'Invloed van Kompany binnen Anderlecht neemt nog meer af'

1016
'Invloed van Kompany binnen Anderlecht neemt nog meer af'

Het is al een tijdje duidelijk: de macht van Vincent Kompany binnen RSC Anderlecht neemt steeds meer af. Weekblad Humo kwam met nog meer informatie naar buiten. Kompany is enkel nog coach van de Brusselaars.


In 2019 ging Anderlecht in zee met Mud Analytics, een data-bedrijf waarin Kompany mee investeert. Zij tekenden een contract met Anderlecht, dat sindsdien meer ging inzetten op data. Dat had Kompany meegenomen uit zijn periode bij Manchester City en zo kwam Lee Mooney naar Brussel. Die tactiek wierp zijn vruchten af, want Michael Murillo en Kemar Lawrence kwamen via datascouting naar Brussel. Twee goedkope krachten die het goed doen bij Anderlecht.

Humo weet dat de invloed van Kompany binnen RSCA is afgenomen en Peter Verbeke stelde zijn eigen mensen aan. De afgelopen maanden kwamen er een drietal personen bij en het databedrijf van Kompany wordt nog amper gebruikt. Ook opvallend: op LinkedIn valt van Anderlecht niets meer te bespeuren bij Lee Mooney. Het is niet bekend of hij nog een rol heeft binnen de club.

Zo is de macht van Kompany steeds meer tanende en is hij ondertussen enkel nog de baas over het elftal. ‘Vince the Prince’ weegt niet meer (zwaar) op het beleid, dat wordt uitgestippeld door anderen. Kompany werd ook geen aandeelhouder en is vandaag de dag enkel nog een coach van Anderlecht. Het was dan ook geen toeval dat zijn naam niet ter sprake kwam toen Anderlecht onlangs het vertrek van Karel Van Eetvelt aankondigde en Wouter Vandenhaute officieel werd benoemd als voorzitter.

Toen kwamen enkel nog de namen van Peter Verbeke, Wouter Vandenhaute en Jos Donvil ter sprake. "Samen met Wouter en Peter neem ik de challenge op om onze club te helpen de plaats terug in te nemen waar ze thuis hoort, namelijk aan de top", luidde het toen bij Donvil. Ook Michael Verschueren gaf onlangs in een interview aan dat het jammer is dat Kompany niet meer zwaar weegt op het beleid van de club.

LEES OOK: Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Een goede evolutie?

Meest recent

'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

33
33
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

14
14
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

5
5
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

35
35
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

36
36
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

66
66
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

97
97
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

217
217
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

418
418
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

191
191
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

155
155
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

388
388
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

66
66
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

375
375
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

46
46
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

67
67
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

118
118
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

273
273
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

29
29
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

81
81
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

151
151
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

22
22
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

64
64
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

383
383
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

226
226

Meer sportnieuws