Rouches zijn Zebra's de baas na spektakelrijke topper

door
Rouches zijn Zebra's de baas na spektakelrijke topper

Na een intense, spannende een spektakelrijke topper heeft Standard thuis de maat genomen van een verdienstelijk Charleroi. Het team van Belhocine vocht twee maal terug van een achterstand maar moest finaal voor de vijfde keer op een rij zonder punten afdruipen.

Standard speelde vanavond zijn Waalse 'clasico' tegen Charleroi. De Rouches deden het plots uitstekend onder nieuwe coach Leye en konden vanavond zowaar een prima zaak doen in het klassement. Charleroi zat dan weer volledig in een dip maar kon desondanks ook de winnaar van het weekend worden. Bij de Zebra's kwamen onder meer nieuwkomer Botaka en Rezaei in de ploeg, bij Standard keerde Siquet terug in de basiself.
Sterk Standard beloont zichzelf met voorsprong bij de rust
De wedstrijd was in de eerste tien minuten volledig in evenwicht, enkel een flauw afstandsschot van Gavory was het vermelden waard. Na een klein kwartier spelen openden de Rouches de score: Klauss liep prima in aan de tweede paal en kopte de assist van Lestienne in doel, 1-0. Standard had de wedstrijd nadien volledig onder controle maar gaf deze op het halfuur toch weer uit handen. Botaka zette zich goed door, legde gepast terug en Fall schoot via de lat raak: 1-1. Lang konden de Zebra's niet genieten van hun gelijkmaker, een paar minuten later werd Balikwisha vrijgespeeld door Lestienne en die maakte van dichtbij de 2-1. Het team van Mbaye Leye was nadien heer en meester en mocht verdiend met een (nipte) voorsprong de rust opzoeken.

Balikwisha maakt nog voor de rust 2-1, Standard domineert op Sclessin.
Zebra's tonen hun klauwen maar worden nadien KO geslagen
Charleroi begon prima aan de tweede helft, een kopbal van Nicholson vloog een metertje naast de kooi van Bodart. Na tien minuten spelen in de tweede helft schreeuwde heel Charleroi voor een strafschop na handspel van Siquet, zowel scheidsrechter als VAR besloten dat het onvrijwillig was. Aan de overzijde mocht Lestienne plots alleen op Penneteau afgaan maar hij besloot om nog af te leggen en zo was de kans verkeken. Halfweg de tweede helft stond het toch weer gelijk toen Fall aan de tweede paal volledig ongedekt de 2-2 door de benen van Bodart schoot. Het doelpunt werd pas goedgekeurd na tussenkomst van de VAR. Opnieuw leken de Rouches weer snel op weg naar de voorsprong maar Lestienne liet een prima mogelijkheid onbenut. De wedstrijd kon stilaan alle kanten uit maar toch was het opnieuw Standard dat op tien minuten van het einde de voorsprong nam: Muleka werkte een assist van Ammalah uiterst knap af: 3-2. De Congolees miste in het slot nog een dot van een kans en een vrije trap van Amallah vloog nog op de lat maar de zege bleef wel op Sclessin. Penneteau kreeg in de slotminuut nog een rode kaart wegens handspel. Voor Charleroi ondertussen al de vijfde nederlaag op een rij, Standard staat zowaar weer in de top-4.
Scoreverloop:
1-0 (13') Klauss, 1-1 (30') Fall, 2-1 (38') Balikwisha, 2-2 (65') Fall, 3-2 (80') Muleka
Bijzonderheid:
Penneteau (Charleroi) krijgt een rode kaart wegens handspel (90+5').

LEES OOK: Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

Zal Standard finaal de top-4 halen?

Meest recent

Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

24
24
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

114
114
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

18
18
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

15
15
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

36
36
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

69
69
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

17
17
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

44
44
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

38
38
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

40
40
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

78
78
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

36
36
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

156
156
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

113
113
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

106
106
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

48
48
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

679
679
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

25
25
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

64
64
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

89
89
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

201
201
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

111
111
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

50
50
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

71
71
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34

Meer sportnieuws