Anderlecht kroont zich tot 'Koning van Europa'

1299 stemmen
Anderlecht kroont zich tot 'Koning van Europa'

Al voor de tiende keer dit seizoen eindigde RSC Anderlecht een wedstrijd met een puntendeling. In de grootste zes Europese voetbalcompetities telt geen enkele club dan ook meer draws dan Sporting. Desondanks blijft Anderlecht opvallend genoeg meedraaien aan de top van de Jupiler Pro League. Maar door die vele gelijke spelen blijft de kwalificatie voor Play off 1 een erg moeilijke beproeving.


TELKENS OPNIEUW BEGINNEN 

“We gaan vol voor de aanval”, beloofde Vincent Kompany daags voor de wedstrijd tegen Moeskroen. “Maakt niet uit hoe het terrein er bij ligt – er mag 18 cm sneeuw liggen – maar er zijn geen excuses: we gaan spelen met 200 km/u”. RSC Anderlecht haalde in de voorbije weken een hoog niveau aan qua tempo, hoge druk, geweldige combinatie en veel kansen. Dat was onder meer het geval in de laatste twee wedstrijden tegen Sporting Charleroi en Waasland-Beveren.

Op die manier zette Sporting belangrijke stappen naar het beoogde spelbeeld van coach Vincent Kompany, die streeft naar een totale dominantie op de grasmat. Tegen Charleroi en Waasland-Beveren was dat bijvoorbeeld het geval, al ontbraken er tegen de Oost-Vlamingen nog enkele doelpunten. Anderlecht verrichte tegen Waasland-Beveren tien pogingen op het doel van Nordin Jackers, een aantal dat dit seizoen nooit hoger lag bij Sporting, maar de goalie pakte alsnog uit met een clean sheet. 



Van die intensiteit en veelbelovend spel bleef er dinsdagavond echter niet veel over. Tegen Moeskroen was Anderlecht was een schim van de sterke ploeg die domineerde tegen Charleroi en Waasland-Beveren. Het is een verhaal van vallen en opstaan, dat verklaard wordt aan een gebrek en ervaring. 't Is ook daarom dat de recente kwaliteitsinjectie met Abdoulay Diaby, Majeed Ashimeru en Jacob Bruun Larsen van essentieel belang is. Op Le Cannonier speelde Anderlecht al voor de tiende keer gelijk in het huidige voetbalseizoen.

PRIMUS VAN DE JPL 

Met die tien draws kent Anderlecht geen gelijke in de Jupiler Pro League. Enkel KAS Eupen komt enigszins in de buurt van Sporting: de Panda's speelden dit seizoen al negen keer gelijk. Am Kehrweg zijn dergelijke éénpunters een belangrijke puntenoogst om de degradatie te voorkomen, maar bij Anderlecht betekenen de talrijke gelijkspelen duur puntenverlies in de strijd om Play off 1.



Dat groot aantal puntendelingen van Anderlecht wordt zelfs niet overstegen in de andere grootste Europese competities. Anderlecht is daarmee de Europese koning van het gelijkspel. Het is daarbij wel opvallend dat Anderlecht, ondanks de tien gelijkgespeelde wedstrijden, nog steeds goed meedraait in de bovenste regionen van het klassement. Dat is in de andere Europese competities bijvoorbeeld minder het geval.

EREDIVISIE 

In de Nederlandse Eredivisie is FC Utrecht de ploeg die het meeste wedstrijden eindigde met een puntendeling. De ploeg van René Hake telt momenteel 9 draws op 18 wedstrijden, wat dus precies de helft is van hun aantal gespeelde matchen. Ook PEC Zwolle telt 9 gelijke spelen, maar de Blauwvingers speelden wel al één wedstrijd meer dan FC Utrecht. In elk geval overstijgt geen enkele Nederlandse club dit seizoen de 10 draws van Anderlecht.



BUNDESLIGA

Ondanks de vele draws bezet Anderlecht nog een respectabele vijfde positie in de rangschikking, en gek genoeg heeft de club zelfs uitzicht om nog enkele plaatsen op te klimmen in het klassement. Dat is vandaag ook het geval bij Eintracht Frankfurt. De ex-club van Bas Dost speelde 9 keer gelijk op 17 competitiematchen maar staat alsnog op een knappe zesde plaats in de Bundesliga. Dit seizoen zetten Die Adlerträger een reeks neer van 5 draws op een rij, bij Anderlecht betreft de langste serie 2 matchen op een rij.



PREMIER LEAGUE

Over Het Kanaal bevindt Brighton & Hove Albion zich dan weer in vieze papieren. The Seagulls bezetten momenteel de zeventiende plaats in de Premier League, en bevinden zich daarmee net boven de degradatieplaatsen. Brighton speelde dit seizoen 8 keer gelijk op 19 wedstrijden, en is daarmee de Engelse primus van de draws. Voor ex-Anderlecht-huurling Percy Tau zullen er in Engeland dus ook niet veel winstpremies te rapen vallen, want Brighton kon amper 3 matchen winnen.



LIGUE 1

Ook in de Franse Ligue 1 resulteert een groot aantal gelijke spelen in een lage positie in het klassement. Dijon FCO, waar Landry Dimata in oktober zijn medische tests aflegde, telt momenteel het meeste draws in de competitie. In 9 van hun 20 gespeelde wedstrijden werden de punten gedeeld, en daarmee bezet Dijon een zorgwekkende 18de plaats in de rangschikking. Ook FC Nantes, het nummer 17 in de stand, speelde al 9 keer gelijk maar Les Canaris werkten één wedstrijd meer af dan Dijon.



LALIGA

Van de zes grootste voetbalcompetities op het Europese grondgebied, kent Anderlecht enkel in Spanje haar gelijke op het vlak van gelijkgespeelde wedstrijden. Daar speelden Villarreal en SD Huesca eveneens 10 keer gelijk, maar hun huidige positie in LaLiga is erg uiteenlopend. Villarreal bezet momenteel een fraaie vijfde stek, terwijl Huesca zich op de allerlaatste plaats bevindt in de rangschikking. De rode lantaarn van de Spaanse voetbalcompetitie wist nog maar één wedstrijd te winnen in twintig matchen.



SERIE A

In de Serie A is Parma Calcio de grootste slokop van de gelijkgespeelde wedstrijden. Vorig seizoen eindigde de Gialloblu op een veilige elfde plaats, maar vandaag staat de club op de voorlaatste plek van de Italiaanse competitie. Parma speelde dit jaar al 7 keer gelijk in 19 wedstrijden tijd, wat exact hetzelfde aantal is in vergelijking met het voorgaande seizoen. Bovendien telt Parma maar één puntje meer dan Crotone, de rode lantaarn in de Serie A.



KONING VAN EUROPA 

Enige nuance is hier op zijn plaats. RSC Anderlecht werkte dit seizoen reeds 24 competitiewedstrijden af, terwijl er vandaag in de andere grootste Europese voetbalcompetities minder matchen gespeeld zijn. Daardoor is de kans dus groter dat Sporting meer draws telt in vergelijking met andere buitenlandse voetbalclubs. Anderzijds blijft het wel een feit dat er in de zes grootste Europese competities geen enkele ploeg meer puntendelingen telt dan Anderlecht. Ook de huidige vijfde plaats in de Jupiler Pro League is daarbij best opmerkelijk, ondanks de tien gelijke spelen.

LEES OOK: Taravel verrast met 4 wissels, Union start zonder Rodriguez

Haalt Anderlecht Play off 1 dit seizoen?

Meest recent

Met déze Google-tip krijg je veel beter voetbalnieuws

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

115
115
'Winger kan Genk nog miljoenen opleveren'

KRC Genk probeert in de komende weken nog de Europe Play-Off naar zich toe te trekken, maar sowieso ...

4
4
Taravel verrast met 4 wissels, Union start zonder Rodriguez

Vanaf 15u wordt de eerste hoofdprijs van het Belgische voetbalseizoen uitgedeeld. In het Koning ...

142
142
Deschacht zet Anderlecht-fans in vuur en vlam met uitspraak

Bij Anderlecht leven ze in volle spanning toe naar de bekerfinale. Dat gebeurt ook met de nodige ...

46
46
Van Gucht in liefdesstorm: Instagram ontploft door Charlotte

Na weken van speculatie rond haar relatie met Ruben Van Gucht laat Charlotte Van Looy opnieuw van ...

24
24
Standard bevestigt dramatisch nieuws over Homawoo

Standard en de play-offs bleek de voorbije jaren geen goed huwelijk, maar dit seizoen strijden de ...

35
35
Verschaeren spreekt klare taal over transfergeruchten

Als Yari Verschaeren nog een prijs met Anderlecht wil pakken, dan zal het donderdagnamiddag moeten ...

147
147
Nu ook officieel: Geraerts moet op zoek naar nieuwe club

Karel Geraerts kende al een woelig verloop van zijn nog zeer prille trainerscarrière. Na een ...

80
80
Verschueren velt oordeel over bekerkansen Anderlecht

De aftrap is pas voorzien voor 15u, maar in Brussel hangt er nu al elektriciteit in de lucht voor de ...

131
131
'Club duwt gaspedaal in: nieuwe Stankovic op komst'

Club Brugge staat alweer voor een bijzonder drukke transferzomer. Ze hebben hun huiswerk graag zo ...

208
208
TRANSFERUURTJE: 'Club schiet in actie,Lukaku out bij Napoli'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

190
190
'Beslissende uren aangebroken voor Taravel'

Anderlecht staat voor een zeer belangrijke dag. In de finale van de Croky Cup tegen Union droomt het ...

102
102
Kritiek op defensie en kalender: Union spreekt klare taal

Om 15u kan Union al zijn derde prijs op drie seizoenen tijd pakken. Dan nemen de Brusselaars het ...

198
198
Nieuw-Zeeland maakt als eerste tegenstander Duivels selectie bekend

Vrijdag ontdekken we welke Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Bondscoach Rudi Garcia zal ...

39
39
‘Atletico zet zinnen op verrassende Rode Duivel’

Er zijn de voorbije jaren onder Diego Simeone al de nodige Belgen bij Atletico Madrid gepasseerd. ...

145
145
Domme rode kaarten bij Anderlecht: oorzaak onthuld

Anderlecht snakt al jaren naar een prijs en donderdagnamiddag kan het eindelijk een einde maken aan ...

148
148
Deze Rode Duivel wil dé verrassing in WK-selectie zijn

Het is voor heel wat Belgische spelers nerveus uitkijken naar vrijdagmiddag, want dan maakt Rudi ...

105
105
Anderlecht krijgt duidelijke waarschuwing over Thorgan Hazard

RSC Anderlecht hoopt tegen Union SG eindelijk een prijs te pakken. De afgelopen jaren deden ze al ...

233
233
Union SG werkt aan 'bom in Belgisch voetbal'

Union SG staat voor een cruciale week. Ze spelen de bekerfinale tegen RSC Anderlecht en een ...

672
672
Alarm bij Anderlecht: Sibierski botst meteen op probleem

Vlak na de komst van Sibierski duikt er meteen twijfel op: past een man van het buikgevoel wel in ...

492
492
Borkelmans dropt verrassende WK-selectie voor België

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Wij gingen langs bij Vital Borkelmans, met wie we ...

400
400
De Mil doet transferplannen AA Gent uit de doeken

AA Gent gaat nog serieus moeten stunten als ze een Europees ticket willen bemachtigen. De Buffalo's ...

439
439
Union SG - Anderlecht: drie bekerwinnaars blikken vooruit

RSC Anderlecht en Union SG werken vandaag de bekerfinale af. Het zal alvast een pittig duel worden ...

91
91
'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Ook voor Raphael ...

275
275
Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

236
236
Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1 tot kampioen gekroond. Een ...

48
48

Meer sportnieuws