Anderlecht redt licentie "tenzij club klacht neerlegt"

1106 stemmen
Anderlecht redt licentie

De schuldenberg van een slordige 100 miljoen wordt er niet door gedicht, maar dankzij de nieuwe kapitaalsverhoging van vijf miljoen stelt Anderlecht volgens ingewijden wel haar licentie veilig. Voorlopig althans, want aan het eind van de huidige jaargang kan die naar verluidt toch weer onder druk komen te staan.


De onderhandelingen tussen Marc Coucke en de diverse minderheidsaandeelhouders omtrent een meer significante geldinjectie, een essentieel onderdeel van het herstelplan, slepen nu al maanden aan. Vermits er in de komende weken beslist wordt over de licenties voor het profvoetbal, drong een tussentijdse oplossing zich echter op. Anders dreigden de Brusselaars echt een risicopatiënt te worden, zo stelt Het Laatste Nieuws. Daarom keurde de Raad van Bestuur nu een akkoord goed waarin alle Paars-Witte aandeelhouders een evenredige inspanning zullen leveren. "De licentie is verzekerd. We zullen die straks krijgen, dat kan niet anders", aldus Etienne Davignon tegenover HLN.

Op die manier koopt Anderlecht dus tijd, al baart mogelijk niet alleen het financiële aspect zorgen voor de licentiecommissie. Zo haalt een insider uit de interne keuken van het Lotto Park bij Humo nog eens de precaire situatie rond Wouter Vandenhaute aan. Omdat hij eerst nog zijn aandelen in het makelaarsbureau Let's Play van de hand moest doen, is de voorzitter nog maar sinds kort officieel bekrachtigd in zijn functie. Nochtans oefende hij duidelijk al eerder betrekkingen uit in die hoedanigheid. "Anderlecht heeft daarmee een gigantisch risico genomen! Als een andere club dat zou aanvechten, kunnen ze de boeken sluiten", klinkt het. Vorig jaar dreigde KV Oostende reeds met zulke stappen.

LEES OOK: Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Denkt u dat de licentie van Anderlecht nog in gevaar komt?

Meest recent

'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

28
28
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

35
35
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

42
42
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

56
56
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

139
139
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

227
227
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

242
242
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

172
172
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

301
301
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

120
120
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

567
567
Standard heeft weer beet: oude bekende keert terug

Standard is bezig aan een zeer opvallende zomermercato. De Rouches willen volgend seizoen weer ...

82
82
'Westerlo blijft cashen: 8 miljoen voor duo'

Het belooft bij Westerlo een zeer drukke transferzomer te drukken. In eerste instantie lijken de ...

57
57
Vitor Bruno spreekt eerste keer na intrede bij Anderlecht

Anderlecht heeft lang geduld moeten oefenen, maar heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

333
333
Beerschot kondigt uitgaande 'toptransfer' aan

Beerschot greep afgelopen seizoen maar net naast een directe terugkeer in de Jupiler Pro League en ...

58
58
'Bakayoko maakt zeer verrassende transfer'

In de WK-selectie van de Rode Duivels koos Rudi Garcia voor Jérémy Doku, Leandro ...

137
137
'Westerlo op een zucht van nieuwe miljoenendeal'

Westerlo boerde de voorbije jaren al zeer goed op de transfermarkt. Ze wisten vooral hun spitsen ...

36
36
Veronique De Kock en Ronaldo serveren bloedheet spektakel

Véronique De Kock heeft een verhaal opgediept waar veel mensen alleen maar van kunnen dromen. ...

95
95
'Beveren baalt: smaakmaker trekt naar Bundesliga'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

141
141
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft eindelijk coach, Vossen vindt club'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

124
124
‘Mandela Keita staat voor zomerse monstertransfer’

Mandela Keita speelde in het verleden bij Royal Antwerp FC, maar afgelopen seizoen maakte de ...

179
179
Pal tijdens het WK: Gert Verheyen slaat totaal andere weg in

Terwijl miljoenen kijkers hem wekelijks aan het werk zien als analist tijdens het WK, is Gert ...

218
218
‘Victor Bruno tweede keus: Anderlecht greep naast deze T1’

Victor Bruno werd officieel voorgesteld als de nieuwe hoofdtrainer van RSC Anderlecht. De Portugees ...

551
551
'Club Brugge en KRC Genk azen op ex-smaakmaker Antwerp'

De transfermolen begint stilaan echt op gang te komen. Ook in België werden al de nodige deals ...

266
266
'Club Brugge wil stunten met 37-jarige 'wereldster''

Club Brugge zoekt naar een nieuwe keeper. De Bruggelingen zagen Simon Mignolet stoppen en Dani van ...

998
998

Meer sportnieuws