van zijn eerste coaches bij PAOK, vergeleek zijn poulain eerder met Timo Werner van Chelsea FC. Andere geluiden uit Griekenland vinden Tzolis door zijn doelgerichtheid eerder een type-Cristiano Ronaldo – vooral in diens periode als flankaanvaller bij Manchester United. Het is dan ook geen verrassing dat de Portugese superster het grote voorbeeld is van Tzolis. Het rastalent maakte dit seizoen een verpletterende indruk in de Griekse Super League, maar hij kwam vooral op de radar van Club Brugge en andere Europese clubs door zijn schitterende campagne in de Europa League.



Zo scoorde Tziolis drie keer in de groepsfase waar PSV Eindhoven, Granada CF en Omonia Nicosia deel van uitmaakten. Daarnaast gaf hij ook nog eens twee assists. Bij vier van deze vijf beslissende acties was PSV, toch de sterkste tegenstander in de groep, het slachtoffer van dienst. Deze straffe statistieken kon Tzolis ook bewerkstelligen in amper 217 speelminuten tijd, wat zijn prestaties in de Europa League nog indrukwekkender maken. Omgerekend in speelminuten scoorde Tzolis bijvoorbeeld één doelpunt per 90 minuten. Remember the name, zoals de UEFA reeds voorspelde ...

LEES OOK: Topseizoen, dan knaltransfer bij Club? "Ik ga knallen"

Moet Mannaert doorduwen om Tzolis te halen?

Meest recent

Topseizoen, dan knaltransfer bij Club? "Ik ga knallen"

Bij Club Brugge zagen ze deze zomer weer de nodige goudhaantjes vertrekken met de transfers van ...

1
1
TRANSFERUURTJE: 'Nieuw target Anderlecht, plotse knaltransfer David'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

61
61
Mark van Bommel jubelt: Openda bloeit open bij Lyon

Lois Openda miste het WK na een miserabel seizoen bij Juventus. De aanvaller zit dit seizoen bij ...

19
19
Coucke kookt van woede en deelt snoeiharde boodschap

Marc Coucke heeft de voorbije uren opnieuw duidelijk laten merken dat hij zich niet zomaar neerlegt ...

102
102
Nu al onbegrip na debuut Romelu Lukaku bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku heeft zijn debuut bij Fenerbahçe gemaakt. In de Champions League ...

79
79
'Doorbraak in zicht: Club dicht bij zevende zomeraanwinst'

Club Brugge haalde deze zomermercato al een zestal verse krachten in huis. En ook de zevende ...

364
364
'Jamie Vardy zorgt op 39ste nog voor stunttransfer'

De transfermarkt is nog een tweetal weken geopend, maar ondertussen lopen er ook nog heel wat ...

76
76
Onthuld: 'Garcia dumpte straffe naam vlak voor WK uit selectie'

Tegenover het Waalse 'SudPresse' heeft Rudi Garcia deze week een eerste keer gereageerd op het ...

645
645
Keiharde keuze Leko: Club-uitblinker moet vrezen voor plek

Club Brugge speelde afgelopen weekend geen grootse wedstrijd, maar won uiteindelijk wel verdiend op ...

485
485
'Blauw-zwarte reünie in de maak: transfertwist Noa Lang'

Noa Lang is op weg naar de uitgang bij SSC Napoli. Een terugkeer naar Ajax of Galatasaray leek in de ...

320
320
Alderweireld in hevige discussie: beelden zorgen voor ophef

Toby Alderweireld heeft in zijn carrière al heel wat druk en spanning doorstaan. De ...

193
193
'Samen 354 matchen bij Anderlecht: viertal naar exit geduwd'

De selectie van RSC Anderlecht onderging de voorbije weken een serieuze make-over. Paars-Wit haalde ...

700
700
Club Brugge los kampioen? Waalse analist doet voorspelling

De eerste twee speeldagen van de Jupiler Pro League zijn achter de rug. Het is uiteraard nog te ...

536
536
Mourinho drukt stevige stempel: Courtois krijgt cruciaal nieuws

Aanstaande zaterdag begint Real Madrid aan het nieuwe seizoen met een competitieduel tegen Espanyol. ...

434
434
'Werk aan Genkse winkel: nog víj́f transfers in pijplijn'

KRC Genk kondigde dinsdag de komst van Kevin Amaro en Jerry Affriyie officieel aan. Daarmee lijkt ...

601
601
'Club Brugge verschiet: grote transferwending Ordoñez'

Club Brugge wil deze zomer geen sterkhouders meer laten gaan, maar maakt voor één ...

583
583
'Bommetje bij Bayern: Kane beslist over knaltransfer'

Aanstaande zaterdag is het zover, dan opent Bayern München zijn nieuwe seizoen in de Duitse ...

281
281
Grote woede in Luik: "Dit kan ik niet accepteren!"

Standard liet voor de tweede week op rij twee kostbare punten liggen. Tegen KV Mechelen slikte het ...

516
516
'Droomoplossing Club: spectaculaire Belgische ruildeal'

Club Brugge is in een opvallend transferverhaal met Rangers FC beland. De Schotten willen een speler ...

840
840
'Sibierski zet slotoffensief in: twee topaanwinsten in zicht'

De selectie van RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Kazachstan, waar donderdag de Europese match ...

847
847
Lukaku geeft na debuut Anderlecht meteen hoop op comeback

Na zijn spraakmakende transfer naar Fenerbahçe heeft Romelu Lukaku dinsdagavond ook zijn ...

313
313
Lyon-coach spreekt klare taal over transfer Fofana

De toekomst van Malick Fofana is al een jaar voer voor heel wat gespeculeer. De jonge flankaanvaller ...

102
102
'Union kruist vingers: broodnodige Belg alsnog op komst?'

Het heeft een tijdje geduurd, maar nu lijkt de langverwachte uittocht bij Union er eindelijk te ...

156
156
Geen droomdebuut Lukaku: Openda bezorgt Lyon resultaat

Romelu Lukaku heeft dinsdagavond zijn grote debuut gemaakt voor Fenerbahçe. Een gedroomde ...

97
97
'Benfica eist fors bedrag voor Lukebakio'

Verschillende Rode Duivels hebben deze zomer al een toptransfer gemaakt en in de komende weken ...

103
103

Meer sportnieuws