'Vercauteren al op weg naar de uitgang bij Antwerp?'

door
'Vercauteren al op weg naar de uitgang bij Antwerp?'

In pas zijn vierde match als coach van Antwerp staat er vanavond in Eupen al flink wat druk op de ketel voor Frank Vercauteren. Zowel de spelers als supporters van de Great Old lijken namelijk niet helemaal tevreden met de stijlbreuk die hij veroorzaakte sinds het vertrek van Ivan Leko. Hier en daar valt zelfs reeds het woord miscast te horen.


Nochtans begon Vercauteren met een zes op zes uitstekend aan zijn avontuur op de Bosuil, al was het spektakel in de zuinige 1-0 zeges tegen AA Gent en Cercle Brugge al ver te zoeken. Als excuus kon de kersvers trainer naast zijn eigen korte inloopperiode wel op de afwezigheid van een aantal sterkhouders wijzen, wat ook zaterdag tegen KV Oostende het geval was. Toch uitten de fans na de nederlaag massaal hun ongenoegen op sociale media, en liet ook Lior Refaelov zich niet onbetuigd. De publiekslieveling en Gouden Schoen gaf op diplomatische wijze achteraf te kennen hoe de focus tegenwoordig meer op het defensieve aspect ligt, een ontwikkeling die hij zelf uiteraard niet bepaald met open armen ontvangt.

Hoewel de ervaren Israëliër zijn boodschap subtieler overbracht, merkte Filip Joos in Extra Time op hoe de woorden van Refaelov deden denken aan Roman Yaremchuk zijn beklag over Laszlo Bölöni aan het begin van het seizoen. Uiteindelijk besloot AA Gent de Roemeen, vorig jaar nog coach van Antwerp, al na drie matchen op de keien te zetten. Nadien had voorzitter Ivan De Witte het over een miscast, een stempel dat ook Vercauteren stilaan opgespeld dreigt te krijgen. Met zijn keuze om Didier Lamkel Zé op te vissen en nukkige houding op de persconferentie na afloop tegen KVO, waar hij een pak vragen met een simpele 'neen' beantwoordde, wist de coach tot dusver alleszins weinig harten te winnen op de Bosuil.

LEES OOK: Verrassend verdict: “Grootste groeipotentieel van België”

Vercauteren is een miscast voor Antwerp

Meest recent

Anderlecht tóch titelkandidaat? Analisten trekken conclusie

RSC Anderlecht is één van de grote winnaars van het voorbije Jupiler Pro ...

45
45
Hayen wankelt, crisis dreigt: dé oorzaken voor verval Club

Club Brugge heeft allesbehalve een geslaagde novembermaand achter de rug. De stunt tegen FC ...

133
133
STVV vol voor top zes: "Die ambitie mogen we uitspreken"

STVV sloot de heenronde van de reguliere competitie af op een knappe vierde plaats en blijft maar ...

42
42
Titelkandidaat? Dit denken ze erover bij Anderlecht

Het kan snel verkeren in de voetbalwereld, zo mag ook Anderlecht nog eens ondervinden. Een maand ...

177
177
Leko keihard na weer ontgoocheling: "AA Gent onwaardig"

AA Gent leek eerder dit seizoen even bovenin mee te gaan draaien, maar de laatste weken zijn de ...

113
113
Napoli wint topper, Real struikelt tegen Witsel

Zondagavond kwamen in de grote competities nog enkele kleppers in actie. In de Serie A deed Napoli ...

88
88
Llansana reageert verrassend op invallersrol

Anderlecht heeft zondag weer een statement neergezet door Union te kloppen. Nochtans moest Paars-Wit ...

154
154
De Cuyper zorgt voor verrassing: "Zoals in de jeugd"

Maxim De Cuyper kon zich zondag nog eens in de kijker spelen bij Brighton. De Rode Duivel opende op ...

63
63
Hasi stuurt belangrijke waarschuwing na prestigezege

Anderlecht heeft zich zondag weer een beetje meer ontpopt tot titelkandidaat. Nadat het enkele weken ...

455
455
Union likt zijn wonden: "Het was een offday"

De Brusselse derby is zondag een kolfje naar de hand van Anderlecht geworden. Paars-Wit kroonde zich ...

109
109
STVV verbaast weer en duwt AA Gent uit top zes

STVV is halfweg de reguliere competitie dé grote verrassing in de top zes en de Kanaries ...

145
145
Wedstrijd Ajax gestaakt: harde kern zet ArenA in de fik

Het stormt inmiddels al enkele weken bij Ajax en zondagavond is een nieuw hoofdstuk toegevoegd aan ...

274
274
Anderlecht dé grote winnaar: slordig Union onderuit in derby

RSC Anderlecht heeft zich tot de grote winnaar van het weekend gekroond aan de top van de Jupiler ...

326
326
Druk op Hayen stijgt: verklaring voor opvallende opstelling

Club Brugge zit momenteel in de hoek waar de klappen vallen. Na de Europese nederlaag op Sporting ...

503
503
Arsenal niet onklopbaar: tienkoppig Chelsea pakt cruciaal punt

In de Premier League is leider Arsenal FC er niet in geslaagd om nog wat verder uit te lopen. In de ...

32
32
Supporters Anderlecht vervloeken arbitrage: "Schandalig!"

Sinds de grote terugkeer van Union SG op het hoogste niveau, kon RSC Anderlecht zijn Brusselse ...

458
458
Vanaken sakkert: "Waren tien keer beter dan Antwerp"

Club Brugge heeft één van zijn minste weken van het seizoen tot dusver achter de rug. ...

223
223
4 op 42 - bodem bereikt voor kwakkelend Club Nxt

Het gaat van kwaad naar erger met Club Nxt in de Challenger Pro League. De beloften van Club Brugge ...

166
166
Antwerp staat op uit doden: "Dán kan je Club pijn doen"

Van de hel naar de hemel ... in het voetbal kan dat erg snel gaan. Vraag dat maar aan Antwerp FC. ...

366
366
Anderlecht-Union: ontdek de basisploegen in Brusselse derby

In de Jupiler Pro League is het zondagavond reikhalzend uitkijken naar de Brusselse derby. Zowel RSC ...

97
97
Genk komt goed weg: Heymans zorgt voor broodnodige thuiszege

KRC Genk heeft eindelijk weer een competitiewedstrijd in eigen huis gewonnen. Tegen OH Leuven ...

165
165
Scorende De Cuyper held bij Brighton, Liverpool kan weer winnen

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC de crisis ietwat kunnen bezweren. Dankzij een goal ...

91
91
'City zet alle zeilen bij: winterdeal van 74 miljoen'

Manchester City won zaterdag op de valreep van Leeds United, maar moest tot in de extra tijd knokken ...

108
108
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

95
95
Reden tot klagen bij Club? Van der Elst fileert penaltyfase

Antwerp FC heeft zondagmiddag een verrassende zege geboekt op Club Brugge na een laat doelpunt van ...

673
673

Meer sportnieuws