Anderlecht redt licentie "tenzij club klacht neerlegt"

door
Anderlecht redt licentie

De schuldenberg van een slordige 100 miljoen wordt er niet door gedicht, maar dankzij de nieuwe kapitaalsverhoging van vijf miljoen stelt Anderlecht volgens ingewijden wel haar licentie veilig. Voorlopig althans, want aan het eind van de huidige jaargang kan die naar verluidt toch weer onder druk komen te staan.


De onderhandelingen tussen Marc Coucke en de diverse minderheidsaandeelhouders omtrent een meer significante geldinjectie, een essentieel onderdeel van het herstelplan, slepen nu al maanden aan. Vermits er in de komende weken beslist wordt over de licenties voor het profvoetbal, drong een tussentijdse oplossing zich echter op. Anders dreigden de Brusselaars echt een risicopatiënt te worden, zo stelt Het Laatste Nieuws. Daarom keurde de Raad van Bestuur nu een akkoord goed waarin alle Paars-Witte aandeelhouders een evenredige inspanning zullen leveren. "De licentie is verzekerd. We zullen die straks krijgen, dat kan niet anders", aldus Etienne Davignon tegenover HLN.

Op die manier koopt Anderlecht dus tijd, al baart mogelijk niet alleen het financiële aspect zorgen voor de licentiecommissie. Zo haalt een insider uit de interne keuken van het Lotto Park bij Humo nog eens de precaire situatie rond Wouter Vandenhaute aan. Omdat hij eerst nog zijn aandelen in het makelaarsbureau Let's Play van de hand moest doen, is de voorzitter nog maar sinds kort officieel bekrachtigd in zijn functie. Nochtans oefende hij duidelijk al eerder betrekkingen uit in die hoedanigheid. "Anderlecht heeft daarmee een gigantisch risico genomen! Als een andere club dat zou aanvechten, kunnen ze de boeken sluiten", klinkt het. Vorig jaar dreigde KV Oostende reeds met zulke stappen.

LEES OOK: Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

Denkt u dat de licentie van Anderlecht nog in gevaar komt?

Meest recent

Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

1
1
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

42
42
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

71
71
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

83
83
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

125
125
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

114
114
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

531
531
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

148
148
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

124
124
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

611
611
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

393
393
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

133
133
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

234
234
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

747
747
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

337
337
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

224
224
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

64
64
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

36
36
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

259
259
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

94
94
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

562
562
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

205
205
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

196
196
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

42
42
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

433
433

Meer sportnieuws