Club mikt hoog met type-Cristiano Ronaldo

1463 stemmen
Club mikt hoog met type-Cristiano Ronaldo

Maandag sluit de wintermercato alweer, maar Club Brugge heeft zijn transferhuiswerk nog niet af. De West-Vlamingen onderhandelen momenteel met PAOK Saloniki, met als inzet Christos Tzolis. En die is alvast niet het eerste het beste transferdoelwit. De UEFA voorspelt hem als één van de grootste talenten en Tziolis haalde zelfs al een nominatie voor de Golden Boy 2020. Het zou dus een straffe stunt betekenen, mocht Club Brugge de 18-jarige kunnen strikken.


GRIEKS GOUD

Er mocht wel nog iets bij. Na het vertrek van Krépin Diatta en Emmanuel Dennis zit Club Brugge vandaag niet bepaald dik in de flankaanvallers. Er is uiteraard nog steeds Noa Lang, die zich op korte termijn ontwikkelde tot zowat de beste voetballer op de Belgische velden, maar daarna is de spoeling op de flankposities wel erg dunnetjes. Om dit seizoen een prominente rol van betekenis te spelen in Europa en tegelijkertijd een nieuwe titel te prolongeren, is een nieuwe flankaanvaller in daarom alvast geen overbodige luxe.



In de voorbije maanden werden reeds verschillende flankspelers uit het buitenland gelinkt aan Club Brugge, maar het grootste doelwit zou momenteel Christos Tzolis zijn. Het Nieuwsblad omschrijft de 18-jarige als een grote Griekse topsensatie, en dat zou weleens een juiste inschatting van diens kwaliteiten kunnen zijn. Veel meer dan Facundo Pellistri, Jaden Philogene-Bidace, Osame Sahraoui of Tokmac Nguen bezit Tzolis erg hoogwaardige kwaliteiten en een enorm potentieel. Zo'n toekomstig goudhaantje die later een grote som geld kan opbrengen.

DORTMUND EN AJAX 

Qua profiel past Christos Tzolis dan ook perfect in het plaatje van Club Brugge. Jong, talentvol, een ruime progressiemarge en de specifieke kwaliteiten om al meteen zijn stempel te drukken op Jan Breydel. Tzolis staat al geruime tijd te boek als het grootste Griekse talent en volgens lokale berichten is hij in elk geval bezig aan zijn laatste seizoen bij PAOK Saloniki. Er wacht Tzolis, de op één na jongste doelpuntenmaker in de clubgeschiedenis, straks dus sowieso een fraaie transfer. Al is Club Brugge heus niet de enige geïnteresseerde partij in de flankaanvaller.



Christos Tzolis geldt als één van de grootste Europese talenten en dan is er natuurlijk belangstelling bij de vleet. Zo toonde Borussia Dortmund in oktober al interesse in de 18-jarige Griek, hij zou er één van de mogelijke opties zijn om Jadon Sancho te vervangen – indien de Engelsman er binnenkort zou vertrekken. Maar zelfs als Dortmund hem niet zou aantrekken in de huidige transferperiode, dan zouden de Duitsers Tziolis van nabij blijven volgen. Ook Ajax heeft zijn naam met stip genoteerd, Tziolis maakte namelijk een grote indruk in de huidige Europa League-campagne tegen PSV Eindhoven.

REMEMBER THE NAME

Vorige week loste UEFA haar jaarlijkse lijst '50 for the future'. Vijftig jonge talenten werden getipt voor een grote toekomst in het mondiale voetbal. Onder deze vijftig youngsters zaten heel wat klinkende namen zoals Charles De Ketelaere (Club Brugge), Jérémy Doku (Rennes), Pedri (FC Barcelona), Ryan Gravenberch (Ajax), Jude Bellingham (Dortmund) maar ook Christos Tzolis. De UEFA verklaarde Tzolis' nominatie vooral dankzij zijn doelgerichtheid en snelheid, wat de kernkwaliteiten zijn van de jonge Griek. Na zijn glansprestatie in de huidige Europa League-campagne tegen PSV Eindhoven poste het Twitter-account van de UEFA ook nog eens duidelijke slagzin: “Christos Tzolis. Remember the name.”



De UEFA tipt Christos Tzolis dus als één van de grootste opkomende talenten in de voetbalwereld, en zij zijn lang zijn niet de enige. De Italiaanse sportkrant Tuttosport organiseert elk jaar de trofee van de Golden Boy, een prijs voor het grootste Europese voetbaltalent onder 21 jaar. En in de editie van 2020 haalde Tzolis die prestigieuze shortlist van 40 namen, samen met onder andere Ansu Fati (FC Barcelona), Alfonso Davies (Bayern München), Phil Foden (Manchester City) en Jadon Sancho (Borussia Dortmund). Weinig verrassend werd Tzolis niet uitgeroepen tot de Golden Boy anno 2020, maar wel doelpuntenmachine Erling Haaland. Toch staat zijn nominatie, samen met de lovende commentaren van UEFA, niet slecht op zijn Curriculum Vitae. De term Griekse topsensatie slaag echt wel ergens op.

10 MILJOEN EURO 

De indrukwekkende evolutie van de tiener betekent alvast een gouden zaak voor zijn club PAOK Saloniki. In oktober voerde het gespecialiseerde Transfermarkt.de een marktwaarde-update door in de Griekse Super League, en toen was Christos Tzolis de grote winnaar. Transfermarkt.de her-evalueerde de marktwaarde van 164 lokale spelers, maar die van Tzolis was wel erg opmerkelijk. Zijn oorspronkelijke marktwaarde van 400 duizend euro vertienvoudigde naar een actuele waardering van 4 miljoen euro. 

Zijn huidige marktwaarde van 4 miljoen euro betekent echter allerminst dat PAOK Saloniki straks zal zwichten voor dergelijke transferprijs. Vanuit Griekenland klinkt het alvast dat de Wit-Zwarten azen op een bedrag van 8 miljoen euro, of zelfs op een nieuw transferrecord. De duurste uitgaande transfer van PAOK staat momenteel nog op de naam van Aleksandar Prijovic, die PAOK in januari 2019 verliet voor Al-Ittihad. Transferprijs: 10 miljoen euro.



Club Brugge zal dus diep in de geldbuidel moeten tasten, wil het Christos Tzolis effectief aan boord halen. Anderzijds hebben de West-Vlamingen wel een unieke troef in handen, want PAOK Saloniki heeft wel zin om de Brugse huurling Michael Krmencik op definitieve basis overnemen. Op die manier wordt de prijs voor Tzolis enigszins gedrukt, en is Club Brugge verlost van de dure en geflopte Krmencik – die het overigens uitstekend doet bij PAOK. 

Dat scenario oogt mooi en aanlokkelijk, maar met Griekse clubs valt er doorgaans moeilijk te onderhandelen. 't Is een bepaald cultuurverschil. Zo zou PAOK hun sterspeler pas in de komende zomer willen transfereren, al kan dat uiteraard een onderhandelingstactiek zijn om de vraagprijs voor Tzolis nog een extra zetje te geven. Er staan manager Vincent Mannaert duidelijk nog enkele drukke en spannende dagen te wachten vooraleer de transfermarkt haar deuren sluit.

CRISTIANO RONALDO

Nu, wat voor speler is die Christos Tzolis eigenlijk? Hoewel hij doorgaans vanop de flank opereert, knijpt de 18-jarige dolgraag naar het centrum van het veld. Op het gebied van looplijnen kan hij in het huidige team van Club Brugge daarom goed vergeleken worden met Noa Lang. Tzolis is geen klassieke buitenspeler, hij legt de focus vooral op een hoge doelgerichtheid. Zo verschijnt er in de Griekse Super League geen enkele andere flankaanvaller meer in de box dan hem. Met zijn gemiddelde van 0,27 doelpunt per competitiewedstrijd, scoren er bijvoorbeeld ook slechts vier flankaanvallers regelmatiger dan Tziolis. 

't Is daarom dat Christos Tzolis zo'n uniek profiel bezit. Angolos Zazopoulos, één van zijn eerste coaches bij PAOK, vergeleek zijn poulain eerder met Timo Werner van Chelsea FC. Andere geluiden uit Griekenland vinden Tzolis door zijn doelgerichtheid eerder een type-Cristiano Ronaldo – vooral in diens periode als flankaanvaller bij Manchester United. Het is dan ook geen verrassing dat de Portugese superster het grote voorbeeld is van Tzolis. Het rastalent maakte dit seizoen een verpletterende indruk in de Griekse Super League, maar hij kwam vooral op de radar van Club Brugge en andere Europese clubs door zijn schitterende campagne in de Europa League.



Zo scoorde Tziolis drie keer in de groepsfase waar PSV Eindhoven, Granada CF en Omonia Nicosia deel van uitmaakten. Daarnaast gaf hij ook nog eens twee assists. Bij vier van deze vijf beslissende acties was PSV, toch de sterkste tegenstander in de groep, het slachtoffer van dienst. Deze straffe statistieken kon Tzolis ook bewerkstelligen in amper 217 speelminuten tijd, wat zijn prestaties in de Europa League nog indrukwekkender maken. Omgerekend in speelminuten scoorde Tzolis bijvoorbeeld één doelpunt per 90 minuten. Remember the name, zoals de UEFA reeds voorspelde ...

LEES OOK: Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Moet Mannaert doorduwen om Tzolis te halen?

Meest recent

Einde tijdperk: Anderlecht maakt afscheid bekend

Sportieve baas Antoine Sibierski gaat straks ongetwijfeld met de grove borstel door de kleedkamer ...

104
104
Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

87
87
'Anderlecht houdt adem in: goudhaantje gratis weg?'

Ondanks alle kommer en kwel bij het eerste elftal, kunnen de fans van RSC Anderlecht zich nog altijd ...

202
202
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

190
190
Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Het WK komt dichterbij. Nog een kleine twee weken en Mexico en Zuid-Afrika trappen het mondiale ...

92
92
‘Neymar veroorzaakt gigantische WK-storm’

Neymar werd geselecteerd door Carlo Ancelotti voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en ...

41
41
Evenepoel onthult transfer die niemand kende

Remco Evenepoel is nu wereldbekend door het wielrennen, maar in het verleden werd hij in de ...

85
85
Inter-baas duidelijk: alle twijfels over Stankovic van tafel

Aleksandar Stankovic was dit seizoen één van de grote revelaties op het middenveld van ...

275
275
‘Gheysens hakt knopen door: onrust bij Antwerp groeit'

Paul Gheysens en Royal Antwerp FC zitten in de problemen. Eerder op de dag kwam het nieuws naar ...

230
230
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

37
37
'Droomtransfer De Busser krijgt alsmaar meer vorm'

Het seizoen is amper voorbij, maar de transferzomer komt al helemaal op gang. Sommige spelers waren ...

52
52
Seizoensafsluiter op krukken: ook Gent gehavend voor barrage

Het Belgische voetbalseizoen wordt zondag afgesloten met een barragematch tussen AA Gent en KRC ...

188
188
Beerschot hakt knoop over Messoudi door na gemiste promotie

Voor Beerschot eindigde het seizoen met een domper. De Mannekes streden het hele seizoen met KV ...

165
165
Vader Stankovic zet transferdossier helemaal op zijn kop

Bij Club Brugge zullen ze in de komende twee weken vernemen of Aleksandar Stankovic al dan niet ...

1132
1132
'Bounida ziet transfer in het water vallen'

Voor Rayane Bounida werd het afgelopen seizoen het jaar van de grote doorbraak. Het toptalent ...

106
106
'Financiële problemen Antwerp: belangrijke pion stapt op'

Voor Antwerp dreigt het alweer een moeilijke zomer te worden. De Great Old moet zijn spelerskern ...

231
231
TRANSFERUURTJE: 'Monsteraanbiedingen Club, nieuwe coach Napoli'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

195
195
Union SG zet icoon Burgess onder druk: “Nu of nooit”

Union SG pakte dit seizoen de beker en werd tweede in de competitie. De Brusselse club blijft ...

182
182
Club Brugge troeft Anderlecht wéér af: “Terecht de beste”

Club Brugge heeft zich de afgelopen jaren gefocust op de jeugdopleiding en Club NXT. Afgelopen ...

369
369
Antwerp slaat toe en plukt talent bij Club Brugge

De zomermercato sluipt dichterbij en de clubs zijn achter de schermen al volop bezig met de selectie ...

189
189
Wilmots en Euvrard gooien Standard-plannen op tafel

Standard Luik heeft het contract van coach Vincent Euvrard verlengd. De Rouches geloven in de T1 in ...

146
146
Meunier-talent naar Anderlecht? “Is geen probleem”

Thomas Meunier zit momenteel zonder club. Een terugkeer naar België is een optie en clubs zoals ...

250
250
'Club tussen hoop en vrees: nieuwe update Stankovic'

De bewogen transferzomer van Club Brugge lijkt in de komende dagen te gaan beginnen met het dossier ...

430
430
'Mokerslag Liverpool: sterkhouder gratis de deur uit'

Voor Liverpool werd het een teleurstellend seizoen. De verwachtingen waren op Anfield torenhoog na ...

98
98
'Tedesco heeft fraaie nieuwe uitdaging beet'

Zijn passage als bondscoach van de Rode Duivels was geen succes, maar desondanks blijft Domenico ...

117
117

Meer sportnieuws