'Invloed van Kompany binnen Anderlecht neemt nog meer af'

door
'Invloed van Kompany binnen Anderlecht neemt nog meer af'

Het is al een tijdje duidelijk: de macht van Vincent Kompany binnen RSC Anderlecht neemt steeds meer af. Weekblad Humo kwam met nog meer informatie naar buiten. Kompany is enkel nog coach van de Brusselaars.


In 2019 ging Anderlecht in zee met Mud Analytics, een data-bedrijf waarin Kompany mee investeert. Zij tekenden een contract met Anderlecht, dat sindsdien meer ging inzetten op data. Dat had Kompany meegenomen uit zijn periode bij Manchester City en zo kwam Lee Mooney naar Brussel. Die tactiek wierp zijn vruchten af, want Michael Murillo en Kemar Lawrence kwamen via datascouting naar Brussel. Twee goedkope krachten die het goed doen bij Anderlecht.

Humo weet dat de invloed van Kompany binnen RSCA is afgenomen en Peter Verbeke stelde zijn eigen mensen aan. De afgelopen maanden kwamen er een drietal personen bij en het databedrijf van Kompany wordt nog amper gebruikt. Ook opvallend: op LinkedIn valt van Anderlecht niets meer te bespeuren bij Lee Mooney. Het is niet bekend of hij nog een rol heeft binnen de club.

Zo is de macht van Kompany steeds meer tanende en is hij ondertussen enkel nog de baas over het elftal. ‘Vince the Prince’ weegt niet meer (zwaar) op het beleid, dat wordt uitgestippeld door anderen. Kompany werd ook geen aandeelhouder en is vandaag de dag enkel nog een coach van Anderlecht. Het was dan ook geen toeval dat zijn naam niet ter sprake kwam toen Anderlecht onlangs het vertrek van Karel Van Eetvelt aankondigde en Wouter Vandenhaute officieel werd benoemd als voorzitter.

Toen kwamen enkel nog de namen van Peter Verbeke, Wouter Vandenhaute en Jos Donvil ter sprake. "Samen met Wouter en Peter neem ik de challenge op om onze club te helpen de plaats terug in te nemen waar ze thuis hoort, namelijk aan de top", luidde het toen bij Donvil. Ook Michael Verschueren gaf onlangs in een interview aan dat het jammer is dat Kompany niet meer zwaar weegt op het beleid van de club.

LEES OOK: Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Een goede evolutie?

Meest recent

'Spraakmakende terugkeer Ronaldo in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

0
0
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

10
10
Ruben Van Gucht in totale shock na 'Tinder-schandaal'

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

1
1
Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

16
16
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

8
8
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

187
187
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

117
117
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

149
149
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

47
47
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

177
177
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

208
208
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

85
85
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

84
84
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

112
112
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

330
330
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

94
94
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

448
448
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

250
250
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

53
53
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

67
67
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

208
208
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

466
466
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

572
572
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

73
73
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

80
80

Meer sportnieuws