'Vercauteren al op weg naar de uitgang bij Antwerp?'

door
'Vercauteren al op weg naar de uitgang bij Antwerp?'

In pas zijn vierde match als coach van Antwerp staat er vanavond in Eupen al flink wat druk op de ketel voor Frank Vercauteren. Zowel de spelers als supporters van de Great Old lijken namelijk niet helemaal tevreden met de stijlbreuk die hij veroorzaakte sinds het vertrek van Ivan Leko. Hier en daar valt zelfs reeds het woord miscast te horen.


Nochtans begon Vercauteren met een zes op zes uitstekend aan zijn avontuur op de Bosuil, al was het spektakel in de zuinige 1-0 zeges tegen AA Gent en Cercle Brugge al ver te zoeken. Als excuus kon de kersvers trainer naast zijn eigen korte inloopperiode wel op de afwezigheid van een aantal sterkhouders wijzen, wat ook zaterdag tegen KV Oostende het geval was. Toch uitten de fans na de nederlaag massaal hun ongenoegen op sociale media, en liet ook Lior Refaelov zich niet onbetuigd. De publiekslieveling en Gouden Schoen gaf op diplomatische wijze achteraf te kennen hoe de focus tegenwoordig meer op het defensieve aspect ligt, een ontwikkeling die hij zelf uiteraard niet bepaald met open armen ontvangt.

Hoewel de ervaren Israëliër zijn boodschap subtieler overbracht, merkte Filip Joos in Extra Time op hoe de woorden van Refaelov deden denken aan Roman Yaremchuk zijn beklag over Laszlo Bölöni aan het begin van het seizoen. Uiteindelijk besloot AA Gent de Roemeen, vorig jaar nog coach van Antwerp, al na drie matchen op de keien te zetten. Nadien had voorzitter Ivan De Witte het over een miscast, een stempel dat ook Vercauteren stilaan opgespeld dreigt te krijgen. Met zijn keuze om Didier Lamkel Zé op te vissen en nukkige houding op de persconferentie na afloop tegen KVO, waar hij een pak vragen met een simpele 'neen' beantwoordde, wist de coach tot dusver alleszins weinig harten te winnen op de Bosuil.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

Vercauteren is een miscast voor Antwerp

Meest recent

Marc Coucke bakt het bruin: 'Helse uitdaging wacht'

Ondernemer, voetbalbaas en showman: Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de aandacht moet ...

6
6
TRANSFERUURTJE: 'Kassa rinkelt in Gent, zware dreun Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

74
74
Antwerp-lichtpuntje blijft strijdvaardig na teleurstelling

Play-Off 1 lijkt wel heel erg ver voor Royal Antwerp FC na het gelijkspel tegen La Louvière. ...

11
11
Conte schept duidelijkheid over De Bruyne én Lukaku

Kevin De Bruyne maakte eindelijk zijn rentree bij Napoli na een slepende blessure. Ook Romelu Lukaku ...

18
18
Proto verrast met open sollicitatie bij Anderlecht

Silvio Proto is momenteel assistent van Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. De voormalige doelman ...

149
149
Tresoldi eerlijk over concurrentiestrijd bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. De aanvaller scoort aan de lopende ...

93
93
Kouyaté verbaast iedereen met uitspraken na Antwerp-zeperd

Royal Antwerp FC heeft de kansen op een plek in de top 6 helemaal om zeep geholpen. The Great Old ...

92
92
Pocognoli geeft criticasters lik op stuk: Frankrijk keert kar

Sebastien Pocognoli kende een desastreuze start bij AS Monaco en er werd meteen al over een ...

76
76
Niet Vanaken, Bertaccini ziet beste JPL-speler bij Club

Club Brugge is de grote favoriet voor het duel met RSC Anderlecht. Adriano Bertaccini hoopt in de ...

191
191
Kompany verliest geduld met media na Bayern-zege

Bayern München won makkelijk met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. De titel kan Bayern ...

122
122
Proto bijt terug naar Renard na uitval over Anderlecht

Olivier Renard haalde enkele weken geleden zeer hard uit naar RSC Anderlecht, nadat hij er werd ...

162
162
Deschacht ziet Anderlecht-zonde: "Zet hem bij Club ..."

Zondagmiddag is het weer zover, dan kijken rivalen Club Brugge en RSC Anderlecht mekaar weer recht ...

474
474
Antwerp uitgeteld voor PO I? Oosting klaar en duidelijk

Mathematisch is er in principe nog heel wat mogelijk. Maar na vrijdagavond lijkt de Champions' ...

154
154
De Bruyne eindelijk weer voetballer: zo reageert Italiaanse pers

Na 132 dagen wachten, was het vrijdagavond eindelijk zover. Kevin De Bruyne maakte in de ...

99
99
‘Club Brugge genadeloos: hij kan z’n boeltje pakken’

Club Brugge gaat deze zomer genadeloos door de kern. Een speler met een aflopende verbintenis is de ...

305
305
Ommekeer in de maak: opnieuw Rode Duivel voor Genk?

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

379
379
'Grote test Taravel: opvallende basisklant tegen Club Brugge'

Met twee opeenvolgende zeges is de rust bij RSC Anderlecht ietwat weergekeerd. Maar zondagmiddag ...

283
283
KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

272
272
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

57
57
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

170
170
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

87
87
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

128
128
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

84
84
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

64
64
De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

137
137

Meer sportnieuws