Anderlecht kroont zich tot 'Koning van Europa'

1299
Anderlecht kroont zich tot 'Koning van Europa'

Al voor de tiende keer dit seizoen eindigde RSC Anderlecht een wedstrijd met een puntendeling. In de grootste zes Europese voetbalcompetities telt geen enkele club dan ook meer draws dan Sporting. Desondanks blijft Anderlecht opvallend genoeg meedraaien aan de top van de Jupiler Pro League. Maar door die vele gelijke spelen blijft de kwalificatie voor Play off 1 een erg moeilijke beproeving.


TELKENS OPNIEUW BEGINNEN 

“We gaan vol voor de aanval”, beloofde Vincent Kompany daags voor de wedstrijd tegen Moeskroen. “Maakt niet uit hoe het terrein er bij ligt – er mag 18 cm sneeuw liggen – maar er zijn geen excuses: we gaan spelen met 200 km/u”. RSC Anderlecht haalde in de voorbije weken een hoog niveau aan qua tempo, hoge druk, geweldige combinatie en veel kansen. Dat was onder meer het geval in de laatste twee wedstrijden tegen Sporting Charleroi en Waasland-Beveren.

Op die manier zette Sporting belangrijke stappen naar het beoogde spelbeeld van coach Vincent Kompany, die streeft naar een totale dominantie op de grasmat. Tegen Charleroi en Waasland-Beveren was dat bijvoorbeeld het geval, al ontbraken er tegen de Oost-Vlamingen nog enkele doelpunten. Anderlecht verrichte tegen Waasland-Beveren tien pogingen op het doel van Nordin Jackers, een aantal dat dit seizoen nooit hoger lag bij Sporting, maar de goalie pakte alsnog uit met een clean sheet. 



Van die intensiteit en veelbelovend spel bleef er dinsdagavond echter niet veel over. Tegen Moeskroen was Anderlecht was een schim van de sterke ploeg die domineerde tegen Charleroi en Waasland-Beveren. Het is een verhaal van vallen en opstaan, dat verklaard wordt aan een gebrek en ervaring. 't Is ook daarom dat de recente kwaliteitsinjectie met Abdoulay Diaby, Majeed Ashimeru en Jacob Bruun Larsen van essentieel belang is. Op Le Cannonier speelde Anderlecht al voor de tiende keer gelijk in het huidige voetbalseizoen.

PRIMUS VAN DE JPL 

Met die tien draws kent Anderlecht geen gelijke in de Jupiler Pro League. Enkel KAS Eupen komt enigszins in de buurt van Sporting: de Panda's speelden dit seizoen al negen keer gelijk. Am Kehrweg zijn dergelijke éénpunters een belangrijke puntenoogst om de degradatie te voorkomen, maar bij Anderlecht betekenen de talrijke gelijkspelen duur puntenverlies in de strijd om Play off 1.



Dat groot aantal puntendelingen van Anderlecht wordt zelfs niet overstegen in de andere grootste Europese competities. Anderlecht is daarmee de Europese koning van het gelijkspel. Het is daarbij wel opvallend dat Anderlecht, ondanks de tien gelijkgespeelde wedstrijden, nog steeds goed meedraait in de bovenste regionen van het klassement. Dat is in de andere Europese competities bijvoorbeeld minder het geval.

EREDIVISIE 

In de Nederlandse Eredivisie is FC Utrecht de ploeg die het meeste wedstrijden eindigde met een puntendeling. De ploeg van René Hake telt momenteel 9 draws op 18 wedstrijden, wat dus precies de helft is van hun aantal gespeelde matchen. Ook PEC Zwolle telt 9 gelijke spelen, maar de Blauwvingers speelden wel al één wedstrijd meer dan FC Utrecht. In elk geval overstijgt geen enkele Nederlandse club dit seizoen de 10 draws van Anderlecht.



BUNDESLIGA

Ondanks de vele draws bezet Anderlecht nog een respectabele vijfde positie in de rangschikking, en gek genoeg heeft de club zelfs uitzicht om nog enkele plaatsen op te klimmen in het klassement. Dat is vandaag ook het geval bij Eintracht Frankfurt. De ex-club van Bas Dost speelde 9 keer gelijk op 17 competitiematchen maar staat alsnog op een knappe zesde plaats in de Bundesliga. Dit seizoen zetten Die Adlerträger een reeks neer van 5 draws op een rij, bij Anderlecht betreft de langste serie 2 matchen op een rij.



PREMIER LEAGUE

Over Het Kanaal bevindt Brighton & Hove Albion zich dan weer in vieze papieren. The Seagulls bezetten momenteel de zeventiende plaats in de Premier League, en bevinden zich daarmee net boven de degradatieplaatsen. Brighton speelde dit seizoen 8 keer gelijk op 19 wedstrijden, en is daarmee de Engelse primus van de draws. Voor ex-Anderlecht-huurling Percy Tau zullen er in Engeland dus ook niet veel winstpremies te rapen vallen, want Brighton kon amper 3 matchen winnen.



LIGUE 1

Ook in de Franse Ligue 1 resulteert een groot aantal gelijke spelen in een lage positie in het klassement. Dijon FCO, waar Landry Dimata in oktober zijn medische tests aflegde, telt momenteel het meeste draws in de competitie. In 9 van hun 20 gespeelde wedstrijden werden de punten gedeeld, en daarmee bezet Dijon een zorgwekkende 18de plaats in de rangschikking. Ook FC Nantes, het nummer 17 in de stand, speelde al 9 keer gelijk maar Les Canaris werkten één wedstrijd meer af dan Dijon.



LALIGA

Van de zes grootste voetbalcompetities op het Europese grondgebied, kent Anderlecht enkel in Spanje haar gelijke op het vlak van gelijkgespeelde wedstrijden. Daar speelden Villarreal en SD Huesca eveneens 10 keer gelijk, maar hun huidige positie in LaLiga is erg uiteenlopend. Villarreal bezet momenteel een fraaie vijfde stek, terwijl Huesca zich op de allerlaatste plaats bevindt in de rangschikking. De rode lantaarn van de Spaanse voetbalcompetitie wist nog maar één wedstrijd te winnen in twintig matchen.



SERIE A

In de Serie A is Parma Calcio de grootste slokop van de gelijkgespeelde wedstrijden. Vorig seizoen eindigde de Gialloblu op een veilige elfde plaats, maar vandaag staat de club op de voorlaatste plek van de Italiaanse competitie. Parma speelde dit jaar al 7 keer gelijk in 19 wedstrijden tijd, wat exact hetzelfde aantal is in vergelijking met het voorgaande seizoen. Bovendien telt Parma maar één puntje meer dan Crotone, de rode lantaarn in de Serie A.



KONING VAN EUROPA 

Enige nuance is hier op zijn plaats. RSC Anderlecht werkte dit seizoen reeds 24 competitiewedstrijden af, terwijl er vandaag in de andere grootste Europese voetbalcompetities minder matchen gespeeld zijn. Daardoor is de kans dus groter dat Sporting meer draws telt in vergelijking met andere buitenlandse voetbalclubs. Anderzijds blijft het wel een feit dat er in de zes grootste Europese competities geen enkele ploeg meer puntendelingen telt dan Anderlecht. Ook de huidige vijfde plaats in de Jupiler Pro League is daarbij best opmerkelijk, ondanks de tien gelijke spelen.

LEES OOK: Anderlecht grijpt rigoureus in met matchwinnaar Bertaccini

Haalt Anderlecht Play off 1 dit seizoen?

Meest recent

KV Mechelen pakt na spektakelstuk eindelijk eerste zege

Een collectieve zucht van opluchting in het AFAS Stadion. KV Mechelen heeft op de achtste speeldag ...

17
17
Hubert zeer scherp voor Union: "Dat kan niet!"

Union SG speelde 1-1 tegen OH Leuven en dat was al bij al logisch op basis van de twee helften. De ...

33
33
Westerlo feest en duwt Antwerp in stevige sportieve crisis

Om 18u30 ontving KVC Westerlo Royal Antwerp FC. De bezoekers moesten na een slechte reeks punten ...

61
61
'Eerste winterknaller Club Brugge: ‘beest’ van 6M'

Club Brugge kijkt nu al vooruit naar de wintermercato. Blauw-zwart heeft een Spaanse flankaanvaller ...

322
322
Stunt van formaat: Seedorf trainer bij buitenlandse topclub

Zeer verrassend nieuws in de voetbalwereld. Clarence Seedorf heeft een nieuwe club gevonden als ...

22
22
Beresterke Doku speelt Liverpool compleet aan flarden

Manchester City en Liverpool gaven elkaar om 17u30 partij. Het werd een zeer beladen dueln met ...

124
124
Standard pakt 0 op 9: Euvrard laat frustraties vrije loop

Standard begon erg veelbelovend aan het huidige seizoen. Maar momenteel zijn de Rouches op een ...

56
56
De Meyer spreekt klare taal: “Of ik de druk op mijn positie voel?”

STVV speelt een belangrijk duel tegen KV Mechelen. De Truienaars willen na een 0 op 6 weer aanknopen ...

28
28
3.5 op 10: basisdebutant zakt door ijs bij zwak Union

Union SG is tegenvallend aan het twee luik van het seizoen begonnen. De Brusselaars mochten zondag ...

34
34
Droomdebuut voor Ferrera bij Patro: derby ontspoort in slot

Patro Eisden en Jong Genk maakten er een bijzonder geladen Limburgse derby van. Met Radja Nainggolan ...

264
264
Evenepoel steelt show bij Serie A-topper; baalmiddag Sels

In de Engelse Premier League heeft Nottingham Forrest andermaal puntenverlies geleden. Matz Sels en ...

43
43
Sterk OHL zorgt voor stevige verrassing op veld van Union

Uiterst verrassend, maar absoluut verdiend, heeft OHL deze namiddag Union in bedwang gehouden. De ...

70
70
Club Brugge kruist vingers: eerste update blessure Forbs

Club Brugge staat in de Champions League voor de lastige verplaatsing naar Inter Milaan. Daarvoor ...

245
245
Standard spreekt schande: veelzeggende reactie Lardot

Standard heeft zich na de interland-break niet kunnen herpakken. In een leeg Sclessin boekten de ...

218
218
Anderlecht grijpt rigoureus in met matchwinnaar Bertaccini

RSC Anderlecht heeft zaterdagnamiddag de drie punten gepakt op het veld van Cercle Brugge. Maar de ...

357
357
Hopelijk geen voorbode: Club Brugge kent ref in Milaan

Volgende week is het zover, dan trekt de Champions League zich weer op gang. Club Brugge staat dan ...

164
164
Nieuwe blamage United: Neville neemt Lammens in vizier

Manchester United blijft maar aanmodderen in de Premier League. De Mancunians gaven zaterdag ook ...

133
133
De Bruyne zorgt voor penalty-incident: misnoegde Allegri reageert

Kevin De Bruyne heeft zijn sterke prestaties bij de Rode Duivels bevestigd bij zijn club SSC Napoli. ...

98
98
Choc Wallon in spookstadion: Zebra's glunderen, Standard in crisis

De Choc Wallon werd in een leeg en kil Sclessin een kolfje naar de hand van Charleroi. De Zebra's ...

83
83
Club Brugge gered door VAR? Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge heeft het seizoen hervat met een ruime overwinning op het veld van La Louvière: ...

553
553
Trieste taferelen: 'Choc Wallon' in desolaat Sclessin

In de Jupiler Pro League staat zondagmiddag de Waalse clash tussen Standard en Sporting Charleroi op ...

42
42
'Toptransfer Seys: volgende grootmacht meldt zich'

Arsenal FC dokte afgelopen zomer zo'n 40 miljoen euro om Christos Tzolis over te nemen van Club ...

254
254
Na Deschacht-commotie: 'Ongefilterd' pakt voetbalprogramma aan

De voetbalpodcast Ongefilterd weet steeds meer kijkers aan zich te binden, maar zorgt tegelijk ook ...

76
76
Thorup-ingreep rendeert: permanente wissel bij Genk?

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

66
66
"Spookachtig" - Anderlecht-dissonant krijgt pijnlijke 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zijn seizoen hervat met een overwinning op het veld van Cercle Brugge. Maar aan ...

232
232

Meer sportnieuws