Lukaku, Ibra en Eriksen eisen hoofdrollen op in zinderende Milanese derby

door
Lukaku, Ibra en Eriksen eisen hoofdrollen op in zinderende Milanese derby

Internazionale heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Coppa Italia. Het klopte in een zinderende derby stadsgenoot AC Milan met 2-1. De hoofdrollen waren voor Zlatan Ibrahimovic en Romelu Lukaku, die het met elkaar aan de stok kregen en elk één keer scoorden. Het was uiteindelijk wel Christian Eriksen die zich tot matchwinnaar kroonde met een late goal.


De stadsgenoten en nummers één en twee in de Serie A maakten er een zinderend kijkstuk van, al was dat niet altijd even fraai. Zlatan Ibrahimovic opende na een halfuur de score, maar toonde zich daarna vooral op negatieve wijze. Hij ging in de clinch met Romelu Lukaku, die hij onder meer een 'ezel' noemde. Het kwam beide kemphanen op een gele kaart en dat bleek na rust bepalend. Ibrahimovic liet zich immers vangen en mocht na een overtreding op Kolarov met een tweede gele kaart gaan douchen.

Het bleek een kantelpunt in de wedstrijd, want een dikke tien minuten later kreeg Inter ook nog eens een penalty na een overtreding op Barella. Lukaku zette zich achter de bal en deed zijn reputatie als specialist alle eer aan. Met een man minder was het daarna pompen of verzuipen voor Milan en diep in blessuretijd ging het alsnog kopje onder. De zo verguisde Eriksen trapte Inter in de 97ste minuut nog naar een delirium.

Scoreverloop:
0-1 (31') Ibrahimovic
1-1 (71') Lukaku (strafschop)
2-1 (90'+7') Eriksen

Bijzonderheden:
58' Rode kaart Ibrahimovic (2x geel)

LEES OOK: 'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verdiende zege voor Inter?

Meest recent

Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehate mens in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

55
55
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

54
54
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

93
93
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

24
24
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

179
179
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

14
14
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

60
60
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

65
65
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

72
72
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

835
835
Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Het zal de komende weken puzzelen worden voor een aantal Belgische clubs. Op 21 december gaat in ...

155
155
Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

44
44
OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

35
35
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

87
87
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

377
377
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

48
48
Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

219
219
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

75
75
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

72
72
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

319
319
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

487
487
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

451
451
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

127
127
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

300
300
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

421
421

Meer sportnieuws