Rouches zijn Zebra's de baas na spektakelrijke topper

248 stemmen
Rouches zijn Zebra's de baas na spektakelrijke topper

Na een intense, spannende een spektakelrijke topper heeft Standard thuis de maat genomen van een verdienstelijk Charleroi. Het team van Belhocine vocht twee maal terug van een achterstand maar moest finaal voor de vijfde keer op een rij zonder punten afdruipen.

Standard speelde vanavond zijn Waalse 'clasico' tegen Charleroi. De Rouches deden het plots uitstekend onder nieuwe coach Leye en konden vanavond zowaar een prima zaak doen in het klassement. Charleroi zat dan weer volledig in een dip maar kon desondanks ook de winnaar van het weekend worden. Bij de Zebra's kwamen onder meer nieuwkomer Botaka en Rezaei in de ploeg, bij Standard keerde Siquet terug in de basiself.
Sterk Standard beloont zichzelf met voorsprong bij de rust
De wedstrijd was in de eerste tien minuten volledig in evenwicht, enkel een flauw afstandsschot van Gavory was het vermelden waard. Na een klein kwartier spelen openden de Rouches de score: Klauss liep prima in aan de tweede paal en kopte de assist van Lestienne in doel, 1-0. Standard had de wedstrijd nadien volledig onder controle maar gaf deze op het halfuur toch weer uit handen. Botaka zette zich goed door, legde gepast terug en Fall schoot via de lat raak: 1-1. Lang konden de Zebra's niet genieten van hun gelijkmaker, een paar minuten later werd Balikwisha vrijgespeeld door Lestienne en die maakte van dichtbij de 2-1. Het team van Mbaye Leye was nadien heer en meester en mocht verdiend met een (nipte) voorsprong de rust opzoeken.

Balikwisha maakt nog voor de rust 2-1, Standard domineert op Sclessin.
Zebra's tonen hun klauwen maar worden nadien KO geslagen
Charleroi begon prima aan de tweede helft, een kopbal van Nicholson vloog een metertje naast de kooi van Bodart. Na tien minuten spelen in de tweede helft schreeuwde heel Charleroi voor een strafschop na handspel van Siquet, zowel scheidsrechter als VAR besloten dat het onvrijwillig was. Aan de overzijde mocht Lestienne plots alleen op Penneteau afgaan maar hij besloot om nog af te leggen en zo was de kans verkeken. Halfweg de tweede helft stond het toch weer gelijk toen Fall aan de tweede paal volledig ongedekt de 2-2 door de benen van Bodart schoot. Het doelpunt werd pas goedgekeurd na tussenkomst van de VAR. Opnieuw leken de Rouches weer snel op weg naar de voorsprong maar Lestienne liet een prima mogelijkheid onbenut. De wedstrijd kon stilaan alle kanten uit maar toch was het opnieuw Standard dat op tien minuten van het einde de voorsprong nam: Muleka werkte een assist van Ammalah uiterst knap af: 3-2. De Congolees miste in het slot nog een dot van een kans en een vrije trap van Amallah vloog nog op de lat maar de zege bleef wel op Sclessin. Penneteau kreeg in de slotminuut nog een rode kaart wegens handspel. Voor Charleroi ondertussen al de vijfde nederlaag op een rij, Standard staat zowaar weer in de top-4.
Scoreverloop:
1-0 (13') Klauss, 1-1 (30') Fall, 2-1 (38') Balikwisha, 2-2 (65') Fall, 3-2 (80') Muleka
Bijzonderheid:
Penneteau (Charleroi) krijgt een rode kaart wegens handspel (90+5').

LEES OOK: Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

🚀

Zal Standard finaal de top-4 halen?

Meest recent

'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

31
31
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

32
32
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

143
143
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

176
176
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

51
51
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

148
148
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

155
155
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

129
129
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

215
215
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

431
431
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

142
142
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

134
134
Ook De Bruyne ontsnapt niet aan kritiek na Egypte

De analisten keuvelen rustig door na het 1-1 gelijkspel van de Belgen tegen Egypte. Het WK is aldus ...

148
148
Duivels wapen staat op: “WK-tegenstanders huiveren”

Ondanks het gelijkspel van België tegen Egypte zou de sfeer in het Duivelse kamp nog goed zijn. ...

153
153
‘Cercle troeft concurrentie af: toptransfer dichtbij’

Cercle Brugge is naarstig op zoek naar zomerse opportuniteiten om de kern voor volgend seizoen te ...

126
126
Nieuw koningskoppel bij Duivels? “Stond gewoon goed”

Het gelijkspel van België tegen Egypte op het WK maakt heel wat wakker. Ook bij de analisten is ...

279
279
“Kan hem niet uitstaan!”: Rudi Garcia compleet afgemaakt

De Belgen speelden 1-1 gelijk tegen Egypte op de eerste groepswedstrijd van het WK. Geen drama, maar ...

359
359
Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Egypte stond dicht bij een stunt tegen de Rode Duivels. Mohamed Salah en consorten kwamen op ...

585
585
‘Schoktransfer Lukaku: Spaanse club all-in voor Rode Duivel’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kwam afgelopen seizoen amper in actie voor ...

458
458
Grijpt Garcia genadeloos in? “Iemand anders kapitein”

Het 1-1 gelijkspel van de Rode Duivels tegen Egypte zindert nog na. België start niet optimaal ...

554
554
Grote Duivelse vrees bij Vandenbempt: “Een schande!”

De eerste WK-wedstrijd van de Rode Duivels in de Verenigde Staten zit erop. Tegen Egypte kwamen de ...

294
294
Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Beerschot greep dit seizoen net naast promotie naar de Jupiler Pro League, maar de Kielse Ratten ...

101
101
TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

596
596
Mechele briest: "Dit liep er mis bij de Rode Duivels"

Brandon Mechele kreeg tegen Egypte het vertrouwen van Rudi Garcia. De centrale verdediger van Club ...

367
367
Één Rode Duivel volledig afgeserveerd op WK?

De Rode Duivels speelden 1-1 gelijk tegen Egypte. Als vervanger van Romelu Lukaku koos bondscoach ...

397
397

Meer sportnieuws