Anderlecht redt licentie "tenzij club klacht neerlegt"

1106 stemmen
Anderlecht redt licentie

De schuldenberg van een slordige 100 miljoen wordt er niet door gedicht, maar dankzij de nieuwe kapitaalsverhoging van vijf miljoen stelt Anderlecht volgens ingewijden wel haar licentie veilig. Voorlopig althans, want aan het eind van de huidige jaargang kan die naar verluidt toch weer onder druk komen te staan.


De onderhandelingen tussen Marc Coucke en de diverse minderheidsaandeelhouders omtrent een meer significante geldinjectie, een essentieel onderdeel van het herstelplan, slepen nu al maanden aan. Vermits er in de komende weken beslist wordt over de licenties voor het profvoetbal, drong een tussentijdse oplossing zich echter op. Anders dreigden de Brusselaars echt een risicopatiënt te worden, zo stelt Het Laatste Nieuws. Daarom keurde de Raad van Bestuur nu een akkoord goed waarin alle Paars-Witte aandeelhouders een evenredige inspanning zullen leveren. "De licentie is verzekerd. We zullen die straks krijgen, dat kan niet anders", aldus Etienne Davignon tegenover HLN.

Op die manier koopt Anderlecht dus tijd, al baart mogelijk niet alleen het financiële aspect zorgen voor de licentiecommissie. Zo haalt een insider uit de interne keuken van het Lotto Park bij Humo nog eens de precaire situatie rond Wouter Vandenhaute aan. Omdat hij eerst nog zijn aandelen in het makelaarsbureau Let's Play van de hand moest doen, is de voorzitter nog maar sinds kort officieel bekrachtigd in zijn functie. Nochtans oefende hij duidelijk al eerder betrekkingen uit in die hoedanigheid. "Anderlecht heeft daarmee een gigantisch risico genomen! Als een andere club dat zou aanvechten, kunnen ze de boeken sluiten", klinkt het. Vorig jaar dreigde KV Oostende reeds met zulke stappen.

LEES OOK: Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Denkt u dat de licentie van Anderlecht nog in gevaar komt?

Meest recent

'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

13
13
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

26
26
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

18
18
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

24
24
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

41
41
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

137
137
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

108
108
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

27
27
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

149
149
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

120
120
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

106
106
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

75
75
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

347
347
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

275
275
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

118
118
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

110
110
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

84
84
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

28
28
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

150
150
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

183
183
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

38
38
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

123
123
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

346
346
'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle Brugge beleefde alweer een moeilijk seizoen, maar verzekerde in de Relegation Play-Off alsnog ...

390
390
'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

256
256

Meer sportnieuws