Rouches zijn Zebra's de baas na spektakelrijke topper

door
Rouches zijn Zebra's de baas na spektakelrijke topper

Na een intense, spannende een spektakelrijke topper heeft Standard thuis de maat genomen van een verdienstelijk Charleroi. Het team van Belhocine vocht twee maal terug van een achterstand maar moest finaal voor de vijfde keer op een rij zonder punten afdruipen.

Standard speelde vanavond zijn Waalse 'clasico' tegen Charleroi. De Rouches deden het plots uitstekend onder nieuwe coach Leye en konden vanavond zowaar een prima zaak doen in het klassement. Charleroi zat dan weer volledig in een dip maar kon desondanks ook de winnaar van het weekend worden. Bij de Zebra's kwamen onder meer nieuwkomer Botaka en Rezaei in de ploeg, bij Standard keerde Siquet terug in de basiself.
Sterk Standard beloont zichzelf met voorsprong bij de rust
De wedstrijd was in de eerste tien minuten volledig in evenwicht, enkel een flauw afstandsschot van Gavory was het vermelden waard. Na een klein kwartier spelen openden de Rouches de score: Klauss liep prima in aan de tweede paal en kopte de assist van Lestienne in doel, 1-0. Standard had de wedstrijd nadien volledig onder controle maar gaf deze op het halfuur toch weer uit handen. Botaka zette zich goed door, legde gepast terug en Fall schoot via de lat raak: 1-1. Lang konden de Zebra's niet genieten van hun gelijkmaker, een paar minuten later werd Balikwisha vrijgespeeld door Lestienne en die maakte van dichtbij de 2-1. Het team van Mbaye Leye was nadien heer en meester en mocht verdiend met een (nipte) voorsprong de rust opzoeken.

Balikwisha maakt nog voor de rust 2-1, Standard domineert op Sclessin.
Zebra's tonen hun klauwen maar worden nadien KO geslagen
Charleroi begon prima aan de tweede helft, een kopbal van Nicholson vloog een metertje naast de kooi van Bodart. Na tien minuten spelen in de tweede helft schreeuwde heel Charleroi voor een strafschop na handspel van Siquet, zowel scheidsrechter als VAR besloten dat het onvrijwillig was. Aan de overzijde mocht Lestienne plots alleen op Penneteau afgaan maar hij besloot om nog af te leggen en zo was de kans verkeken. Halfweg de tweede helft stond het toch weer gelijk toen Fall aan de tweede paal volledig ongedekt de 2-2 door de benen van Bodart schoot. Het doelpunt werd pas goedgekeurd na tussenkomst van de VAR. Opnieuw leken de Rouches weer snel op weg naar de voorsprong maar Lestienne liet een prima mogelijkheid onbenut. De wedstrijd kon stilaan alle kanten uit maar toch was het opnieuw Standard dat op tien minuten van het einde de voorsprong nam: Muleka werkte een assist van Ammalah uiterst knap af: 3-2. De Congolees miste in het slot nog een dot van een kans en een vrije trap van Amallah vloog nog op de lat maar de zege bleef wel op Sclessin. Penneteau kreeg in de slotminuut nog een rode kaart wegens handspel. Voor Charleroi ondertussen al de vijfde nederlaag op een rij, Standard staat zowaar weer in de top-4.
Scoreverloop:
1-0 (13') Klauss, 1-1 (30') Fall, 2-1 (38') Balikwisha, 2-2 (65') Fall, 3-2 (80') Muleka
Bijzonderheid:
Penneteau (Charleroi) krijgt een rode kaart wegens handspel (90+5').

LEES OOK: Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

Zal Standard finaal de top-4 halen?

Meest recent

AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

0
0
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

46
46
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

109
109
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

45
45
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

48
48
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

72
72
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

229
229
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

75
75
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

356
356
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

178
178
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

51
51
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

56
56
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

177
177
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

383
383
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

522
522
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

67
67
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

72
72
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

1035
1035
'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

270
270
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

872
872
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

232
232
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

457
457
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

46
46
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

167
167
'Transferbom: deze club werkt aan komst Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

55
55

Meer sportnieuws