Gheysens moeit zich met wissel Vercauteren

door
Gheysens moeit zich met wissel Vercauteren

Na twee 1-0 zeges ging Frank Vercauteren zaterdag voor het eerst onderuit als hoofdcoach van Antwerp. In eigen huis legde het stamnummer één de bijl tegen KV Oostende, waar Marko Kvasina in het slot de winnende treffer aantekende. Bij de aanhang zorgde die nederlaag voor heel wat frustratie, waarbij hier en daar zelfs reeds de kop van Vercauteren geëist werd.


Een ontslag is uiteraard nog niet aan de orde, maar de ervaren coach kan toch maar beter opletten. Zo werd hij eerder dit seizoen nog verrassend snel op kant geschoven bij Anderlecht, dat vol inzette op Vincent Kompany. AA Gent nam dan weer al na enkele weken afscheid van Laszlo Bölöni, die een miscast werd genoemd. Volgens heel wat fans gaat die beschrijving ook op voor Vercauteren, wiens filosofie haaks staat op het avontuurlijke spel onder voorganger Ivan Leko. Bovendien won hij weinig krediet door Didier Lamkel Zé in ere te herstellen, een beslissing die ook in de kleedkamer niet in goede aarde viel. De belangrijkste stem op de Bosuil behoort vanzelfsprekend echter toe aan Paul Gheysens.

Die was zaterdag goed te horen, want diverse aanwezige journalisten merkten op hoe de voorzitter voor rust om een wissel vroeg. Zo schrijft onder andere De Standaard dat Gheysens vanuit de tribune Vercauteren toeschreeuwde toe dat hij de wederom teleurstellende Jordan Lukaku naar de kant moest halen voor Simen Jüklerod, die ook effectief uit de kleedkamer kwam voor de tweede helft. Een wissel die Vercauteren mogelijk sowieso had doorgevoerd gezien de linksachter zijn teleurstellende prestatie, al blijkt daarmee toch nogmaals hoe Gheysens en diens rechterhand Luciano D'Onofrio hun invloed laten gelden bij de Great Old. Veel zoden aan de dijk bracht de ingreep dus evenwel niet.

LEES OOK: Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

Gheysens moet zich meer op de achtergrond houden

Meest recent

Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

187
187
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

25
25
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

60
60
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

44
44
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

150
150
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

72
72
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

30
30
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

81
81
'Mokio laat Ajax daveren: megadeal lijkt onafwendbaar'

Ajax gaat momenteel door een diepe crisis, maar kan zich toch een beetje optrekken aan zijn twee ...

56
56
'Sels krijgt vergeten ex-Jonge Duivel als ploegmaat'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog één van de sensaties in de Premier League, met ...

26
26
Garcia botst met pers: Duivels kiezen partij

De Rode Duivels wisten zich wel opnieuw te plaatsen voor het WK, maar desondanks oogt de balans van ...

128
128
'RSCA-flop geeft op: wil Anderlecht nu zo snel mogelijk weg'

Anderlecht kende een zeer bewogen transferzomer, maar desondanks lijkt het ook in januari weer ...

246
246
Mazzu velt oordeel over Garcia: "Valse discussie"

De Rode Duivels maakten er dinsdagavond tegen Liechtenstein een feestavond van, met een deugddoende ...

116
116
'Club Brugge verrast met Portugese ex-international'

Bij Club Brugge mogen we in de komende maanden wellicht weer heel wat transferactiviteit verwachten. ...

345
345
'Doodsbedreigingen voor Noa Lang: keiharde straf'

Noa Lang versierde vorige zomer een droomtransfer van PSV naar Napoli, al heeft hij daar tot dusver ...

47
47
'Anderlecht blaast oud transferdoelwit nieuw leven in'

De wintermercato nadert met rasse schreden en het lijkt erop dat sportief directeur Olivier Renard ...

200
200
Standard kondigt nog een versterking aan

Standard hoopte dit seizoen met de terugkeer van oude glorieën Marc Wilmots en Pierre ...

61
61
Alderweireld kiest duidelijk: zo moet België spelen

De Rode Duivels hebben zich dinsdag zoals verwacht weten te plaatsen voor het WK. Rudi Garcia heeft ...

282
282
Lukaku straks toch nog met Napoli in Champions League?

Ook op zin 32ste blijft Romelu Lukaku van onschatbare waarde. De voorbije maanden werd zijn scorend ...

81
81
Vandenbempt looft 3 Duivels: "Kan hij nog uit de ploeg?"

De Rode Duivels hebben dinsdagavond een punt gezet achter hun WK-kwalificatiecampagne. Dat deden ze ...

408
408
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft De Cat-plan, nieuwe job Clement'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

209
209
Hasi vloekt: twee internationals out bij Anderlecht?

Tijdens elke interlandbreak houden de Belgische ploegen hout vast dat iedereen zonder kleerscheuren ...

487
487
Analisten unaniem: één winnaar na tweeluik Rode Duivels

De Rode Duivels gaan naar het WK. Tegen het bescheiden Liechtenstein lieten de troepen van Rudi ...

278
278
Van Gucht confronteert Vandenbempt: “Waar ging het mis?”

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit het nieuws weg te slaan. De 'bad boy' van de ...

73
73
Doorbraak onder Garcia: "WK is een jongensdroom"

Onder Rudi Garcia komen een aantal Rode Duivels boven water. Zo was er gisteren een uitblinker die ...

125
125

Meer sportnieuws