TRANSFERUURTJE: 'Club heeft spits beet, eerste zomeraanwinst Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft spits beet, eerste zomeraanwinst Anderlecht'

De wintermercato draait inmiddels op volle toeren. En ondanks de gevolgen van de coronacrisis worden toch weer een pak transacties verwacht in binnen- en buitenland, bovendien kunnen spelers met een aflopend contract nu al onderhandelen over een zomertransfer. VoetbalNieuws zet al deze geruchten en belangrijkste afgeronde deals dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge lijkt snel zijn volgende aanwinst voor te gaan stellen. Daniel Perez stapte dinsdag op het vliegtuig naar België en lijkt dus op weg om zijn transfer helemaal af te gaan ronden. De 19-jarige Venezolaanse spits zou in eerste instantie bij Club NXT gaan spelen. Ook Facundo Pellistri zou nog kunnen komen. De winger van Manchester United geniet ook interesse van Alaves, maar Club zou de beste papieren hebben voor een transfer.



Verder zou Club ook Noa Lang definitief overgenomen hebben. De flankaanvaller werd in eerste instantie gehuurd van Ajax, maar dat zou al omgezet zijn in een definitieve transfer. Club heeft daarvoor 6,5 miljoen euro op tafel gelegd. Simon Deli blijft in de belangstelling staan van Fenerbahçe, maar de Turken blijven vasthouden aan hun bod van 2,5 miljoen euro. Club wil dan weer minstens 3 miljoen vangen. Luan Peres trekt definitief naar Santos, dat meer dan 3 miljoen euro zou betalen voor de verdediger.

Anderlecht lijkt voor deze winter klaar te zijn met zijn inkomende transferhuiswerk, maar zou wel al een eerste aanwinst voor volgend seizoen gestrikt hebben. Het zou een akkoord hebben met Wajdi Kechrida, een 25-jarige rechtsachter van ES Sahel. Daar is de Tunesiër einde contract, waardoor hij straks gratis de overstap zou kunnen maken. De transfer van Mykola Kukharevych lijkt voorlopig van de baan, want Ruch Lviv heeft het laatste bod van Anderlecht geweigerd.



Paars-Wit stalde ook Mustapha Bundu bij FC Kopenhagen, maar ook AS Eupen probeerde de aanvaller binnen te halen. De Panda's zijn er wel in geslaagd om Rocky Bushiri terug te halen. De verdediger was bij KV Mechelen geen titularis meer en wordt voor de rest van het seizoen gehuurd van Norwich City.

Antwerp heeft dinsdag afscheid genomen van Manuel Benson. De flankaanvaller gaat op zoek naar speelminuten in de Eredivisie, want hij trekt op huurbasis naar PEC Zwolle. De Nederlanders hebben geen aankoopoptie weten te bedingen. Antwerp grijpt wel naast de komst van Adolfo Gaich, maar zou al werk maken van een andere spits. Ook de komst van Ortwin De Wolf is nog steeds aan de orde.



Charleroi zou opnieuw werk maken van een opvallende transfer. Na de komst van Jordan Botaka en Ognjen Vranjes zou het nu immers ook Kylian Hazard willen binnenhalen. De aanvaller zit bij Cercle Brugge tegenwoordig in de B-kern en er zouden al gesprekken plaatsgevonden hebben. Van een akkoord is evenwel nog geen sprake.

BUITENLAND

Een dik jaar na zijn ontslag bij PSV zou Mark van Bommel zijn terugkeer kunnen maken als trainer. Hij zou namelijk gesignaleerd zijn bij Willem II, dat op zoek is naar een nieuwe coach nadat Adrie Koster ontslagen werd. De club uit Tilburg eindigde vorig seizoen nog knap vijfde, maar is nu weggezakt naar de voorlaatste plaats.

LEES OOK: 'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

Kan Club beter een ander talent halen dan Pellistri te huren?

Meest recent

'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

174
174
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

75
75
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

49
49
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

171
171
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

476
476
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

191
191
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

526
526
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

342
342
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

236
236
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

22
22
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

68
68
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

354
354
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

88
88
'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Voor Charleroi was december een vreemde maand. De Carolo's werden geschokt door het plotse vertrek ...

33
33
'Enorm transfervuurwerk op komst bij Club Brugge'

Na een zware eerste seizoenshelft genieten de Belgische clubs van een korte maar welverdiende ...

1678
1678
Benito Raman verrast iedereen met toekomstplan

KV Mechelen is tot dusver één van de revelaties van het seizoen en gaat de winterstop ...

337
337
Proto waarschuwt Anderlecht over revelatie

Anderlecht sloot zijn kalenderjaar af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi. Het gaat zo ...

260
260
'AA Gent wrijft zich in handen: miljoenentransfer op komst'

AA Gent zal in 2026 nog heel wat werk voor de boeg hebben om zich te plaatsen voor de Champions' ...

334
334
TRANSFERUURTJE: 'Iconische naam voor Ajax, schoktransfer De Winter'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

150
150
Hein vol ongeloof: “Dat is de beste transfer van Antwerp”

Royal Antwerp FC kende een jaar vol ups en downs. Van het mislopen van Europees voetbal en de ...

231
231
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

93
93
Courtois vult voorpagina’s: Spanje in de ban van Duivel

Thibaut Courtois is al jaren de nummer 1 van Real Madrid en zijn status in de Spaanse hoofdstad ...

154
154
‘De Mil stroopt mouwen op: grote transferplannen KAA Gent'

KAA Gent hoopt op een beter 2026. De Buffalo’s zagen coach Ivan Leko vertrekken naar rivaal ...

503
503
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

300
300
Conte geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

Napoli sloot 2025 af met een zege tegen Cremonese. Dat gebeurde zonder Romelu Lukaku en Kevin De ...

90
90

Meer sportnieuws