Anderlecht kroont zich tot 'Koning van Europa'

door
Anderlecht kroont zich tot 'Koning van Europa'

Al voor de tiende keer dit seizoen eindigde RSC Anderlecht een wedstrijd met een puntendeling. In de grootste zes Europese voetbalcompetities telt geen enkele club dan ook meer draws dan Sporting. Desondanks blijft Anderlecht opvallend genoeg meedraaien aan de top van de Jupiler Pro League. Maar door die vele gelijke spelen blijft de kwalificatie voor Play off 1 een erg moeilijke beproeving.


TELKENS OPNIEUW BEGINNEN 

“We gaan vol voor de aanval”, beloofde Vincent Kompany daags voor de wedstrijd tegen Moeskroen. “Maakt niet uit hoe het terrein er bij ligt – er mag 18 cm sneeuw liggen – maar er zijn geen excuses: we gaan spelen met 200 km/u”. RSC Anderlecht haalde in de voorbije weken een hoog niveau aan qua tempo, hoge druk, geweldige combinatie en veel kansen. Dat was onder meer het geval in de laatste twee wedstrijden tegen Sporting Charleroi en Waasland-Beveren.

Op die manier zette Sporting belangrijke stappen naar het beoogde spelbeeld van coach Vincent Kompany, die streeft naar een totale dominantie op de grasmat. Tegen Charleroi en Waasland-Beveren was dat bijvoorbeeld het geval, al ontbraken er tegen de Oost-Vlamingen nog enkele doelpunten. Anderlecht verrichte tegen Waasland-Beveren tien pogingen op het doel van Nordin Jackers, een aantal dat dit seizoen nooit hoger lag bij Sporting, maar de goalie pakte alsnog uit met een clean sheet. 



Van die intensiteit en veelbelovend spel bleef er dinsdagavond echter niet veel over. Tegen Moeskroen was Anderlecht was een schim van de sterke ploeg die domineerde tegen Charleroi en Waasland-Beveren. Het is een verhaal van vallen en opstaan, dat verklaard wordt aan een gebrek en ervaring. 't Is ook daarom dat de recente kwaliteitsinjectie met Abdoulay Diaby, Majeed Ashimeru en Jacob Bruun Larsen van essentieel belang is. Op Le Cannonier speelde Anderlecht al voor de tiende keer gelijk in het huidige voetbalseizoen.

PRIMUS VAN DE JPL 

Met die tien draws kent Anderlecht geen gelijke in de Jupiler Pro League. Enkel KAS Eupen komt enigszins in de buurt van Sporting: de Panda's speelden dit seizoen al negen keer gelijk. Am Kehrweg zijn dergelijke éénpunters een belangrijke puntenoogst om de degradatie te voorkomen, maar bij Anderlecht betekenen de talrijke gelijkspelen duur puntenverlies in de strijd om Play off 1.



Dat groot aantal puntendelingen van Anderlecht wordt zelfs niet overstegen in de andere grootste Europese competities. Anderlecht is daarmee de Europese koning van het gelijkspel. Het is daarbij wel opvallend dat Anderlecht, ondanks de tien gelijkgespeelde wedstrijden, nog steeds goed meedraait in de bovenste regionen van het klassement. Dat is in de andere Europese competities bijvoorbeeld minder het geval.

EREDIVISIE 

In de Nederlandse Eredivisie is FC Utrecht de ploeg die het meeste wedstrijden eindigde met een puntendeling. De ploeg van René Hake telt momenteel 9 draws op 18 wedstrijden, wat dus precies de helft is van hun aantal gespeelde matchen. Ook PEC Zwolle telt 9 gelijke spelen, maar de Blauwvingers speelden wel al één wedstrijd meer dan FC Utrecht. In elk geval overstijgt geen enkele Nederlandse club dit seizoen de 10 draws van Anderlecht.



BUNDESLIGA

Ondanks de vele draws bezet Anderlecht nog een respectabele vijfde positie in de rangschikking, en gek genoeg heeft de club zelfs uitzicht om nog enkele plaatsen op te klimmen in het klassement. Dat is vandaag ook het geval bij Eintracht Frankfurt. De ex-club van Bas Dost speelde 9 keer gelijk op 17 competitiematchen maar staat alsnog op een knappe zesde plaats in de Bundesliga. Dit seizoen zetten Die Adlerträger een reeks neer van 5 draws op een rij, bij Anderlecht betreft de langste serie 2 matchen op een rij.



PREMIER LEAGUE

Over Het Kanaal bevindt Brighton & Hove Albion zich dan weer in vieze papieren. The Seagulls bezetten momenteel de zeventiende plaats in de Premier League, en bevinden zich daarmee net boven de degradatieplaatsen. Brighton speelde dit seizoen 8 keer gelijk op 19 wedstrijden, en is daarmee de Engelse primus van de draws. Voor ex-Anderlecht-huurling Percy Tau zullen er in Engeland dus ook niet veel winstpremies te rapen vallen, want Brighton kon amper 3 matchen winnen.



LIGUE 1

Ook in de Franse Ligue 1 resulteert een groot aantal gelijke spelen in een lage positie in het klassement. Dijon FCO, waar Landry Dimata in oktober zijn medische tests aflegde, telt momenteel het meeste draws in de competitie. In 9 van hun 20 gespeelde wedstrijden werden de punten gedeeld, en daarmee bezet Dijon een zorgwekkende 18de plaats in de rangschikking. Ook FC Nantes, het nummer 17 in de stand, speelde al 9 keer gelijk maar Les Canaris werkten één wedstrijd meer af dan Dijon.



LALIGA

Van de zes grootste voetbalcompetities op het Europese grondgebied, kent Anderlecht enkel in Spanje haar gelijke op het vlak van gelijkgespeelde wedstrijden. Daar speelden Villarreal en SD Huesca eveneens 10 keer gelijk, maar hun huidige positie in LaLiga is erg uiteenlopend. Villarreal bezet momenteel een fraaie vijfde stek, terwijl Huesca zich op de allerlaatste plaats bevindt in de rangschikking. De rode lantaarn van de Spaanse voetbalcompetitie wist nog maar één wedstrijd te winnen in twintig matchen.



SERIE A

In de Serie A is Parma Calcio de grootste slokop van de gelijkgespeelde wedstrijden. Vorig seizoen eindigde de Gialloblu op een veilige elfde plaats, maar vandaag staat de club op de voorlaatste plek van de Italiaanse competitie. Parma speelde dit jaar al 7 keer gelijk in 19 wedstrijden tijd, wat exact hetzelfde aantal is in vergelijking met het voorgaande seizoen. Bovendien telt Parma maar één puntje meer dan Crotone, de rode lantaarn in de Serie A.



KONING VAN EUROPA 

Enige nuance is hier op zijn plaats. RSC Anderlecht werkte dit seizoen reeds 24 competitiewedstrijden af, terwijl er vandaag in de andere grootste Europese voetbalcompetities minder matchen gespeeld zijn. Daardoor is de kans dus groter dat Sporting meer draws telt in vergelijking met andere buitenlandse voetbalclubs. Anderzijds blijft het wel een feit dat er in de zes grootste Europese competities geen enkele ploeg meer puntendelingen telt dan Anderlecht. Ook de huidige vijfde plaats in de Jupiler Pro League is daarbij best opmerkelijk, ondanks de tien gelijke spelen.

LEES OOK: Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Haalt Anderlecht Play off 1 dit seizoen?

Meest recent

Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

14
14
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

37
37
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

9
9
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

134
134
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

104
104
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

145
145
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

84
84
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

248
248
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

145
145
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

74
74
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

220
220
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

31
31
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

149
149
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

113
113
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

222
222
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

183
183
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

81
81
Hazard eerlijk over Duivels: "Dan blijf ik liever thuis"

Krijgen we deze maand opnieuw een opmerkelijke comeback bij de Rode Duivels? Het zou kunnen, want ...

214
214
Smaakmaker STVV onthult dé sleutel voor winst tegen Genk

Komend weekend zullen in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. ...

160
160
'Revolutie Standard: overname én verdwijnen 2 elftallen?'

Voor Standard staan er zeer belangrijke weken voor de boeg. De Rouches hopen in de laatste twee ...

393
393
Thorgan Hazard onthult: contacten met deze JPL-club

Voor Thorgan Hazard zou maart weleens een heel mooie maand kunnen worden. De 32-jarige scoort de ...

853
853
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

85
85
Garcia krijgt boodschap: Rode Duivel in bloedvorm

Volgende week zal Rudi Garcia zijn selectie bekend maken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

96
96
Opluchting voor Genk: Hayen meldt dubbele opsteker

KRC Genk boekte donderdagavond een knap resultaat door Freiburg te kloppen. Daarmee heeft het niet ...

171
171
'Strasbourg haalt opvolger Penders in JPL'

Strasbourg ging donderdagavond met 1-2 winnen op het veld van Rijeka en zette zo een grote stap ...

108
108

Meer sportnieuws