Rouches zijn Zebra's de baas na spektakelrijke topper

door
Rouches zijn Zebra's de baas na spektakelrijke topper

Na een intense, spannende een spektakelrijke topper heeft Standard thuis de maat genomen van een verdienstelijk Charleroi. Het team van Belhocine vocht twee maal terug van een achterstand maar moest finaal voor de vijfde keer op een rij zonder punten afdruipen.

Standard speelde vanavond zijn Waalse 'clasico' tegen Charleroi. De Rouches deden het plots uitstekend onder nieuwe coach Leye en konden vanavond zowaar een prima zaak doen in het klassement. Charleroi zat dan weer volledig in een dip maar kon desondanks ook de winnaar van het weekend worden. Bij de Zebra's kwamen onder meer nieuwkomer Botaka en Rezaei in de ploeg, bij Standard keerde Siquet terug in de basiself.
Sterk Standard beloont zichzelf met voorsprong bij de rust
De wedstrijd was in de eerste tien minuten volledig in evenwicht, enkel een flauw afstandsschot van Gavory was het vermelden waard. Na een klein kwartier spelen openden de Rouches de score: Klauss liep prima in aan de tweede paal en kopte de assist van Lestienne in doel, 1-0. Standard had de wedstrijd nadien volledig onder controle maar gaf deze op het halfuur toch weer uit handen. Botaka zette zich goed door, legde gepast terug en Fall schoot via de lat raak: 1-1. Lang konden de Zebra's niet genieten van hun gelijkmaker, een paar minuten later werd Balikwisha vrijgespeeld door Lestienne en die maakte van dichtbij de 2-1. Het team van Mbaye Leye was nadien heer en meester en mocht verdiend met een (nipte) voorsprong de rust opzoeken.

Balikwisha maakt nog voor de rust 2-1, Standard domineert op Sclessin.
Zebra's tonen hun klauwen maar worden nadien KO geslagen
Charleroi begon prima aan de tweede helft, een kopbal van Nicholson vloog een metertje naast de kooi van Bodart. Na tien minuten spelen in de tweede helft schreeuwde heel Charleroi voor een strafschop na handspel van Siquet, zowel scheidsrechter als VAR besloten dat het onvrijwillig was. Aan de overzijde mocht Lestienne plots alleen op Penneteau afgaan maar hij besloot om nog af te leggen en zo was de kans verkeken. Halfweg de tweede helft stond het toch weer gelijk toen Fall aan de tweede paal volledig ongedekt de 2-2 door de benen van Bodart schoot. Het doelpunt werd pas goedgekeurd na tussenkomst van de VAR. Opnieuw leken de Rouches weer snel op weg naar de voorsprong maar Lestienne liet een prima mogelijkheid onbenut. De wedstrijd kon stilaan alle kanten uit maar toch was het opnieuw Standard dat op tien minuten van het einde de voorsprong nam: Muleka werkte een assist van Ammalah uiterst knap af: 3-2. De Congolees miste in het slot nog een dot van een kans en een vrije trap van Amallah vloog nog op de lat maar de zege bleef wel op Sclessin. Penneteau kreeg in de slotminuut nog een rode kaart wegens handspel. Voor Charleroi ondertussen al de vijfde nederlaag op een rij, Standard staat zowaar weer in de top-4.
Scoreverloop:
1-0 (13') Klauss, 1-1 (30') Fall, 2-1 (38') Balikwisha, 2-2 (65') Fall, 3-2 (80') Muleka
Bijzonderheid:
Penneteau (Charleroi) krijgt een rode kaart wegens handspel (90+5').

LEES OOK: Het beeld van de Croky Cup: Bayat explodeert door VAR

Zal Standard finaal de top-4 halen?

Meest recent

Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

51
51
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

182
182
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

75
75
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

294
294
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

111
111
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

174
174
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

224
224
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

98
98
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

53
53
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

181
181
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

131
131
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

71
71
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

92
92
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

44
44
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

244
244
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

269
269
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

246
246
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

220
220
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

309
309
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

386
386
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

461
461
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

762
762
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

511
511
'Transferdompers voor Club én Cercle Brugge'

De wintermercato is intussen al bijna halfweg, maar het is nog wachten op het échte vuurwerk ...

123
123
Japans talent voor Gent, Standard haalt jeugdproduct terug

Het echte transfergeweld moet nog losbarsten in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

76
76

Meer sportnieuws