Club Brugge misloopt 'opvolger van De Ketelaere'

1120
Club Brugge misloopt 'opvolger van De Ketelaere'

Talent komt altijd bovendrijven. Is het niet bij Club Brugge, dan wel elders. Na het Brugse jeugdproduct Mathias De Wolf trekt nu ook Thibo Baeten, de topschutter van Club NXT, naar NEC Nijmegen. Op die manier wordt het nog lang wachten vooraleer een groot Brugs talent in de voetsporen zal treden van Charles De Ketelaere. 


BRUGS MASTERPLAN 

De kernwoorden zijn high performance, lifestyle en eigen verzorging. Club Brugge wil via Club NXT graag meer youngsters zoals Charles De Ketelaere ontwikkelen, met als uiteindelijk doel om de grootste talenten uit de eigen jeugd te laten doorstromen naar de A-kern. De accomodaties van het Belfius Basecamp in Westkapelle lenen er zich toe dat Club NXT in de beste omstandigheden kan werken, en het tweede elftal dient bijgevolg als een soort laboratorium voor het eerste elftal. Als enige in zijn soort treedt de beloftenploeg van Club Brugge bovendien aan op het professionele niveau in 1B: een unicum in het Belgische voetbal. 



Dat is echter de grote droom van veel Belgische clubs, en daarom ligt vandaag het voorstel op tafel bij de Pro League om volgend seizoen meer belofteploegen te integreren in 1B. Op het niveau van 1B kunnen de jonge en talentvolle Brugse spelers zich ontwikkelen in professionele omstandigheden, waardoor de postformatie veel kwalitatiever kan verlopen. De laatste stap van de beloften richting de A-kern zou dan iets vlotter moeten gebeuren, wat leidt tot betere afgewerkte producten voor hoofdcoach Philippe Clement. Voorlopig is het nog even wachten op de eerste doorbraak van een echt Club NXT-product in de Brugse hoofdmacht. Charles De Ketelaere speelde bijvoorbeeld nooit in 1B met Club NXT.

DE WOLF ACHTERNA

Hij was één van de Club Brugge-talenten die werd getipt voor een nabije doorbraak in het eerste elftal. Mathias De Wolf was een belangrijke kracht in elk doorlopen jeugdelftal van Club, maar toch trok hij in juli vorig jaar de Brugse deur achter zich dicht. Zoals wel vaker gebeurt bij jonge Belgische voetballers, verkoos De Wolf een overstap naar Nederland waar hij een driejarig contract ondertekende bij NEC Nijmegen. “Zij hebben mij een duidelijk beeld geschetst voor de toekomst”, verklaarde De Wolf tijdens zijn aankomst bij NEC. Een duidelijke sneer van de aanvallende middenvelder, die net te vroeg vertrok om in aanmerking te komen voor Club NXT in 1B.



Het is zo'n scenario dat Club Brugge in de toekomst wil vermijden. Door het professionele niveau en omkadering bij Club NXT hoopt de huidige landskampioen om de grootste talenten langer aan zich te binden. Een topsportcultuur met perspectief op een doorbraak als profvoetballer. Maar zelfs die grote luxe van een tweede elftal in 1B, betekent blijkbaar geen garantie om de beste jongeren te houden. Zo volgt Thibo Baeten het voorbeeld van Mathias De Wolf en trekt de 18-jarige spits ook naar NEC Nijmegen. Baeten is vandaag de clubtopschutter van Club NXT met zes treffers. 't Is duidelijk dat zijn vertrek zal danig gevoeld zal worden bij de rode lantaarn in 1B. 

MISTER 50% 

De naam van Thibo Baeten doet ongetwijfeld wel een belletje rinkelen. De aanvaller van Club NXT liet dit seizoen al meermaals van zich spreken, maar hij haalde vooreerst de nationale pers omdat hij tegen Union het vroegste doelpunt ooit in 1B kon scoren. Al na amper acht seconden op de klok vierde de rechtsvoetige spits zijn eerste professionele treffer. 't Was dan ook nog eens tijdens zijn eerste basisplaats van het seizoen. Als binnenkomer kon dat wel tellen. Coach Rik De Mil bleef Baeten daarna volop het vertrouwen geven, waardoor hij in de eerstvolgende twee competitiewedstrijden tegen Lierse Kempenzonen en RFC Seraing opnieuw de weg naar het doel vond. In totaal scoorde Baeten zes doelpunten bij Club NXT, wat exact de helft is van de collectieve doelpuntenproductie.



Thibo Baeten stak pas dit seizoen zijn neus aan het venster, maar hij staat echter al geruime tijd genoteerd als een groot talent. In de jeugdreeksen maakte hij bijvoorbeeld grote indruk in het prestigieuze toernooi van Viareggio, waar hij drie keer kon scoren in vier wedstrijden. Vorig seizoen stonden Europese topclubs zoals Valencia en Fiorentina nog in de rij voor Baeten, maar Club Brugge kon hun jonge goalgetter alsnog aan boord houden. Dat lukte de West-Vlamingen door Baeten een nieuw contract voor te schotelen tot en met juni 2021. Maar die einddatum haalt Baeten dus niet meer bij Club Brugge.

DE REDEN VAN BAETEN 

't Was echter geen Europese topclub die Thibo Baeten onlangs wegplukte op Jan Breydel. Maar wel NEC Nijmegen, de huidige nummer vijf uit de Nederlandse Keuken Kampioen Divisie. Op de clubwebsite van zijn nieuwe werkgever legde Thibo Baeten uit waarom hij precies Club Brugge verliet voor NEC. Per slot van rekening ruilt hij de Belgische tweede klasse in voor de Nederlandse tweede klasse. Meer prestige of reputatie zal hij er dus niet meteen mee winnen. “NEC staat voor mij bekend als een club waar talenten de kans krijgen en zich kunnen ontwikkelen.”



Het doet denken aan de uitspraak van Mathias De Wolf, die een gelijkaardige reden aangaf waarom hij het Jan Breydelstadion verliet voor de Goffert. Voor de tweede maal op korte tijd verliest Club Brugge dus twee grote talenten aan NEC. “Matthias De Wolf is een hele goede vriend van me en ik heb veel verhalen van hem gehoord over NEC.” In een interview met de Gelderlander werd het echter duidelijk waarom Baeten opeens Club Brugge wilde verlaten. Nadat hij er zijn aflopende contract niet wilde verlengen – door een gebrek aan perspectief in het eerste elftal – was dat voor de clubleiding het signaal om hem niet meer op te stellen bij Club NXT. 

VLEMINCKX 

De Nederlandse pers vond de transfer van Thibo Baeten naar NEC Nijmegen alvast een straffe stunt. De spits bewees bij de rode lantaarn in 1B, het Belgische equivalent van de Keuken Kampioen Divisie, namelijk al zijn neus voor doelpunten. Toch wordt er in de provincie Gelderland in eerste instantie niet té veel verwacht van Baeten. Hij moet zich eerst goed aanpassen aan zijn nieuwe omgeving, en op termijn moet de 18-jarige spits er de opvolger worden van Rangelo Janga (ex-AA Gent). Maar de fans hopen vooral dat Baeten de opvolger wordt van Björn Vleminckx, die  zich in 2011 bij NEC tot Nederlands topschutter kroonde met 21 treffers. 



Hoewel het erg lang zoeken is naar grote gelijkenissen tussen de speelstijl van Baeten en Vleminckx, hebben beide spitsen enkel één groot raakvlak: en dat is doelpunten scoren. Daarnaast loopt er in Nijmegen ook een ideale foerier rond voor Baeten. De spits speelt namelijk al sinds zijn veertien jaar samen met Mathias De Wolf in de nationale jeugdploegen. “En vorig seizoen hebben we bij Club NXT samen een prachtig jaar gehad”, verklaarde Baeten aan de Gelderlander. “Ik als diepe spits en Mathias als de man die onder mij kwam. De klik tussen ons is er altijd geweest. Hopelijk gaan de mensen hier er ook plezier aan beleven.” Dat zal dus vonken geven ...

LEES OOK: 'Kompany lonkt naar Club Brugge-deal'

Zal Club spijt hebben door hem te laten gaan?

Meest recent

'Kompany lonkt naar Club Brugge-deal'

Club Brugge gaat in de zomer weer heel wat talent kwijtspelen, dat is een zekerheid. Blauw-Zwart ...

19
19
STVV en Merlen ruiken bloed: "Fans trots maken"

STVV moet vanavond aan de bak tegen Iberia. Een zege zou heel de club financieel en sportief deugd ...

7
7
Coach Dinamo Zagreb heeft opvallend oordeel over Anderlecht

Als RSC Anderlecht kans wil maken op de volgende ronde in de Europa League, dan moet het door de ...

49
49
'Anderlecht zoekt winger: Roemeense sensatie in beeld'

De eerste mercato van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht was meteen razend ...

32
32
'Inter slikt nieuwe domper na nederlaag tegen Club'

Inter likt zijn wonden na de verrassende nederlaag van dinsdagavond tegen Club Brugge. Bij de ...

40
40
Van den Bosch maakt indruk in Bundesliga: snel stap hogerop?

Antwerp zag in de zomer een pak spelers vertrekken, want door de precaire financiële situatie ...

25
25
Arnstad geeft de reden voor snelle exit bij Anderlecht

Donderdag krijgt AA Gent in de Conference League het bezoek van Aarhus en daarbij kijken ze ook een ...

67
67
Patro slikt weer domper: sterkhouder maandenlang out

Het is al een zeer woelig seizoensbegin geweest bij Patro Eisden. De Limburgers waren de voorbije ...

13
13
'Amuzu verbaast Anderlecht met transfer naar rivaal'

In de winter van 2025 maakte Francis Amuzu een zeer verrassende transfer, want hij verliet ...

168
168
Frey onthult hoe hij dé zomerverrassing werd bij Antwerp

Antwerp zag in de zomer een waslijst aan spelers vertrekken en moest daardoor een vrijwel volledig ...

44
44
Straf: 'Union troefde Celtic en Barça af voor zomertransfer'

Opnieuw zag Union in de zomer weer een pak sterkhouders vertrekken, maar opnieuw bleek dat voor de ...

34
34
Beerschot meldt flinke domper voor clash met Anderlecht

Komend weekend wordt er opnieuw niet gevoetbald in de Jupiler Pro League of Challenger Pro League. ...

74
74
TRANSFERUURTJE: 'Megasom voor Tresoldi, Club aast op Noor'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

236
236
Coucke in lastig parket: ruzie escaleert aan Belgische kust

Marc Coucke staat opnieuw in het oog van de storm. De ondernemer krijgt af te rekenen met boze ...

81
81
Sven Kums bij KAA Gent: opvallende toekomstplannen bloot

Sven Kums is een icoon van KAA Gent en zit nog steeds bij de Buffalo’s. Ook na zijn ...

104
104
Bondsvoorzitter Van Damme vol in de aanval tegen Infantino

Het afgelopen WK en de hetze rond Gianni Infantino blijft nog nazinderen. Vandaag vindt in het ...

143
143
Smaakmaker Union overtreft zijn stoutste dromen

Het transferbeleid van Union is stilaan legendarisch. Keer op keer slagen ze erin om parels op te ...

35
35
Vitor Bruno verdedigt aanwinst met opvallende uitspraak

Om 21u gaat Anderlecht op zoek naar zijn eerste punten van dit seizoen in de Europa League. Daarvoor ...

141
141
Hattrickheld Tresoldi dingt naar volgende bekroning

Club Brugge geniet nog altijd na van zijn nieuwste stunt in de Champions League, waarin het zijn ...

113
113
'Geheim lekt uit: daarom stond Dendoncker lang aan de kant'

Donderdagavond komen maar liefst vier Belgische teams in actie in de Europa League en Conference ...

64
64
CEO STVV voert druk op coach en spelers op

STVV staat straks voor een hoogtepunt in zijn geschiedenis, want om 21u maakt het zijn debuut in een ...

43
43
Lukaku krijgt ervan langs: harde woorden na Fenerbahçe-drama

Het is woensdag voor veel Belgen in de Champions League alweer geen fijne avond geworden. De ...

347
347
'Sancho vindt eindelijk onderdak bij verbazende club'

In 2021 legde Manchester United nog 85 miljoen euro voor hem op tafel en leek hij op weg om ...

53
53
Jan Boskamp beleefde pure waanzin: "Ik wist niet wat ik zag"

STVV komt vanavond in de Conference League in actie tegen FC Iberia 1999 uit Georgië. Een ploeg ...

113
113
De Coninck ziet extra troef voor nieuwe recorddeal Club

Club Brugge verstevigde deze week zijn reputatie op het Europese toneel nog wat meer met een zeer ...

233
233

Meer sportnieuws