Gheysens moeit zich met wissel Vercauteren

door
Gheysens moeit zich met wissel Vercauteren

Na twee 1-0 zeges ging Frank Vercauteren zaterdag voor het eerst onderuit als hoofdcoach van Antwerp. In eigen huis legde het stamnummer één de bijl tegen KV Oostende, waar Marko Kvasina in het slot de winnende treffer aantekende. Bij de aanhang zorgde die nederlaag voor heel wat frustratie, waarbij hier en daar zelfs reeds de kop van Vercauteren geëist werd.


Een ontslag is uiteraard nog niet aan de orde, maar de ervaren coach kan toch maar beter opletten. Zo werd hij eerder dit seizoen nog verrassend snel op kant geschoven bij Anderlecht, dat vol inzette op Vincent Kompany. AA Gent nam dan weer al na enkele weken afscheid van Laszlo Bölöni, die een miscast werd genoemd. Volgens heel wat fans gaat die beschrijving ook op voor Vercauteren, wiens filosofie haaks staat op het avontuurlijke spel onder voorganger Ivan Leko. Bovendien won hij weinig krediet door Didier Lamkel Zé in ere te herstellen, een beslissing die ook in de kleedkamer niet in goede aarde viel. De belangrijkste stem op de Bosuil behoort vanzelfsprekend echter toe aan Paul Gheysens.

Die was zaterdag goed te horen, want diverse aanwezige journalisten merkten op hoe de voorzitter voor rust om een wissel vroeg. Zo schrijft onder andere De Standaard dat Gheysens vanuit de tribune Vercauteren toeschreeuwde toe dat hij de wederom teleurstellende Jordan Lukaku naar de kant moest halen voor Simen Jüklerod, die ook effectief uit de kleedkamer kwam voor de tweede helft. Een wissel die Vercauteren mogelijk sowieso had doorgevoerd gezien de linksachter zijn teleurstellende prestatie, al blijkt daarmee toch nogmaals hoe Gheysens en diens rechterhand Luciano D'Onofrio hun invloed laten gelden bij de Great Old. Veel zoden aan de dijk bracht de ingreep dus evenwel niet.

LEES OOK: De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Gheysens moet zich meer op de achtergrond houden

Meest recent

Gouden Schoen 2025: nieuwe topkandidaat staat plots op

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus wordt weldra de tweede stemronde van de Gouden Schoen ...

84
84
'Alarm bij Club Brugge: transfer Tzolis terug op tafel'

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een stevig einde van 2025, ondertussen is de sportieve ...

131
131
Eerste basiself De Mil bekend, Oosting houdt vertrouwen

Na alle commotie van de voorbije dagen, maakt Rik De Mil zondag zijn debuut als hoofdcoach van AA ...

33
33
Crisis bij Cercle: "Of we nog achter de coach staan?"

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

293
293
TRANSFERUURTJE: 'Engelse miljoenen voor Club, Kompany verwend'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

156
156
Zorgt Hazard voor absolute knaltransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht staat tweede in de Jupiler Pro League. Na de klap tegen Westerlo wonnen de ...

218
218
‘Jackpot: Cercle-goudhaantje verlaat zinkend schip’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Na het verlies tegen KV ...

195
195
Twee verrassende Anderlecht-uitblinkers peuzelen STVV op

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-0 onderuit tegen Westerlo, maar de manschappen van Besnik ...

167
167
Bastien doet verhaal na beroerte: “Het scheelde weinig”

Samuel Bastien speelde in het verleden bij RSC Anderlecht en Standard Luik. Vincent Kompany haalde ...

24
24
‘Nieuw trainersontslag in JPL kwestie van tijd'

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League draait dit seizoen op volle toeren. Bij Club Brugge ...

336
336
Anderlecht krijgt boost: Bertaccini sprakeloos na STVV

Adriano Bertaccini maakte de overstap van Sint-Truiden VV naar RSC Anderlecht en bij Paars-Wit is de ...

346
346
Rudi Garcia vergeet uitblinker "Of ik nog droom van het WK?"

Bij de Rode Duivels is er géén weelde in de aanval. Achter Romelu Lukaku gaapt er een ...

78
78
Hans Vanaken ontroert fans diep met emotionele beelden

Het zijn niet de meest fijne weken geweest voor de trouwe blauw-zwarte fans. De club van Bart ...

191
191
‘Napoli shockeert: bizarre shortlist voor De Bruyne’

Napoli-sportdirecteur Giovanni Manna schuift een bizarre shortlist naar voren als opvolger van Kevin ...

45
45
Ruben Van Gucht in het nauw: Volgt dubbele mokerslag?

Er waait nog steeds een storm door het leven van Ruben Van Gucht. Het Sporza-gezicht verschijnt ...

91
91
Juiste keuze van Verhaeghe? "Club gaat JPL daarin domineren"

Club Brugge moet winnen op het veld van FCV Dender of de crisis is helemaal losgebarsten. Ivan Leko ...

334
334
Haalt De Mil vedette uit de vergeetput bij AA Gent?

Een nieuwe trainer biedt ook nieuwe kansen voor spelers die onder de vorige coach amper speelden. ...

801
801
Hasi komt met verrassende update over toekomst Hazard

RSC Anderlecht won met 2-1 van STVV. Een meer dan terechte overwinning voor de Brusselaars, die meer ...

350
350
‘Overmars geschokt: Gheyens beslissing slaat in als bom’

Op één avond draait Paul Gheysens de hele realiteit van Marc Overmars om. Maandenlang ...

953
953
Sebaoui scherp voor STVV: "Daardoor verlies je"

STVV speelde op het veld van RSC Anderlecht een matige match. De Truienaars speelden eigenlijk geen ...

99
99
'Standard met grote plannen: fans mogen dromen'

Standard kent alweer een matig seizoen. De Rouches blijven een grijze club, wat niet past bij het ...

316
316
Hasi doet na STVV een transferoproep aan Renard

Bij RSC Anderlecht haalden ze opgelucht adem. Het won met 2-1 van STVV en dat was verdiend. De ...

464
464
Uitblinker bij STVV: "Geen spijt dat ik ben gebleven"

STVV is aan een enorm goed seizoen bezig. Dat heeft als gevolg dat heel wat spelers interesse ...

70
70
Transferbommetje: "Heb geen gesprekken gevoerd met AA Gent"

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. Er werd snel een overeenkomst gevonden met ...

290
290
Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

51
51

Meer sportnieuws