Anderlecht redt licentie "tenzij club klacht neerlegt"

door
Anderlecht redt licentie

De schuldenberg van een slordige 100 miljoen wordt er niet door gedicht, maar dankzij de nieuwe kapitaalsverhoging van vijf miljoen stelt Anderlecht volgens ingewijden wel haar licentie veilig. Voorlopig althans, want aan het eind van de huidige jaargang kan die naar verluidt toch weer onder druk komen te staan.


De onderhandelingen tussen Marc Coucke en de diverse minderheidsaandeelhouders omtrent een meer significante geldinjectie, een essentieel onderdeel van het herstelplan, slepen nu al maanden aan. Vermits er in de komende weken beslist wordt over de licenties voor het profvoetbal, drong een tussentijdse oplossing zich echter op. Anders dreigden de Brusselaars echt een risicopatiënt te worden, zo stelt Het Laatste Nieuws. Daarom keurde de Raad van Bestuur nu een akkoord goed waarin alle Paars-Witte aandeelhouders een evenredige inspanning zullen leveren. "De licentie is verzekerd. We zullen die straks krijgen, dat kan niet anders", aldus Etienne Davignon tegenover HLN.

Op die manier koopt Anderlecht dus tijd, al baart mogelijk niet alleen het financiële aspect zorgen voor de licentiecommissie. Zo haalt een insider uit de interne keuken van het Lotto Park bij Humo nog eens de precaire situatie rond Wouter Vandenhaute aan. Omdat hij eerst nog zijn aandelen in het makelaarsbureau Let's Play van de hand moest doen, is de voorzitter nog maar sinds kort officieel bekrachtigd in zijn functie. Nochtans oefende hij duidelijk al eerder betrekkingen uit in die hoedanigheid. "Anderlecht heeft daarmee een gigantisch risico genomen! Als een andere club dat zou aanvechten, kunnen ze de boeken sluiten", klinkt het. Vorig jaar dreigde KV Oostende reeds met zulke stappen.

LEES OOK: Gent-fans spuwen titularis uit: scherp statement De Mil

Denkt u dat de licentie van Anderlecht nog in gevaar komt?

Meest recent

City breekt Arsenal: pareltje Cherki doet titelstrijd kantelen

De Engelse titelstrijd stevent af op een zinderende ontknoping. Manchester City won zondagavond ...

21
21
Kaiser Kompany II: Bayern kampioen na nieuwe vierklapper

Vincent Kompany heeft zondagavond zijn tweede landstitel veroverd als hoofdcoach van Bayern ...

72
72
VAR-geluk voor Club? Analisten fileren afgekeurde goal Union

In de Champions' Play-Offs werd zondagavond de titelkraker tussen Union SG en Club Brugge afgewerkt. ...

138
138
Gent-fans spuwen titularis uit: scherp statement De Mil

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

104
104
'PSG nóg sterker: nieuwe smaakmaker naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain is andermaal bezig aan een puik seizoen en blijf goed in de running om zichzelf ...

100
100
Vanaken naast basiself in titelkraker: Leko geeft verklaring

Club Brugge wil zondagavond beslagen leggen op de leidersplaats in de Champions' Play-Offs. Daarvoor ...

119
119
Beslissing in Play-Downs: zware nederlaag doet Dender das om

Na amper drie speeldagen in de beslissing in de Relegation Play-Offs al gevallen. Zo is FCV Dender ...

97
97
Enorme verrassing: Vanaken op bank in grote titelclash

De strijd om het kampioenschap in de Jupiler Pro League bereikt zondagavond een eerste kookpunt. Zo ...

192
192
In extremis vreugde-uitbarsting Liverpool, Milan weer tweede

In de Premier League ligt de strijd om de Champions League-tickets stilaan in een beslissende plooi. ...

18
18
Verschaeren druipt af: Boeckx verklaart opvallende wissel

Door de blessure van Mario Stroeykens, mocht Yari Verschaeren zaterdagavond al snel invallend bij ...

263
263
'Met bonus van 13 miljoen: zomerse topaanwinst voor Club'

Terwijl Ivan Leko en zijn troepen volop strijden om het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

382
382
Miljoenenaankoop Genk in vergeetput: bliksemvertrek dreigt

KRC Genk boekte zaterdagavond een belangrijke overwinning op het veld van KVC Westerlo. Naast ...

310
310
Dankzij VAR en Roef: Gent en STVV blijven zegeloos in PO's

Na drie speeldagen blijven AA Gent en STVV nog steeds zonder overwinning achter in de Champions' ...

79
79
Eerste grote titelclash in JPL: "Dan zijn zíj́ de kampioen"

Zondagavond is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

452
452
Optater Anderlecht: Stroeykens krijgt zwaar eerste verdict

RSC Anderlecht wil zich in de Champions' Play-Offs verzekeren van een plek in de top vier, maar ...

247
247
Analist voorspelt: nieuwe Thiago-transfer bij Club?

Club Brugge zal komende zomer cashen op verschillende van zijn sterkhouders. Na zijn puike ...

376
376
Invloed Kompany: drastische beslissing Bayern-kleedkamer

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Duitse titelstrijd. Indien het Bayern München van ...

87
87
"Dramatisch" - pijnlijke 3 op 10 in basisploeg Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond opnieuw het maximum aan resultaat uit een mindere prestatie ...

192
192
Union of Club? "Voor hen is deze clash het belangrijkste"

De zenuwen in de Champions' Play-Offs staan zondagavond hooggespannen. Voor de eerste keer in deze ...

99
99
Ongeziene dominantie: Beveren pakt ook déze prijzen in CPL

Het doek is gevallen over de reguliere competitie in de Challenger Pro League. Tijdens de ...

200
200
Hoe Kompany meer en meer de Cruijff van België is

Vincent Kompany is net 40 jaar geworden en nu al heeft hij als coach Europa weten te ...

70
70
Vanderbiest onthult schokkende details uit verleden

Fred Vanderbiest beleefde met KV Mechelen een moeilijke start van de Champions’ Play-Offs. Met ...

59
59
Gouden mogelijkheid bij Club Brugge: grijpt hij eindelijk zijn kans?

Bij Club Brugge heb je uiteraard zoals bij elke club dragende en dienende spelers. Eén van ...

215
215
TRANSFERUURTJE: RSCA shopt bij Ajax, schoonmaak bij Real

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

181
181
Euvrard streng voor Standard na winst in Waalse derby

Standard Luik won met 1-2 op het veld van Sporting Charleroi in de Waalse Derby. Een beladen ...

86
86

Meer sportnieuws