Club Brugge waagt zich aan 'Anderlecht-transfers'

2024
Club Brugge waagt zich aan 'Anderlecht-transfers'

Na jarenlange geruchten keert Nabil Dirar volgens Turkse media eindelijk terug naar Club Brugge, maar daarmee lijkt het huiswerk op de flank in Westkapelle nog niet af. In de jacht op een nieuwe winger richt de landskampioen volgens de laatste berichten haar vizier namelijk tevens op Christos Tzolis, een beloftevolle Griek die een fikse duit – plus Michael Krmencik? – moet kosten. De voorbije dagen circuleerden met Jaden Philogene-Bidace en vooral Facundo Pellistri dan weer enkele andere namen in de wandelgangen. Nochtans lijkt die laatste net als Dirar een transfer die tegenwoordig eerder bij de rivaal uit Brussel past. Toch valt de interesse van Blauw-Zwart best te begrijpen.


En of het soms snel kan gaan. Nog niet zo lang geleden was Club Brugge vaak afhankelijk van de flitsen van Krépin Diatta of Emmanuel Dennis om de boel open te breken. Nu trokken ze beiden de deuren van Jan Breydel achter zich dicht, maar dankzij de snelle opmars van nieuwe goudhaantjes Charles De Ketelaere en Noa Lang, de goals van Bas Dost en een comfortabele voorsprong van virtueel 12 punten heerst er daar allerminst een paniekstemming. Al oogt de spoeling voorin met ook Krmencik en Siebe Schrijvers die andere oorden opzochten stilaan wel dunnetjes, zeker aan de zijkanten waar enkel David Okereke nog een optie vormt. Een extra flankaanvaller staat de komende dagen dus bovenaan het verlanglijstje van Philippe Clement. Én die van Vincent Mannaert, zo blijkt uit de vele targets die nu de kop opsteken.

RECORD VOOR TZOLIS?
De laatste nieuwkomer in de geruchtenmolen is dus Tzolis, die wij eerder al naar voren schoven als potentiële kandidaat. De 18-jarige winger van PAOK Saloniki wordt dan ook niet alleen in Griekenland, maar tevens in de rest van Europa aanzien als een aanstormend talent. Het prijskaartje is wel navenant, al probeert Club zoals wij eveneens suggereerden naar verluidt wel Krmencik – als huurling aardig op dreef bij het nummer vier in de Super League – in de deal te betrekken. Een verhoopte win-winsituatie dus, waarbij het meteen van de geflopte spits verlost is én in één klap een topaanwinst in huis haalt. Qua profiel past Tzolis immers perfect in het Brugse plaatje: een jong talent met veel progressiemarge, die onmiddellijk een bijdrage kan leveren maar tevens nog wat tijd krijgt om te groeien in de schaduw.



Hoewel een bijkomend alternatief op de flank nodig is om de drukke kalender af te haspelen, blijft de tandem Lang-De Ketelaere namelijk allicht intact. De vraag is dus of het wel geoorloofd is om weer zo diep in de buidel te tasten voor iemand die aanvankelijk vooral als versterking in de breedte zal dienen. Griekse media maken gewag van een tiental miljoen, al dan niet nog wat gedrukt door Krmencik in ruil aan te bieden, als vraagprijs. Een nieuw record naar Blauw-Zwarte normen, en zowat de helft van wat het ving voor Diatta. Eerdere dure vogels als Okereke en Krmencik, eveneens een late wintertransfer, indachtig blijkt zulk een inspanning echter lang niet altijd een garantie voor succes. Integendeel zelfs. In die zin vormt Tzolis, ondanks diens kwaliteiten en potentieel, in coronatijden toch een groot risico.

HENGELEN IN ENGELAND
Nochtans heeft hij van de drie doelwitten die momenteel de ronde doen, allen tieners, het meeste ervaring op het hoogste niveau. Zij het dan wel in Griekenland. Philogene-Bidace kwam in de Premier League daarentegen nog niet in actie. Voor het overige heeft de Engelsman wel een interessant profiel, én een aflopend contract. Helaas ziet het ernaar uit dat de winger alsnog zal bijtekenen bij Aston Villa. Pech dus voor Club, dat na onder andere Bright Osayi-Samuel, Christian Benteke en Michy Batshuayi voor de zoveelste keer een blauwtje loopt over Het Kanaal. Simon Mignolet moet de afgelopen jaren zowat de enige uitzondering zijn. Toch geeft Mannaert de hoop duidelijk niet zomaar op. Ook voor het derde en blijkbaar voornaamste dossier in zijn schuif, richt hij zijn pijlen tenslotte op de Engelse markt.



Aan de absolute top zelfs, waar Pellistri tot dusver evenmin al minuten vergaarde bij de hoofdmacht van Manchester United. Desalniettemin is het geloof op Old Trafford in de jonge Uruguayaan, vorige zomer nog voor 8,5 miljoen weggeplukt uit zijn thuisland, voldoende groot om enkel een uitleenbeurt zónder aankoopoptie te overwegen. Naar verluidt geeft Pellistri zelf nu de voorkeur aan een halfjaar in La Liga, maar Club had alvast oren naar het voorstel. Opvallend, vermits zulke tijdelijke passanten in principe niet echt overeenstemmen met de typische transferstrategie in Westkapelle. Al kwamen de voorbije jaren ook Jordy Clasie, Percy Tau en zopas nog Stefano Denswil in soortgelijke constructies de rangen versterken. Doorgaans mikt Mannaert evenwel vooral op rendement op (middel)lange termijn.

OP Z'N ANDERLECHTS (?)
Een target als Pellistri of Dirar doet dan ook eerder denken aan de politiek die Anderlecht vandaag de dag noodgedwongen hanteert, met Jacob Bruun Larsen – die in Moeskroen meteen al aan de rust inviel – als recentste toevoeging aan het huurlingenlegioen. Toch lijkt het niet geheel onlogisch dat ook Club zich even focust op de korte termijn. Zo hoeft Pellistri, in tegenstelling tot Bruun Larsen en co in het Lotto Park, niet per se een directe meerwaarde voor het elftal van Clement te betekenen. De coach louter van een extra optie voorzien is de belangrijkste betrachting. Uiteraard is het dan nog steeds wel aantrekkelijker om een definitieve aanwinst reeds in te werken. Al houdt een huur op financieel vlak natuurlijk niet alleen minder mogelijke baten, maar tevens veel minder risico's in dan pakweg Tzolis.



Geen argument om zomaar over het hoofd te zien, want ondanks de rijkelijk gevulde spaarpot voelen ze ook op Jan Breydel de impact van de coronacrisis. Aangezien de toestand bij veel andere ploegen echter nog veel precairder is, kan het daarom trouwens eveneens interessant zijn om de leemte van Diatta nu slechts tijdelijk in te vullen. Nog even de kat uit de boom kijken, om dan volgende zomer pas écht toe te slaan wanneer er hopelijk betere koopjes te rapen vallen. Vanzelfsprekend mogen terwijl wel de torenhoge ambities in eigen land én Europa niet in het gedrang worden gebracht, zoals ook blijkt uit de komst van Dost. De ervaren goalgetter, die vlammend van start ging, bewijst na eerder Lang dat Club tegenwoordig in een andere vijver vist. Een huur van Pellistri past enigszins in dat plaatje.

KNOOP VOOR MANNAERT
Als alternatief voor Dost, die maar anderhalf jaar onder contract ligt en zo tevens als aanwinst voor de korte termijn geldt, werd trouwens een soortgelijke piste verkend. Uit goede bron vernamen wij dat, voor het geval Eintracht Frankfurt niet wou meewerken, Blauw-Zwart nog eens bij Ajax aanklopte om Lassina Traoré te huren. In tegenstelling tot Lang allicht ook hier zonder aankoopoptie. De 20-jarige spits was vooral dankzij een knalprestatie tegen VVV Venlo, met vijf goals en drie assists, dit seizoen per slot van rekening goed voor zeven treffers en zes assists in 11 duels. Nadien liep hij een blessure op, die nu pas stilaan hersteld is. Meteen inzetbaar was de Burkinees dus sowieso niet geweest. Toch zag Club zijn komst wel zitten, en was het met de speler zelf naar verluidt zelfs reeds zo goed als rond.



Liefst van al opteert Club voor jonge talenten, bij voorkeur aan een prikje zoals Diatta, Dennis en vele anderen in het verleden, om te kneden en vervolgens met forse winst door te verkopen. Een strategie waar de landskampioen niet volledig van afgestapt is, zo getuigen onder andere Odilon Kossounou en Youssouph Badji. Philogene-Bidace zou eveneens thuishoren in deze categorie. Gezien de onzekere omstandigheden vallen tussentijdse oplossingen zoals Dirar en/of Pellistri evenwel best te verdedigen, in de hoop dat ze niet door de mand vallen. Al mag zelfs dát zonder blessures of schorsingen eigenlijk geen probleem vormen op weg naar landstitel nummer 17. Of gaat Club, in een poging om de volgende stap te zetten, tóch all-in op Tzolis? Aan Mannaert om de knoop binnen de vier dagen door te hakken.

LEES OOK: Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Wie lijkt volgens u de beste optie voor Club Brugge?

Meest recent

Westerlo flikt het weer: vierde keer op rij de jackpot

KVC Westerlo heeft een specialiteit gevonden. De Kemphanen weten als geen ander spitsen aan te ...

11
11
Hoe Coucke en Bornauw RSCA zélf onder hoogspanning zetten

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. De Brusselaars moeten winnen. CEO Kenneth Bornauw en ...

27
27
TRANSFERUURTJE: 'Real praat met Liverpool, Brys niet naar JPL'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

26
26
Bom in Engeland: Aston Villa sleept Carragher voor rechter

Een bom is ontploft in Engeland. Terwijl het rommelt bij Manchester United schoof analist Jamie ...

40
40
Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Mika Godts begint volledig boven water te komen bij PSG. Na een aarzelende start wist hij te scoren ...

38
38
Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Yannick Carrasco speelt al een tijdje op de achtergrond in Saudi-Arabië, maar daar laat de ...

51
51
Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Club Brugge zette Zulte Waregem met 2-4 opzij op speeldag 10 van de Jupiler Pro League. Vooral de ...

224
224
Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

RSC Anderlecht staat zwaar onder druk. Vooral coach Vitor Bruno voelt de grond wegzakken onder zijn ...

275
275
Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

86
86
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

106
106
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

76
76
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

351
351
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

156
156
Vitor Bruno ziet een énorm manco bij Anderlecht

RSC Anderlecht had volgens de data al zes keer meer moeten scoren dit seizoen. Aanvallend is er een ...

156
156
‘Yamal krijgt mes in de rug: einde Barça nu al in zicht’

Lamine Yamal hoort bij Barcelona, zo klinkt het al jaren. Maar Hansi Flick heeft nu een beslissing ...

150
150
De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

STVV staat voor een belangrijke novembermaand. De Kanaries krijgen de komende weken drie kansen om ...

26
26
Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

62
62
Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

127
127
Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

72
72
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

41
41
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

105
105
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

150
150
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

356
356
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

134
134
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

93
93

Meer sportnieuws