Gheysens moeit zich met wissel Vercauteren

1308 stemmen
Gheysens moeit zich met wissel Vercauteren

Na twee 1-0 zeges ging Frank Vercauteren zaterdag voor het eerst onderuit als hoofdcoach van Antwerp. In eigen huis legde het stamnummer één de bijl tegen KV Oostende, waar Marko Kvasina in het slot de winnende treffer aantekende. Bij de aanhang zorgde die nederlaag voor heel wat frustratie, waarbij hier en daar zelfs reeds de kop van Vercauteren geëist werd.


Een ontslag is uiteraard nog niet aan de orde, maar de ervaren coach kan toch maar beter opletten. Zo werd hij eerder dit seizoen nog verrassend snel op kant geschoven bij Anderlecht, dat vol inzette op Vincent Kompany. AA Gent nam dan weer al na enkele weken afscheid van Laszlo Bölöni, die een miscast werd genoemd. Volgens heel wat fans gaat die beschrijving ook op voor Vercauteren, wiens filosofie haaks staat op het avontuurlijke spel onder voorganger Ivan Leko. Bovendien won hij weinig krediet door Didier Lamkel Zé in ere te herstellen, een beslissing die ook in de kleedkamer niet in goede aarde viel. De belangrijkste stem op de Bosuil behoort vanzelfsprekend echter toe aan Paul Gheysens.

Die was zaterdag goed te horen, want diverse aanwezige journalisten merkten op hoe de voorzitter voor rust om een wissel vroeg. Zo schrijft onder andere De Standaard dat Gheysens vanuit de tribune Vercauteren toeschreeuwde toe dat hij de wederom teleurstellende Jordan Lukaku naar de kant moest halen voor Simen Jüklerod, die ook effectief uit de kleedkamer kwam voor de tweede helft. Een wissel die Vercauteren mogelijk sowieso had doorgevoerd gezien de linksachter zijn teleurstellende prestatie, al blijkt daarmee toch nogmaals hoe Gheysens en diens rechterhand Luciano D'Onofrio hun invloed laten gelden bij de Great Old. Veel zoden aan de dijk bracht de ingreep dus evenwel niet.

LEES OOK: ‘Mandela Keita staat voor zomerse monstertransfer’

🚀

Gheysens moet zich meer op de achtergrond houden

Meest recent

Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

17
17
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

26
26
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

19
19
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

26
26
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

27
27
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

84
84
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

93
93
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

368
368
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

71
71
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

139
139
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

287
287
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

63
63
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

854
854
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

481
481
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

31
31
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

182
182
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

878
878
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

153
153
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

424
424
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

804
804
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

554
554
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

350
350
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

575
575
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

155
155

Meer sportnieuws