Anderlecht kroont zich tot 'Koning van Europa'

1299
Anderlecht kroont zich tot 'Koning van Europa'

Al voor de tiende keer dit seizoen eindigde RSC Anderlecht een wedstrijd met een puntendeling. In de grootste zes Europese voetbalcompetities telt geen enkele club dan ook meer draws dan Sporting. Desondanks blijft Anderlecht opvallend genoeg meedraaien aan de top van de Jupiler Pro League. Maar door die vele gelijke spelen blijft de kwalificatie voor Play off 1 een erg moeilijke beproeving.


TELKENS OPNIEUW BEGINNEN 

“We gaan vol voor de aanval”, beloofde Vincent Kompany daags voor de wedstrijd tegen Moeskroen. “Maakt niet uit hoe het terrein er bij ligt – er mag 18 cm sneeuw liggen – maar er zijn geen excuses: we gaan spelen met 200 km/u”. RSC Anderlecht haalde in de voorbije weken een hoog niveau aan qua tempo, hoge druk, geweldige combinatie en veel kansen. Dat was onder meer het geval in de laatste twee wedstrijden tegen Sporting Charleroi en Waasland-Beveren.

Op die manier zette Sporting belangrijke stappen naar het beoogde spelbeeld van coach Vincent Kompany, die streeft naar een totale dominantie op de grasmat. Tegen Charleroi en Waasland-Beveren was dat bijvoorbeeld het geval, al ontbraken er tegen de Oost-Vlamingen nog enkele doelpunten. Anderlecht verrichte tegen Waasland-Beveren tien pogingen op het doel van Nordin Jackers, een aantal dat dit seizoen nooit hoger lag bij Sporting, maar de goalie pakte alsnog uit met een clean sheet. 



Van die intensiteit en veelbelovend spel bleef er dinsdagavond echter niet veel over. Tegen Moeskroen was Anderlecht was een schim van de sterke ploeg die domineerde tegen Charleroi en Waasland-Beveren. Het is een verhaal van vallen en opstaan, dat verklaard wordt aan een gebrek en ervaring. 't Is ook daarom dat de recente kwaliteitsinjectie met Abdoulay Diaby, Majeed Ashimeru en Jacob Bruun Larsen van essentieel belang is. Op Le Cannonier speelde Anderlecht al voor de tiende keer gelijk in het huidige voetbalseizoen.

PRIMUS VAN DE JPL 

Met die tien draws kent Anderlecht geen gelijke in de Jupiler Pro League. Enkel KAS Eupen komt enigszins in de buurt van Sporting: de Panda's speelden dit seizoen al negen keer gelijk. Am Kehrweg zijn dergelijke éénpunters een belangrijke puntenoogst om de degradatie te voorkomen, maar bij Anderlecht betekenen de talrijke gelijkspelen duur puntenverlies in de strijd om Play off 1.



Dat groot aantal puntendelingen van Anderlecht wordt zelfs niet overstegen in de andere grootste Europese competities. Anderlecht is daarmee de Europese koning van het gelijkspel. Het is daarbij wel opvallend dat Anderlecht, ondanks de tien gelijkgespeelde wedstrijden, nog steeds goed meedraait in de bovenste regionen van het klassement. Dat is in de andere Europese competities bijvoorbeeld minder het geval.

EREDIVISIE 

In de Nederlandse Eredivisie is FC Utrecht de ploeg die het meeste wedstrijden eindigde met een puntendeling. De ploeg van René Hake telt momenteel 9 draws op 18 wedstrijden, wat dus precies de helft is van hun aantal gespeelde matchen. Ook PEC Zwolle telt 9 gelijke spelen, maar de Blauwvingers speelden wel al één wedstrijd meer dan FC Utrecht. In elk geval overstijgt geen enkele Nederlandse club dit seizoen de 10 draws van Anderlecht.



BUNDESLIGA

Ondanks de vele draws bezet Anderlecht nog een respectabele vijfde positie in de rangschikking, en gek genoeg heeft de club zelfs uitzicht om nog enkele plaatsen op te klimmen in het klassement. Dat is vandaag ook het geval bij Eintracht Frankfurt. De ex-club van Bas Dost speelde 9 keer gelijk op 17 competitiematchen maar staat alsnog op een knappe zesde plaats in de Bundesliga. Dit seizoen zetten Die Adlerträger een reeks neer van 5 draws op een rij, bij Anderlecht betreft de langste serie 2 matchen op een rij.



PREMIER LEAGUE

Over Het Kanaal bevindt Brighton & Hove Albion zich dan weer in vieze papieren. The Seagulls bezetten momenteel de zeventiende plaats in de Premier League, en bevinden zich daarmee net boven de degradatieplaatsen. Brighton speelde dit seizoen 8 keer gelijk op 19 wedstrijden, en is daarmee de Engelse primus van de draws. Voor ex-Anderlecht-huurling Percy Tau zullen er in Engeland dus ook niet veel winstpremies te rapen vallen, want Brighton kon amper 3 matchen winnen.



LIGUE 1

Ook in de Franse Ligue 1 resulteert een groot aantal gelijke spelen in een lage positie in het klassement. Dijon FCO, waar Landry Dimata in oktober zijn medische tests aflegde, telt momenteel het meeste draws in de competitie. In 9 van hun 20 gespeelde wedstrijden werden de punten gedeeld, en daarmee bezet Dijon een zorgwekkende 18de plaats in de rangschikking. Ook FC Nantes, het nummer 17 in de stand, speelde al 9 keer gelijk maar Les Canaris werkten één wedstrijd meer af dan Dijon.



LALIGA

Van de zes grootste voetbalcompetities op het Europese grondgebied, kent Anderlecht enkel in Spanje haar gelijke op het vlak van gelijkgespeelde wedstrijden. Daar speelden Villarreal en SD Huesca eveneens 10 keer gelijk, maar hun huidige positie in LaLiga is erg uiteenlopend. Villarreal bezet momenteel een fraaie vijfde stek, terwijl Huesca zich op de allerlaatste plaats bevindt in de rangschikking. De rode lantaarn van de Spaanse voetbalcompetitie wist nog maar één wedstrijd te winnen in twintig matchen.



SERIE A

In de Serie A is Parma Calcio de grootste slokop van de gelijkgespeelde wedstrijden. Vorig seizoen eindigde de Gialloblu op een veilige elfde plaats, maar vandaag staat de club op de voorlaatste plek van de Italiaanse competitie. Parma speelde dit jaar al 7 keer gelijk in 19 wedstrijden tijd, wat exact hetzelfde aantal is in vergelijking met het voorgaande seizoen. Bovendien telt Parma maar één puntje meer dan Crotone, de rode lantaarn in de Serie A.



KONING VAN EUROPA 

Enige nuance is hier op zijn plaats. RSC Anderlecht werkte dit seizoen reeds 24 competitiewedstrijden af, terwijl er vandaag in de andere grootste Europese voetbalcompetities minder matchen gespeeld zijn. Daardoor is de kans dus groter dat Sporting meer draws telt in vergelijking met andere buitenlandse voetbalclubs. Anderzijds blijft het wel een feit dat er in de zes grootste Europese competities geen enkele ploeg meer puntendelingen telt dan Anderlecht. Ook de huidige vijfde plaats in de Jupiler Pro League is daarbij best opmerkelijk, ondanks de tien gelijke spelen.

LEES OOK: Huiswerk voor Bruno: miljoenenaanwinst onder vergrootglas

Haalt Anderlecht Play off 1 dit seizoen?

Meest recent

Eindelijk revanche? Mancini geeft Duivels mooi compliment

De Rode Duivels openen vrijdagavond hun Nations League-campagne met een bezoek aan Italië. En ...

54
54
Huiswerk voor Bruno: miljoenenaanwinst onder vergrootglas

Bij RSC Anderlecht besloot coach Vitor Bruno om de spelers die niet werden opgeroepen voor hun ...

128
128
Xavi en Klopp debuteren met punt: cruciale rol Van Bommel

De nieuwe editie van de Nations League is donderdagavond afgetrapt met een geweldige affiche. Zo ...

65
65
België met basisdebutant? Opvallende Duivel imponeert

In de Nations League nemen de Rode Duivels het vrijdagavond op tegen Italië. Het wordt ...

154
154
Jonge Duivels op EK-koers: strafschop beslist lastige avond

De nationale beloften hebben donderdagavond een nieuwe stap richting het EK U21 van komende zomer ...

93
93
Ondanks puik WK: 'Duivels-nachtmerrie voor Brandon Mechele'

Hoewel hij aankondigde veel te zullen roteren, zal Mark van Bommel van het huidige Nations ...

307
307
Spanning bij Fransen: koude oorlog tussen twee supersterren

In Frankrijk kijkt men reikhalzend uit naar het Nations League-duel van vrijdagavond tegen Turkije. ...

76
76
Courtois zet Duivels in wachtkamer: directe oorzaak op WK?

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

196
196
Club Brugge vloekt: gedroomd transferscenario wordt utopie

Club Brugge verdiende afgelopen zomer bijna 100 miljoen euro aan de verkoop van spelers. Dat bedrag ...

480
480
'Nieuw goudhaantje voor Genk: Engelse toppers melden zich'

KRC Genk heeft de voorbije jaren een flinke reputatie opgebouwd in het opleiden en lanceren van ...

499
499
‘Voetbalbond verbaast: Lammens níét opvolger Courtois’

Senne Lammens leek de logische opvolger van Thibaut Courtois, maar binnen de voetbalbond klinkt ...

415
415
Cruciale doorbraak bij KBVB: weg voor Mannaert ligt open

De Rode Duivels reisden donderdagnamiddag naar Italië af voor hun Nations League-duel van een ...

37
37
Italië-België: Van Bommel dropt dubbele hint over basiself

Vrijdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun eerste wedstrijd af onder bondscoach Mark ...

182
182
Mignolet drukt stempel: 'strategische' aanwerving bondscoach

De Rode Duivels staan voor een stevig vierluik in de Nations League, de nationale beloften strijden ...

252
252
'Club Brugge versiert Europese top: United wild van sterkhouder'

Arsenal FC. Internazionale. FC Barcelona. AC Milan. Club Brugge verkocht de voorbije seizoenen ...

502
502
'Arsenal nóg sterker: transfervizier op Real Madrid'

De nederlaag van vlak voor de interland-break tegen Brighton kwam hard aan, maar voorts kan Arsenal ...

37
37
Van Bommel laat uitblinker links liggen: "Verbazend"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

357
357
Marc Coucke vloert Sam Baro: "Voor eens en altijd..."

Marc Coucke stond woensdagavond even helemaal in de schijnwerpers in het Gentse Wintercircus. De ...

407
407
Van Dijk over stoppen bij Oranje: "Na één seconde wist ik het"

Virgil van Dijk heeft geen moment getwijfeld toen hem werd gevraagd of hij door wil gaan als ...

20
20
Albert ziet één klein probleem bij de Rode Duivels

De Rode Duivels doen het in de Nations League zonder Thibaut Courtois. Romelu Lukaku en Kevin De ...

78
78
Heeft Nederland eindelijk een 'nieuwe' topspits?

Nederland had vele jaren een spitsenprobleem. Het is te zeggen, ze hadden zoveel luxe dat heel wat ...

49
49
Opvallend: Van Bommel ziet (tijdelijk?) Duivels probleem

België neemt het morgen op tegen Italië. Mark van Bommel wil met de Rode Duivels ...

46
46
'Maamar speelt zich in de kijker: interesse groeit'

Ali Maamar heeft zich nadrukkelijk in de kijker gespeeld. De jonge rechtsachter van Anderlecht ...

286
286
Rodri ziet één gigantisch verschil tussen Guardiola en Flick

Rodri had zich zijn start bij FC Barcelona anders voorgesteld. De Spaanse middenvelder maakte ...

52
52
Antwerp wint tegen Beveren, RSCA verwelkomt Leoni

Deze te lange interlandbreak zorgt ervoor dat de Belgische eersteklassers oefenmatchen moeten spelen ...

183
183

Meer sportnieuws