Club Brugge misloopt 'opvolger van De Ketelaere'

1120
Club Brugge misloopt 'opvolger van De Ketelaere'

Talent komt altijd bovendrijven. Is het niet bij Club Brugge, dan wel elders. Na het Brugse jeugdproduct Mathias De Wolf trekt nu ook Thibo Baeten, de topschutter van Club NXT, naar NEC Nijmegen. Op die manier wordt het nog lang wachten vooraleer een groot Brugs talent in de voetsporen zal treden van Charles De Ketelaere. 


BRUGS MASTERPLAN 

De kernwoorden zijn high performance, lifestyle en eigen verzorging. Club Brugge wil via Club NXT graag meer youngsters zoals Charles De Ketelaere ontwikkelen, met als uiteindelijk doel om de grootste talenten uit de eigen jeugd te laten doorstromen naar de A-kern. De accomodaties van het Belfius Basecamp in Westkapelle lenen er zich toe dat Club NXT in de beste omstandigheden kan werken, en het tweede elftal dient bijgevolg als een soort laboratorium voor het eerste elftal. Als enige in zijn soort treedt de beloftenploeg van Club Brugge bovendien aan op het professionele niveau in 1B: een unicum in het Belgische voetbal. 



Dat is echter de grote droom van veel Belgische clubs, en daarom ligt vandaag het voorstel op tafel bij de Pro League om volgend seizoen meer belofteploegen te integreren in 1B. Op het niveau van 1B kunnen de jonge en talentvolle Brugse spelers zich ontwikkelen in professionele omstandigheden, waardoor de postformatie veel kwalitatiever kan verlopen. De laatste stap van de beloften richting de A-kern zou dan iets vlotter moeten gebeuren, wat leidt tot betere afgewerkte producten voor hoofdcoach Philippe Clement. Voorlopig is het nog even wachten op de eerste doorbraak van een echt Club NXT-product in de Brugse hoofdmacht. Charles De Ketelaere speelde bijvoorbeeld nooit in 1B met Club NXT.

DE WOLF ACHTERNA

Hij was één van de Club Brugge-talenten die werd getipt voor een nabije doorbraak in het eerste elftal. Mathias De Wolf was een belangrijke kracht in elk doorlopen jeugdelftal van Club, maar toch trok hij in juli vorig jaar de Brugse deur achter zich dicht. Zoals wel vaker gebeurt bij jonge Belgische voetballers, verkoos De Wolf een overstap naar Nederland waar hij een driejarig contract ondertekende bij NEC Nijmegen. “Zij hebben mij een duidelijk beeld geschetst voor de toekomst”, verklaarde De Wolf tijdens zijn aankomst bij NEC. Een duidelijke sneer van de aanvallende middenvelder, die net te vroeg vertrok om in aanmerking te komen voor Club NXT in 1B.



Het is zo'n scenario dat Club Brugge in de toekomst wil vermijden. Door het professionele niveau en omkadering bij Club NXT hoopt de huidige landskampioen om de grootste talenten langer aan zich te binden. Een topsportcultuur met perspectief op een doorbraak als profvoetballer. Maar zelfs die grote luxe van een tweede elftal in 1B, betekent blijkbaar geen garantie om de beste jongeren te houden. Zo volgt Thibo Baeten het voorbeeld van Mathias De Wolf en trekt de 18-jarige spits ook naar NEC Nijmegen. Baeten is vandaag de clubtopschutter van Club NXT met zes treffers. 't Is duidelijk dat zijn vertrek zal danig gevoeld zal worden bij de rode lantaarn in 1B. 

MISTER 50% 

De naam van Thibo Baeten doet ongetwijfeld wel een belletje rinkelen. De aanvaller van Club NXT liet dit seizoen al meermaals van zich spreken, maar hij haalde vooreerst de nationale pers omdat hij tegen Union het vroegste doelpunt ooit in 1B kon scoren. Al na amper acht seconden op de klok vierde de rechtsvoetige spits zijn eerste professionele treffer. 't Was dan ook nog eens tijdens zijn eerste basisplaats van het seizoen. Als binnenkomer kon dat wel tellen. Coach Rik De Mil bleef Baeten daarna volop het vertrouwen geven, waardoor hij in de eerstvolgende twee competitiewedstrijden tegen Lierse Kempenzonen en RFC Seraing opnieuw de weg naar het doel vond. In totaal scoorde Baeten zes doelpunten bij Club NXT, wat exact de helft is van de collectieve doelpuntenproductie.



Thibo Baeten stak pas dit seizoen zijn neus aan het venster, maar hij staat echter al geruime tijd genoteerd als een groot talent. In de jeugdreeksen maakte hij bijvoorbeeld grote indruk in het prestigieuze toernooi van Viareggio, waar hij drie keer kon scoren in vier wedstrijden. Vorig seizoen stonden Europese topclubs zoals Valencia en Fiorentina nog in de rij voor Baeten, maar Club Brugge kon hun jonge goalgetter alsnog aan boord houden. Dat lukte de West-Vlamingen door Baeten een nieuw contract voor te schotelen tot en met juni 2021. Maar die einddatum haalt Baeten dus niet meer bij Club Brugge.

DE REDEN VAN BAETEN 

't Was echter geen Europese topclub die Thibo Baeten onlangs wegplukte op Jan Breydel. Maar wel NEC Nijmegen, de huidige nummer vijf uit de Nederlandse Keuken Kampioen Divisie. Op de clubwebsite van zijn nieuwe werkgever legde Thibo Baeten uit waarom hij precies Club Brugge verliet voor NEC. Per slot van rekening ruilt hij de Belgische tweede klasse in voor de Nederlandse tweede klasse. Meer prestige of reputatie zal hij er dus niet meteen mee winnen. “NEC staat voor mij bekend als een club waar talenten de kans krijgen en zich kunnen ontwikkelen.”



Het doet denken aan de uitspraak van Mathias De Wolf, die een gelijkaardige reden aangaf waarom hij het Jan Breydelstadion verliet voor de Goffert. Voor de tweede maal op korte tijd verliest Club Brugge dus twee grote talenten aan NEC. “Matthias De Wolf is een hele goede vriend van me en ik heb veel verhalen van hem gehoord over NEC.” In een interview met de Gelderlander werd het echter duidelijk waarom Baeten opeens Club Brugge wilde verlaten. Nadat hij er zijn aflopende contract niet wilde verlengen – door een gebrek aan perspectief in het eerste elftal – was dat voor de clubleiding het signaal om hem niet meer op te stellen bij Club NXT. 

VLEMINCKX 

De Nederlandse pers vond de transfer van Thibo Baeten naar NEC Nijmegen alvast een straffe stunt. De spits bewees bij de rode lantaarn in 1B, het Belgische equivalent van de Keuken Kampioen Divisie, namelijk al zijn neus voor doelpunten. Toch wordt er in de provincie Gelderland in eerste instantie niet té veel verwacht van Baeten. Hij moet zich eerst goed aanpassen aan zijn nieuwe omgeving, en op termijn moet de 18-jarige spits er de opvolger worden van Rangelo Janga (ex-AA Gent). Maar de fans hopen vooral dat Baeten de opvolger wordt van Björn Vleminckx, die  zich in 2011 bij NEC tot Nederlands topschutter kroonde met 21 treffers. 



Hoewel het erg lang zoeken is naar grote gelijkenissen tussen de speelstijl van Baeten en Vleminckx, hebben beide spitsen enkel één groot raakvlak: en dat is doelpunten scoren. Daarnaast loopt er in Nijmegen ook een ideale foerier rond voor Baeten. De spits speelt namelijk al sinds zijn veertien jaar samen met Mathias De Wolf in de nationale jeugdploegen. “En vorig seizoen hebben we bij Club NXT samen een prachtig jaar gehad”, verklaarde Baeten aan de Gelderlander. “Ik als diepe spits en Mathias als de man die onder mij kwam. De klik tussen ons is er altijd geweest. Hopelijk gaan de mensen hier er ook plezier aan beleven.” Dat zal dus vonken geven ...

LEES OOK: Hierom zakken topscouts massaal af naar PSV-Club Brugge

Zal Club spijt hebben door hem te laten gaan?

Meest recent

Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

1
1
Hierom zakken topscouts massaal af naar PSV-Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

52
52
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

64
64
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

655
655
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

179
179
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

174
174
Anderlecht begaat Bruno-blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

183
183
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

61
61
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

162
162
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

183
183
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

82
82
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

66
66
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

27
27
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

107
107
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

277
277
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

184
184
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

421
421
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

349
349
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

145
145
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

158
158
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

254
254
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

230
230
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

294
294
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

336
336
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

253
253

Meer sportnieuws