Gheysens moeit zich met wissel Vercauteren

door
Gheysens moeit zich met wissel Vercauteren

Na twee 1-0 zeges ging Frank Vercauteren zaterdag voor het eerst onderuit als hoofdcoach van Antwerp. In eigen huis legde het stamnummer één de bijl tegen KV Oostende, waar Marko Kvasina in het slot de winnende treffer aantekende. Bij de aanhang zorgde die nederlaag voor heel wat frustratie, waarbij hier en daar zelfs reeds de kop van Vercauteren geëist werd.


Een ontslag is uiteraard nog niet aan de orde, maar de ervaren coach kan toch maar beter opletten. Zo werd hij eerder dit seizoen nog verrassend snel op kant geschoven bij Anderlecht, dat vol inzette op Vincent Kompany. AA Gent nam dan weer al na enkele weken afscheid van Laszlo Bölöni, die een miscast werd genoemd. Volgens heel wat fans gaat die beschrijving ook op voor Vercauteren, wiens filosofie haaks staat op het avontuurlijke spel onder voorganger Ivan Leko. Bovendien won hij weinig krediet door Didier Lamkel Zé in ere te herstellen, een beslissing die ook in de kleedkamer niet in goede aarde viel. De belangrijkste stem op de Bosuil behoort vanzelfsprekend echter toe aan Paul Gheysens.

Die was zaterdag goed te horen, want diverse aanwezige journalisten merkten op hoe de voorzitter voor rust om een wissel vroeg. Zo schrijft onder andere De Standaard dat Gheysens vanuit de tribune Vercauteren toeschreeuwde toe dat hij de wederom teleurstellende Jordan Lukaku naar de kant moest halen voor Simen Jüklerod, die ook effectief uit de kleedkamer kwam voor de tweede helft. Een wissel die Vercauteren mogelijk sowieso had doorgevoerd gezien de linksachter zijn teleurstellende prestatie, al blijkt daarmee toch nogmaals hoe Gheysens en diens rechterhand Luciano D'Onofrio hun invloed laten gelden bij de Great Old. Veel zoden aan de dijk bracht de ingreep dus evenwel niet.

LEES OOK: ‘Janssen hakt knoop door over Antwerp-toekomst’

Gheysens moet zich meer op de achtergrond houden

Meest recent

'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

73
73
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

18
18
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

167
167
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

10
10
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

98
98
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

19
19
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

395
395
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

202
202
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

326
326
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

267
267
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

641
641
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

602
602
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

84
84
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

95
95
'Alles op De Cat: Anderlecht heeft plannetje klaar'

Bij Anderlecht lijken ze een kruis te mogen maken over de derde plaats na de nederlagen tegen STVV ...

228
228
'STVV wrijft zich in handen na transferupdate'

STVV lijkt na een knappe zes op zes tegen Anderlecht en KV Mechelen vrijwel zeker van de derde ...

85
85
'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Bij Anderlecht zijn er nog heel wat vraagtekens voor volgend seizoen, maar de jacht op talent voor ...

169
169
Jarenlange schorsing Mudryk, ook boksdoelman lang aan de kant

Er viel woensdag nieuws te rapen over enkele zeer opmerkelijke schorsingen in de voetbalwereld. Bij ...

95
95
Lukaku breekt de stilte met mysterieuze boodschap

Het zijn geen prettige tijden voor Romelu Lukaku. Hij werkt momenteel een race tegen de klok af om ...

191
191
Union SG krijgt geweldig nieuws over nieuw stadion

Union SG kan alweer een prachtig seizoen  afronden met de titel en de beker. Dat zou een ...

112
112
Vandenbempt en Verheyen raken fans recht in het hart

De kraker tussen Paris Saint-Germain en Bayern München heeft woensdagavond alle verwachtingen ...

64
64
'Anderlecht beslist: viertal enkel voor juiste prijs weg'

Bij RSC Anderlecht wordt bijna de hele spelerskern aan een vertrek gelinkt. Dat gaat uiteraard niet ...

328
328
'Revelatie wil Fernandez-Pardo (ex-AA Gent) aantrekken'

Het zijn woelige maanden voor Matias Fernandez-Pardo. De winger moet stilaan een echte keuze gaan ...

50
50
Ophef bij Westerlo: club komt met statement

Bij KVC Westerlo hebben ze er een enerverend weekend opzitten. Ze verloren in eigen huis van Royal ...

100
100
Neemt Anderlecht na bijna 200 duels afscheid van meubelstuk?

Bij RSC Anderlecht gaan ze komende zomer een grote schoonmaak doorvoeren in de spelerskern. Dat ...

393
393

Meer sportnieuws